Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

pro zpětnou vazbu na kupující a prodávající, servisy a prodejce náhradních dílů
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od eLzyx »

tvar karoserie je chráněn průmyslovým vzorem, který má délku ochranné doby 25let(resp. 5let, ale majitel průmyslového vzoru si tuto ochranu může ještě 4x prodloužit). Porsche 356 je starší, takže tento design karoserie se klidně kopírovat může. Akorát bych řekl, že se to nemůže jmenovat Porsche (což se asi plní, protože v TP bude jméno výrobce repliky). A asi by to od výrobce repliky nemělo mít loga Porsche.
Nelegální je postavit si repliku či kopii prakticky nového auta ... často se replikují Ferrari 355,360, 430, Lamborghini Aventador, Murcielago atp.

A ještě jedna poznámka ... nejde o repliku. Repliky smí být postaveny pouze původním výrobcem, konstruktérem či zhotovitelem. Tyhle laminátky jsou z hlediska zákona a technických specifikací FIVA tzv. KOPIE.
btw - kdyby se to nesmělo vyrábět/prodávat, tak by na to těžko existovaly škatulky v zákonech a takové vozidlo by přeci nešlo ani přihlásit.

(ale jde jen o můj laický výklad zákonů, nejsem bohužel právník)
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
janeon
Příspěvky: 37
Registrován: 23 čer 2013
Bydliště: moravskoslezský

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od janeon »

s tou delkou 25 let bych si nebyl tak jist. Nedavno jsem nekde cetl,vcetne fotek, jak mercedes likvidloval replikove sl300 s tim ze je to udajne nezakonne. a to ma vice jak 25let. i kdyz je pravda ze to nebylo u nas ale v nemecku

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od eLzyx »

jo, to jsem četl taky a nechápal. Ale tam by teoreticky mohli mít jiný druh patentové ochrany, třeba na ta křídla ... kdo ví.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
buggivh
Příspěvky: 25
Registrován: 05 črc 2010

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od buggivh »

V nemecku, tedy u mercedesu povazuji typ 300sl gullwing za podnikove bohatstvi,a maji nato od soudu pozehnani, ne na cely vuz ,ale tvar karoserie. 1se stalo ze stizadostivy celnik zastavil vuz pri prevozu a po prohlednuti zjistil laminatovej korpus kasle. Po soudnich tahanicich jim karoserii sesrotovali.Ale stalo se to pouze v jednom pripade.Origo formy z toho vozu mam totiz doma.

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od elvis »

Mercedes sám měl údajně v jednom jediném exempláři vyrobit vůz s laminátovou karoserií a to čistě pro závodní účely.
Snad nesešrotovali právě tento kus. To by byl pech. :mrgreen:
... do killa !

Mito
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2015

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od Mito »

Mna by celkom tiez zaujimalo kedy sa pan Hora dostavi s upravenym ramom a slubenymi dielami. Neberie tel, neodpoveda na sms a web ma zruseny...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od Herbie »

třeba ho konečně zavřeli :)
... a vůbec !

Marena
Příspěvky: 2
Registrován: 10 lis 2019

Re: Porsche 356 A - Repliky z Vlašimi

Příspěvek od Marena »

To ne , ale se mnou měl problém . Já jsem se nenechal od něj ojebat .

Odpovědět