Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Odpovědět
evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

P6060238.JPG
"důkaz místo slibů"
u trojky se šteluje celé horní rameno,u čtyřky se vrátily zpět na kužel a pětka je na personech.takže nevím co kecaly za bludy

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Šíša »

evinsen píše:
Šíša píše:Zdravim!

Na serizovacim sroubu na prevodce rizeni T2b mi prirezla aretacni matice.

A tudiz dotaz:

- nerozpadne se to nejak vevnitr, kdyz ten sroub s matkou komplet vysroubuju pro uvolneni matice?

Diky!
musíš sundat tu matku,třeba ji odřízni,ale jiná cesta není bez poškození.nepoškoď ale závit toho šroubu.
Paklize tedy vysroubuji ven ten sroub, rozpadne se to uvnitr a konecna... rozumim tomu dobre?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

ten nevyšroubuješ,je chycen napevno v posuvném segmentu,nesundáš ani víko,to se sundavá že ho prošroubuješ dovnitř. bez šroubů okolo tedy.tady máš fotku broučí.je to nastejno
P6060239.JPG

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Šíša »

Suoer, diky! Stoupani je standard, nebo je to neco maleho? Ja jen ze bych tu matku rovnou objednal kdyz ji rozrezu :(

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Milan NM »

Šíša vyuzil si vstetky moznosti ako ju odtiahnut? Niekedy pomoze aj nahriat trocha autogenom, pri vsetkej opatrnosti.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Šíša »

Pouzil jsem to, co mi dovoli situace a vybaveni a misto :) Takze elektro-horkovzdusku, velky klic, velky sroubovak, taktez nekolikadennni prolejvani uvolnovacem. Vice k dispozici nemam :D Ale kdyz to pos ilnici honim jiz nekolik let a cesty treba tisice kilometru, asi to budu honit i tyto nasledujici tri tydny od Usedomu po Provence :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

Šíša píše:Suoer, diky! Stoupani je standard, nebo je to neco maleho? Ja jen ze bych tu matku rovnou objednal kdyz ji rozrezu :(
závit je 11x1,0

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od VW181 »

Řešili jste někdo hlavové opěrky na zadní rozkládací lavici?
Zatím děcka seděly v autosedačkách, ale bez sedaček jim budou hlavy padat dozadu....
Při použití těch nasazovacích opěrek, které byly ve škodárnách to je nepohodlné, protože jsou dost zkosené a tlačí hlavu hodně dopředu....
Napadlo mě namontovat na zadní opěradlo nějaké objímky a aplikovat opěrky z předních busích sedadel..
Jak to máte vy?
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 20 lis 2005

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od kratatom »

Mel jsem to tak kdysi udelane na R19 na zadnich sedackach, kde operky z vyroby nebyly. Na zadni plech sedacky jsem zvnejsku prisrouboval 2 x vertikalni U profil (resp. 2 x tunylek), do kterého se zasouvaly operky, ktere jsem sehnal z jiného typu auta. Když jsem potreboval sedacku sklopit, jen jsem operky vysunul ven. Dekru nebo TUV to samozrejme nemelo, ale porad lepsi nez dratem do oka :-). Zdravi Tom K.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

VW181 píše:Řešili jste někdo hlavové opěrky na zadní rozkládací lavici?
Zatím děcka seděly v autosedačkách, ale bez sedaček jim budou hlavy padat dozadu....
Při použití těch nasazovacích opěrek, které byly ve škodárnách to je nepohodlné, protože jsou dost zkosené a tlačí hlavu hodně dopředu....
Napadlo mě namontovat na zadní opěradlo nějaké objímky a aplikovat opěrky z předních busích sedadel..
Jak to máte vy?
není třeba z buse.šroťáky jsou plný aut. dával jsem z passata(byly po ruce a líbily se mi). vykuchal jsem sedák a vyřízl obě trubky i s kusem konstrukce. potah v busu sundáš i s molitanem a na desku to upravený přiděláš. molitan byl 10cm a tahle věc měla 5cm. do molitanu jsem vyřezal tvar držáku a zaklopil. natáhneš potah znova a prořízneš dirky pro trubky.přiklopíš to plastovou objímkou z opěrky a hotovo.je vyndavací a polohovací.konstrukce je cítit při klečení ale při spaní nevadí.později mě napadlo dát tam tvrdší molitan,ale i takhle byli spokojený. dával jsem to do eltéčka,ale je to stejný,myslím že tu lavici sebrali z busíka

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

VW181 píše:Řešili jste někdo hlavové opěrky na zadní rozkládací lavici?
Zatím děcka seděly v autosedačkách, ale bez sedaček jim budou hlavy padat dozadu....
Při použití těch nasazovacích opěrek, které byly ve škodárnách to je nepohodlné, protože jsou dost zkosené a tlačí hlavu hodně dopředu....
Napadlo mě namontovat na zadní opěradlo nějaké objímky a aplikovat opěrky z předních busích sedadel..
Jak to máte vy?
Před léty jsem řešil mřížku pro převoz psa - použil jsem systém origo VW ze starých předních sedadel T3 a mám možnost buďto origo opěrek , nebo antidobrmanní mříže .
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od VW181 »

Díky. Super nápad!
Asi to udělám podobně. :-)
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
pedrosow
Příspěvky: 71
Registrován: 26 čer 2012
Bydliště: úvaly

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od pedrosow »

Cau,
tak jsem vcera zkontroloval a nastavil odtrh na rozdelovaci-puvodne nebyl ani okem patrny- nastavil jsem ho na 0,4 a od ty doby mi bus dela brikule. Volnobeh drzi dobre, ale staci malinko pridat plyn, tak zacne motor hrozne skubat. Kdyz prislapnu trochu vic tak jede krasne. Dela to v nizkych i ve vysokych otackach. Napada vas v cem by mohl byt problem?
/____\
|° O °| bus driver

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Sam »

pedrosow píše:Cau,
tak jsem vcera zkontroloval a nastavil odtrh na rozdelovaci-puvodne nebyl ani okem patrny- nastavil jsem ho na 0,4 a od ty doby mi bus dela brikule. Volnobeh drzi dobre, ale staci malinko pridat plyn, tak zacne motor hrozne skubat. Kdyz prislapnu trochu vic tak jede krasne. Dela to v nizkych i ve vysokych otackach. Napada vas v cem by mohl byt problem?
Nastavil si i předstih ? Změnu odtrhu se rozjede předstih.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pedrosow
Příspěvky: 71
Registrován: 26 čer 2012
Bydliště: úvaly

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od pedrosow »

Hmm. Napadlo me to, ale rikal jsem si, ze to puvodne bylo nastaveny na tenhle odtrh. A nechtel jsem to rozbit jeste vic. Zkontroluju to.
/____\
|° O °| bus driver

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Sam »

pedrosow píše:Hmm. Napadlo me to, ale rikal jsem si, ze to puvodne bylo nastaveny na tenhle odtrh. A nechtel jsem to rozbit jeste vic. Zkontroluju to.
Pak vez, ze bude uplne blbe.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pedrosow
Příspěvky: 71
Registrován: 26 čer 2012
Bydliště: úvaly

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od pedrosow »

Sam píše:
pedrosow píše:Hmm. Napadlo me to, ale rikal jsem si, ze to puvodne bylo nastaveny na tenhle odtrh. A nechtel jsem to rozbit jeste vic. Zkontroluju to.
Pak vez, ze bude uplne blbe.
Same, měl jsi pravdu. Po seřízení předstihu opět letí jako vítr :) Díky
/____\
|° O °| bus driver

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Šíša »

Jojo :D S zastihem, misto predstihem, mi to delalo to same a pak jsem ani nevyjel na parkoviste pod Orlim hnizdem :D Obycejnej stroboskop za par penez ted jezdi porad se mnou :D

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od eLzyx »

dá se někde splašit ten ventil ostřikovačů? Díl č.6
Ať hledám jak hledám, nikde nic nenacházím.
Předpokládám, že když zmáčknu tu ovládací tyčinku, mělo by docházet pouze k přepouštění vody z jednoho camprlíku do druhého. A nemělo by to kolem té tyčinky téct ... pokud teče, předpokládám, že je v tom zpuchřelé těsnění, tj. ventilek v pr...
A pro jistotu ... který camprlík je přívod a který vývod? Jsem měl obě hadice utržené, tak netuším. Jsou tam jen písmenka B a D ...

případně vykoumal někdo jak to nahradit nějakým elektrickým mikroswitchem? Extra tlačítko na palubku nechci.
ostřik.png
ostřik.png (133.6 KiB) Zobrazeno 5984 x
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Rychnak »

eLzyx píše:dá se někde splašit ten ventil ostřikovačů? Díl č.6
Ať hledám jak hledám, nikde nic nenacházím.
Předpokládám, že když zmáčknu tu ovládací tyčinku, mělo by docházet pouze k přepouštění vody z jednoho camprlíku do druhého. A nemělo by to kolem té tyčinky téct ... pokud teče, předpokládám, že je v tom zpuchřelé těsnění, tj. ventilek v pr...
A pro jistotu ... který camprlík je přívod a který vývod? Jsem měl obě hadice utržené, tak netuším. Jsou tam jen písmenka B a D ...

případně vykoumal někdo jak to nahradit nějakým elektrickým mikroswitchem? Extra tlačítko na palubku nechci.
ostřik.png
Někdo to tu už řešil, ale nevím kde. Ale nejlepší si myslim, že by bylo prostě nahradit součástku číslo 6 mikrospínačem a čerpadlo vzít i nádržkou z nějakého modernějšího VW. Nedá se ten vehement nějak rozdělat a jen vyměnit zpuchřelý "o"kroužek?

Odpovědět