Rada ohledně koupě svářečky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

Díky za odpověď. Po Omicronu jsem taky koukal. Každopádně 380V bych se rád vyhnul kvůli plánované přestavbě elektriky na FVE, 3f měniče jsou poměrně dost drahé a když to tak vezmu tak 3f k ničemu jinému nepotřebuju.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od pavel cz »

Nemám doma 380V před lety jsem koupil nejsilnější Cóčko na 220. Vyvařím s ním shnilé auto i branku u baráku
Později jsem koupil spot. Bez něj už nemůžu být.
Karosářská není bohužel jen o tom umět svařovat
I mistr světa a přilehlých obcí ve svařování vám může krásně zku... auto.
Přílohy
DSCN5058.JPG
DSCN5059.JPG

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

pavel cz píše:Karosářská není bohužel jen o tom umět svařovat
I mistr světa a přilehlých obcí ve svařování vám může krásně zku... auto.
Je rozdiel vediet dobre zvarat a vediet si to nachystat... u aut zvlast.
Vonkasie oplechovanie aut zvarame na tupo. Uz len zlicovat to robi vacsine problem...
Vyrobit si cokolvek plechove neexistuje.
Doba ked to bolo nutnost je prec a ludi co to bavi akosi moc niet.

Terajsi model passata ma strechu bez strednej vystuze.
Panicka zalomila komplet strechu rolovaciou branou.
Jasna vymena.Prd.
Mal som cas tak som to vyklepal. Klepanie asi 10h prace. Pekne hranie sa nic tazke.1h-40euro :wink:
Po nalakovani som mal najdalej k plechu 1mm aj to len najednom mieste. Pri kontrole od poistovne sa cudovali...
A verim ze ta strecha vydrzi viac ako keby som lepil novu do lepidla /podla navodu ktory uz asi 3x zmenili a stale to nieje TOP/
Ak by som ju menil len lepidlo by stalo viac ako cena prace na jej navratenie do povodneho stavu.

Prepacte za odbocenie ale ani sebenajlepsi stroj ci uz na zvaranie alebo tvarovanie plechu este z nikoho nespravil majstra.
To chce trochu chciet a este viac pracovat ale hlavne to musi cloveka bavit. Je to relax :D

Ak tu bude vola tak kludne mozme zase Topic o zvaracich , lakovacich a klampiarskych pracach zalozit...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

SO 545 píše:Je rozdiel vediet dobre zvarat a vediet si to nachystat... u aut zvlast.
Vonkasie oplechovanie aut zvarame na tupo. Uz len zlicovat to robi vacsine problem...
Vyrobit si cokolvek plechove neexistuje.
Doba ked to bolo nutnost je prec a ludi co to bavi akosi moc niet.
já to beru jako relax. V práci dělám hlavou, tak je zapotřebí trošku namáhat i jiné části těla. Nehledě na to, že bych měl mít ke kovu blízko, několik generací mých předchůdců bylo kováři. Přijde mi, že se ta šikovnost úplně neztratila, když vemu kus plechu, tak z toho maximálně na 3. pokus vybouchám to co potřebuju.
SO 545 píše:Terajsi model passata ma strechu bez strednej vystuze.
proto bych si nové VW nekoupil, přijde mi, že na prvním místě mají prachy, na druhém prachy, na třetím místě prachy, na čtvrté místo se posunul environment, ale zase jen kvůli prachům a pak někde vzádu je bezpečnost. Holt střechu v EuroNCAP netestují, resp. jen nepřímo z boku, tak se na tom dá ušetřit :(
SO 545 píše:ni sebenajlepsi stroj ci uz na zvaranie alebo tvarovanie plechu este z nikoho nespravil majstra.
zas na druhou stranu dělat se špatným vybavením znamená, že je sakra složité se posouvat blíže k tomu mistrovi.
SO 545 píše:Ak tu bude vola tak kludne mozme zase Topic o zvaracich , lakovacich a klampiarskych pracach zalozit...
bylo by to fajn, za ty roky spousta informací zmizela. Ať už celá témata, nebo jeho podstatné části. Hledal jsem třeba co použít za ochranu na plechy (nějakou provařitelnou barvu?), které budu muset bodovat přes sebe (musím opravit zprasené zprůchodnění výměnou plechů z originálního průchoďáka) a buďto jsem slepý, nebo blbý a nebo to už odtud zmizelo. Ale viděl jsem to tu.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

eLzyx píše:
SO 545 píše:ni sebenajlepsi stroj ci uz na zvaranie alebo tvarovanie plechu este z nikoho nespravil majstra.
zas na druhou stranu dělat se špatným vybavením znamená, že je sakra složité se posouvat blíže k tomu mistrovi.
ja som nespekuloval nad kombom co dokaze skoro vsetko do 20000czk :wink: ale uz nato ides spravne :D

Kupil som si sustruh , nastrojarsku frez s vybavenim , AC/DC TIg , MIG/MAG hydraulicke naradie , pneu naradie a spustu ineho suntu... len a len pre svoje potesenie ... ano doma dodnes tvrdim ze sa to v pohode zaplati RAZ :wink: ale ta pohoda ked nemusim nikde chodit a spravim si to na mojich 40m2 je na nezaplatenie...

PS: strechu a podobne veci ci uz u VW alebo u inej znacky tiez je zbytocne riesit.
Kazda automoblika co ponuka -panoramu- v streche to riesi tak isto :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Ales-X »

Trosku odbocim a měl bych dotaz na Johna, mate na druhé polokouli magnesiove elektrody pro metodu MMA? Něco jsem zaslech na posledním školení ze to ve světě je jako novinka, ale zde v Evropě to není k dostani, neznají to ani v Esabu ani v Castolinu. Dekuji

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

Ales-X píše:Trosku odbocim a měl bych dotaz na Johna, mate na druhé polokouli magnesiove elektrody pro metodu MMA? Něco jsem zaslech na posledním školení ze to ve světě je jako novinka, ale zde v Evropě to není k dostani, neznají to ani v Esabu ani v Castolinu. Dekuji
Elektrody, MIG wire a Tig filler su k dostaniu bezne...su to aluminiove elektrody s pridavkom Mg od 3 do 5%....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Pětišroub »

Je tady jedna firma, ktera se chysta vyrabet svareci draty na miru, kdy se vhodne zvoleny maticni drat nanasi v urcenem mnozstvi pridanym materialem tak, aby bylo docileno idealnich parametru pro svarovany material. Hraje v tom roli tusim plasma a asi to nebude prca.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Ales-X »

Díky, nejedná se mě o dráty pro TIG a MIG, ty tu jsou běžně dostupné. Zde se má jednat o obalovanou elektrodu pro MMA. Má se jednat o mobilní variantu pro montážní práce kdy technik na svaření hořčíku sebou táhne pouze malý invertor přes rameno a krabičku obalovaných elektrod a nemusí sebou nést láhev argonu.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

Ales-X píše: obalovanou elektrodu pro MMA.
Tak o tom nic neviem....na zvaranie bloku pouzivame magneziovy filler cca 96% Mg...pre TIG.

Taktiez si viem tazko vysvetlit prakticke pouzitie.Magnezium je najviac pouzivany v aviacii, kde su tak vysoke naroky a standardy, ze chlapka s MMA invertorom na pleci by ani nevpustili do arealu.. :D

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od vako »

pokial sa jedna o zvaranie stareho bloku motora z horciku... tak elegantnejsie, technicky lepsie riesenie je kupa noveho Alu -hlinikoveho bloku, ako spekulovanie a prepalovanie stareho zoxidovaneho bloku - dobra rada z vlastnej skusenosti..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

z oxidaciou sa este da relativne lahko bojovat ale co je pakaren je nasiaknutie materialu olejom... to je des.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

zkusil jsem vařit COčkem a TIGem a nejspíše jsem rozhodnutý pro TIG. Je to více pro hračičku jako jsem já, lépe se mi s tím pracuje.
No a teď konkrétní model. Jetý nechci, nemám zkušenosti poznat jestli je OK, nebo ne.

Tak nějak jsem přemýšlel nad https://www.svarecky-obchod.cz/akcni-se ... -kabel.htm
Líbí se mi, mimo jiné, možnost použití na 230V@16A. Jsou místa, kde 400V nemám.

Ale tím jak se snažím najít "to nejlepší za ty prachy", tak jsem narazil na https://www.obchod-kowax.cz/genitig-ac- ... -mma-a-tig "zaujala" kvůli možnosti volit tvar křivky AC - čtvercová, sínusová, trojúhelníková. Zaujala jsem dal do uvozovek kvůli tomu, že netuším, jestli mi to k něčemu bude (ale zní to sofistikovaně :lol: ).

Nebo nějaký jiný tip v podobné cenové relaci?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

TIG Rehm s vodním chlazením mi začal ukazovat kontrolku přehřátí. Stává se i když mašinu ráno zapnu, Krátkým zkoumáním jsem přišel na to, že stačí zahýbat hořákem, resp tou koženou částí u hořáku a kontrolka zhasne. Vařit se s tím dá, ale zlobí mne na to neustále myslet a laborovat s tou správnou polohou. Zkoušel jsem hořák rozebrat ale nic extra zajímavého jsem nezjistil. Co s tím ? Opravuje se to nebo se rovnou kupuje hořák novej ? Neví někdo jak hořák hlásí svářečce přehřátí ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od honzik.brouk »

Zdar,chystám se kupovat novou CO2 svářečku a mám vybranou omicron omi 206 mám to na takový domácí sváření a čekám od toho,aby to dokázalo svářet slabý plechy,karosařinu,alle taky třeba už i silnější matroš cca síly 5mm.Nemáte ji náhodou někdo? zkušenosti,rady,tipy? Děkuji.
Naposledy upravil(a) honzik.brouk dne 31 kvě 2020, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

Sam píše:
13 dub 2020
TIG Rehm s vodním chlazením mi začal ukazovat kontrolku přehřátí. Stává se i když mašinu ráno zapnu, Krátkým zkoumáním jsem přišel na to, že stačí zahýbat hořákem, resp tou koženou částí u hořáku a kontrolka zhasne. Vařit se s tím dá, ale zlobí mne na to neustále myslet a laborovat s tou správnou polohou. Zkoušel jsem hořák rozebrat ale nic extra zajímavého jsem nezjistil. Co s tím ? Opravuje se to nebo se rovnou kupuje hořák novej ? Neví někdo jak hořák hlásí svářečce přehřátí ?
Vyzera to na priskrteny prietok vody.Ako dlho je masina v pouziti? Ak mas data na horak, mal by uvadzat mnozstvo vody za minutu.Ak mozes, zmeraj to.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

ako pise john ta masinka si dozera na prietok ak je mensi ako je v pozadovane hodi sa do prehriatia alebo sa komplet vypne...

V praci nam to robi jeden MIG ...menili sme horalk
Na mojej terajsej TIGovke to uz vie v diagnostike aj ukazat ako to s chladenim je.
A mam moznost /teraz casto pouzivam / sucheho horaku bez chladenia vodou.

NA tenke veci a do 150A pohoda.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od honzik.brouk »

honzik.brouk píše:
31 kvě 2020
Zdar,chystám se kupovat novou CO2 svářečku a mám vybranou omicron omi 206 mám to na takový domácí sváření a čekám od toho,aby to dokázalo svářet slabý plechy,karosařinu,alle taky třeba už i silnější matroš cca síly 5mm.Nemáte ji náhodou někdo? zkušenosti,rady,tipy? Děkuji.
Nikdo nic?

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od honzik.brouk »

honzik.brouk píše:
31 kvě 2020
Zdar,chystám se kupovat novou CO2 svářečku a mám vybranou omicron omi 206 mám to na takový domácí sváření a čekám od toho,aby to dokázalo svářet slabý plechy,karosařinu,alle taky třeba už i silnější matroš cca síly 5mm.Nemáte ji náhodou někdo? zkušenosti,rady,tipy? Děkuji.
Nikdo nic?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

V mezicase jsem ke shodnemu zveru take dosel. Svarecka i horak slouzila mnoho let. Zatimco jedno ja premysli jak horak opravit, to lenivejsi jiz napsalo dopis jeziskovi s zadosti na novy horak.

Honzik: omi206 neznam, kdysi jsem se rozhodoval jestli Omi nebo Kit. Sel jsem tou druhou cestou. Verim ale ze to bude dobry stroj.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět