Elektromobily

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Zamčeno
lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Elektromobily

Příspěvek od lope »

Mě zajímal názor na reálný obludy, ne nějaký stavební projekt (mně se teda taky nelíbil). Přijde mi divný, že všechny ty nový auta vypadají, jak vypadají. To už lidi úplně ztratili vkus? Nebo výrobci na lidi kašlou, protože když všchni vyrábějí to samý, tak to stejně lidi koupí? Já bych fakt nevěděl, jaký nový, elegantní auto si koupit. Bez vytlemenýho chladiče nebo světel a podobných excesů. Snad nějaký velký Peugeot, nevím.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od martin_100 »

Sam píše:
martin_100 píše:
Tak jo, začneme v Plzni :D
Jsem pro aspoň tam konečně nebudu muset trčet v kolonách když přes Plzeň musim ject =D> :twisted:
Akurát si nejsem jistej jestli ti za takovej nápad tamní obyvatelstvo poděkuje nebo rovnou postaví slušivej pomník :lol:

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od wally »

Já jenom, aby jste se mnou nepočítali!

Elektro mám vystudovaný, baví mě, furt se v něčem hrabu.. ale tenhle krám mi nesmí do chalupy.. už ty debilní autíčka na baterky se furt sraly =D>
Za poslední měsíc jsem najel po vejletech naší vlastí svým dieslem Euro3 okolo 3500km, marně se snaží spočítat kolikrát bych stál.. kolikrát bych nedojel v kuse...a teda vlsastně kolik bych ušetřil.. mistr nám vždycky říkal, že jediný co je drahý je náš čas! A když byl někdo blbej a nic neuměl, byl nespolehlivej, tak se mu říkalo že je na baterky... a to pořád platí [-X

Bursík to mám blbý, páč jsem ještě v Praze a prostě budu jezdit dokud neumřu... ďábelské spojení Bur-Greta bude stejně časem jenom název nějaký bio fazolový placky připomínající burger..

Ano... pojďme omezit obaly, plasty, zbytečný najetý km, vození zeleniny přes zeměkouly atd. atd. ale kurva auta máme nejčistější v historii a víc už to nejde :^o
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Elektromobily

Příspěvek od Vendelin »

Roztrhejte si občanky, se dřív říkalo. Ale to už dnes taky nejde... Kam se ta doba řítí? Odpovězte si sami. Stále doufám, že nám starý smradlavý busy a brouky nezakážou a ostatní je mi celkem volné.
Jinak v Brně už trolejbusy (čili trajfy) v kombinaci FAJFKY/BATERKY úspěšně jezdí asi dva roky a řeší rozkopané silnice pod trolejemi.
Jirka Vendelin

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od SO 545 »

asi tak...https://www.autoviny.sk/novinky/120074/ ... z-rozprava

v tom bruseli musia snupat fajn matros...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Sam »

Fake news
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Elektromobily

Příspěvek od pulenejksicht »

Čistokrevný věštecký výpotek exkrementů ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od martin_100 »

Vendelíne ano trolejbusy se záložnim bateriovym i motorovym zdrojem jsou supr právě na takový vyjímečnosti typu objezd nehody či krátkodobý uzavírky. Ovšem na pojíždění částí linek je to tako nějak kulantně řečenou k hounu. Třeba v plzni tak řeší prodloužení linek k olympii a do letkova. K tý olympii to heště jde relativně po rovině takže cajk. Ale letkov je na kopci a to dost prudkym. Tam už je pravidelnej bateriovej provoz diskutabilní.
Bateriový busy se s velkou slávou zkoušely a s ještě větší slávou se v tichosti zase zrušily. Na jedný konečný velmi krátký linky byla dobíjecí stanice. Tu linku jezdily dva busy ve veeeeelmi rozvláčnym taktu aby,se stíhaly dobíjet. No neosvědčilo se to.
Prozatim je soustava měníren a souvislýho trakčního vedení nejschůdnější způsob jak zajistit nesmradlavou mhd ve velkých městech.
Samozřejmě že prdelákovy kde jezdí dvě linky s hodinovym taktem si elektrobusy můžou dovolit. Jenomže v dieslový trakci by jim na vykrytí výkonu stačil jeden nebo dva provozní vozy a jeden v záloze. Pokud to provozujou v elektrobusech pak je potřeba pocty vozů zdvojnásobit bo ty klumpy celodenní nasazení nedávají.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Elektromobily

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »


Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Elektromobily

Příspěvek od udeeska »

Ano ano to je správná cesta =D>
Tady jeden pán má baterie z Tesly v Ghia což jsou nejlepší baterie na současném trhu, ale nesmí si k tomu koupit od Tesly napájecí zásuvku. Ta mu to striktně zakázala.
Přílohy
IMG_20190629_122458812_HDR.jpg
IMG_20190629_122437617_HDR.jpg
IMG_20190629_122450214_HDR.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Sam »

:D je to cesta, zaplnit si zavazadlovy prostor po okraj bateriemi.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od gandy »

Letos na LBT šel kolem mého busu na LPG němec a nebylo mu jasné, cože to visí v motorovém prostoru napojeném do karburace. Když jsem mu vysvětlil, jakže se to s tím LPG má. Zaklepal si na čelo, řekl že jsem idiot a šel dál :D .
Během víkendu jsem potkal několik dalších lidí se stejnou konfigurací a světe div se, dokonce i jeden elektrobrouk jel s námi na vyjížďku #-o . Ukamenování majitele naštěstí neproběhlo, ba naopak, všeobecná, zdravá zvědavost.

Ale zpět k tomu skopčákovi. Byl to ten samý člověk, který když začalo poprchávat, běhal kolem auta s houbičkou a šetrně dolešťoval lak, aby se mu to lesklo jak psí kulky..

Mno, nevšiml jsem si nikoho kdo by k němu přišel a řekl mu, třeba i slušně, že je divnej. Apropo je to přece jeho věc a jeho kára. Jestli ho baví sebeokuřování při pohledu na auto v garáži a sem tam ho doleštit, za mě fajn.

Abych tu svojí myšlenku trochu shrnul :). Nakonec asi zbudou tři varianty našich fauvéček - recyklovaný jako materiál na výrobu konzerv, naleštěný, meškající v garáži či muzeu, s pneumatikou značně omšelou a nezajetou, a pak auta jezdící, majitelů, kteří se nebáli experimentovat.

Elektromobil v současné době a podobě si dovedu představit jako přibližovadlo do práce, třeba pár desítek kilometrů od Prahy a zpět. Dobiju si doma přes noc a jede se dál.. Stejně jako nemá každý doma krávu, protože prostě nemá chlívek, tak každý nepotřebuje koupit elektroauto, protože ho prostě nemá kde nabít. Nechápu tu histerii na obou stranách..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Elektromobily

Příspěvek od rochuss »

Nedávno byl na Seznamu v rubrice Garáž zajímavý článek,jak si někdo na západě koupil elektro Smarta 8 let starého. Nechal si ho zkontrolovat a v servise mu řekli,že auto potřebuje nové baterie a stojí asi 420tis.Kč.Nové auto přitom stálo asi 560 tis. Kč.Nepovedlo se mi ten článek znovu najít,asi zapracovala zelená lobby,aby se někdo třeba nevylekal :shock:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od gandy »

=D> :D nedávno jsem na serveru eMimino četl, že do 10 let budeme auta pohánět vlastními prdy, ale už to asi smazali. Asi zafungovala ropná lobby :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Elektromobily

Příspěvek od eLzyx »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/mo ... dni-domek/ :wink:

Nicméně Gandy má pravdu. Za 25let budeme rádi, když ty naše flat4 kafemlejnky bude moci vyměnit za elektrovýzbroj a dál těma plechovkama jezdit. Jinak to bude dobré leda na statické umístění do muzea. Ani ty veterány nemusí úplně zakazovat. Stačí, když začnou zanikat čerpačky, rafinerie, protože nová auta už na tekutá paliva jezdit nebudou. V Norsku už teď mají elektromobily více jak 50% podíl v prodeji nových aut (ano je mi známo, že s tím mají trošku problém).
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Elektromobily

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

gandy píše:=D> :D nedávno jsem na serveru eMimino četl, že do 10 let budeme auta pohánět vlastními prdy, ale už to asi smazali. Asi zafungovala ropná lobby :D
To bych měl perpetum mobile jak vino! :D :D :D

prkynkokb
Příspěvky: 91
Registrován: 01 zář 2006

Re: Elektromobily

Příspěvek od prkynkokb »


evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Elektromobily

Příspěvek od evinsen »

Na to že se osobní auta podílejí na znečištění pouhými 4% je okolo toho dost povyku.Ale lidi potřebují dvě věci.:něčemu musí věřit a musí se na tom vytřískat škvára. Teď je ve víře ekologie a proto mohou vznikat takové absurdity jako elektromobily,hračka ve své podstatě nejméně ekologická, s takovou energetickou stopou...ale peníze z toho tečou,tak to je ekologické a v pořádku.
V článku dole se moc nezmiňuje o letecké dopravě,ale pro představu nejekonomičtější proudový motor Trent 972 spolyká okolo 6 tun naftě podobného paliva na hodinu letu. A bez katalyzátoru a jiných vymožeností.
https://www.auto.cz/nejvetsi-lode-sveta ... oho-100743

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Elektromobily

Příspěvek od eLzyx »

evinsen píše:Na to že se osobní auta podílejí na znečištění pouhými 4% je okolo toho dost povyku.
tím se sice utěšovat můžeme, ale bohužel kostky jsou vrženy. Tohle už nikdo nezastaví.

Přestavbu těch našich starých plechovek posvětilo i samo VW ...
https://www.novinky.cz/auto/clanek/star ... l-40295704
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Elektromobily

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »


Zamčeno