Fenomén "Balení na cesty"

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

- Má tady někdo míč?
- To jsem zvědav čim zabavíme tuleně.


Ano, obavy o to, aby na výletu nechybělo něco potomkovi, udělaly z balení jakožto "nepříjemnosti" skutečně černou můru. Podobné příspěvky právě snižují negativní vliv, který "pakování" na dojem z cestování jako takové bepochyby má. Ne snad že by člověku dělalo radost cizí neštěstí, jde spíš o zjištění, že není takovej idiot, jak si při samotném procesu balení obvykle myslí. Obzvlášť pak, když je to podobné i u čistokrevných cestovatelů s busíkem .

Nejhorší je, že nikdy nejde říct: „Tentokrát jsme měli ideálně zabaleno, mámo (táto), co?.“ Vždycky totiž při cestování vyvstanou myšlénky na něco, co zrovna s sebou nemáme a co by se zrovna šiklo a zároveň se člověk několikrát přehrabuje ve věcech, který na tom vejletu určitě nikdy potřebovat nebude. Tyto okamžiky však kompenzují situace, kdy si člověk něco usmyslí, a pak sáhne a z auta to vytáhne s výrazem, že neexistuje nic samozřejmějšího. Sebemrskačsky musím přiznat, že je to často ona třetí pánev, kterou jsem se snažil z batožin vyčlenit a kterou žena do auta propašovala, když jsem se vracel pro své oblíbené viržinko. 8-[

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

To si tak neber Axi, myslím, že si zvykneš a časem ti to nepřijde. A svišt´si taky zvykne.....to jsou jenom malé mouchy :wink:
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já myslim, že malýmu Axounovi stačí plně ke štěstí ten fakt, že cestuje ponorkou ne?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

no jó, kdyby šlo jen o potřeby Adíka, moc by toho třeba nebylo... je nenáročnej... z jízdy s norkou ucvrnkává stejně jako z brouka.
hlavně že se něco děje...
ovšem k pohodlnému déletrvajícímu pobytu je toho fakt třeba víc...
jde jen o to najít ten pravý kompromis, jak už jsem řikal, mezi potřebami a možnostmi, k němuž se doufám v tomhle topiku časem propracujem...

pojďme tedy začít tvoři seznam věcí, bez kterých se neobejdem... ? z nich si každý bude moct vypíchnout (podbarvit) ty, které potřebuje on...

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:- Má tady někdo míč?
- To jsem zvědav čim zabavíme tuleně.


Ano, obavy o to, aby na výletu nechybělo něco potomkovi, udělaly z balení jakožto "nepříjemnosti" skutečně černou můru. Podobné příspěvky právě snižují negativní vliv, který "pakování" na dojem z cestování jako takové bepochyby má. Ne snad že by člověku dělalo radost cizí neštěstí, jde spíš o zjištění, že není takovej idiot, jak si při samotném procesu balení obvykle myslí. Obzvlášť pak, když je to podobné i u čistokrevných cestovatelů s busíkem .

Nejhorší je, že nikdy nejde říct: „Tentokrát jsme měli ideálně zabaleno, mámo (táto), co?.“ Vždycky totiž při cestování vyvstanou myšlénky na něco, co zrovna s sebou nemáme a co by se zrovna šiklo a zároveň se člověk několikrát přehrabuje ve věcech, který na tom vejletu určitě nikdy potřebovat nebude. Tyto okamžiky však kompenzují situace, kdy si člověk něco usmyslí, a pak sáhne a z auta to vytáhne s výrazem, že neexistuje nic samozřejmějšího. Sebemrskačsky musím přiznat, že je to často ona třetí pánev, kterou jsem se snažil z batožin vyčlenit a kterou žena do auta propašovala, když jsem se vracel pro své oblíbené viržinko. 8-[
U nás je to tak, že já se snažím krámy minimalizovat a neustále klapu zobákem ve smyslu, "prosííímtě, proč táhneme tohle!?!?", abych o několik hodin později se stejnou intonací vyčítal "tys nevzala tohle?!?!" Podotýkám, že výbavu auta a svoje věci balím já, jídlo a děti Gabča. Když pak při pěším výletě šmatlám v sandálech-pantoflích, ačkoliv Gore-Texy měly být přece trvale v autě, je to čistě jenom má vina a sám si tu chvíli užívám, když ale nemáme kočár, je to už velký problém. A jděte v sobotu v okresním městě koupit další kočár... :?
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

axoun píše:pak sáhne a z auta to vytáhne s výrazem, že neexistuje nic samozřejmějšího.
Hehe, třeba slunečník:

-Chtělo by to slunečník
-Na ten jsme zapomněli
-Dyť ho celou cestu vidím na zahrádce tvýho brouka
-Ajoooo, máme slunečník

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

tak ten seznam? kartáček a pasta už tu proběhly, takže spacák, nůž, otvírák, lžíce, hrnek

dodnes jsem si nepořídila baterku :lol:
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

takže pokračování:

baterku
fusky
trenyrky
spacak
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

souhlasím s Dojlem (nebo snad Bodí)
jen místo baterky beru peníze
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

vždycky táhnu kufr, ale na víkend potřebuju: ponožky, spodní prádlo, tričko, maskáče, civilní gatě a od Attacku 06 i náhradní boty pro případ běhu do řeky, hygienické potřeby a to je všechno.

Od doby co v Ikee stojí 6 panáků 28 korun tak se staly stálou výbavou mého vozu jen ten rum v něm ne a ne vydržet.

Dvě deky a polštářek mám v autě furt.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

pro jakémkoliv počasí

M 65 Field Coat (Alpha Ind.)
pevný boty
spacák

náhradní fusekle, spodní prádlo a triko
nůž (trojkombinace chleba, konzerva, víno)
pozůstatek hrůzy z mládí - toaletní papír

oblečení vždy varianta teplo/ zima
kraťasy - triko - pevný sandály (už dlouho si slibuji trekále)
kalhoty - mikina - pevný boty

a hlavně peníze, řidičský průkaz sk. B a alcotest

základní pravidlo hor
není špatného počasí, je jen špatného obutí a oblečení...

jenže výše uvedené je baleno pro variantu muž. Při posledním "čundru" na Landštejn, před 14 dny jsem byl sbalen během 10 minut i včetně kytary. Variantu rodina (2+2) jsem doposud nebalil
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Helejte, já si myslím, že univerzální rukovjeť cestovatele čím vším zaplnit vozidlo neexistuje. Je to odvislé od mnoha faktorů, např.: jedu busem či os.?; jedu sám, ve 2 nebo rodina?; na jak dlouho jedu?; budu bydlet v kempu nebo utíkám před civilizací?; co preferujeme, pohodlí a všechno při ruce, nebo jsme drsňáci (od toho se odvíjí i počet trenýrek); ale taky jsme mastňáci nebo ostřílení trempi, byť v busovi (ale zeleném!)?

Pojďme tady spíš vymyslet, či radit druhým, kterak si usnadnit balení resp. žití v busovi zanecháním opravdových nepotřebností doma nebo naopak přibalením těch správných vychytávek. Kterak rozdělit busa na "sekce", aby se věci zbytečně nemotaly, ale zároveň byly dostatečně po ruce podle jejich důležitosti a potřebnosti.
Naposledy upravil(a) Grossraum dne 26 črc 2006, celkem upraveno 1 x.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

to je individuální. Já preferuju chaoticky naskládané věci v zadu a pak při ukládání ke spánku jejich ještě chaotičtejěí stěhování na přední sedadla a na zem, aby bylo lze rozložit postel a spát. Jediný co mi vadí je, když nějaká bedýnka s jídlem imrvére poskakuje popodlaze, s každou zatáčkou se přesouvá k šoupačkám a pak nazpět k protilehlému oknu.
A kutálející se flašky po podlaze taky nemusim, ač zablokování pedálu u busu zas tak moc nehrozí.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Grossraum píše:...Podotýkám, že výbavu auta a svoje věci balím já, jídlo a děti Gabča...
u nás je to naprosto stejný, akurát že je nás o jednoho míň.
Kvak píše:Hehe, třeba slunečník:

-Chtělo by to slunečník
-Na ten jsme zapomněli
-Dyť ho celou cestu vidím na zahrádce tvýho brouka
-Ajoooo, máme slunečník
jo to byl zářný příklad toho, že s sebou častu vlečem něco, co si čék ani neuvědomí... :roll:
Grossraum píše:...Pojďme tady spíš vymyslet, či radit druhým, kterak si usnadnit balení resp. žití v busovi zanecháním opravdových nepotřebností doma nebo naopak přibalením těch správných vychytávek. Kterak rozdělit busa na "sekce", aby se věci zbytečně nemotaly, ale zároveň byly dostatečně po ruce podle jejich důležitosti a potřebnosti...
Jsem pro. První z námětů jak vytvořit praktický prostor pro batožiny a verk-cojk je rozdělení zadní části busui na dva samostatný boxy s policema značné nosnosti.

Obrázek

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

Kvak píše:to je individuální. Já preferuju chaoticky naskládané věci v zadu a pak při ukládání ke spánku jejich ještě chaotičtejěí stěhování na přední sedadla a na zem, aby bylo lze rozložit postel a spát. Jediný co mi vadí je, když nějaká bedýnka s jídlem imrvére poskakuje popodlaze, s každou zatáčkou se přesouvá k šoupačkám a pak nazpět k protilehlému oknu.
A kutálející se flašky po podlaze taky nemusim, ač zablokování pedálu u busu zas tak moc nehrozí.
:lol:

Jo a ještě má Žbluńk přeci specialitu, že na šuplíkoskříńku postaví něco skleněného nebo keramického, co se v první zatáčce rozfláká a jídlo v tom obsažené vysype na zem :) a hned je o jeden krám míń :lol:
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

sice nejsem busíkář, ale jeden praktický tip: na maličkosti jsou dobré takové ty textilní závěsné "kapsáře", které pojmou mnoho nezbytných maličkostí....existují menší provedení, která se dají připevnit na zadní stranu opěradla sedačky, nebo větší, která mohou být zavěšena na boku auta, prakticky kdekoliv.

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

bus bedny

Příspěvek od Míra »

..no přečetl jsem si vaše názory a já to řeším plastovými stohovacími bedýnkami,poctivě sehnanými a je to takové lego které se dá připevnit gumicukem na připravené úchyty v podlaze a to jest mnoho věcí na malém prostoru a do výšky (malý Manhatan), vyfotím a zdokuntuji na flat ! (lze použít bedýnky masokombinátů,pekáren,zelinářské mají zbytečně mnoho otvorů)

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Bedýnky a taštičky....? :roll:
Vy nesledujete moderní trendy? SPACE BAG!
Obrázek
Každej den je to v bedně, můžete pak skladovat hadry i ve vaně. :wink:

A to se vyplatí! :twisted:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

axoun píše:Obrázek
s touhle regálovou úpravou nemůžeš mít přece žádnej problém !

to my se zadníma oknama skrz který chceme vidět nikdy nedoženem :wink:

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Grossraum píše:Kterak rozdělit busa na "sekce", aby se věci zbytečně nemotaly....
[smilie=rofl5.gif]
že já sem lezu... "rozdělit na sekce"... [smilie=lol2.gif] ...jděte do háje...

Takovýhle starosti bych chtěl mít... já vim, že sem vlastně nepatřim, ale uvědomujete si, jak nepodstatný to je? Máte auta jako krávy a ještě se vám do nich nic nevejde?

Pardón, ale jako broukařovi mi to přijde směšný... Ale třeba je to tim. Až si brouka rozdělim na sekce, třá se mi tam vejde víc...
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Odpovědět