Elektrika

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Owen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 pro 2004
Bydliště: Slovensko, Bratislava

Elektrika

Příspěvek od Owen »

Ked zoslapnem brzdu tak sa mi rozsvietia parkovacie svetla a podsvietenie budiku. A pokial mam zapnute svetla tak mi zas velmi slabo svietia brzdove svetla. Co to moze byt. Zla kostra
Dik

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika

Příspěvek od Žanek »

Owen píše:Ked zoslapnem brzdu tak sa mi rozsvietia parkovacie svetla a podsvietenie budiku. A pokial mam zapnute svetla tak mi zas velmi slabo svietia brzdove svetla. Co to moze byt. Zla kostra
Dik
mě to takhle blblo a příčinou byla skutečně "zlá kostra" :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Owen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 pro 2004
Bydliště: Slovensko, Bratislava

Příspěvek od Owen »

A kde su niake kostry ktore by som mal skontrolovat?

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Owen píše:A kde su niake kostry ktore by som mal skontrolovat?
tak to nezvládnu :oops:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

ukostření zadních světel má být v originále v motorovém prostoru na té vodorovné přepážce, vedle svíček.
odpojit, očistit, přimáčknout konektor, aby držel, zapojit
pokud nepomůže, zkontrolovat kvalitu spoje přímo ve světlech.
ukostření kontrolek, stěračů, rádia atd je v kufru, uprostřed je takový "stromeček" pro zapojení více konektorů.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Podotykam,ze je terminal uzemnenia v motorovom priestore je pod tym izolacnym "kobercom",nie je viditelny.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Občas terminál opustí základňu. "hrdza je všemocná"

Uživatelský avatar
Owen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 pro 2004
Bydliště: Slovensko, Bratislava

Příspěvek od Owen »

No ked sme asi robili s tym motorom tak sa tam asi nieco dosralo, ale stale neviem kde myslite ?????

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

po stranách motorového priestoru.ako píše john sú tam také trojuholníky z izolačného materiálu.tam májú všetky svetlá ukostrenie.je to pod prechodkami ako výchádza kábel k svetlám po stranách.väčšinou klasické napichovačky spojené s plechom ktorý je pribodovaný ku karosérii.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Obrázek
Ten červený kroužek na obrázku označuje místo, kde je to ukostření ke světlu. na druhé strané mot. prostoru je to samé. Czert

Uživatelský avatar
Owen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 pro 2004
Bydliště: Slovensko, Bratislava

Příspěvek od Owen »

No mne sa ta elekktrika cela niak hruty , napr. obcas nejde lava smerovka, svietia mi slabo stale spiatockove svetla, lava parkovacka zadna predna svieti slabo a tak. A ked necham odstavene auto tak behom noci sa mi vybyje baterka. Co s tym moze byt? asi to bude dat najlepsie pozret niakemu elektrikarovi co.

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Owen píše:No mne sa ta elekktrika cela niak hruty , napr. obcas nejde lava smerovka, svietia mi slabo stale spiatockove svetla, lava parkovacka zadna predna svieti slabo a tak. A ked necham odstavene auto tak behom noci sa mi vybyje baterka. Co s tym moze byt? asi to bude dat najlepsie pozret niakemu elektrikarovi co.
Každopádně

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Mam docela blbej dotaz, kde se zapíná mlhovka u brouka. Mam 1302LS a mam tu elektriku nějak celou rozhašenou. Mlhovku mam zabudovanou ve světle na levo v pravo je parkovačka.
Dík moc
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

podle toho, že máš mlhovku zaintegrovanou do zadní lampy bych si tipnul, že to bude někým dodatečně provedeno, takže hledej někde na palubce nebo její dolní straně spínač navíc. Doma mám Betriebsanleitung na 1302, tak se podívám, jestli byla originál dodávána s mlhovkou a kde byl origo spínač.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Dík, každopádně ta lampa s červenym plexi je originál Hella, docela rád bych s tim něco udělal, jelikož nesvítí ani ta parkovačka ani ta mlhovka. :?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Měl bych tu ještě jeden dotázeček. Z díry pro osvětlení interieru lezou tři dráty, jeden + a dva - . K čemu jsou tam dva mínusy? je to tak ok?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Ad zadní Hella červená bez couvačky - to je OK, je to provedení pro sociální modely brouků od roku 74 (VW 1200 A - Spärkäfer, Student). Prostě neměli couvačku, lae mlhovka v tom asi originál nebyla (na ten Betriebsanl. jsem včera zapomněl :oops: )
Ad zapojení vnitřního osvětlení: to je taky OK, je tam jeden stále zapojený +, jeden - který se spíná při otevření dveří (spínač na A sloupku) a druhý stálý přívod mínusu,,aby sis mohl rozsvítit páčkou bez ohledu na stav dveří.

Pozor, až tam budeš tu lampičku vracet, lety jsou zkřehlé a snadno se ulamují okraje.....

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

yahoďák píše:....který se spíná při otevření dveří (spínač na A sloupku) a druhý stálý přívod mínusu,,aby sis mohl rozsvítit páčkou bez ohledu na stav dveří.
Nojo... to mě nenapadlo, teď nevim na co se vymluvit, asi jen na svojí blbost...
S tim zadnim světlem máš asi recht. v kufru jsem měl druhou náhradní lampu na parkovačku, to jsem zvědav jak tu elektroniku dam dohromady :roll: Většina světel mi nesvítí kuli kontaktům, takže festony už jsem začal přecvakávat, akorát u pravý zadní obrysovky to neni jen kontaktem a u tý spátečky taktéž. Ale až to vymyslim tak bych rád do zádu hodil obě parkovačky...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tak podle příručky uživatele 1302 (1970) neměla sériově zadní mlhovku, takže hledej, kdo jí kam zapojil....

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

yahoďák píše:tak podle příručky uživatele 1302 (1970) neměla sériově zadní mlhovku, takže hledej, kdo jí kam zapojil....
:idea: Jj, dík Yahoo. Uz tam nejni :twisted: , někdo jí tam zřejmě přidělal ale už se stačil asi kdesi urvat vypínač, ale dráty od spátečky ještě vedou, plexi se spatecku jsem měl náhradní..., ale asi nefunguje ani leva ani prava.

:?: prozrradi mi tedy prosim nekdo, jak funguje rozsveceni spatecky u aut a u brouka a kam to az vede, chyba bude asi na kontaktech toho spinace...
Kujůůůů!!!
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět