Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

A je to tady. Po víc jak 11 letech co se naposledy Bruno pohyboval vlastní silou nastal čas nastartovat, zařadit zpátečku a vyjet alespoň z garáže.
Obrázek
Nechtěl jsem se pouštět nikam daleko, jen tak po garážích na první osahání, ale bylo to ještě kratší než jsem myslel, protože jsem hned zjistil, že jde blbě řazení jedničky a dvojky. Musel jsem se proto zase potupně vrátit a štelovat fofrklacek. Ale co, i tak to stálo za to.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od OB »

No a předpokládám, že klacek si seřídil a projel jsi se.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Ne, ne, seřídil fofrklacek a šel jsem na večeři. Přeci nebudu poslouchat, že ji musí sušit v troubě :roll: . Zítra je taky den.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od OB »

No to já to slyším každou chvíli ale asi bych to stejně vyzkoušel.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bruno 1973

Příspěvek od udeeska »

Podpantofláci....to mě žena naprosto poslouchá, doma praštím pěstí do stolu a......a jdu to udělat sám :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Odpoledne vylezlo sluníčko tak jsem začal kroužit kolem komína a po chvilkách najel prvních 17km. Při té příležitosti jsem zjistil, že mám před sebou zatím řešení dvou problémů. Tím prvním je překvapivě dobíjení, které jsem měřil ještě v době když jsem zkušebně startoval motor na holém podvozku. A ani tehdy jsem nenaměřil nic jiného než před dnešním vyjetím z garáže. Krásných 14V +- nějaká desetina v celém režimu otáček bez ohledu na to zda byla rozsvícena světla nebo ne.
Obrázek
Po ujetí asi 1km ale začal regulátor najednou bzučet jak o život a tak jsem se vrátil a ejhle. Rafička na měřáku na dorazu a bylo jedno zda volnoběh nebo pod plynem. Po chvíli regulátor najednou ztichl a dobíjení se na volnoběh vrátilo do normálu. Zkusil jsem přidat plyn a najednou ručička spadla na 13,2V aby vzápětí zase za bzukotu regulátoru vystřelila na 14,6V. Prostě najednou si to sviňa žije svým vlastním životem.
Obrázek
Jako další, ale zásadnější problém je to, že vyskakuje dvojka a hraním si s fofrklackem se to zatím nevyřešilo. Pokud se rozjedu, přeřadím na dvojku a motor je v tahu tak dobrý, ale když na dvojku pomalu popojíždím a šlápnu na spojku tak je hned venku. Zrovna tak při řazení dolu nechce pořádně zapadnout. Nevím zda jsem něco nedojebal při skládání převodovky a nebo je to ještě na táhle.
Obrázek

Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Bruno 1973

Příspěvek od BUTCH bus »

Těším se na řešení, mě vypadává dvojka i jednička. Zařazený kvalt, sundám nohu z plynu a hup, je venku. Pod plynem drží...
OndraS

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Samba »

hmm.. a co silentbolky převodovky.. nejsou hodobožovější, než maj normálně být.. na čmuchání topicem chyba energhia..a když dejhuř motor tam a motor ven, dej nam pan buh dobrej den.. jak rikal nas deboštík učitel, sranda musí bejt ikdyž fotra věšej.. (BUTCH bus to masinatuty)..

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Sam »

Pokud jsi nemohl vubec zaradit a po stelovani ti uz "jen" vypadava rychlost, tak sazim to co sambula, tedy ulozeni prevodovky.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
martin.jakusev
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 433
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Košíře Praha 5

Re: Bruno 1973

Příspěvek od martin.jakusev »

Proč si rozebíral převodovku?
http://www.facebook.com/TripToDakar" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Sam »

martin.jakusev píše:
04 dub 2021
Proč si rozebíral převodovku?
Je to Lišák, ten všechno rozebírá, A nakazí tím i ostatní :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

martin.jakusev píše:
04 dub 2021
Proč si rozebíral převodovku?
Abych viděl jak vypadá uvnitř. Už jako dítě jsem každou hračku pod stromečkem nejdřív rozebral a některou dokonce složil zpátky.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin.jakusev
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 433
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Košíře Praha 5

Re: Bruno 1973

Příspěvek od martin.jakusev »

No já bych se neptal ... ale taky jsem jednu rozebral, teda vlastně dvě, jednu dobrou a jednu špatnou...no a výsledek byl dvě špatný =D> =D> =D>
http://www.facebook.com/TripToDakar" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Sam píše:
04 dub 2021
Pokud jsi nemohl vubec zaradit a po stelovani ti uz "jen" vypadava rychlost, tak sazim to co sambula, tedy ulozeni prevodovky.
Rozhodně nevylučuji, ale potom jak jsem dneska koumal tak bych se spíš přiklonil k tomu, že problém by mohl být s pouzdru táhla řazení. Podle mě to vypadá, že je natolik těsné, že neumožňuje volný pohyb táhla společně s pohybem převodovky na uložení. Zkusil jsem na místě zařadit dvojku a sledoval co se děje když pouštím spojku do záběru a následně když ji vyšlápnu. Táhlo a kloubek se ani nehne, ale na nosu převodovky bylo vidět jak se oproti hokejce pohybuje mírně sem a tam dozadu a dopředu a tím se kvalt vyhodí.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od SO 545 »

Zaradil by som dvojku odpojil tiahlo a urcite skusil pojazdit...rozbehnut sa to rezbehne a ak je problem v tiahle to budes vediet hned.
Bud to bude drzat ako zdovska viera...a mas to ...alebo to vypadne a budes vediet ze tiahlom to nieje...
Praca tejto diagnostiky asi nakjratsia mozna...

Ja som zase zlozil spickovo celu prevodovku /radila krasne , drzala kvalt , sla tisko...akurat co som nerozobral bol dif...a co povies ???
Ano planetove koliesko bolo nacate...a znova a lepsie...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Bruno 1973

Příspěvek od john »

Nebolo by od veci skontrolovat " detent" pruziny a balls.Na prekonanie odporu detent je potrebnych 15 az 20 kg.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

john píše:
06 dub 2021
Nebolo by od veci skontrolovat " detent" pruziny a balls.Na prekonanie odporu detent je potrebnych 15 az 20 kg.
Při skládání převodovky to bylo v pořádku a když jsem nyní zkoušel jednotlivé kvalty řadit rukou za kloubek po odpojení táhla tak jsem neměl pocit, že dvojka by šla lehčeji než ostatní. Říkal jsem si, že než udělám ten jízdní pokus s odpojeným táhlem tak že se podívám na pouzdro. A co myslíte?
Obrázek
Naštěstí jsem našel v zásobách jiné a vyměnil ho. Zítra uvidím zda to už bude fungovat nebo budu muset koumat dál.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Hajzl jeden vixlejvantskej

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od SO 545 »

to si nemenil ? len kontroloval ???
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Herbie »

no hele .... znam auta který měly to pouzdro rozsypaný mnohem víc a potíže při řazení to nezpusobovalo
tohle si myslím příčina nebude
... a vůbec !

Odpovědět