Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Židuuu
Příspěvky: 150
Registrován: 17 led 2013

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Židuuu »

venca101 píše:Miloši, to by se v Čechách nechytlo... Jak není na něčem napsaný Klassic Fab, Wolfsburgwest apod., tak to není dost dobrý, nejlépe to vystihne scénka ve videu pod příspěvkem. :D
S akými výrobcami plechov si spokojný? Napíš prosím nejaké skúsenosti, budem rád. Ďakujem
@vansofvw

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Židuuu píše:S akými výrobcami plechov si spokojný? Napíš prosím nejaké skúsenosti, budem rád. Ďakujem
Na to odpovím jako politik, takže nejednoznačnou odpovědí. Já jsem jen obyčejný vidlák co má rád ponorky, nemá na rozhazování, tak to mastím jak se dá sám doma na koleně. Rozhodně nejsem klempířský otec Fura, co může rozdávat rady.
Polotovary rovnejch ohýbanejch věcí (nosníky podlah, vnitřní prahy, apod.) si nechávám vyrábět od kámoše zámečníka na vohraňováku za pulčák kořalky a vembloudy. Neprolisované věci vyrábím, zbytek je kombinace velmi levných dílů s těma dražšíma podle toho jakej díl, ne vždy je to nejdražší nejlepší.
Než začneš nakupovat, tak se mrkni na sambu, uděláš si obrázek, jsou tam různý porovnání konkrétních plechů: https://www.thesamba.com/vw/forum/viewt ... sc&start=0

Ze svých poznatků:
Autokraft má nejsilnější plechy, to je fakt metal, vole! :supz: Schofield ani Klassic fab nemaj takto poctivej plech
Tvarově se to dá, ale nečekej že od jednoho výrobce bude sedět dokonale úplně všechno, tady platí že: "ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají jednu krásnou ponorku" :D
Nejvíc odfláklý jsou tvary Dutchorange a pak Klokkerholm, ale trocha doladění a i ti se dají nakonec použít.
Nejvíc plechů jsem měl zatím asi od Klassic fab a tam byla víceméně spokojenost. Ale je to díl od dílu.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

můžu potvrdit že Klassic fab je dost slabej matroš ..ale většinou slušně sedí .. žádnej výrobce nedělá všechny plechy nej a naprosto přesně sedící

Autokraft co jsem měl v ruce venku na burzách je silnej podle mě víc jak byl plech z fabriky ..vypadá že je to matroš na věky
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pětišroub »

Miloši cos s tema plechama všechno opravil? :D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Nic, dyť píše, že je měl jen v ruce venku na burze :D (A už mlčím, jestli chci pod stromeček tažný :roll: )

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Honzíku já měl za to že už sis všiml že já nejsem zastáncem používání repa plechu vůbec na ponorce se tomu člověk ale většinou nevyhne tak i moji mám zprznenou zelenejma funky green zaplatama
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dostala se mně do rukou fotogalerie z klempířských prací na ponorce, kde je vidět stav před vyvařováním. Že já vůl si tu galerii prohlížel, to se ve vás potom začnou odehrávat velmi smíšené pocity...
Nicméně co naplat, už se stalo, posnídáte balení Diazepamu, zapijete levným alkoholem, plivnete do každé dlaně a jde se s tím něco udělat...

Stav při koupi předchozím majitelem v říši, na fotkách je patrné, že v autě byla pěkná příčka za předníma sedačkama a původní zdravé podběhy i s držákama na sedačky. Z neznámých důvodů toto vše bylo vykucháno a propasírováno hutními pecemi. Na jejich místo přišly slušivé laciné brazilské reparastvůry, příčku nahradily šik prolisované deklíky v podběhu...
a.jpg
a.jpg (49.74 KiB) Zobrazeno 6609 x
b.JPG
b.JPG (97.62 KiB) Zobrazeno 6609 x
Levý práh předchozí klempíř vyráběl ručně. Všechna čest, pěkná práce, akorát měl úplně jiný tvar než má ponorka mít a byl navařenej přeplátováním, tak šel taky dolů...
c.JPG
c.JPG (80.43 KiB) Zobrazeno 6609 x
d.JPG
d.JPG (99.02 KiB) Zobrazeno 6609 x
Máme dokončenou výměnu jeklů za klasický příčný nosníky v podlaze a navařenej levej vnitřní práh
e.JPG
e.JPG (97.02 KiB) Zobrazeno 6609 x
f.JPG
f.JPG (109.09 KiB) Zobrazeno 6609 x
f2.JPG
f2.JPG (94.74 KiB) Zobrazeno 6609 x
A nakonec pro dnešek je vyrobena půlka levýho Béčkovýho sloupku
g.JPG
g.JPG (65.61 KiB) Zobrazeno 6609 x
h.JPG
h.JPG (99.96 KiB) Zobrazeno 6609 x
i.JPG
i.JPG (105.98 KiB) Zobrazeno 6609 x
j.JPG
j.JPG (84.05 KiB) Zobrazeno 6609 x

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Prozatimní mírná jihomoravská zima a týden volna o Vánocách přeje ocasům co dávají přednost sváteční pohodičce v dílně před frontama ve výprodejích a před Trávníčkem s Čenským v kdejakém obstarožním bijáku v bedně...
6_1_1.JPG
6_1_1.JPG (33.77 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_2.JPG
6_1_2.JPG (32.41 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_3.JPG
6_1_3.JPG (40.84 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_4.JPG
6_1_4.JPG (45.46 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_5.JPG
6_1_5.JPG (45.2 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_6.JPG
6_1_6.JPG (38.24 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_7.JPG
6_1_7.JPG (43.4 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_8.JPG
6_1_8.JPG (47.98 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_9.JPG
6_1_9.JPG (43.74 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_10.JPG
6_1_10.JPG (41.35 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_11.JPG
6_1_11.JPG (43.03 KiB) Zobrazeno 6305 x
6_1_12.JPG
6_1_12.JPG (40.35 KiB) Zobrazeno 6305 x

Konec dnešního příspěvku ukončím otázkou: "Jak u Vás naděloval Ježich??" U nás nísto pod stromeček naježil přímo na valník ve stodole, no vůbec bych to nečekal... :D
6_1_13.JPG
6_1_13.JPG (41.16 KiB) Zobrazeno 6305 x
No a na úplný závěr přeju vše nejlepší a mnoho kilometrů ve starém VW klumpru!
6_1_14.JPG
6_1_14.JPG (44.53 KiB) Zobrazeno 6305 x

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pětišroub »

Dělání je lék, lalala...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Ta stodúlka. Ta se vám tedy povedla, pane Kotek. Tady by se to věšelo, nojo.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od jaro21 »

Je to krásne, Stodúlka je neskutočná, progres na aute tiež super. Len tak ďalej a chválim Ježíška, že šetrí lesy :D

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

krásná moravská ponorčí epopej .. jen tak dál ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Přátelé, kamarádi,

potřebuji věcnou radu. Neví někdo, jestli se dá v Brně a okolí půjčit autogen?? Je úplně jedno, jestli acetylen nebo propan. Potřebuji půjčit na jednu sobotu na srovnání boku auta a nemám žádnýho známýho svářeče. Nebo jestli existuje nějaká půjčovna??
Zkoušel jsem to nahřívat propanovou fagulou a chladit, ale to vůbec nefunguje, připadal jsem si v tu chvíli jako izolatér a né klempíř :D

Děkuji za jakýkoli postřeh

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kuba_Tommi »

venca101 píše:Přátelé, kamarádi,

potřebuji věcnou radu. Neví někdo, jestli se dá v Brně a okolí půjčit autogen?? Je úplně jedno, jestli acetylen nebo propan. Potřebuji půjčit na jednu sobotu na srovnání boku auta a nemám žádnýho známýho svářeče. Nebo jestli existuje nějaká půjčovna??
Zkoušel jsem to nahřívat propanovou fagulou a chladit, ale to vůbec nefunguje, připadal jsem si v tu chvíli jako izolatér a né klempíř :D

Děkuji za jakýkoli postřeh
Ahooj, co Lumír? Třeba bych ho zkusil jestli by nepomohl.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Kuba_Tommi píše:Ahooj, co Lumír? Třeba bych ho zkusil jestli by nepomohl.
Ahoj,
na Lumíra už jsem dostal typ, když bude nejhůř, tak se mu ozvu...

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od IGi »

Prosimte na tom boku mas udelany falc nebo jsi to varil na tupo?nejde to moc dobre videt ale zajimalo by me to jestli se to nezvlnilo?
Obrázek

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

S falcováním prahu mám zkušenosti následující: U valníka jsem tento práh vařil s falcem. V místě falce po celé délce praskl lak. Inu řekl jsem si, že podruhé zkusím vařit natupo. Svařoval jsem bodově na přeskáčku a chladil. Svar se celkem povedl. Na zvlnění boku nehrálo v mém případě vaření natupo hlavní roli. Zvlněný to bylo už před vařením. Auto v historii zřejmě někdo o něco opřel nebo se nevešel na šířku do garáže, protože bok je ve středu mírně promáčklej, akorát to nevidíš, dokud nepřiložíš pravítko a nepřejedeš bok zespodu nahoru.

Ale všecko zlé je pro něco dobré. Když si představím, že bych tento problém neměl, tak bych neměl co řešit a nikdy bych se nenaučil vyrovnávat zvlněnej plech. Hrůza pomyslet! :D
Zakoupil jsem proto sobě propanovou pájku na tvrdé pájení a včera poprvé zkusil. Musím říct, že tudy povede cesta, vlnobití jsem velmi nahrubo stáhnul a teď mě čeká nekonečná romance s dřevěnou paličkou, snad docílím nirvány stejně jako Franta Koudelka ve videu níže: :D

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Začíná jaro, vrby nabírají mízu, chystají se Velikonoce a u nás ve stodole se místo pomlázek chystá čumák na ponorku. Velký pátek bude opravdu velký, neboť se chystám vrátit ponorce její tvář :D
Máme napasovaný blinkry, navařený hrnce světel, napasovaný světla a vyrobenej a navařenej vnitřní spodní pertl…
1.JPG
1.JPG (2.89 MiB) Zobrazeno 4984 x
2.JPG
2.JPG (2.46 MiB) Zobrazeno 4984 x
3.JPG
3.JPG (2.51 MiB) Zobrazeno 4984 x
4.JPG
4.JPG (2.81 MiB) Zobrazeno 4984 x
5.JPG
5.JPG (2.98 MiB) Zobrazeno 4984 x
6.JPG
6.JPG (2.4 MiB) Zobrazeno 4984 x
Dál v mezičase bojuju s vyrovnáváním boku. Chtělo to radikálnější řešení, tak jsem odvrtal vnitřní spodní vodorovnou výztuhu, kterou po vyrovnání boku opravím a vrátím zpět. Dále jsem sobě zakoupil propanovou pájku s dřevěnou paličkou a s její pomocí rovnám vlnobití na boku. Jde to, ale časově je to největší voser co jsem snad doposavad na ponorkách dělal a to jsem asi tak v půlce celýho snažení.
7.JPG
7.JPG (2.14 MiB) Zobrazeno 4984 x
8.JPG
8.JPG (1.88 MiB) Zobrazeno 4984 x
9.JPG
9.JPG (2.66 MiB) Zobrazeno 4984 x
10.JPG
10.JPG (81.32 KiB) Zobrazeno 4984 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

paráda ..až se tím začneš živit přivezu ti mojí baronku na vyvaření spodku čumáku .

já se toho bojím a neumím to ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Jak jsem psal, velký pátek byl velký, neboť jsem byl na zeleném pivu a na velký pátek u nás byla akorát tak velká opice, takže jsem plán posunul až na velkou neděli :D
Nicméně čumák je na místě, ještě chybí dopertlovat. Dál jsem byl s havlíčkobrodskou cestovní kanceláří v Hannoveru, tak jsem ponorce dovalil něco na sebe...
1.JPG
1.JPG (2.03 MiB) Zobrazeno 4624 x
3.JPG
3.JPG (2.09 MiB) Zobrazeno 4624 x
4.JPG
4.JPG (81.62 KiB) Zobrazeno 4624 x
5.JPG
5.JPG (2.03 MiB) Zobrazeno 4624 x
6.JPG
6.JPG (2.59 MiB) Zobrazeno 4624 x
7.JPG
7.JPG (76.02 KiB) Zobrazeno 4624 x

Odpovědět