Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

Chtel jsem se zeptat jestli tu nekdo z vas resil na beetla hydraulicke ovladani spojky, jestli na to existuji komponenty (hl. spojkovy valec a jak je ovladany).
Origo na Zaporozci je spojka hydraulicka a ja ji mam upravenou na lanko, ale jde to ztuha. Uvidime az to bude v provozu, ale uz ted se poohlizim po tom to predelat na kapalinove ovladani.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Milan NM »

Devon Buggy píše:

Tohle je zrovna misto kde je 0.8 plech do ktereho jsem varil 2mm rouru 60 prumer...ten plech je asi cinskej, desne se to propalovalo. Svaruju malym invertorem, elektrody ESAB 2.5 a 3.2. MIG nemam, mozna casem poridim.
Na tenke plechy mas este moznost elektrody 1,6 a 2.Je jasne ze 2,5 prepaluje plech 0,8.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od john »

Devon Buggy píše:Chtel jsem se zeptat jestli tu nekdo z vas resil na beetla hydraulicke ovladani spojky, jestli na to existuji komponenty (hl. spojkovy valec a jak je ovladany).
Origo na Zaporozci je spojka hydraulicka a ja ji mam upravenou na lanko, ale jde to ztuha. Uvidime az to bude v provozu, ale uz ted se poohlizim po tom to predelat na kapalinove ovladani.
Ja som to robil, ak chces do toho ist poslem info...

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

john píše:
Devon Buggy píše:Chtel jsem se zeptat jestli tu nekdo z vas resil na beetla hydraulicke ovladani spojky, jestli na to existuji komponenty (hl. spojkovy valec a jak je ovladany).
Origo na Zaporozci je spojka hydraulicka a ja ji mam upravenou na lanko, ale jde to ztuha. Uvidime az to bude v provozu, ale uz ted se poohlizim po tom to predelat na kapalinove ovladani.
Ja som to robil, ak chces do toho ist poslem info...
To bych ti (Vam) byl velmi vdecny, dekuji.
Rikam si ze dokud to mam jeste ve stadiu rozdelanem, bude mensi problem si tam natahnout extra trubku. Stejne budu muset asi vymenit fuel pipe, myslim ze je uvnitr tunelu zkorodovana.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od john »

[/quote]
To bych ti (Vam) byl velmi vdecny, dekuji.
Rikam si ze dokud to mam jeste ve stadiu rozdelanem, bude mensi problem si tam natahnout extra trubku. Stejne budu muset asi vymenit fuel pipe, myslim ze je uvnitr tunelu zkorodovana.[/quote]
The first name basis is OK with me... :D

My pouzivame Wilwood slave cylinder.Vyber na Master cylinder je velky, diameter nie viac ako 3/4".Aj tak asi bude potrebny positive stop na spojkovy pedal...Brake Master cylinder sa umiestni o potrebnu vzdialenost do prava a spojkovy master medzi brzdovy a tunel...modifikacia napoleona je nutna, taktiez mods na pedaloch...Je vyhodne preniest trubku na lavu stranu tunela este pred firewall...benzinove trubky tam prezen hned dve ak uvazujes o vstrekovani...je prakticke pouzit plastove trubky / Golf / lahka instalacia a nemusia sa pevne uchytit k tunelu...
Tak to len na zaciatok, ak potrebujes viac info, daj vediet...

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

Dik za info. Slave cylinder mam novy origo na ZAZ. Slo mi o master clutch cylinder, co za typ se tam montuje. Projedu Fleabay (eBay) tam urcite neco dohledam. Kdyz ne, koupim z AU :) Ted jdu hledat tu palivovou trubku, kdo to tu nekde kolem prodava. Brzdove mam jeste dost :)

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

john píše:My pouzivame Wilwood slave cylinder.Vyber na Master cylinder je velky, diameter nie viac ako 3/4".Aj tak asi bude potrebny positive stop na spojkovy pedal...Brake Master cylinder sa umiestni o potrebnu vzdialenost do prava a spojkovy master medzi brzdovy a tunel...modifikacia napoleona je nutna, taktiez mods na pedaloch...Je vyhodne preniest trubku na lavu stranu tunela este pred firewall...benzinove trubky tam prezen hned dve ak uvazujes o vstrekovani...je prakticke pouzit plastove trubky / Golf / lahka instalacia a nemusia sa pevne uchytit k tunelu...
Tak to len na zaciatok, ak potrebujes viac info, daj vediet...
Ta fuel line, jaky to ma mit prumer? Cokoliv plastoveho zde nikde nemaji, jen takove ty mekke jak na brush cutter ale vetsi prumer...to teda asi neni to co mas na mysli..
Pancerovou nikdo nema. :?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od john »

Plastova fuel line ma ID 7.0 mm +....vsetky moderne auta to pouzivaju, VW Spare parts department..

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

john píše:Plastova fuel line ma ID 7.0 mm +....vsetky moderne auta to pouzivaju, VW Spare parts department..
Ptal jsem se dnes ve dvou obchodech a hledal to online a nikde nic. Nakonec jsem na Fleebay koupil
http://www.ebay.co.uk/itm/330691493134 6mm ID, gumove pruchodky jeste nejake mam a bude to OK :D

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

Dneska bylo vcelku hezke pocasi tak jsem se chvili vrtal v buggy :D

Na foto je videt ten elektricky posilovac rizeni. Funguje bezchybne no je zatim rizeny pres potenciometr pod volantem (na fotce vlevo, nad pojistkou 50A). Na minimum je to tak akorat na jizdu, na maximum lze volantem tocit malickem. Snad to bude bezchybne fungovat a propojim to se senzorem na vystupu z prevodovky.
To co je ted videt, ty dve 100A rele atd, bude zakryte cele plastovou prepazkou na ktere bude koberec, jen v pravem rohu budou dve pojistkove skrinky a sockety na rele.

Obrázek

Devon Buggy

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od Devon Buggy »

Jedno kratke video z jeste kratsi jizdy - na konci par detailu z buggy :)

[youtube] https://youtu.be/3Uv6gLpxptE[/youtube]

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od liba »

Když koukám na ten provoz v levo tak je to jak to mam říct hrozně nezvyklé teda aspoň pro mě :o Jinak to máš moc pěkné =D>

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vzduchem chlazená zajímavost - - ZAZ, Záporožec

Příspěvek od udeeska »

Jsem tam zahledl I Westfalku. Druhe video taky dobry, akorat jsem tu furt brzdil u PC v tech uzkych ulickach :D
Jinak jaka je spolehlivost motoru vyrobeneho kdysi v Rusku? Je motor z kvalitniho materialu? Pamatuju souseda co mel Polski Fiat ten malej urvanej kompresor, tam snad menil motor dvakrat do mesice :D
Vwase nocni sichta...

Odpovědět