Palivové pumpy - není pumpa jako pumpa

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Palivové pumpy - není pumpa jako pumpa

Příspěvek od axoun »

Při obyčejné výměně palivové pumpy kus za kus jsem narazil na nečekané problémy. Nová pumpa (respektive jiná z "bazaru" ), měla ten kolík na pružince co je vespod povystrčený víc než ta stará, a tyčka vyčuhující z bloku krz plastový "nátrubek" či co, byla tudíž příliš dlouhá. No řekněte mi soudruzi, jak je toto možné?

Tady čučí ta tyčka mezi štefty co drží pumpu
Obrázek

Vlevo je pumpa nová, vpravo vyndaná z auta. Čudlík na pružince při tomto pohledu nahoře vykukující je příliš vystrčen, ta tyčka z bloku motoru čumící tudíž brání pumpě k dosednutí na těsněn a to tak že o dost...

Obrázek

...asi tak o tolik a to už je pružinka velkou silou přetlačena
Obrázek

... a tady pro důkaz, že stará pumpa fakt dosedá bez problémů.
Obrázek

co s tim? Je třeba koupit pumpu i s odpovídající tyčkou? nebo co? Kuju. :cry:

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doldy »

....jojo...koliky jsou ruzne dlouhy....podle roku vyroby. Taky jsem mel tycku moc dlouhou....byly 2 moznosti - koupit kratsi nebo tu puvodni vytahnout a o zmereny kousek seriznout....volil jsem rezani a funguje to v pohode... :wink:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Doldy píše:....jojo...koliky jsou ruzne dlouhy....podle roku vyroby. Taky jsem mel tycku moc dlouhou....byly 2 moznosti - koupit kratsi nebo tu puvodni vytahnout a o zmereny kousek seriznout....volil jsem rezani a funguje to v pohode... :wink:
no taky už jsem šounil po garáži a hledal pilku, ale ještě jsem nechtěl bejt tak radikální, zvláš? když nevim, jestli je ta nová pumpa funkční... (je vidět Doldy, že máme oba ´65-ky, akurát že tys jí hodil už krapet někam jinam) :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

byly celkem dvě dýlky zdvihacích tyček. Tohle je starej typ užívanej do cca 8/71

Obrázek

používal jedinou dýlku tyčky, předpokládám že krátkou

a tohle je novější typ používaný od roku 71 nahoru v prvovýrobě a taky jako výměna za starší typ, když pumpa odešla

Obrázek

používal majoritně dlouhou zdvihací tyčku, ale zřejmě jsou i mezitypy pro tu starou, krátkou, proto ti to tam nejde.

Zejtra ti beru starou pumpu komplet i s tyčkou, tak si tu tyčku třeba necháš zkrtit podle ní. Krátká zdvihací tyčka je tak krátká, že jde jen taktak prstama zachytit a z bloku vytáhnout, ty máš na motoru evidentně tu delší. Pumpa cos chtěl dávat je pro krátkou tyčku.
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 08 dub 2005, celkem upraveno 2 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doldy »

axoun píše:
Doldy píše:....jojo...koliky jsou ruzne dlouhy....podle roku vyroby. Taky jsem mel tycku moc dlouhou....byly 2 moznosti - koupit kratsi nebo tu puvodni vytahnout a o zmereny kousek seriznout....volil jsem rezani a funguje to v pohode... :wink:
no taky už jsem šounil po garáži a hledal pilku, ale ještě jsem nechtěl bejt tak radikální, zvláš? když nevim, jestli je ta nová pumpa funkční... (je vidět Doldy, že máme oba ´65-ky, akurát že tys jí hodil už krapet někam jinam) :wink:
Kdyztak mam doma jednu krasnou rozebiratelnou originalku na dlouhej kolík...jen membrana je spatna.... :wink:

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Příspěvek od VWenca »

ty tyčky pro benzínovou pumpu se dělají v dýlkách 100mm a 108 mm.To jen abys věděl o kolik řezat :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

no a máš to jasný. Mám ti to teda zejtra vůbec vozit?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ta nahradna pumpa je z modelu s alternatorom.Vidis to na uhle priruby a tela pumpy.Dlzky tyciek su rozne,lepsie nez rezat staru je zohnat spravnu.
Ked nevies zohnat spravnu a nechces rezat,musis vypodlozit pumpu o patricnu vzdialenost.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já jsem ale K*O*K*O*T Axi, sundej pumpu z té 12ky cos přivezl a tam bude zaručeně krátká tyčka, tak jí jen prohoď a voilá :)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

5S,nebud na seba tak hruby...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pětišroub píše:no a máš to jasný. Mám ti to teda zejtra vůbec vozit?
radši mi ji vem, prosím, kdyby totiž ta pumpa od Yahoďáka nefachala, tak jsem zase namydlenej. a když to dobře pude zbrzdama, tak bych moh v sobotu vytáhnout Termixa do rachoty.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

OK tak já ti jí vezmu. Měl jsem strach abys teď nehnal do dílny a tu dlouhou tyčku neušmik´v návalu vášně. V tom starým motoru bude na tuty krátká tyč, tak z toho budeš venku.

john: někdy je to potřeba
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pětišroub píše:já jsem ale K*O*K*O*T Axi, sundej pumpu z té 12ky cos přivezl a tam bude zaručeně krátká tyčka, tak jí jen prohoď a voilá :)
tak já se pro ni stavim kolem poledne. kuju.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

nevim jak moc velkej rozdil mezi temi tyckami je, ale nedalo by se to resit tesnenim ?

pri svoji anabazi s preplnovanim karburatoru sem tenkrat zvidhnul pumpu za pomoci 3 silnejsich teseni priblizne o 2mm a bylo po problemu

dvarkat mer, jednou rez

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

píše to nahoře VWenca, rozdíl je 8 mm. To už se vyplatí tu tyčku prohodit.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

sem prehlid
to uz je dost velkej rozdil , to fakt tesneni neresi :-)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ked nevies zohnat spravnu a nechces rezat,musis vypodlozit pumpu o patricnu vzdialenost.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Herbie píše:sem prehlid
to uz je dost velkej rozdil , to fakt tesneni neresi :-)
no kdybys dal 4 kousky..a pumpa by se vrklala na vrchu tý vrstvy těsnění... :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Jen bych chtěl vyzdvihnout kouzlo tohoto fóra. Ač jsem vznesl dotaz v hluboké noci, za pár minut jsem měl jasno a vysvětleno řešení. To je věc, ta elektrofonická komunikace. Díky všem za pomoc, nejvíc 5-skrutkovi, kerej byl ochoten v noci vylézt z pelíšku, odejít do vzdálené díly a pumpu odmonotvat ze svého motoru, aby mi ji mohl dneska předat k zapůjčení. Kuju uctivě. :prayer: :partyman:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pohoda džez, aspoň jsem se zase něco novýho naučil.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět