T1, T2, T3 - čalounění a zateplení

Dave

T1, T2, T3 - čalounění a zateplení

Příspěvek od Dave »

Zdravím, potřeboval bych poradit s tapicírungem. Lakuju buse postupně a mám teďka vyhozené dva zadní skla. Jak jsem se díval tak koženka byla nalepená přímo na plechu a je pod těsněním na okno. A teď se ptám jestli by to mělo být z jednoho kusu, anebo bych to mohl nějak šikovně rozkouskovat a polepit dohromady. Jde mi o to, že bych už tam rád alespoň to jedno okno nasadil, ale kompletní tapicírung bude za dlouho. Co myslíte dalo by se teda kolem každého okna nějak pořešit tu koženku a pak na to plynule napojit celkový tapicírung? Čím lepit? :?

Dave

Příspěvek od Dave »

Pořád nic?? Stačil by nějaký pokec o tom jak to kde drží atd. Jelikož jsem koupil buse již se strhnutým tapicírungem nevím jak to je vše vyřešeno. Díky. [/img]

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

To máš těžký. Každej to má jinak. Co já vim, tak část tapece drží na šroubech, ale ten pod oknama je asi lepenej, určitě z více částí.

Dave

Příspěvek od Dave »

Jo je to těžký, zvažuju jestli nalepit přímo koženku na plech, nebo pod koženku dát takovej velmi tenkej molitan, vono to prej je příjemnější na omak, ale vidím to tak že tam dám přímo koženku. Takže bych ten tapicírung rozdělit na dvě části a tu horní nechat v kuse přižemž by šla podlepit pod tesnění okna. Mohlo by to tak být? Jsem z toho vedle, ale jak se toho chtnu tak to myslím půjde. Nějaké schématko bych někde našel??? [smilie=user.gif]

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Já bych tam vlepil nějakou tepelnou a hlukovou izolaci a přes to ten tapec.
Spodní část jsou klasický koženkový kusy, okolo oken mam takovej měkej filc.

Dave

Příspěvek od Dave »

Nó a vzadu u těch pružin co zvedají dveře?? Tam jsem našel takové ty háčky, ale nepochopil jestli se tapic. taky podlepuje pod těsnění. :roll:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Samozrejme sa podlepuje a keď ho španuješ na svoje miesto je ho dobre zohria? napr: fénom potom sa pekne napne :wink: keď vychladne :lol:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Dave

Příspěvek od Dave »

Nó asi stejně bude nejlepší navštívit nějakého busíkaře... Díky

Hubert
Příspěvky: 37
Registrován: 11 bře 2004
Bydliště: Sobotka

Příspěvek od Hubert »

Ahoj. Opět pro mně taky aktuální. Akorát se k tomu chystám taky.Tapecírunk okolo oken udělám koženkou, lae podlepím ji 3mm molitanem, zkusím si s tím pohrát, oni se pak stratá takový ty nerovnosti kolem, případný díry co tam jsou vrtaný atd. Nevím jestli v tom taky nevznikne nějaká komplikace, ale pokusím se to udělat tak jak říkám. Lepidlo mi doporučil čalouník, prý nějaký speciální na takovýhle věci. Asi to taky nebudu dělat z jednoho kusu, to bych se z toho zbláznil. Ještě uvidím.
Hubert - zelený Busík

Majky

Zateplenie - calunenie...

Příspěvek od Majky »

Ahojte neda mi nenapisat. Pohral som sa s interierom dost dlho asi zatial najviac zo vsetkeho, tiez som mal bus bez calunenia resp. strecha bola iba plech. Myslienku robenia to podla originalu som zavrhol a videl som zhodnejsiu cestu niekde inde. Hlavne robil som iba to co mi islo a cele som to nafotil. Trvalo to 3 tyzdne od rana do vecera nonstop. Urcite treba vyteplit celu cast pod strechou. oplatia sa aj niektore miesta v prednych dverach, boky a ono to robi v lete velmi prijemny chladok no a zima ma presvedci tento rok :) ale tu su teda fotky keby daco napiste mail ...
GO interieru
Takto to vyzera teraz v buse vecer ...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplenie - calunenie...

Příspěvek od prak »

Majky píše:Urcite treba vyteplit celu cast pod strechou. oplatia sa aj niektore miesta v prednych dverach, boky a ono to robi v lete velmi prijemny chladok no a zima ma presvedci tento rok :)
Všechna dutá místa ve dveřích a bocích mají ve spodní části odtokové otvory na zkondenzovanou vodu. Zároveň může odvětrávat. Teď zůstane v "zateplení". Řekl bych, že to bude pěkně reznout.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Zateplenie - calunenie...

Příspěvek od SO 545 »

prak píše: Všechna dutá místa ve dveřích a bocích mají ve spodní části odtokové otvory na zkondenzovanou vodu. Zároveň může odvětrávat. Teď zůstane v "zateplení". Řekl bych, že to bude pěkně reznout.
Absolut súhlas. A ani na strechu nieje zateplenie ako zateplenie.
Videl som chrobáka zatepleného neodborne s komplet odhnitou strechou.
Neskutočný masaker. Základ je dobre odvetratelný materiál.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Majky

Příspěvek od Majky »

Nikde nepisem ze treba upchat odtokove diery. Je jasne ze diery treba zanechat a aj keby si chcel nemas sancu to cele vyplnit, lebo sa nedostanes na vsetky miesta. Som toho nazoru ze pokial chces mat bus celorovcne musis ho zateplit. Chrobaka by som urcite nezteploval lebo to neie je problem vykurit. BUS je problem vykurit a este vacsi ked je -10 - 15 teplo v nom udrzat.... Hmota na zateplenie nie je pijava takze vlkost stece a davaju sa tam este protisparne folie. Som s tym spokojny a nemam problem s vlhkostou v BUSe....

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Tak je to Ok a bufík nefunguje ?
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Majky

Příspěvek od Majky »

bufik zatial nemam kurim plynom, asi by som do lavice zabudoval nejake vytopne teleso na plyn, zatial nemam nic, nikto ma poriadne nicim neinspiroval. Bufik na benzin asi nie je nic moc predstavujem si nieco co by islo 24 hod v kuse ako ladnicka napr.... Neviete o niecom porqadit? "inu ja ten tapacir nikomu neradim, iba som napisal jak som to riesil" cas ukaze a je to moj prvy BUS takze sam som zvedavy ci zhnije ci nie :)

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Příspěvek od gitan »

teď jsem taky na busíkovy odkryl sololakový strop a orval jakýsi koudelo-hadrovo-plstěný hnědý sajrajt asi tam nový sololak vrátím ,ale jak nahradit tu izolaci :?: nějakej mirelon,či něco jako karimatku :?: slabý polystyrén :?: ,nebo,vyprdnout se na sololak rovnou na plech vlepit kobereček :?: plánuju teda provoz jaro-podzim dik
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

po-nörka měla na čumáku pod papundeklem slabej (cca 3 mm) polystyren. nevim jestli je to to pravý vořechový... mohla by se tam líp držet voda, řek bych... ale prostě tam byl... (a nebastlenej)

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: T1, T2, T3 - čalounění a zateplení

Příspěvek od BUTCH bus »

Před pár lety jsem dělal kompletní zateplení busíka.
Do stropu jsem "vzpříčil" vždy několik pásků sololitu, mezi ně a střechu jsem nacpal polystyrénový pruhy cca 3x3x100cm a do těch pásků pak přišrouboval tenoučkej kobereček (v jedné osobě tak nacpat ten koperec byla dost rasovina). Podobě jsem polystyrén nacpal i do dveří a boků.
Jeden a půl sezóny jsem s tim spokojeně jezdil a pak jsem ho na zimu ustájil u kamaráda ve stodole.
Tam se busík zalíbil myškám a když jsem si ho najaře vyzvedl, tak celé auto smrdělo myšovinou a bylo plný myších hovínek.
To dobrý na to je, že jsem to zas celý vyházel a tudíž mi to nestačilo shnít! :mrgreen:
No a teď zas nevím co tam dát.
Poradí někdo?
OndraS

Uživatelský avatar
lenamura
Příspěvky: 234
Registrován: 10 srp 2008
Bydliště: Sopotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: T1, T2, T3 - čalounění a zateplení

Příspěvek od lenamura »

...když jsem sundával strop z westy70, tak jako zateplení byla použita jemná skelná vata...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T1, T2, T3 - čalounění a zateplení

Příspěvek od maxmax »

Ano,ano,a pěkně kousavá! :P
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět