Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od udeeska »

Jen potvrzují, že polystyren tam mám i já, tudíž tam patří.
Pěkný.....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od Samba »

Bílou srágoru na čumáku tam má i dfojka.. molitan bych narval do bikráma.. esli bulli bude i normálně jezdit, teda potká vodu, nacucne se jak muchomurka bílá a dveře budou začas fp... . Ve Zlíně maj pěkný průchodky, padnou krásně do plechovýho držáčku brzdový trubičky v reduktorovi.. jinak dobrá elektrohaluz.. jak se rika.. v jednoduchosti byt krasa..

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

Je to nějakej zvláštní molitan, ve dveřích je evidentně hodně dlouho, a nic nerezne. Asi tu vodu odpuzuje.
Uvidíme, kvůli něčemu tam přece byl.

Průchodky mám za pár korun z Kelly, jen tam ještě nejsou.

Je to takový polotovar, chci se zítra povozit.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

Pokud jste uzavírali sázky, tak Bex dnes silou vlastní udělal pár koleček po dvoře a zase se schoval do garáže.

Brzdy fungujou až od půlky, spojka zabírá hned u podlahy , nejde zařadit 3 a 4, ale jinak super. Zbytek snad stihnu do dubnových sprintů. :D

.
a1.jpg
a1.jpg (142.34 KiB) Zobrazeno 3750 x
a2.jpg
a2.jpg (124.02 KiB) Zobrazeno 3750 x
a3.jpg
a3.jpg (155.46 KiB) Zobrazeno 3750 x
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od Samba »

těbuch.. s řazením může pomoct posun domečku s fofrklackem..ale i nemusí.. molitan je dábelská věc.. mam díky němu dveře durch pěkně veprostřed.. ale to leta sloužila kára jako klubovna s kamínkama na dřevo..
merdniknaentu...jpg

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od OB »

Tak jaké to je se poprvé svézt. Vždycky z toho mám špatný pocit, že to nebo ono nefunguje jak má. Ale jak se říká je to auto potřeba rozjezdit.
Koukal jsem na fotky a musím ti říci, že se mi nelíbí ty fastomy s červeným plastem na konci kabelů. To je hnus!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od hydraulik »

To p.Samba.... ta klubovna na foto je nyní u p.Sukyho ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od Samba »

see.. akorat právě prorezlý pp dveře a šoustačky ostaly bei mir..
dobra zimna kara.. ať to drandi boldore..

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

OB píše:
02 led 2021
Tak jaké to je se poprvé svézt. Vždycky z toho mám špatný pocit, že to nebo ono nefunguje jak má. Ale jak se říká je to auto potřeba rozjezdit.
Koukal jsem na fotky a musím ti říci, že se mi nelíbí ty fastomy s červeným plastem na konci kabelů. To je hnus!
Pocit super a kdybych se tehdá nepovozil u Karla, bylo by to úpně poprvý.

Ty červený koncovky jsou fuj, ale na obhajobu musím říct, že to není moje práce. Kabely jsou už hodně krátký a ještě úplně nevím, kam je přichytím. Pokud kousek vyšetřím, dám tam nový.
Samba píše:
02 led 2021
těbuch.. s řazením může pomoct posun domečku s fofrklackem..ale i nemusí.. molitan je dábelská věc.. mam díky němu dveře durch pěkně veprostřed.. ale to leta sloužila kára jako klubovna s kamínkama na dřevo..
merdniknaentu...jpg
Co dělat s řazením asi vím, svrtával jsem znova přední tyč a myslím, že jsem to úplně netrefil.

Ten molitan je vážně ďábelká věc, musí tam být desítky let a dveře jsou jak nový. Možná je vymáchanej v něčem co vodu nemusí.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od mhepp »

boldor píše:
02 led 2021
Ty červený koncovky jsou fuj...
Této myšlenky se dobře drž. Toto jsou fastony, jejichž koncovky se po zasunutí drátu pouze zmáčknou. A pokud máš nevhodné/opotřebované kleště, tak nedomáčkneš spoj dobře. Navíc celá pevnost spoje závisí na stisknutí pouze vodiče, za nic jiného to nedrží. Drát může zůstat volný a vytřepat se, do spoje se dostane vlhkost a vzroste přechodový odpor a tak dále a tak dále. Navíc s každým použitým fastonem tohoto typu určitě umře alespoň jedno roztomilé koťátko ;)

Pokud chceš mít spoj jak se patří, pořiď si tyto fastony:
Obrázek

Tento faston se lépe a pevněji zařízne do vodiče a zároveň fixuje vodič i za izolaci, takže spoj je pevnější a odolnější. A pokud to chceš mít echt bezpečný (a neoriginální), tak můžeš pořídit i silikonový návlek. A pokud opatrně pomačkáš tu červenou fuj část, tak možná sundáš koncovku bez poškození drátu a nebudeš muset zakracovat... Byla by škoda kazit si jinak hezkou práci těmito detaily.

Elektrikáři, u kterého bych našel ty červené fastony jinde než v odpadkovém koši, bych nesvěřil ani... vůbec nic.
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od Zbyňa »

mhepp píše:
03 led 2021
boldor píše:
02 led 2021
Ty červený koncovky jsou fuj...
Této myšlenky se dobře drž. Toto jsou fastony, jejichž koncovky se po zasunutí drátu pouze zmáčknou. A pokud máš nevhodné/opotřebované kleště, tak nedomáčkneš spoj dobře. Navíc celá pevnost spoje závisí na stisknutí pouze vodiče, za nic jiného to nedrží. Drát může zůstat volný a vytřepat se, do spoje se dostane vlhkost a vzroste přechodový odpor a tak dále a tak dále. Navíc s každým použitým fastonem tohoto typu určitě umře alespoň jedno roztomilé koťátko ;)

Pokud chceš mít spoj jak se patří, pořiď si tyto fastony:
Obrázek

Tento faston se lépe a pevněji zařízne do vodiče a zároveň fixuje vodič i za izolaci, takže spoj je pevnější a odolnější. A pokud to chceš mít echt bezpečný (a neoriginální), tak můžeš pořídit i silikonový návlek. A pokud opatrně pomačkáš tu červenou fuj část, tak možná sundáš koncovku bez poškození drátu a nebudeš muset zakracovat... Byla by škoda kazit si jinak hezkou práci těmito detaily.

Elektrikáři, u kterého bych našel ty červené fastony jinde než v odpadkovém koši, bych nesvěřil ani... vůbec nic.
Za svého mládí jsem viděl v tehdejší práci v AMP (Tyco, TE connect.) jak operátorky u určitých svazků ješte malý crimp po zalisování prolívaly cínem.
Podmínka byla, že se cín nesměl vyvzlínat až do části velkého crimpu, protože pak by se drát už lámal.
Tak to teď dělám také u spojů na které nechci dál myslet.. plus jestě teplem smrštitelná bužírka ať už v barvě a nebo průhledná..Víc už se asi pro Fast-on spoj udělat nedá..
Ty plastovy namačkávací fastony i očka jsou vážně zlo, zvlašť kdy se zmačknou jen kombinačkama.. vypadaj že drží, že vodí, ale člověk nikdy neví, pak za ně v zoufalosti zatáhne a zůstane mu drát v ruce.. celej zelenej plesnivej :x A pak se třeba člověk diví, že mu občas nesvítí brzdovky... :wink:
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

...když se podíváte na obrázky o pár stránek dřív, uvidíte, že takhle je celá elektrika udělaná. Ještě doplním, že fastony mám ve třech velikostech podle průřezu drátu.

Jediný co jsem musel udělat dutinkou byl hlavní přívod na pojistky, kde je malej faston na 6mm vodič.

I dutinka drží, když se dobře rozmačká. Musí se ale použít rozměrově k vodiči mít správný kleště a oholit správnou délku vodiče. Kleště si půjčuju ty co na to patří od Knipexu.

A ještě jednu věc jsem se od elekrikářů naučil: odizolovat vodiče trochu víc a v té první svorce drátky přehnout nazpátek. To už pak nevytáhne nikdo.

Tak třeba to pomůže někomu dalšímu.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od mhepp »

Boldore, dobře, jsem rád, že na to tak myslíš a není Ti ta elektrika ukradená, protože by to byla škoda u jinak precizní práce. Popravdě řečeno, nepamatuji si detaily o pár stránek zpět, tak se omlouvám za zbytečné prudění. Ale z daných příspěvků vyplývá, že Ti elektriku někdo dělal (alespoň mě to tak vyznělo, minimálně u brzdového spínače), tak jsem chtěl upozornit na neduh daného řešení. Zahnutí odizolovaného konce je doré řešení, které sám používám zvláště u tenkých drátů.

P.S. Ale za svým si stojím, najít toto u elektrikáře jinde než v odpadkovém koši, tak jdu jinam. Těmto dutinkám nevěřím.
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

V pohodě :wink:
Uvedu na pravou míru:
Ty drátky ke spínačí už prostě někdo v průběhu desítek let předělal (a zkrátil). V původním svazku jsem opravoval jen to co bylo špatné.
K tomu jsem použil neorigo tandemový válec který má jinak vývody.
No a vyšla z toho ta nejhorší kombinace, kratší vodiče a vzdálenější poloha spínače.
Až uchytím všechny trubičky k rámu, dopnu lanka a "učešu" zbytek, najdu optimální cestu pro zkrácené vodiče a asi tam ve finále ty fastony cvaknu nový.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od venca101 »

Boldore, teď se dívám na ten brzdovej válec, že dávals dvouokruh. Je to ATE nebo TRW? Zajímá mě, jestli je ta vysoká podložka potřeba u obou výrobců brzdovejch válců nebo jen u jednoho. Taky budu dávat dvouokruh a už jsem se díval na thesamba, že se tam ta vysoká podložka dává, akorát nevím, jestli je potřeba vždycky.
A co nějaké foto šťastného majitele z první vyjížďky, bude? Budils po vsi obdiv kolemjdoucích? :D

postriziny.jpg
postriziny.jpg (144.03 KiB) Zobrazeno 3020 x

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

Fotku z jízdy nedám, protože nemám. Až dodělám okna/dveře a vnitřek , hodím to na "převozky" a určitě nějaká fotka/video bude.

S válcem se to má tak:
Tohle je sada od CSP, kterou jsem dostal s autem. Je to Brasilero válec na T2, nádobka z Golfa 1, kroužek a tyčka.
Kroužek není nutný z hlediska montáže válce, ale víčko nádobky by pak nebylo přímo pod dírou v podlaze a asi by i kolidovalo s příčkou podlahy.
Navíc tam teď nepůjde dát spodní Schutzblech. Ale to by nešlo i když bude podložka pryč.

Správné řešení je dvouokruhový krátký válec na model 66/67 bez podložky, který se vleze pod kryt. A ten myslím dělá jen Ate a je k...a drahej.

Já tuhle sadu použíl i z důvodu pozdějšího přechodu na kotouče, válec má 24mm. Zatím to funguje.
Pokud by válec nefungoval, byl podle krabice koupenej před víc jak deseti lety, šel bych i přes tu cenu do origo dvouokruhu 66/67 od Ate.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od lišák »

Taky jsem chtěl u Evžena ušetřit. Brazil válec sice brzdil, ale v jeho okolí slezla barva. On sviňa netekl, ale jenom pouštěl výpary od brzdovky a tak po dvou letech jsem musel dát ATE a je klid.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od boldor »

červený "fuj" koncovky jsou pryč
.
aa.jpg
aa.jpg (126.76 KiB) Zobrazeno 2683 x
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od Vladik23 »

máš to nechutně krásný. Pěkná čistá práce.

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Dec/63 Blue "BEX" - Švédská norka

Příspěvek od mhepp »

No jako ta smršťovací bužírka asi není úplně dobově korektní, ale že seš to ty, tak malé plus za technicky funkční řešení ;)

Jen si rýpu, nejen to vypadá mnohem lépe... Trochu mi ty Tvé fotky připomínají obrázky z manuálů - všechno ideálně čisté, jednoduše dostupné atakdále...
boldor píše:
12 led 2021
červený "fuj" koncovky jsou pryč
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Odpovědět