kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Petr914 »

Sam píše:Liebe getriebe, ich wunsche neue kugellager fur die achse.
.
Němčina má něco do sebe.Je taková uvěřitelnější na německém voze. Nejlepší je krom mateřštiny znát i němčinu a angličtinu, o tom žádná.
...milá převodovko...přeji nové kuličkové ložisko pro nápravu...

...Same to si musim napsat...to nebude vintage speed...to bude asi uplně jinej speed ne ? ...holomku... :D
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Andy »

rochuss píše:Jasně nejlepší je čeština to chápu 100% obsahu.Ten West Point mě spíš napadl když v nějakém amer.filmu německý lampasák řve na německé vojáky ,, bak in th trek''(psáno foneticky) místo aby tam nechali na povely krásnou němčinu ,,ales ajnštajgen''(ps.fon.).A v knize je to to samé místo krásné něm.složeniny Windschutzscheibe je tam zas něco neobvyklého,prostě to k sobě nepasuje.
No ja ti nevim, ale mam takovej pocit.......... Zajimalo by mne jak jsi prisel na ten tvuj nick "rochuss"?

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od OB »

Petr914 píše:
Sam píše:Liebe getriebe, ich wunsche neue kugellager fur die achse.
.
Němčina má něco do sebe.Je taková uvěřitelnější na německém voze. Nejlepší je krom mateřštiny znát i němčinu a angličtinu, o tom žádná.
...milá převodovko...přeji nové kuličkové ložisko pro nápravu...

...Same to si musim napsat...to nebude vintage speed...to bude asi uplně jinej speed ne ? ...holomku... :D
Mimo téma - už jsem tu Petra nezaznamenal ani nepamatuju. Zrovna jsem na to dnes myslel! Tímto tě zdravím Petře.
Co se týče knížky:
Semlelo se zde všechno možné. Já to vidím tak, že je dobře, že něco v češtině vyšlo. Já totiž neumím ani německy ani anglicky.
Tuto knihu mám dlouhá léta, první české vydání. V knize je u obrázků spousta nesmyslů. Co se týče textu, když pominu mizernej překlad, je v celku dobře napsaná.
Dovedu si představit jakou to muselo Seumemu dát práci, sehnat všechny auta, přemluvit majietele vozů aby s těmito auty přijeli do studia, aby mohli vzniknout pěkné fotky. To, že na vozech není vše tak jak má být je problém majitelů a ne autora.
Dále si musíme uvědomit, že kniha vznikla před více než deseti lety a od té doby přístup velkého množství majitelů vozů se změnil.
Já to považuji jako velmi dobrý počin a věřím, že vydavatelství na tom nevydělalo. Doufám, že se náklady na výrobu knihy alespoň trochu umořili.
Dál bych se v tom nepitval!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Herbie »

Pánové co kdybyste se drželi tématu ? :)

a debatu o jiných knihách třeba oddělili
... a vůbec !

Uživatelský avatar
ondrew
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2014
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od ondrew »

K 1. aprílu má vydavateľstvo Svojtka akciu -50% na všetky knihy. Česká verzia stránky im zjavne padá, takže chce to asi vydržať...

Ak niekto ešte túto knižku nemá, je to myslím dobrá príležitosť ju získať za polovicu - vzťahuje sa to na všetky knihy, takže aj darčekovú edíciu.
http://www.svojtka.sk/obchod/detail/brouk

Na SK stránke je potrebné najprv kliknúť na banner, aby sa zľava aktivovala. Na CZ neviem, tá momentálne nejde :lol:

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od tarmara »

499,- https://www.levneknihy.cz/keith-seume/brouk/170737
649,- v boxu https://www.levneknihy.cz/keith-seume/b ... ice/170274
Dnes rano v Pze na Budějovické tři kousky od každého
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Vendelin »

Zaujala mě debata nad jazyky. Pro tyto účely jsem před několika lety za pomoci kamarádů z ciziny a lidí na srazech sestavil takový praktický slovník, který doporučuji pro cesty do světa mít buď vytištěný, nebo stažený v mobilu. Mám i verzi s japonštinou, arabštinou a jinými exotickými jazyky, ale tato verze se dá vytisknout na A3 a je čitelná i pro starší ročníky, jako jsem já. Chtěl jsem ho přiložit, ale nechce mi to dát jako přílohu excelový soubor. Poradíte, proč?
Jirka

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od eLzyx »

jsou tu povolený asi jen .jpg
takže je několik cest
1. obsah XLS zkusit vykopírovat přímo do příspěvku
2. udělat printscreen té tabulky a uložit jako JPG ... to sem pak půjde přiložit
3. uložit to XLS někam (uloz.to, onedrive, gdrive atp.) a dát sem odkaz
4. a nebo mi to pošli na mejl elzyx(zavináč)seznam.cz a já s tím něco vyvedu
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Vendelin »

Pokud by ten slovník někdo chtěl, běžte na FB, skupina VW BUS MEETING PODMITROV a je tam ke stažení. Vot těchnika. Dva ajťáci mi s tím museli pomoct.
Jirka

Odpovědět