Karmann Ghia 1972

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Ahoj všem,
po dlouhé době jsem se rozhodl koupit si auto, ke kterému mě částečně táhly dětské vzpomínky. Když jsem byl malý, otec dával do kupy oranžové brouka. Dosud si pamatuji znak vlka na volantu.
Volba byla jasná, když jsem uviděl Karmanna.
Několik týdnů na mobile.de a autoscout24. Asi nikoho neudivý, že z 5 mnou oslovených inzerentů byly 3 podvod.
Tomuto ještě předcházela návštěva v Jenči, kde byl jeden zelený. Dovoz z USA.
Bohužel, ten byl v hrozném stavu a hodně peněz (245 000,- ) Po poradě jsem se rozhodl do něj nejít a udělal jsem dobře. Už přístup majitele napověděl opravdu hodně. Inzerovat dva roky auto, lhát v inzerátu...
Jak sám majitel prohlásil, že jsme v Čechách... :(

Nakonec se našel na netu jeden, který byl sice napaden umělcem uvnitř vozu, ale jak jsem usoudil, vzhledem k ceně a stavu to byl dobrý kompromis. Nic mě netlačí, a tak ho můžu dát časem do kupy.
Jedná se o dovoz z USA, rok výroby 1972, kupovaný na Floridě a pak provozovaný Arizoně. Původní lak byl zelený.
Práce na něm bude dost, ale doufám, že mi poradíte v následném restaurování.
Motor běží. Je pojízdný.
Auto je doma, teď jen postupně dávat do kupy.
Přílohy
IMG_2134.JPG
IMG_2134.JPG (74.91 KiB) Zobrazeno 7930 x
IMG_2135.JPG
IMG_2135.JPG (72.12 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-10.jpg
FullSizeRender-10.jpg (89.74 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-14.jpg
FullSizeRender-14.jpg (96.42 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-19.jpg
FullSizeRender-19.jpg (100.05 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-12.jpg
FullSizeRender-12.jpg (77.95 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-20.jpg
FullSizeRender-20.jpg (88.09 KiB) Zobrazeno 7930 x
IMG_2131.JPG
IMG_2131.JPG (70.07 KiB) Zobrazeno 7930 x
IMG_2132.JPG
IMG_2132.JPG (96.69 KiB) Zobrazeno 7930 x
IMG_2133.JPG
IMG_2133.JPG (149.96 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-6.jpg
FullSizeRender-6.jpg (89.9 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-1.jpg
FullSizeRender-1.jpg (84.84 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-2.jpg
FullSizeRender-2.jpg (114.53 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-4.jpg
FullSizeRender-4.jpg (79.04 KiB) Zobrazeno 7930 x
FullSizeRender-5.jpg
FullSizeRender-5.jpg (80.32 KiB) Zobrazeno 7930 x
Naposledy upravil(a) Brzda37 dne 28 led 2017, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od wally »

Zeptám se na doplňující.. jaká bude cena komplet s dovozem.. na kolik tě vyjde celkem.. podle toho bych se být tebou rozhodl jestli se vyplatí nebo ne.. Pokud máš auto kam dát a skladovat ho bez úhony klidně dalších 10 let.. tak kup...dolu nepůjde #-o
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

První rada! motor je z usa! Vyndat rozebrat a zrevidovat!!! Velmi Důležité!! Amíci jsou dementi! Já jsem již vyškolen z mého busíka......Špatné těsnění olejového chladiče už je v usa standart....dají blbý typ těsnění to se rozmázne a téměr zacpe průtok...... zde v čr a sk spatřeno na více vozech z usa......dále jsou tam "odborníci" na odvrtávání karterů! atd atd!!! prostě rozebrat co nejdříve a zrevidovat!! Na kastli bude jistě hojně užito kytu..........to je tam taky velice baví! ale to není zas takový problém.........Ale na ten motor bacha!

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Děkuji, dám na to pozor. Cením si rád.

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

wally píše:Zeptám se na doplňující.. jaká bude cena komplet s dovozem.. na kolik tě vyjde celkem.. podle toho bych se být tebou rozhodl jestli se vyplatí nebo ne.. Pokud máš auto kam dát a skladovat ho bez úhony klidně dalších 10 let.. tak kup...dolu nepůjde #-o
Ohledně ceny, překvapilo mne jak šly Karmanny nahoru. Před pár lety jsem jednoho malém koupil, byl za 120 000,- ale nevzal jsem ho.
Tento vyšel na 7500,- Euro i s náklady na dopravu.
Málo to není ale v konkurenci na mobile.de a autoscout24 to byl ještě dobrý kup. Počítám, že částka na opravu bude velmi blízká ceně vozu.
Máte někdo řádově představu o cenách - vyvaření, lak, atd. Chápu, že je těžké to určit dle pár fotek a ceny se liší...
Děkuji

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od wally »

Miroslav Machacek píše:První rada! motor je z usa! Vyndat rozebrat a zrevidovat!!! Velmi Důležité!! Amíci jsou dementi! Já jsem již vyškolen z mého busíka......Špatné těsnění olejového chladiče už je v usa standart....dají blbý typ těsnění to se rozmázne a téměr zacpe průtok...... zde v čr a sk spatřeno na více vozech z usa......dále jsou tam "odborníci" na odvrtávání karterů! atd atd!!! prostě rozebrat co nejdříve a zrevidovat!! Na kastli bude jistě hojně užito kytu..........to je tam taky velice baví! ale to není zas takový problém.........Ale na ten motor bacha!
Nebyl bych tak skeptický k amikum všude je to o lidech a když je někdo jouza, tak je jouza i tady :) jsou to samozřejmě jednodušší kluci, ale zase jsou šťastnější vid Romane :lol:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

no můj motor právě stavěla jistá poměrně renovovaná firma v californii.......a člověku zůstává rozum stát, jak jde zkurvit tolik věcí najednou na jednom motoru...........

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Já budu mít asi taky stavbu nebo jiný motor. Blok dle čísla je 1300 ale dočetl jsem se, že Brazilské se používaly jako náhradní díl.
Tak nevím. Štve mě, že jsem si to pořádně neproklepl a nezjistil to dřív. Radost z koupě Karmanna je částečně pryč.

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Dívej ve zkratce bus koupen s motorem rok po go......mexickej blok převrtanej na 1600,....po nastartování šel celkem hezky....trošku tekl olej....vibrování při rozjezdu jsem přikládal převodovce neb náboje měly výraznej vakl. navíc motor při první jízdě při ohřátí začal klepat......(řekl jsem si asi ventily)......mám doma málo místa a momentálně i času tak jsem buse dovezl p. Dudíkovi do Olomouce........vycukli motor , špajzku......první ohledání ukázalo, že tam dali malej broučáckej olejovej chladič s blbým těsněním, které se rozmázlo a zůžilo průtok na 3mm!dal se správnej velkej chladič a dotáhly se kartery na 3,5 tak jak to mám být a motor se začal zadírat!!!!! ty tupci blbě odvrtaly uložení klikovky a začalo se zadírat přední ložisko u řemenice!!! Proto nechali volný kartery aby se točila klika!! navíc tam dali odlehčenej setrvák jak jinak než křivě......to byly ty šílené vibrace při rozjezdu!.....navíc pod válcema byly růžně vysoký podložky!! čili dotáhnou stejnoměrně hlavy nebyla šance......je to neuvěřitelnej majstrštyk od němců, že dokázali vyrobit motor, kterej vrčí ikdyž ho poskládáš jako když pejsek a kočička vařili dort!..........je to děs a nepodceňuj to! opravdu! já jsem to podchytil myslím včas, takže se dal použít alespoň válce a písty na stavbu nového motoru! Nazávěr musím poděkovat p. Dudíkovi a jeho servisu za super práci a férovej přístup...bus teď konečně přede jako kotě.........
Naposledy upravil(a) Miroslav Machacek dne 28 led 2017, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Díky za radu. Asi to udělám jako ty. Najdu někoho kdo brouk motorům rozumí a hodim to tam.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od udeeska »

wally píše:
Miroslav Machacek píše:První rada! motor je z usa! Vyndat rozebrat a zrevidovat!!! Velmi Důležité!! Amíci jsou dementi! Já jsem již vyškolen z mého busíka......Špatné těsnění olejového chladiče už je v usa standart....dají blbý typ těsnění to se rozmázne a téměr zacpe průtok...... zde v čr a sk spatřeno na více vozech z usa......dále jsou tam "odborníci" na odvrtávání karterů! atd atd!!! prostě rozebrat co nejdříve a zrevidovat!! Na kastli bude jistě hojně užito kytu..........to je tam taky velice baví! ale to není zas takový problém.........Ale na ten motor bacha!
Nebyl bych tak skeptický k amikum všude je to o lidech a když je někdo jouza, tak je jouza i tady :) jsou to samozřejmě jednodušší kluci, ale zase jsou šťastnější vid Romane :lol:
:lol: ano Michale jsem jednodussi alespon to tolik neboli... :D
Ti gratuluji ke koupi, nenech si brat radost z koupe, pruser se muze stat kazdemu, nech si to okouknot od nekoho kdo se vyzna ,treba Herbie. Jo jsou pitomci vsude co to zprasej,ale zase je to Tvoje hracka, nevypada na obrazcich schnile, mas slusnej zaklad, tak se s tim bav :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Sam »

Brzda37 píše:.....
Tak nevím. Štve mě, že jsem si to pořádně neproklepl a nezjistil to dřív. Radost z koupě Karmanna je částečně pryč.
Ahoj Bzdo37. Vítej zde na flatu a je super, že jsi hned ukázal svůj vůz. Motor bych v tomto autě neřešil. Málokterý vůz je tzv matching numbers, tedy že sedí číslo podvozku s číslem motoru.To je takový malý svátek, když se poštěstí. Motor je spotřební zboží, jednoduše vyměnitelné i opravitelné. Spíš bych si dělal vrásky z interiéru a stavu karosérie. Zakytované montážní otvory na vyjmutí zadních torzních tyčí dávají tušit, že při opravě se moc nepřemýšlelo.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Já jsem jenom z čela oškrábal 10l kýbl plnej kytu.. :D :D ....... ale pod tím to bylo kromě lemu pod oknem zdravé.......:o) oni tam nespravují vytahováním boulí ale jenom kytováním....... :D :D :D

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Ajaj, no je na co se těšit. Aspoň to ale bude z gruntu v cajku.

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Jako zas se toho nelekej :D chce to jenom začít :D on ten pocit když se to auto mění a krásní je super :D . Bude z toho super kousek :D .......ale pocitej ze pár chvil trošku depresivnich bude.... :) :) :D :twisted: :D

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od wally »

Macháček k tabuli za vyrušování a zastrašování :lol:

Hele nech ho,
má radost že koupil a třeba zrovna dobře, že budeme čumět... co víme, víme prd dokud to někam nevytáhne, nebo se do toho nepustí...

Jinak G R A T U L A C E a užívej vo tom to je.. ale bacha jestli je to tvoje první "vzdušný" auto doma je to velkej průser, samo se ti to začne množit a většinou se nezůstává u jednoho kusu [-o< na to teda moc neslyší manželky, teda jen některý :mrgreen:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Je to myšleno samozřejmě v dobrem! Lepší je min ten chladič zkouknout uz vim o třech případech ....chtel jsem mu pomoct předejít záděru....

Uživatelský avatar
Brzda37
Příspěvky: 16
Registrován: 27 led 2017

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Brzda37 »

Už jsem se co se týče vzducháčů nakazil. V garáži máme 2CV 6 Speciál. :D
Mám radost, že aspoň podlahy, kapoty, dveře a prahy jsou OK. Tak aspoň s tímto nebude tolik práce a za rok se budu moct pochlubit. :P
Naposledy upravil(a) Brzda37 dne 28 led 2017, celkem upraveno 1 x.

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Miroslav Machacek »

Super tak držím palce a ať to pěkně odsejpá.!

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia 1972

Příspěvek od Skid »

Gratulace. A az ti to doma pristane tak urcite nafot detaily. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Odpovědět