Veteránské papíry?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Sam píše:
Zdenek86 píše:Tak ono je asi úplně jedno, odkud daný stroj pochází.

Spíš mi jde o to, jestli zde někdo nezná někoho konkrétního, spolehlivého.
Takto už jsem oslovil 3-4 lidi a výsledek byl pořád stejný, vůbec žádný...

Takže kdyby někdo znal, věděl o někom spolehlivém.
Nemáš tak úplně pravdu. Veteránské doklady získáš až po klubové a krajské testaci. Klub ti otestuje vozidlo na historickou původnost a krajská komise pak vše potvrdí Klub zabývající se např. anglickými vozy bude těžko zkoumat původnost motorky z východního bloku. To bylo asi to Milošákovo doporučení.

Takže otázka je, zda-li máš problém na klubové nebo krajské úrovni.
Problém mám v počáteční úrovni :roll: Vždy jsem oslovil různé kluby, naposled třeba nejbližší Simca klub, kde si dotyčný moto prohlédl a na tom to skončilo...

Žádná odpověď, telefon bez odezvy... Nevím, jestli o tom vědí kulové (myšleno o daném typu) nebo se jim do toho nechce, ale už mě to přestává bavit :(
uzlix píše:http://dkvhv.webgarden.cz/rubriky/veteranske-spz
S mým autem to zafungovalo na výbornou.
No... zkusím to do pětice :D Zkontaktuju a uvidíme

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od stepky »

Ahoj,

pokud jde o Ural, tak se poptej na http://www.uralforum.cz/
Tam by někdo mohl doporučit klub u Prahy.

Sám jsem měl Dněpra na veteránských číslech. Rok a půl jsem ho dával dohromaty aby prošel testací -> hodně záleží v jakém je moto stavu.

Stepky

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od pulenejksicht »

http://www.vccpraha.cz

Kontakt: Žejdlíková Šárka - tel.: 605487427, e-mail: sarka.zejdlikova@vccpraha.cz
jdeme frflat na flat ...

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

stepky píše:Ahoj,

pokud jde o Ural, tak se poptej na http://www.uralforum.cz/
Tam by někdo mohl doporučit klub u Prahy.

Sám jsem měl Dněpra na veteránských číslech. Rok a půl jsem ho dával dohromaty aby prošel testací -> hodně záleží v jakém je moto stavu.

Stepky
Moto je v originálním stavu, žádné předělávky ani zbastleniny, všechno odpovídá, jen výfuky nejsou chrom, ale černé.

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

pulenejksicht píše:http://www.vccpraha.cz

Kontakt: Žejdlíková Šárka - tel.: 605487427, e-mail: sarka.zejdlikova@vccpraha.cz
Díky, zkusim to případně jako další možnost. Zkusil jsem kontaktovat, z odkazu výše dkvhv člena, tak uvidíme.

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Tak jak jsem slíbil, poreferuji.

Doklady jsem řešil přes pána z tohoto klubu:

http://dkvhv.webgarden.cz/rubriky/veteranske-spz

Naprosto vynikající přístup, vše zafungovalo na výbornou. Přestože jsem na věc nijak netlačil a upozornil jsem, že do léta je daleko, za 3 týdny bylo vše hotovo =D>

Takže mohu vřele doporučit.

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od misutka »

Zdravím, jsem tu nový a hledám informace a inspiraci. Potřeboval bych poradit jestli když koupím k renovaci brouka, který je na veteránskych znackach, tak jestli si ho mužů opět přihlásit na klasické značky?

Děkuji

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od TomB »

misutka píše:Zdravím, jsem tu nový a hledám informace a inspiraci. Potřeboval bych poradit jestli když koupím k renovaci brouka, který je na veteránskych znackach, tak jestli si ho mužů opět přihlásit na klasické značky?

Děkuji
Nikoliv.

Není zač
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

TomB píše:
misutka píše:Zdravím, jsem tu nový a hledám informace a inspiraci. Potřeboval bych poradit jestli když koupím k renovaci brouka, který je na veteránskych znackach, tak jestli si ho mužů opět přihlásit na klasické značky?

Děkuji
Nikoliv.

Není zač
Ani když by měl orig.třeba německé papíry? I tam jsou dvě možnosti, a to, že buď tam je razítko „registrováno v ČR a veteránská SPZ”, nebo bez zápisu. (mám obě varianty). Minimálně v druhém případě by to snad mělo jít, ne?

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Pokud by k autu měl origo německé nebo jiné papíry s odhláškou bez zápisu, tak ano. Tam by pak pokračovalo klasické dovozové kolečko. Jenže, pokud už vůz má veter. doklady ( neplést s veterinárními :mrgreen: ) tak ty má pouze, pokud se k vozu nedochovaly původní doklady, nebo byly vyřazené z evidence. Čili VIN vozu již figuruje v systému a zpět na "bílé" značky to legální cestou nelze. Jedinná možnost by byla použít jiné živé doklady.
Otázkou spíš zůstává, proč to tazatel chce udělat. Pokud by měl bílé značky, tak by bylo záhodno stejně udělat testaci kvůli případné nehodě, a když vidím, co za ultra pí**viny se dnes řeší na STK, tak už mi nedává smysl mít jakékoliv "staré" vozidlo na bílých značkách.

Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 162
Registrován: 05 pro 2012
Bydliště: Habry

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Durex »

Mám tři auta Brouk 1303 z roku 74, MB123(pianko)nafta ze 76 a MB 124 z 88 nafta. letos na všech proběhla STK během 3 mesicu a na STK povídali že tyhle starý káry projdou vždy. pokud nebudou na kasicku. Vše je na bílých značkách bez veteránske atestace.
Petr Čáp

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

Do doby, než vymění technika na STK... ja tam byl minulý týden s broukem a víceméně v pohodě. Ale když jsem viděl, jak na autě za mnou zkouší i zasekávat pásy, stěrače na suchém okně atd. Asi bych panu technikovi tu ruku někam narval dělat to na mém autě...

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od misutka »

Důvod, proč se ptám je, že mám obavy z nějakých ouřadu v pokročilém věku s fajfkou, kteří me vyhodí bez testace nebo nedostanu značky, že budu mít šmouhu na nárazníku:-D. Je pravda, že to me může potkat i na STK. Brouka planují renovovat co nejvíc do puvodniho stavu a tak mi přijde koupě brouka již na veteránskych znackach výhodnější než koupit brouka , kde bych musel polovinu dílů ( sedačky, volant, kola, atd) pracně schanet.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od lišák »

To, že má auto veteránské papíry vůbec neznamená a to ani náhodou, že bude v původním stavu.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od udeeska »

Nevím jak v Čechách, ale ve zdejších amerických krajích je jízda na veteranskych papírech limitována na exhibiční akce jízdu do servisu atp. Ale našli jsme díru v zákonu, že auto může jezdit z důvodu oživení systému. Tzn. Potřebuje jízdu pro správnou funkčnost brzd, dobijeni atp. Nikdy jsem ve zdejších končinách neslyšel, že by někoho zastavil policista s vět. SPZ....
Vwase nocni sichta...

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

To bývalo jednu dobu i tady, k vozidlům na zelených značkách byla kniha jízd a bylo to omezené na nějaký počet jízd ročně. To naštěstí už zrušili.

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od kalda »

Zdar lidi. Asi hloupej dotaz, ale jak probiha prepis auta na veteránských SPZ? A prukaz HV? Dik.

slesa
Příspěvky: 115
Registrován: 16 srp 2009

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od slesa »

Ahoj, žádný přepis není, jedny veteránské papíry i se značkami se zruší a musí se udělat nové. Ideální je varianta, že původní majitel dá kontakt na svého testačního komisaře, který by měl mít o voze složku a ten na základě původních papírů vystaví nové (cca 3000Kč). Pak je potřeba si vyzvednout značky na příslušném dopravním úřadě. Samozřejmě se nový majitel může obrátit na jakéhokoli komisaře. Pokud již vůz měl veteránské značky, bývá jejich vystavení jednodušší. (někdy bývají problémy s dokázáním roku výroby či s původností vozu).
Obrázek

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Zdenek86 »

kalda píše:Zdar lidi. Asi hloupej dotaz, ale jak probiha prepis auta na veteránských SPZ? A prukaz HV? Dik.
Sepíšeš kupní smlouvu a ideálně si ofotíš stávající vet.doklady. Nic jako doklady se v tomto případě nepřepisuje, ty jsou vázány na jméno. Takže pak klasické kolečko, jak popsal "slesa".

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Veteránské papíry?

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

A netušíte, jakým způsobem se lze zbavit veteránských dokladu? Či jestli existuje možnost zrušení z úřední moci?

Odpovědět