Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: Bruno 1973

Příspěvek od VWenca »

martin_100 píše:To bych deklík radši vypodložil.
To by nebylo dost po "lišácku"

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od SO 545 »

u lisaka je fajn ze jasne ukaze ze ak chces nieco mat spravene dobre...nemozes sa bat ani kroku spät ak je to potrebne.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

No jasně, že se to musí udělat pořádně. I tak člověk bude vědět kde a co by příště dělal ještě lépe. A zase se potvrdilo, že každé zlo je k něčemu dobré. Když jsem tak chodil kolem auta měl jsem pocit, že při otevřené kapotě je její pravý roh o něco pokleslý a když se kapota zavře, že není úplně přesně vycentrovaná a jde malinko doprava. Ne o moc, ale znervózňoval mě ani ne tak stav kterého by si na rozdíl od víčka někdo těžko všiml, ale spíš to, že jsem nevěděl jak to napravit. A až po vypárání kapsičky jsem na to přišel. Levá podpěra vypadá takto.
Obrázek
Na pravé je koncovka pružiny vyhnutá.
Obrázek
Tady je vidět, že pant škrtal o kapsičku a přičítal jsem to původně pouze tomu, že byla navařená zevnitř. Po vložení zvenku se stav zlepšil, ale pořád docházelo k lehkému škrtnutí.
Obrázek
Při zavřené kapotě a pohledem dírou pro kapsičku je zřejmé, že vyhnutí podpěry není způsobené pouze vyčlochtanou koncovkou pružiny.
Obrázek
A při čelním pohledu také podpěra nevypadá zrovna rovně.
Obrázek
Tak jsme sundali kapotu, závěs šel ven a takto na stole je víc než evidentní, že táhlo podpěry je ohnuté.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Měl jsem dvě možnosti. Vzít z regálu záložní kus a nechat ho nalakovat nebo ho rozebrat a použít jako dárce orgánů. Zvolil jsem raději druhou variantu.
Obrázek
Čep podpěry je roznýtovaný a tak je potřeba hlavičku odvrtat.
Obrázek
Pokud by to někdo chtěl zkoušet tak pozor! Není možné bezmyšlenkovitě jen tak vyrazit čep, to by mohlo dopadnout asi jako když odpálíte jateční pistoli. Je potřeba mít pružinu staženou a zajištěnou proti vystřelení. Pro začátek a jenom abych měl prvotní představu jsem vrazil skrz šroubovák a stlačil péro stahovákem.
Obrázek
Na vyražení čepu dobrý, ale i po úplném povolení je pružina natolik našponovaná, že kdybych šroubovák který procházel drážkou podpěry vytrhl tak pružina vystřelí. Řešil jsem to upnutím do svěráku a přimáčknutím rukou a po vytažení postupným uvolněním. Ale to byla opravdu nouzovka.
Obrázek
Na další demontáž a hlavně montáž si musím udělat přípraveček. Trocha soustružení, řezání, pilování, broušení a tohle je výsledek který by mohl fungovat.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ideální by bylo kdyby měl stahovák delší šroub.
Obrázek
Vyřešil jsem to upnutím do svěráku a namáčknutím rukou.
Obrázek
Obrázek
Dostáváme se do ostrého provozu.
Obrázek
To musela být prda když je podpěra v takovém stavu, bodejť bych pak neměl mít pocit že něco není v pořádku.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - nárazníky

Příspěvek od lišák »

Než se dostanu k nárazníkům tak hlásím, že podpěru kapoty jsem zdárně složil a zanýtoval čep.
Obrázek

Nárazníky jsem začal řešit již nějaký pátek zpátky, ale k jejich dodělání jsem se nemohl nějak dokopat. Znáte to, když to není akutní tak se člověku moc nechce. Nechávám původní kusy, protože než nějaké nové mrdky tak raději mírná patina. Co šlo jsem rozleštil a zbytek jsem natanátoval.
Obrázek
Bylo potřeba trošku srovnat a poštelovat držáky nárazníku.
Obrázek
Zadní mlhovka je současná produkce, ale domnívám se, že vcelku stylová a nebude dělat ostudu.
Obrázek
Držáček fláknu sem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Rub byl v horším stavu než líc a tak bylo potřeba použít dráťák.
Obrázek
Obrázek
Nevím jak komu, ale mě osobně se na vnitřky nárazníku osvědčilo použít Alkyton. Na MBX to mám už 15let a zatím to pořád drží jak helvétská víra a tak jsem opět nejdřív natřel vrstvu penetrátoru.
Obrázek
A když už jsem si pořídil novou stříkací pistoli tak se nemám na co vymlouvat a zkusil to po přebroušení houknout na čisto.
Obrázek
Na to, že to je vnitřek nárazníku si myslím, že to ujde. Určitě lepší než kdybych to natíral štětkou.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - stupačky

Příspěvek od lišák »

Protože na nových stupačkách bylo potřeba drobně upravit díry pro přišroubování k prahu a nechtěl jsem to potom jenom lokálně zaštětkovat tak jsem smotal gumy do roličky a nastříkal je celé.
Obrázek
Můžu osadit lišty.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Olan47 »

Nevím kde jsi prahy kupoval, ale já na svou 1302ku kupoval tyto:
http://www.broukservis.cz/vw-t-1-2-3-4- ... 66-i36621/
a rozhodně je nedoporučuji!
Neseděly ani díry, ani rozměry a ohyby na plechu bych snad i já udělal lépe, jediné co, že jsem si mohl zvolit šířku okrasné lišty a zbyly mi šrouby s nestandarním závitem :-)
Ale je jasný, že za ty prachy.......:-)
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - čalounění

Příspěvek od lišák »

Ty co mám já jsou až na drobné doladění otvorů velice slušné, ale taky výrazně za větší peníz.
https://shop-vwbrouk.cz/stupacka-560703-l-p-23414

----

Je to už víc než 15let co jsem z Bruna vykuchal původní čalounění.
Obrázek
A nahradil ho něčím co bylo krutopřísně poplatné době.
Obrázek
Nevím jak je to možné, protože nikdy jsem nic původního nevyhodil, ale v tomto případě se mě podařilo bohužel z originálního čalounění najít pouze sloupky.
Obrázek
Protože koženka na sloupku měla jinou strukturu než na zbytku potahu bylo mým původním záměrem ji zachovat.
Obrázek
Obrázek
Stav nebyl nic moc, ale říkal jsem si, že už jsem čistil větší hrůzu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Některá místa bylo potřeba podlepit.
Obrázek
Drobná patina, ale jinak jsem byl sám se sebou spokojený.
Obrázek
Ale pouze do chvíle než jsem k tomu přiložil nový kus. Ten rozdíl v odstínu byl tak výrazný, že by to vypadalo poněkud nepatřičně.
Obrázek
Po zjištění, že na sloupek se používala i koženka stejného dezénu jako na strop jsem se rozhodl, že sloupky udělám nové.
Obrázek
Vyoperoval jsem plastové lemovky a začal našívat. Bylo potřeba to udělat růčo fůčo protože šev musí být uvnitř drážky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Přišil jsem pás pod zadní okno.
Obrázek
Obrázek
Je to jako nové.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - čalounění

Příspěvek od lišák »

Protože jsem měl pro strop jako mustr k dispozici pouze ten neoriginální a nebo originál, ale z auta se šíbrem tak jsem se neměl moc čeho chytit. U toho pruhovaného bylo zřejmé, že jsou švy v blbých místech, protože jeden vycházel do míst kde je vnitřní osvětlení a druhý na sloupek.
Obrázek
Protože se mě nepodařilo sehnat žádné torzo originálu na oměřování tak jsem pátral po síti alespoň po fotkách , a i když ani to nebylo až tak jednoduché, nakonec se povedlo něco najít.
Obrázek
Porovnáváním jsem okometricky zjistil, že zadní tři švy mohu klidně udělat podle toho potahu se šíbrem a nechá se i odhadnout poloha čtvrtého u světla. Ještě kam patří ostatní švy, a to se snad nechá vydedukovat z této fotky kterou jsem našel v inzerátu na rájveteránů kde byl nabízen kus také z roku 73 a tak se toho budu držet.
Obrázek
Začal jsem tedy měřit a počítat.
Obrázek
Obrázek
Mám první ohyb.
Obrázek
Netuším jak to dělají profíci, ale já jsem si pomohl žehličkou nastavenou na silon abych měl jistotu, že se mě ten ohyb nějak neposune.
Obrázek
Následně jsem si to k sobě slepil oboustrankou. Nejprve jsem zkusil tuhle úzkou, ale stála za prd, držela až moc a špatně se sundávala.
Obrázek
Tato byla ideální.
Obrázek
A můžu malovat kde mám šít.
Obrázek
Obrázek
Vloudila se jedna chybička při měření, ale naštěstí jsem na to přišel dřív než jsem to prošil. Místo abych připočítal na ohyb tak jsem nejdřív odpočítal #-o .
Obrázek
První tři švy mám, tak teď dopočítat ten zbytek. Abych věděl kde bude světýlko tak jsem si potahy sepnul na sebe.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Švadlenka Madlenka zpívá písničku uplakanou, nad šicím strojem se kývá a slzy jí zvolna kanou.
Řeknu Vám, není až taková prča to šít na takovémto šicím stroji. Dalo mě hodně zkoušení než jsem jakž takž seřídil napnutí spodní a vrchní nitě. Hold, je to spíš stroj na ušití kapesníku než na šití koženky.
Obrázek
Ale když nic jiného není a člověk je dost urputný tak se to nakonec nechá. A jehlu jsem zlomil pouze jednou.
Obrázek
Na dráty jsem pořídil nové koncovky.
Obrázek
Navlékl jsem je zatím nanečisto, ještě budu muset upravit délky, ale to až po zkoušení na autě. V Etce jsou nějaké délky vypsané, ale ne umístění a počet kterých.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Na tohle jsem se moc těšil protože jsem to dával dohromady minulej měsíc já měl koupenou použitou s inzerátu takže to docela šlo ale ty jsi opět nezklamal a šel jsi svou cestou nádhera klaním se tvému umu a trpělivosti

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Bruno 1973

Příspěvek od evinsen »

U 1303 je první drát uložený v plastovém profilu. Etka str.093-000 pozice 8B. Snad je předchozí čalouník neztratil.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Mám, ale musím přijít na to, jak to tam vlastně patří.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Bruno 1973

Příspěvek od evinsen »

To jsou oni. Samo tě to tam navede. To je pomůcka u trojek aby správně držel drát. Kvůli posunutému oknu je tam hodně rozšířená výztuha střechy a drát by se neměl o co vzepřít. Tak tohle paří na tu hranu výztuhy

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

evinsen píše:... Samo tě to tam navede....
Nenavedlo. Obhlížel jsem to zprava, zleva a na nic jsem nepřišel.
Obrázek
Obrázek
A po pravdě nenašel jsem nic co by bránilo tomu tam vložit drát stejně jako kamkoliv jinam. Já jsem ty plasty kdysi vykuchal z dárce rok 74 a nevzpomínám si, že na Brunovi by něco takového bylo. Tak jestli se to třeba nedávalo až později.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Bruno 1973

Příspěvek od evinsen »

Na prostředním obrázku to máš správně a mají to jen 1303,akorát jsem je měl vždy černý ty plasty.A první a poslední drát byl kratší 990 a 970
mm. Ale který je dopředu si nejsem jistý.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - nárazníky

Příspěvek od lišák »

Po nastříkání držáků a vnitřku nárazníků jsem přemýšlel zda nalepit černý proužek nebo pořídit gumový pás. Nakonec jsem se rozhodl pro samolepící folii. Nějak se mě víc líbí když jsou na nárazníku vidět šrouby.
Obrázek
Obrázek
Zatím je cvičně smontuji na autě. Cvičně proto, že načisto je budu dávat až po navoskování vnitřku blatníků a spáry mezi blatníky a boudou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Při dotahování šroubů jsem zjistil, že hlavy mají tendenci pod sebou folii vytlačovat a krabatit a tak bylo potřeba ji pod dosedací plochou vyříznout.Trošku piplačka, ale teď už dobrý.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Někdy před měsícem když přes naše území přecházel teplý Franta a počasí umožnilo otevřít vrata garáže dokořán jsem si vystříkal dveře voskem a tak je nyní konečně můžu dodělat.
Těsnění kolem vnitřní kliky jsem nakonec přeci jen udělal z vrstvy Mirelonu a navrch expanzní pásku.
Obrázek
Obrázek
Už se mě to osvědčilo u Evžena a tak jsem zase koupil kus igelitového ubrusu jako folii pod výplň. Na spodku je nalepený pruh aby se chlopeň nechala zastrčit dovnitř dveří.
Obrázek
Obrázek
Na okraji je potřeba udělat nástřih.
Obrázek
A další v místě držáku stahovačky.
Obrázek
Obrázek
Folii mám přichycenou a oříznutou.
Obrázek
Výplně mám připravené a tak stačí doplnit příchytky a nacvaknout.
Obrázek
Obrázek
Nyní mohu vyříznout folii v místě kličky.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od OB »

Láďo, já jsem také pro nechat přiznané šrouby nárazníku. Stejně jako ty jsem nalepil černé proužky do prolisu nárazníku. Byl jsem zklamaný když jsem s tím jel poprvé protože černá páska byla od hmyzu děravá v místech nepoužitých děr v nárazníku. Chtělo by to použít nějakou odolnější černou pásku.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Už ve chvíli kdy jsem tu folii nalepil jsem si říkal, že jsem asi udělal chybu, že jsem všechny ty plonkové díry před stříkáním nezalepil a nevyplnil nějakým tmelem. Uvidím co ta folie vydrží a pokud bude problém tak to ještě předělám. Bohužel jsem nikde nenašel jakým pruhem to řešili ve výrobě.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od martin_100 »

Dal bych 2-3 vrstvy to už ani čmelák neprokousne.

Odpovědět