Q (chrobák 1967) a ja

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
bluair
Příspěvky: 64
Registrován: 03 črc 2006
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Q (chrobák 1967) a ja

Příspěvek od bluair »

No tak zdravím! [smilie=wavey.gif]

Cez slovenský vw-fórum som sa dostala sem na Vasu stránku. No a nakolko som tu nasla uz kopu zaujímavostí, dovolujem si pripojit sa Vasej komunite. Dúfam ze nebude vadit ze som zenská!? :lol:

Tak aby som sa v kocke predstavila. Som Laura, mám 26 rokov a som z Bratislavy. No a pred asi mesiacom som si za babku kúpila chrobáka 1300 01/1967.
Pozitívne na nom je, ze je skoro kompletne originál a nezfusovaný. Negatívne je, ze je na vsetkých klasických miestach hnilý. Ale to som uz ocakávala pri tej cene. :lol:

Videla som Pětišroubovho chrobáka a na prvý pohlad vyzerá, ze máme skoro rovnaké auto v porovnatelnom stave.

Ale dost recí, teraz fotky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takze budúcich 5 rokov mám co robit. Ale vsak ja rada. :D Lebo som si to vsak nekúpila akoze potrebujem súrne auto na jazdenie , ale pre radost. SO 545 je mojim velkým vzorom :prayer: , tak uvidíme, ako sa mi to postastí.

Zdravím, Laura

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

týýý brďo - ženská a pouští se do takové renovace - držím palce :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...k držení palců se přidávám...

Tohle bude chtít hlavně pevnou vůli a trochu peněz... :lol:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Jozef »

Gratulujem k peknej 67-cke. Nie je to az take zle.
Moj Alpenwagen (1966) http://www.flat4.org/galerie/thumbnails.php?album=230
bol v podobnom stave a v pohode sa to spravilo aj ked sám som neurobil skoro nic. Sice nie je to kvalita SO ale je bez korozie v orig. stave a jazdí.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ako sa na to divam,je to velke susto aj pre machra.O to viac Ti drzim palec...Prijmi rady len od ludi,ktori to preukazatelne maju uspesne za sebou.

Uživatelský avatar
bluair
Příspěvky: 64
Registrován: 03 črc 2006
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bluair »

Dik za radu! A vsak na to som sa tu prihlásila, aby som dostala radu od ludí, ktorí to uz majú za sebou! :D
No väcsinou sa posnazim to zvladnut sama. Ale mam na stastie niakú tu kompetentnú pomoc, tak sa to snad raz bude dat zvládnut. Akoze niektoré veci budem musiet dat spravit profíkovi, lebo na príklad na zváranie si netrúfam.

Ale akoze nikam sa neponáhlam, tak ked bude casu a penazí, bude sa nieco robit. Ked nie, tak bude musiet cakat, kým zas bude casu a penazí! :lol:

Ale nechcem to odfláknut. Môj starý pán bude mat v januári 40tku a rada by som, aby to dotiahol mozno az do dalsej. Takze to bude musiet byt spravené poriadne. :D

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

:lol: taková mladá holka a má takovýho dědka :lol: :lol: :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

100x lepsi dedek nez mladej mechikanec. :P Libi se mi moc, tak hlavne nepolevit, at je to ten spravnej mazel. :P
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

bluair píše: No väcsinou sa posnazim to zvladnut sama. Ale mam na stastie niakú tu kompetentnú pomoc, tak sa to snad raz bude dat zvládnut. Akoze niektoré veci budem musiet dat spravit profíkovi, lebo na príklad na zváranie si netrúfam.
Dobře =D> Holky, který si samy spravujou auta... nezapomnělo se na tuhle fázi emancipace?

Každopádně ať ti jezdí, moc nerezne a dobře brzdí! Pěknej ...
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Podle názvu topiku sem čekal i fotku majitelky :wink: :)
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

FEVER píše:Podle názvu topiku sem čekal i fotku majitelky :wink: :)
Procpak, jsi snad na seznamce ? :P
Jak se tedka divam na avatar Mrs. Bluair, tak jen doufam, ze dedula nepujde do fialovy metly, ze ne :oops:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
bluair
Příspěvky: 64
Registrován: 03 črc 2006
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bluair »

teda pravdu povediac by to bol moj sen a mam to tak aj na plane, kym ma niekto tu nepresveci opakom. :lol:

rada bych ho dala do uplne tmavofialovej metalizy a vnutri biela koza/kozenka (podla penazenky ;)).

Obrázek
(jedine tie disky som si medzi casom uz zas rozmyslela, necham radsej originalky vo farbe auta s bielymi kolami)

ale zvysok karosérie chcem nechat original, cize moju original polodlhú kapotu (co je rarita lebo ju vyrabali len medzi 66 a 67) a ziadne falsovane ovaly alebo ine pristroje atd.

jedine faltdach by som mu rada dala, ak niekde zozeniem.

origos farby sa mi niak nepacia. to same take nenápadné popolavé farby, nic podla mojho vkusu.

ale vsak dam si povedat ked dostanem od vás dobré nápady. :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Uff, ja na tyhle divociny nejak nejsem. Naopak se mi libi puvodni odstiny a ta tvoje LotusWhite(?) vypada fakt sexy. I kdyz tedy neni puvodni. Podle fotek to vypada, ze dedula byl puvodne ZenithBlue L639?
Doporucuju hodit oko na http://www.thesamba.com/vw/archives/inf ... stype1.php
Ale nechci te nejak zrazovat. Pokud se ti tato barva libi a bude ti na autiku delat radost, tak neni co resit. :wink:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pěknej dědek..bude ho škoda

Uživatelský avatar
bluair
Příspěvky: 64
Registrován: 03 črc 2006
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bluair »

no je to vec osobného vkusu. a aj dopustím, ze také úuuplne origos chrobáky tiez maju nieco do seba. ale niak sa s tými farbami neviem skamarátit.

ale podla coho súdis, ze pôvodná farba má byt zenith blue L639? original farba je L 620 (02) savanna beige a bol raz lakovaný, ale to tiez zas v tom istom odtieni.

akoze kludne mi mozete dávat návrhy, aká farba by sa mu hodila. aj tak este prejde hrozne vela casu, kým si nasetrím na nový lak, takze máme cas na diskusie! :D

a co sa týka starého deda, zanek, tak ja starsých ráda! :D moj manzel mi bol na zaciatku prilis mladý, nakolko je len o 3 roky starsí odomna. ale zvykla som si! :D tak nakolko som sa rozhodla pre takého "mladého" chlapa , potrebujem aspon staré auto!!! [smilie=rofl.gif]

ked budem mat niaku aktuálnu fotku, tak ju sem mozem hodit. ale mam len z pred x rokov a to uz vypadam uplne inac. :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já bych volil původní. Ta barva je totiž skvělá. Metalíza na dědkovi vypadá blbě, zvláště pak tmavá. Bílej interiér je nepraktickej a vůbec, takovýhle pokusy bych prováděl na nějakým mexikánovi...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

bluair píše:teda pravdu povediac by to bol moj sen a mam to tak aj na plane, kym ma niekto tu nepresveci opakom. :lol:

rada bych ho dala do uplne tmavofialovej metalizy a vnutri biela koza/kozenka (podla penazenky ;)).

origos farby sa mi niak nepacia. to same take nenápadné popolavé farby, nic podla mojho vkusu.

ale vsak dam si povedat ked dostanem od vás dobré nápady. :D

Já myslím že tě tady osazenstvo přesvědčí, možná Želvák bude pro tvou původní variantu.

Mně osobně se metalíza nelíbí a fialová barva není můj favorit.

Možná že béžová je taková nenápadná, ale třeba by se dalo vymyslet něco decentního jiného
:roll:

Třeba až našetříš na lak, nebudeš mít potřebu nějakých extravagancí :wink:
...aj tak tak...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

na dědka se ty pastelový odstíny hodí líp - a zase tak marnej výběr dobových barev taky nejni
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

bluair píše: ale podla coho súdis, ze pôvodná farba má byt zenith blue L639? original farba je L 620 (02) savanna beige a bol raz lakovaný, ale to tiez zas v tom istom odtieni.


akoze kludne mi mozete dávat návrhy, aká farba by sa mu hodila. aj tak este prejde hrozne vela casu, kým si nasetrím na nový lak, takze máme cas na diskusie! :D

ked budem mat niaku aktuálnu fotku, tak ju sem mozem hodit. ale mam len z pred x rokov a to uz vypadam uplne inac. :lol:
Mno, me to prislo, ze v ty hromade rzi vidim neco sedomodreho. Mozna jen moje mlha.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Ešte na toho chrobáka a "bluair" prezradím, že má k tomu originál rodokmeň (papiere z Reichu od prvého majiteľa - pokiaľ som ju na slovenskom fóre dobre pochopil), takže o pôvodnej farbe netreba diskutovať.
A ja si myslím, že za tých 5 rokov, ktoré si dáva na rekonštrukciu z tej fialovej vyrastie... :lol:
A tiež sa prikláňam k názoru, že také pokusy patria na mexikáncov.

Odpovědět