Tour de France 2006-20xx

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Tour de France 2006-20xx

Příspěvek od axoun »

Tak co, komu budete fandit na letošní Tour de France?
T - mobile mě nezískal ani tim broukem, co maj jako "jakomechaničák". Ňák je nemam rád... Nejspíš si zas vyberu nějakou kolumbijskou blechu... Co vy?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

me osobne nechava TdF uplne v klidu
at si to vyhraje kdo chce :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...ksakru Axoune, rád vidím, že tady má vážný zájem o TdF i někdo další. Samozřejmě se připravuji na maratón, taky, po fotbale co dělat ?

http://www.letour.fr/index.html

letos to vidím opětovně na výrazný zářez DSC

DISCOVERY CHANNEL TEAM
* GUSEV Vladimir
* DEVOLDER Stijn
* BARRY Michaël
SAVOLDELLI Paolo
RUBIERA José Luis
POPOVYCH Yaroslav
PADRNOS Pavel
NOVAL GONZALEZ Benjamin
MARTINEZ Egoi
HINCAPIE George
EKIMOV Viatceslav
AZEVEDO José

a myslím, že výrazně překvapí i Wurth

WÜRTH TEAM
* OSA Aitor
* BARREDO Carlos
* BARANOWSKI Dariusz
VINOKOUROV Alexandre
SANCHEZ Luis
NOZAL Isidro
KASHECHKIN Andrey
JAKSCHE Jorg
DAVIS Allan
CONTADOR Alberto
BELOKI Joseba
BAZAYEV Assan

k tomu T mobile mám naprosto stejnej vztah
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

taky bych to celkem přál Vinokourovi, před lety mu nevyšla jedna etapa... jinak by zaříz Ulricha!

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

zajímavej může být i ten Phonak ( s hvězdičkou jsou vedeni náhradníci)

PHONAK HEARING SYSTEMS
* ELMIGER Martin
PENA Victor Hugo
MOOS Alexandre
MOERENHOUT Koos
MERCKX Axel
MARTIN PERDIGUERO M.Angel
LANDIS Floyd
JALABERT Nicolas
HUNTER Robert

a na částečné doplnění těch nejsilnějších týmů

RABOBANK
* ELTINK Theo
* DE GROOT Bram
* ARDILA Mauricio
WEENING Pieter
RASMUSSEN Mickael
POSTHUMA Joost
MENCHOV Denis
FREIRE Oscar
FLECHA Juan Antonio
DEKKER Thomas
DEKKER Erik
BOOGERD Michael

T MOBILE
* NARDELLO Daniele
* IVANOV Serguei
* BERNUCCI Lorenzo
ULLRICH Jan
SINKEWITZ Patrik
SEVILLA Oscar
ROGERS Michael
MAZZOLENI Eddy
KLÖDEN Andréas
KESSLER Matthias
HONCHAR Serhiy
GUERINI Giuseppe

TEAM CSC
VANDEVELDE Christian
SCHLECK Frank
SASTRE Carlos
PIIL Jakob
O’GRADY Stuart
LOMBARDI Giovanni
KROON Karsten
JULICH Bobby
CUESTA Inigo
CANCELLARA Fabian
BASSO Ivan
ARVESEN Kurt-Asle

Konečná nominace a uzavření startovní listiny je 30. 6. 2006. Kdo má zájem, nechť se u mě nebo Axouna hlásí.

Flecha - Rasmussen bude také silnej kolektiv, CSC to má kompaktně postavený, ale asi nejvíc budu držet palce Floydu Landisovi. To není o rozumu, to je stará srdeční záležitost :twisted:
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

No a pak zas budu sledovat jak pojede Pavel "Pepanos" Padrnos. Je jasný, že jako wassertrager nemůže bejt v celkovym pořadí někde nahoře, ale jeho výkon je každoročně obdivuhodnej. Řek bych, že v poměru toho, co kdo z Čechů kdy na kole dokázal, je jednoznačnej lídr. Jen je smutný, že zatímco v čutaný, když se nějakej náš šampónek dostane do zvučnýho mančaftu, budou se na něj v novinách pět ódy i kdyby si jen udělal škrtátko v trenkách při sezení na střídačce. Zatímco o celý TdF se obvykle napíše jednosloupcovej čuft a v BBV přečtou výsledky se zkomolenejma jménama. :roll:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

z pohledu týmů je mi sympatickej T mob za ty vwzducháče ve svých řadách, ale mnohem více CSC.

pokud jde o jedince, tak budu zvědav, jak si vede Rasmussen, Ullrich (není mi 2x sympatickej, ale vemte v úvahu, že jeho smůla byla, že se ve svých nejdlepších letech potkal s fenoménem LA a prostě neměl na něj, teď má asi poslwední šanci na reparát¨, jeslti pojede tak Tom Boonen (má neuvěřitelný charisma a skvělou fazónu, škoda, že se loni zranil, vstup měl parádní a bylo by zajímavé, jestli ba dokázal uviset kopce) a v neposlední řadě Padrnos.

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...já jsem vždycky považoval sledování cyklistiky za naprosto nudnou záležitost (s výjímkou hromadných dojezdů etap závodu míru), ale TdF mě vyvedla z omylu. Až na některé rovinaté etapy se jede ve fantastickém prostředí, ta příroda kolem je úžasná a ty malebné městečka kudy se peloton řítí by mohla našim urbanistům sloužit za vzor. A navíc, prožívat ta dramata a osobní katastrofy, která se odehrají v jediné vteřině je úžasný.

V tomto sportu jede každej na sebe. Podpora týmu je důležitá, ale v závěru etapy je to už jenom o krvi a o vůli jednotlivých lídrů. Tam to neukecáš. A navíc, je hodnocení závodu objektivnější. Výsledek svědčí o třítýdenní formě a výkonu jednotlivce. Nemusíš vyhrát jedinou etapu a přesto máš šanci na celkové vítězství. Je důležité nezakufrovat, ale být u všech rozhodujících úniků.

Je to sport ještě ze starýho světa a Pavel P. je jeho nezastupitelným dělníkem.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

přesně, každej sám za sebe, i když postupem času hraje týmová režie dost podstatnou roli.

Jenom ten stín dopingu, ten mi tam vadí.....

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...by mě zajímalo, jak by dopadlo tehdejší srovnání s našimi - Klasa, Škoda, Jurčo, Regec... Tehdy řádil Hinault, já však fandil spíš Laurentu Fignonovi...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Zimovčák letos nejede??
Obrázek

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

A hele! Čék párkrát vynechá a už tam jsou jiný lidi...

Teda budu fandit Téčku, teda spíš jejich technikům. Nebo ještě přesněji technikům, kteří budou ty vzducháče opravovat technikům cyklistickým.

Lidem už nefandim - od doby Pantaniho. Ten mě tak zklamal, že od jeho konce už TdF nesleduju.

A nemám rád Ullricha. Nevimproč.
Naposledy upravil(a) threeseven dne 20 čer 2006, celkem upraveno 1 x.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Zimovčák si letos dal Giro

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

bohužel ho nedokončil...
Obrázek

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Zimouchcáta nemusim, asi stejně jako Ulricha. Klobouk dólu, že to na tý hajtře objel, vo tom žádná, ale stejně tak jako on by to objely stovky jinejch kluků, který denně po práci najížděj kilo, aby pak lovili háky při závodech ligy UAC (Unie amatérských cyklistů). Bylo to spíš takový divadýlko a prima dovča zaplacená sponozorama. Vo tý Shimano brzdě na kostitřasu už vůbec neni třeba mluvit. Jasně, bez ní by to neubrzdil. Ale proč taky? Dyk´ tam v horách takovýhle kolo nemá co dělat. Nikdy se na nich Tour nejela! Je to asi totéž jako kdyby si někdo řek že objede 1000 mil Indianopolis na pštrosovi.
Co se týče dopingu, je to hnus, ale neni to jenom záležitost cyklistiky. Sype se to z nosu každýmu, kdo se pohybuje ve vrcholovym sportu. Jde jen o to, kde se udělá chyba v čase aplikace nebo dávkování. Vývoj podpůrných prostředků je totiž pořád (od dob Eddyho Merckxe minimálně) krok před antidopingovejma komisema. Co se dneska aplikuje, to oni odhalej až když už budou všichni sypat zase něco úplně jinýho. Není se co divit, že průměrný věk, kterého se dožívají bývalí profesionální cyklisti, se pohybuje kolem 55 let. Je to asi jako motor, kterej jede na éter.
Mě spoustu let bylo uplně jedno kdo vyjede na kopec první, ale loni mě to po dlouhý době zase chytlo, jelikož tim že sypou všichni, je to zase objektivní. Když celej svět vidí ten zlomovej okamžik, kdy člověk na hranici kolapsu odpadne od rolny... tak je to zážitek. Obzvlášť pro toho, kdo si to zažil. Ty pocity jsou totiž stejný. Je jedno jestli jedeš na Tourmalet nebo na Slunečnou v Jizerkách. Když na kaši tak prostě na kaši!!!
Vždycky mě na Tour dostává způsob závodění. Ne jako při polských etapách ZM, kdy to nakonec rozkejval Abdužaparov tak, že ho nikdo nepřelez.
Každýmu tomu reklamnímu panácovi (bez sarkasmu, oni jsou tak i placení a jako reklamní pracovníci zaměstnávaní) jde o to, aby se jenom na chvilku blejsknul v barvách sponzora na obrazovce, což je jinak doost drahá sranda. Většině těch lidí z balíku, který nemaj na to bojovat o umístění ani v etapě natož pak v celkovym hodnocení, jde jenom o to, aby byli podrbáni šéfem stáje pod bradou za to, že provětrali kulky, vylezli z balíku a šli vysmrádnout do úniku před kamery. Aspoň pár kilometrů, pár minut v záběru. I to se totiž počítá kromě slavnostních defilé. A díky tomu, že takových je tam většina, se jede takový peklo. No a když se kuci vystavený vyzávoděj, jdou do kytek kam patřej. Ani se nesnaží těm nejlepším odviset, páč by byli sami proti sobě. Vystříleli by se do mrtě a nestihli by dojet do cíle v tabákový skupině v časovym limitu. A to je jedinej jejich cíl. Dojet v limitu, aby se zítra mohli zase pokusit vyskočit před kamery.
Teprve v kopcích se tedy začne oddělovat zrno od plev. Ty prověří každýho, tam je týmová práce prd platná. I kdyby jel lídr mančaftu pod kopec za kamionem, a ve stoupání na to neměl, bude mu podpora týmu platná leda tak aby nad nim zaplakala.
Vim o čem mluvim, tuhle nádeničinu jsem provozoval 18 let a bohatě člověku stačí 7 dní při Závodě Míru Mládeže v Českém středohoří. Natož pak tři tejdny při TdF v pyrenejích, aj. – Pro tohle všechno mě vždycky dojme, když se zeptaj fotbalistů tři dny po zápase, ve kterym dvakrát tři čtvrtě hodiny (čistýho času ještě míň) popobíhali po zelený trávě, jak se cítí a oni chudinky nagelovaný řeknou, že ještě cítí únavu a že musí regenerovat.
Naposledy upravil(a) axoun dne 20 čer 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

souhlas.

jenže je taky otázka, jestli k tomu dopování nejsou cyklisti vlastně nucení ze strany pořadatelů, protože denní dávky km a výškových metrů a celkové délky etapáků jsou pořád náročnější...o nabitém celoročním kalendáři s danou povinnou účastí na x závodech (kvůli sponzorům, aby do sportu tekly prachy) nemluvě....tohle normálně trénovanej sportovec asi těžko vydrží a tak si pomáhaj......

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

jo to je přesný... a výkonostní sport tím pádem pozbývá svého významu "v zdravném těle zdravý duch" a stává se prachobyčejným byznysem...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Tak,ako vsetko ostatne..

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Ano...
Já jsem tenhle topik založil v podstatě proto, abych demonstroval nezájem veřejnosti vezdejší o TdF v kontrastu se šílenstvím kolem fotbalovýho MS, který nás (všechny-nebylo úniku), masírovalo už 75 dní před začátkem turnaje (ne-li dřív). Red Hot s Yahoďáke mi můj předpoklad rozbili (díky za to) :wink:
Všude jinde ve světě se totiž cyklistika těší obrovský popularitě. Tdf je totéž jako Wimbledon nebo jako Le Mans. A ne že jen ve Francii (TdF) nebo Itálii (Giro), ale v celý Evropě. Noviny se tisknou na žlutym papíře, lidi nemakaj když jsou dojezdy horských etap... prostě stejný šílenství jako s tim fotbalem... Ale u nás? ....

:lol: F

Fórbal, pívo a párek. Kolektivní hra, při níž maji často navrh ti, kteří umějí dobře filmovat (podvádět), fňukat a brečet a obviňovat spoluhráče za způsobený průser. To je to, co českej čoíček vášnivě zbožňuje.
howgh

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

já hrál fotbal od 6ti let, a na mistrovství se podívám když můžu - TDF sledovat nebudu moct, kvůli práci. A na kole jezdívám taky často. Ale nehaň fotbal - ve srovnání s cyklistikou je v tom vrcholovým stejnej podíl vládnoucích peněz, A navíc fotbal je jedinej sport kterej hraje každej od Eskymáků po Jihoafričany. A leckde v Africe přeruší občanskou válku nebo jiný sračky kvůli mistrovství světa, který ja navíc jen jednou za 4 roky. Takže je to sportovní svátek a to nevokecáš.

Jo a ze hřiště to vždycky vypadá úplně jinak než z tribuny
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět