Žanetka 1302S

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od axis.d »

Ahoj, Kauly mas to pekny, jen tak dal! :D
Ale vratim se zpet k sinentbloku prevodovky. Pokud bych to lepil ja, pouzil bych MS polymer. Je super a hodi se i jinde, vazne zkus to ! Ale tet at nepoucuji, pokud jsi ho tam jeste nevrazil, schovam ti tenhe. Ahoj Zdenek.
Přílohy
1465244284266-508362408.jpg
1465244943564-500868966.jpg
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Sam »

Kauly píše: Přidal jsem dalších 60km na počítadle kilometrů cestou na slapy , hezká projížďka akorát silnice by mohla být v lepším stavu . Štěchovický kopec hezky na 4 , motor táhne suprově .
Ha, má oblíbená trasa, tedy hned po Kokořínsku. Štěchovický kopec dávám za tři s tím, že poslední stovky metrů pokorně řadím za dva a spěchálky pouštím pravým kolem za krajnicí :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Silentblok už jezdí dlouho a funguje dobře , zatím . Jinak co mám za oblíbenou trasu na kterou se dá navázat cestou ze slap je nahoru břežanským údolím v břežanech rovně na kruháčí a pak na rozcestí doprava směrem na radlík :

Obrázek

Na tom Kokořínsku máš nějakou doporučenou trasu ?

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od yahoďák »

mimochodem stezka z Vranýho nahoru na Zvole, Okrouhlo a pak dolů přes Petrov taky stojí za to... hlavně na kole :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Keymaker
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2013
Bydliště: Č. Krumlov, Bechyně, Velká chuchle
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Keymaker »

Mno fuj. Na kole je to dost sebemrskacstvi...
Key - broučí čekatel :-)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

včera najeto 300km do Hosína a zpět , spotřeba 8,2l jízdou po dálnici 90-110 a jedna fotečka vedle Andyho :

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

včera proběhla příprava na Attack :

nafouknutí rezervy aby mi opět fungoval ostřikovač předního skla
vyndání dvou podložek z horní řemenice , aby tak neplandal řemen

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Žanetka zvládla sraz , bez ztráty kytičky , akorát závod do vrchu jsme vzhledem k záběhu motoru vynechali . Celkem za ten den měla na krku 450km . Akorát noční jízda odhalila další slabost , drobné škrábance na předním okně a oslňující protijedoucí auta nejsou dobrá kombinace . Ale na druhou stranu musím říct , že seřízený přední tuningový světla a v nich H4 žárovky Osram Nightbreaker svítí na stejné úrovni jako moderní auta.

Ve finále za nefunkčnost ostřikovače nemohla rezerva , ale díra v hadičce od nádobky . Po natlakování to z ní stříkalo , ale v klidu se dírka zavřela ( na fotce označeno červeně ) . Zkoušel jsem zalepit a přelepit , ale nepomohlo . Došlo tedy na zkrácení hadičky a už je vše opět v provozu .

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Dnes další update , žanetka byla strašně hlučná na dálnici v rychlostech nad 100km/h ... na vině byla guma kolem dveří , respektivě její absence v některých částech :

Obrázek

Nový origo gumy mám doma , ale ty si schovávám do subaru brouka , přemýšlel jsem tedy jestli koupit levnou gumu , nebo si připlatit , ale i tak jsem měl strach nad kvalitou . Přece jenom jedna z věcí , kterých si na autě cením je , že jde zavřít dveře jenom malíčkem , doopravdy není potřeba velká síla . Bohužel toto se nedá říct o tátově brouku , kde je guma kolem dveří již vyměněná a s dveřmi se prostě musí silou . Ve finále mě napadlo vyměnit pouze špatnou horní část těsnění , takže jsem koupil levnější variantu .

A proč je levná , protože to prostě ošiděj , viz foto , kde je origo a B-kvalita :

Obrázek

A detail spojů :

Obrázek

Obrázek

Teď už to snad foukat nebude ( nebo aspoň né tolik :) )

Obrázek

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od udeeska »

Protoze jsou hrany tesneni delsi dej si pozor aby se tesneni neotocilo do vnitrku ramu dveri,coz se mi stalo na ponorce. Namazal jsem to glycerinovim olejem,trosku jsem posunul zamky na ramu karoserie a nechal zavreny dva tydny,aby tesneni zustalo ohnute a melo jakousi pamet. V chladnejsim pocasi je potreba delsi cas,proto je lepsi nechat auto nekde v teple.V mem pripade Made in Brazil prodavane od Volfsburg West,coz by mela byt kvalita,ale bohuzel ne vse je od nich dokonale....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od SO 545 »

Kvalitne tesnenia su akoby popudrovane.

V dobe ked moj mladenec este nosil plienky a chodil po 4roch sme mali doma detskeho pudru na prdel habadej.
Raz som to skusil obnovit a parada. U mna to fungovalo paradne.
Ked si na dochodok kupim vw verim ze uz budem mat vnucata tak si ho zase budem mat kde pozicat. :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Sam »

Když není pudr, hodí se i klouzek (mastek). Každé nové těsnění dveří je boj a je opravdu potřeba i NOSovku pěkně nasadati, poohýbat límce a případně zafixovat dočasně izolepou a nechat přes zimu se zavřenými dveřmi dozrát.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od SO 545 »

To je pravda. Ked si spomeniam ako som 1x zatvaral dvere na Fenixovi tak to bol des.
Nechal som ho 4mesiace mrznut v garazi /dozrieval plnic z jesene/.
Po 4 mesiacoch sli dvere ako po masle.

To iste mame aj dnes na karach ktore maju lepene tesnenie.... a skus to vysvetlit pri odovzdavani.

Zlate elektro dotahovanie zamkov u A8 :lol:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Tak kvalitu utěsnění nemůžu soudit , protože zatím byly pouze dvě jízdy a maximálka 80km/h . První jízda byla pro benzín a druhá na jarní sprinty , odkud pochází i tato fotka ( od uživatele nesteakex , je vidět , že má dobrý vkus na auta :) )

Obrázek

V průběhu zimy jsem auto průběžně startoval a dobíjel , použil aditiva olova se stabilizátor paliva , které by mělo odstranit neduhy benzínu. Nakonec jsem před první jízdou ještě zkontroloval hladinu oleje a vyrazil . Bohužel cestou ze sprintů , bydlím asi 6,5km daleko , motor při přeřazení chcípnul a nechtěl chytit , táta došel domů pro auto a odtáhl mě , jaká potupa .

Výsledek : dnes jsme auto posouvali po zahradě a byl pod ním flek pod pravou hlavou od benzínu ... ani aditivum nepomohlo , na vině je buď pumpa nebo karbec , protože dnes jsem z motoru vypustil 4-6 litrů smradlavého sajrajtu ... v tenhle moment jsem si vzpoměl na slova Martina Šinděláře ... dej tam Vervu od Benziny na zimu ... tak snad tuhle zimu tě poslechu :) . Do opravy se cpát nebudem , ale přenecháme ji na Martina , protože motor už má najeto 1500 km , tak proběhne rovnou kontrola a servis .

Sundaly jsme i hlavy , sucho jak na poušti :

Obrázek

Aspoň jsem využil volného místa v garáži a opečoval Žanetku , proběhlo promazání pantů a zámků , navoskování hrnců světel

Obrázek

A to nejdůležitější když máte krysu , konzervace rzi . Na doporučení používám HOSTAGRUND BLOKÁTOR RZI LESKLÝ , protože lehce poznáte , když je to matné , že to chce natřít znovu , lze koupit v OBI . Používám ho už rok a rez doopravdy nepostupuje dále .

Obrázek

Takže začátek sezóny nebyl moc šťastný ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Sam »

Kauly píše: V průběhu zimy jsem auto průběžně startoval a dobíjel , použil aditiva olova se stabilizátor paliva , které by mělo odstranit neduhy benzínu. Nakonec jsem před první jízdou ještě zkontroloval hladinu oleje a vyrazil . Bohužel cestou ze sprintů , bydlím asi 6,5km daleko , motor při přeřazení chcípnul a nechtěl chytit , táta došel domů pro auto a odtáhl mě , jaká potupa .

Výsledek : dnes jsme auto posouvali po zahradě a byl pod ním flek pod pravou hlavou od benzínu ... ani aditivum nepomohlo , na vině je buď pumpa nebo karbec , protože dnes jsem z motoru vypustil 4-6 litrů smradlavého sajrajtu ... v tenhle moment jsem si vzpoměl na slova Martina Šinděláře ... dej tam Vervu od Benziny na zimu ... tak snad tuhle zimu tě poslechu :) . Do opravy se cpát nebudem , ale přenecháme ji na Martina , protože motor už má najeto 1500 km , tak proběhne rovnou kontrola a servis .
Nemyslím si, že problém byl v benzínu. I kdybys natankoval louh, tak vše od karburace níž je těsněno kov na kov.
Já zatím měl asi jen štěstí, vždy když jsem rozdělával karbec, tak krásně čisto, žádná řepa nebo jiné svinstvo.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Je to pumpou, propouští to rovnou do karteru.

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Olan47 »

[quote="Kauly"]Ostřikovače ostřikují , klakson troubí , zámek přední kapoty funguje , dal jsem rozpěru mezi tlumiče , síťku na náklad do kufru ( přichycený ke šroubům od blatníků ) :

Obrázek

Tu rozpěru jsi si udělal a nebo koupil? Taky by se mi na mou 1302 líbila ;-)
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od evinsen »

Nakonec se ukázalo že membrána to nebyla.jemná rez co zřejmě prošla filtrem a po vyschnutí benzinu udělala něco jako vodní kámen se začala lámat v kusech a zasekla ventily v poloze otevřeno. a jelikož se to stalo při stoupání tak plná nádrž měla spád ta to aby se to tam řinulo proudem.
P5010140.JPG
P5010141.JPG
P5010142.JPG
P5020149.JPG
P5020151.JPG
na plováku je vidět postupné usazování sedimentu
na plováku je vidět postupné usazování sedimentu

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Stav tachometru : 9915

Martinem vozidlo odborně opraveno , vyměněn olej v motoru , opět Castrol GTX 15W40 + přísady Militec a Wynn´s Super Charge , seřízení ventilů a karburátoru , nová membrána v pumpě .

Bohužel nejen VW živ je člověk , takže táta má i jiné povinnosti , tak jsme dnes jely na výlet do Kutné Hory ( sváta brambora , pizzerie , muzeum lega )
IMG_1738.JPG
Svatý mikuláš ( Kačina ) a vedle v Nových dvorech starý vodojeb , nebo co tam stojí :) .
IMG_1761.JPG
Žanetka jezdí super , díky novým těsněním ve dveřích se i ztišila , jenom nás zlobila sedačka spolujezdce co se nechce sklápět , aspoň mám zítra co dělat :) .

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od martin_100 »

Kauly píše:tato fotka ( od uživatele nesteakex , je vidět , že má dobrý vkus na auta :) )
Tak Nesteakex (Kikina) má též červenou 1302 ale na rozdíl od tebe je leštěnkářka :wink: Ona ani jinak nemůže mají to rodový :lol:
Ale občas se mi povede jí v nestřeženým okamžiku vetknout do fotyho přístroje snímek něčeho co lahodí oku mému :lol:
Resp. nechce se tahat se zrcadlem tak si ze mě dělá nosiče a takhle to dopadá :twisted:
Máš to moc pěkný... nejvíc žeru zen svaženej zadní blatník to je mazec =D>

Odpovědět