renovace do originálu, originál s patinkou, nebo úprava?

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Příspěvek od OB »

Tak koukám, že celá diskuze pomalu končí. Rozdrobila se na jednotlivé detaily. Nicméně můžeme pokračovat.
Pokud to shrnu máte většinou stejný názor. Myslím si, že asi nejlépe to popsal Yahoďák na tom se asi všichni shodneme. Jsem stejného názoru jako Vy ostatní. Přesto já si myslím, že kdyby kolem mne šla například 1303 v originálním stavu, tak bych ji asi neupravoval, ale naopak bych ji udělal do originálu.
Jak vidím z různých diskuzí začínají se schánět originální díly na staré Brouky. To je potěšitelné protože jak jsem psal jinde A? chceme či nechceme VW Brouk je již veterán.
A proto Broukům zdar a zejména těm nejstarším!!!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

krizmen píše:já mám číslo 118756467. Co je to za mezityp? :?
rozebrání čísla podvozku jsem popisoval v rubrice technické údaje na klubových stránkách www.vwbroukklub.cz. Označení "mezityp" je hrozně zavádějící a asi i nepřesné. Po celou dobu výroby se brouk měnil. Je fakt, že v roce 1967 asi nejvíc a proto po tomto roce ještě pořádně nevěděli, jak to má vypadat, byly pořád ještě linky na starší díly, tak se to šilo z toho, co bylo zrovna k dispozici.
11 je typ brouk, 8 je modelový rok 1968 (1. 8. 1967 - 31. 7. 1968), zbytek je pořadové číslo. Je dost vysoké, takže pravděpodobně vyroben až koncem modelového roku (někde to mám po týdnech, budu to hledat).
Hodně záleží na verzi brouka. Lepší verze byly strojeny tak jak známe i pozdější brouky. Tzv. "mezytypy", o které tu zdá se jde, jsou většinou verze standart.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pája
Příspěvky: 29
Registrován: 27 kvě 2004
Bydliště: Pátek

Příspěvek od Pája »

Ahoj broukmeni
Já osobně na přestavbu nepomýšlím. Jelikož mám Brouka tak 2 měsíce a pořádně nevím co a jak v něm funguje, tak budu rád když ho dám dohromady :D
Mám č. karoserie 6323205. Co se všechno z toho dá zjistit? Nebo je potřeba č. motoru?

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

šup nahoru

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

tak taky něco málo k renovaci nebo úpravám:
1) kategorie preclíci, oválci - zásadně do originálu, nic neprznit, radši si ruce useknout!
2) kategorie: brouci do roku 63 včetně: pokud možno do originálu, pokud úpravy, tak jen pro vylepšení funkce a vratné (12V , modernější motor, štelovací náprava, brzdy...)
3) kategorie brouci 64 - 67 - taky pokud možno do originálu nebo decentní úpravy nevratné (posadit na podlahu z automata s rychlou převodovkou, metalíza, modernizace interiéru a všechny výše popsané vratné)
4) kategorie brouci 8/67 - 68 - mezityp, první model s malejma předníma lampama - do originálu, nebastlit, je jich málo a svoje kouzlo mají
5) kategorie - brouci od roku 68 do 2003 (včetně mexik, 1302, 1303) - a? si to každej upravuje jak chce - teda radši s vkusem a fortelně.

Dovětek: - v kategoriích 3) a 4), kde bych připustil prznění a bastlení, bych hodně přihlížel ke stavu auta při pořízení - pokud je v původním originál a kompletním stavu, tak by samo yhřích ho tunit ( i když to bude třeba 1302 nebo 1200 student) a naopak, pokud se na něm už vyřádilo několik "ladičů", tak nemá cenu ho honit do originálu. A ještě v kategoriích 1) až 3) bych připustil "dobový tuning" jako BRM nebo Empi kola, kompresor Judson, fender skirts, rozháněče much, dobové zahrádky, Hazet, dobové přídavné lampy, rádia a tak
Si myslim, že k tomuhle neni co dodat.

I když v něterejch věcech jsem větší konzerva než zdejší elita.
Třá bych neprznil KDčka nebo 181-čky ničim, co by vybočovalo ze svý éry. Ale ze začátku jsem taky řikal, že bych nesnižoval, a teď už bych se tomu zase až tak nebránil.
Tuninig mě míjí. Silný auta kompnezujou "krátký péra." Vytuněný brouci jsou dle mě jen známkou osobního komplexu z čehosi - podpora nedostatečného sebevědomí.

Z toho zjevně plyne že mám "dlouhý péro" a netrpim mindráky.... asi.... že :roll:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

s tou "tabulkou" plne souhlasim....i kdyz mam chut dat na ovalka OBCAS BRMka :D
ty kola se mi na broukovi proste libej :wink:
asi do toho pujdu ale budu mit dve sady kol a kdyz pojedu do Vysaku nebo na Zbraslav tak bych tam dal klasiku :D
jinak vse ostatni do org.......teda pokud je to mozne :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Mr.Vaahaa píše:s tou "tabulkou" plne souhlasim....i kdyz mam chut dat na ovalka OBCAS BRMka :D
ty kola se mi na broukovi proste libej :wink:
asi do toho pujdu ale budu mit dve sady kol a kdyz pojedu do Vysaku nebo na Zbraslav tak bych tam dal klasiku :D
jinak vse ostatni do org.......teda pokud je to mozne :D
:wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

axoun píše: Třá bych neprznil KDčka nebo 181-čky ničim, co by vybočovalo ze svý éry. Ale ze začátku jsem taky řikal, že bych nesnižoval, a teď už bych se tomu zase až tak nebránil.

No vidiš, prostě tě to bude pomalu nahlodávat a nahlodávat a jednou taky dospěješ k tomu, že lehká retro úprava Termixe mu jen prospěje:)

KdFko prznit je asi blbost (i když to jen teoretizuju, nikdy jsem žádný neměl a asi mít nebudu), ale 181ka - těm to sluší:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Michal píše:Nejmenuje se Jirka a není ten brouk modrej??
Myslíš modro-modrej? Ty Jirku taky znáš? :D

On mi dělal klempířinu na mém autíčku.... Bydlí kousek za Prahou a v Praze - na střídačku. :wink:

Je to on?
Oranžovou Tatrou to začalo... :-)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Sameleon píše:Jak se uz parkrat na techto strankach psalo...Pri rekonstrukci takoveho auta se da jit pouze dvema smery. Bud pujde auto do originalu nebo do p....
ale Same, ukaz mi nekoho kdo ma 100% original se vsim vsudy :twisted:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak 100% originál to nikdy nebude, neboť některé opotřebené či porouchané spotřební, nebo i kmenové náhradní díly byly v průběhu let nahrazeny za nové výrobky. Pod pojmem originál si Sam představuje vozidlo, které se svým vzhledem a konfigurací nejvíce přibližuje stavu, v jakém vyjelo z továrny. Což tento dědek naštěstí splňuje (exteriér+interiér).
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak členská základna se rozrostla, někteří se názorově posunuli, prosím tedy o odpovědi na konkrétní původní Ondrovu otázku. Offtopic se bude promazávat.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Tak muj názor je docely vyhraněnej, jedině do originálu... i moje 1302. Teda na drobnou vyjímku, jako je moderní radio.
Je teda fak že kdybych přehazoval prachy vidlema tak bych asi koketoval nad preclíkem v resto-look. Celej černej, plnej chromu a dobovejch doplňků, sníženej ale na origo pětišroubovejch plechách a pod kapotou nějaký zvěrtstvo, ale zásadně vzduchovýho boxera. :wink:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

axoun píše: ... silný auta kompnezujou "krátký péra." Vytuněný brouci jsou dle mě jen známkou osobního komplexu z čehosi - podpora nedostatečného sebevědomí.

Z toho zjevně plyne že mám "dlouhý péro" a netrpim mindráky.... asi.... že :roll:
:wink: ... proč si nemůžeš připustit to, že jsou lidi, kterým se brouk líbí a přitom rádi jezdí rychle? Ne každej může mít dvě auta pro zábavu. Já sem zažranej do brouků, ale když jedu - klidně bych využil potenciál nějakýho porsche. Na 911 turbo nemám, a tak chci upravit broučka aby jel aspoň trochu slušně. I tak mi to spolkne víc než roční výplatu. Ale je to můj sen, a tak na tom dělám. A klidně se přiznám, že bych nepohrdl ani tady v česku vyráběnou replikou porsche 356 s motorem ze subaru (cca 250 PS) - už jen pro to svezení.

Z předchozího zjevně plyne že já mám "krátký péro" a trpim mindráky.... asi.... že :roll: ... a nestydím se za to :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

U Sama nazorova zmena :lol:
Kazdy at ma auto takovej jake se mu libi....Klidne '53ku na Mangelsech. Hlavne kdyz je spokojenej.... :P
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

asi je to tim že stárnem:D

mě to je poslední dobou taky tak nějak jedno, když vidim brouka co se mi nelíbí tak akorát zavrtim hlavou a jdu dál :lol:

holt hrany se obrušují:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

měkneš - za chvíli dáš kartinku za stěrač DJovi :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

hehe, karticku jo, ale s ponekud jinym obsahem :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Příspěvek od OB »

Sameleon klepnul na hlavičku hřebíku. Protože každej má právo si auto udělat tak jak se mu líbí. To je základ, ale přesto bych se jaksi necítil ve své kůži kdyby například udělal válečného Půleňáka tak, že by rozšířil blatníky a dal tam litá kola a Recaro sedačky. Nemohl bych se zbavit dojmu, že majitel tohoto auta je zralej pro doktora Chocholouška.

A proto motto dnešního dne je:

VY NÁS TEDY ZÁSOBUJETE, PANE KARFÍK!!!!!!!!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

OB píše: udělal válečného Půleňáka tak, že by rozšířil blatníky a dal tam litá kola a Recaro sedačky. Nemohl bych se zbavit dojmu, že majitel tohoto auta je zralej pro ....
.... vraždu ...... rituální ..... a s mučením :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět