Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Ložisko na valníku

Příspěvek od venca101 »

Valník měl nezdravě dlouhej chod brzdovýho pedálu, tak jsem si tak řekl, že by nebylo špatné věnovat jeden večer seřízení brzd. Zvednu přední pravý kolo a ejhle, vakl jak prase.
Tak sundám buben a kde myslíte že byla chyba?? Ano, ložisko v hajzlu. Takže ložisko na levým kole odešlo po 12 000km a na pravým po 18 000km. Z toho za mě vyplývá rada, že pokud v rukách držíte ložiska od firmy Roulex, ihned je s rozběhem hoďte co nejdál do pole...
Jo a potom ještě benzínový hadičky Semperit, ty by měly letět ihned po Roulexech.
19_6.JPG
19_6.JPG (2.11 MiB) Zobrazeno 5503 x

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lope »

Asi moc řežež zatáčky :D Nevím, jaký tam patřej ložiska, ale vrazil bych tam kuželíkový. Mohla být i špatně vymezená vůle. Ale jestli je ten Roulex Čína, tak je to tím vysvětlený.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Ložisko na valníku

Příspěvek od venca101 »

Roulex, Jopex a ostatní VW aftermarket s "EX" na konci názvu. Když jsem je před 8 lety jako VW zelenáč kupoval u Jaška, byl na krabičce hezkej obrázek se lvem v erbu a nápis Roulex Denmark, tak jsem si říkal, jakýže mám štěstí, že můžu na valník koupit takový luxusní dánský ložiska. Ten nápis ve mně vzbuzoval pocit čistoty a kvality zboží ze západní Evropy...
No a dnes už vím, jak se věci mají, takže jsem v zapadlý brněnský ložiskárně se silným odérem konzervačních olejů a maziv koupil ložiska ZKL made in Czech Republic zabalený jen tak v mastným igelitu bez krabičky a uvidíme, co se bude dít :)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

přesně ..
fuck SKF z Indonesie
a ZKL rulez :wink:
nebo se mám optat kámoše co dělá v leteckých opravnách malešice a maj tam ložiska z ruských vrtulníků s vnitřní klecí
pro kuličky z mosazi ? jedno stojí ale cca 8 tisíc #-o
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše:...nebo se mám optat kámoše co dělá v leteckých opravnách malešice a maj tam ložiska z ruských vrtulníků s vnitřní klecí pro kuličky z mosazi ? jedno stojí ale cca 8 tisíc #-o
Majloši, mně budou stačit ty ZKL za kilo, co už mám v kapse, já toho zas tak moc "nenalítám" :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Nevím jak dodávky ale brouci mají mít ložiska se zvýšenou radiální vůlí C3. Je to nejčastější chyba vydřených nových ložisek ve skříních i na kolech.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Skid »

Do ložisek trochu tak delam. A musim tedy rici, ze je velkej rozdil Cina a Cina. Bohuzel. Znam i vyborna cinska loziska a bohuzel i takove, ze se rozpadli hned v ruce. Nejvetsi chyba v loziskarskem prumyslu jsou zakaznici. Nevi co chteji, chteji to skoro zadarmo a nedavaji presne parametry na co chteji loziska pouzit. S tim se setkavam dnes a denne. Kdyz jsem drzel v ruce loziska vitezne firmy v tendru na posuny plachet na kamionech, tak jsem se az zdesil, jakou axialni vuli maji. Ale co uz, je to prece levnejsi. :-D Ale ze se vyserou do roka, to nikoho nezajima, ani vyrobce traileru. :-( Takze ti loziska vydrzela 12 000 km, tak to bud rad, ze takovou porci a zes na to prisel takhle a ne zadrenym loziskem nekde na ceste.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Skid píše:...Takze ti loziska vydrzela 12 000 km, tak to bud rad, ze takovou porci a zes na to prisel takhle a ne zadrenym loziskem nekde na ceste.
No právě to na levé straně vydrželo 12000km a zakukaly na cestě při dovolenke na Slovensku před pár lety. Nyní mám k dnešnímu dni odkrouceno 18000km a odešlo ložisko na pravé straně, to jsem naštěstí zjistil v zázemí domova.
Sam píše:Nevím jak dodávky ale brouci mají mít ložiska se zvýšenou radiální vůlí C3...
Taky nevím, jak jdodávky, ale zmíněné Roulexy byly zakoupené jako přímo určený výrobek pro přední kola ponorek, udává to i výrobce.

Hlavně mně šlo o to, aby se tady na fóru tento nešvar ložisek zmínil, aby VWčkaři věděli, kolik km s Roulexama cca ujedou. Právě jsem si zkusil zadat do mapy tu cestu do Tibetu ponorkou a zjistil, že pokud se pojede tam i zpět po ose, tak je potřeba mít před cestou nová ložiska v kolech a náhradní s sebou! :D
tibet.jpg

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pětišroub »

Otázkou zůstává, kdo a proč by chtěl jet do Tibetu.. :D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od kratatom »

Venco, chybi ti na te trase jeden dulezity prujezdni bod - "Hatě" ;-).

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Venco tu trasu máš blbě. Do Tibetu jedině přes Hatě :D .
https://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... =do+tibetu
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

kratatom píše:"Hatě"
lišák píše:Hatě
Chlapi, dík za upozornění, už se mně to po těch letech vykouřilo z hlavy. Akorát nechápu, proč se musí přes Hatě. Vždyť je to dál asi o 2x 130km. A to jsem zaškrtnul i "krátká trasa" a "vyhnout se placeným úsekům".
Jedině mě napadá účel nákupu levného alkoholu v Duty free shopu bez DPH, pak by to smysl mělo...
Přílohy
tibet_2.jpg

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

asi jediný smysluplný test ložisek by byl tenhle vejlet .. jinak je to jen akademický plácání prázdný slámy :wink:

můj původní plán mi Hatěmi zhatil nebožtík Axoun ..budiž mu země lehká .. původně nebyly Hatě v plánu

pak nějaký znuděný "amin" přejmenoval topic - takhle vznikají fámy a nedorozumění

Venco ..když ti koupím pod stromeček náhradní sadu ZKL pojedeme ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše:Venco ..když ti koupím pod stromeček náhradní sadu ZKL pojedeme ?
Majloši, mě ty asijské země a dálný východ vůbec nepřitahujou ani pohádky 1000 a 1 noci jsem nedočet do konce. I když vidina nové sady ložisek ZKL je velmi lákavá. Jednou se někam vydám, ale spíš to bude jen na Balkán nebo Skandinávie, to mě naopak tuze láká.
Díval ses už jak to vypadá po cestě do Tibetu? Vždyť je to samá poušť nebo step, vedro, kozí stezky bez asfaltu, žádná hospoda se zahrádkou co by měla polední menu za 89,- , žádnej les a strom-jen holý kamení, samej beduín na rozcestí co tě schválně pošle jiným směrem atd. - no nevidím tady žádná pozitiva, takže jsem chtěl říct, že se na téhle párty se mnou nemusí počítat.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

škoda ..na valník by se tý plzničky vešlo ..ale musel bys jet rychle aby to po cestě někdo nevyžunkl :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Skid »

pulenejksicht píše:asi jediný smysluplný test ložisek by byl tenhle vejlet ..
Dodej loziska, dam ti je na nasi testovaci stanici a uvidime, kdy se rozpadnou :-D
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

To mne zajima. Mate foto?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Od změny času na letní jsem s pracemi nepokročil, ale zato se podařilo něco nasát. Hned týden po Hannoveru se u Vídně vylouply origo přední ponorčí sedačky - pepř a sůl, tak jsem je tam nemohl nechat. A koncem srpna se v Kalkalpen national park objevil prostřední trojsedák za suchý z nosa, tak jsem poslední prázdninovej víkend naložil rodinu a udělali jsme si prodlouženej víkend v Rakousku kolem Dunaje a v Kalkalpenu. Na zpáteční cestě jsme převzali sedajdu, práskli ji na střechu a hurá s mladým do školy :D
Trojsedák je sice kníračí, ale to vůbec nevadí, v káře bude meškat minimálně, takže u mně dobrý...
1.JPG
1.JPG (2.91 MiB) Zobrazeno 4362 x
2.JPG
2.JPG (3.46 MiB) Zobrazeno 4362 x
3.JPG
3.JPG (2.96 MiB) Zobrazeno 4362 x
4.JPG
4.JPG (134.14 KiB) Zobrazeno 4362 x

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dny se už zkrátily a tak jsem se konečně po večerech v sobotu a neděli dostal k tomu něco udělat. Jelikož jsem s plechem dělal naposledy v dubnu, tak jsem nechtěl začátek přepálit a raději si zvolil takové rozehřívací kolo, aby si člověk na ten kov zase zvyknul. Tento výrobek se bude nesmírně hodit. Už jsem starší pán a nechce se mně pod autem furt válet jako vandrák...
Tentokrát jsem neměl foťák, tak jsem se pro ilustraci pokusil nakreslit, co že jsem to vyráběl.
kolibka.jpg
kolibka.jpg (90.05 KiB) Zobrazeno 3965 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

we will rock you :wink:
nasel jsi nejakou inspiraci na kolebku na sambe ? ..neco jsem tam kdysi zahlidl i s rozmery ..ale ted to nemuzi najit
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět