Alkohol za volantem

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
booeing
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2007

Alkohol za volantem

Příspěvek od booeing »

Čaute všichni. Mám dotaz. Kamarád o prázdninách řídil a měl zbytkáč. Dýchl 0,4. Řidičák mu ale zůstal. Až dnes mu došel dopis, že se má dostavit na PČR k podání vysvětlení a má tam psáno, že po odečtení nějakého procenta měl 0,22. Nevíte jak to může dopadnout? Díky borci.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od Herbie »

jednoduše, seberou mu ty papíry ted
... a vůbec !

booeing
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2007

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od booeing »

Taky si myslím,ale jek ho můžou nechat pokračovat v jízdě?

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od hydraulik »

Jako že odjel po tom co si fouknul ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

booeing
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2007

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od booeing »

Ano. Řidičák mu zůstal. Policajti mu ho nesebrali.

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od hydraulik »

Aha.. to je zajimavá situace... foukne 0,4 a fešáci si ho pustí v pohodě dál jo ? Asi jiný kraj jiný mrav.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

booeing
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2007

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od booeing »

Znojmo. :D Tak to mě zajímá jak to dopadne. :D :D :D

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od hydraulik »

Známy fuknul 0.2 .. na místě papiry a odstavit auto. Dohra pak na přestupkovém....
Postoupil jsem do vyššího levelu....

booeing
Příspěvky: 41
Registrován: 07 lis 2007

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od booeing »

To ano, také mám takové známé, ale že by někoho pustili dál, tak to jsem ještě neslyšel.

doka 4wd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 302
Registrován: 21 říj 2012

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od doka 4wd »

Znojmo,kdo ho stopnul???? To mě zajímá. Z dopraváků asi nikdo. Ke komu jde na přestupkový??? Hoď mi to do SZ,zkusím se poptat.

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od hydraulik »

doka 4wd píše:Znojmo,kdo ho stopnul???? To mě zajímá. Z dopraváků asi nikdo. Ke komu jde na přestupkový??? Hoď mi to do SZ,zkusím se poptat.
:lol: :lol: :lol:
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od Kosťa »

Kamarádku chytli, nadýchala 0,3 a taky ji pustili...papíry zatím má..tak asi nějaká novinka :D
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
pata
Příspěvky: 81
Registrován: 19 kvě 2013

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od pata »

Ahoj pokud si dobre pamatuju tak pod 0,5 promile a prokazatelny zbytkovy alkohol, se hodnoti jako prestupek s nejakou vysi pokuty a ztraty par bodu. Zalezi na projednani komise a stavu bodoveho konta........asi tak nejak. :P Ale zarny priklad ze chlast za volant nepatri!!!!! :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od evinsen »

pokud mu papíry neseberou hned maj dost velkou smůlu. bez krve je to pouze podezření na alkohol. teď jenom záleží jak moc se nechá oblbovat na úřadě

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od sevwer »

http://www.novinky.cz/koktejl/384423-v- ... aceji.html

Tak já to načnu :mrgreen: , nepodporuji pití alkoholu před jízdou ani náhodou ,
v autech však potkávám bezmozky, smskující ,zfetované, nebo jen poloslepé řídící bez brýlí, lidi bez řidičáku,a skutečně nevím ,co je horší -
0,2 promile, je hranice fyziologického obsahu látek v dechu ,které mohou být detekovány =jsou-vyhodnoceny jako alkohol v dechu- a to přístroji běžnými pro měření alkoholu v dechu orgány ... , a není to jen etylalkohol co detektor detekuje ,k alkoholu v dechu pravda stačí jablečný mošt k snídani cca 2-3 Dc po hodince ,švestkový kompot ,džus - a i jiné dobroty s obsahem jednoduchých cukrů - dokáží překvapit, jsou v zažívacím traktu zpracovány- následně vstřebány a metabolizovány , alkohol je jeden z mnoha metabolitů ,aniž by se někdo vědomě napil , totál ožralý sob visící na větvi stromu na zahradě se spadanými jablky je jen špička ledovce :mrgreen:
ukázka možného ...sob přežvýkavec , co to má společného s čelověkem ? = máme asi míň žaludků, tedy rychlejší oběh od pozření po vyloučení , ale kvasinky ve střevech lidí běžně bývají... :D a to stačí. I bez větší přítomnosti kvasinek
např - jistý je aceton v dechu u cukrovkářů=diabetiků ,ale i jiné metabolity u výkonnostních sportovců krátce po sportovním výkonu acetaldehyd ,ketony ,acidózy ....
Zpět k 0,2 promile :
Je zcela na orgánu ,zda vyzve k dalšímu měření po uplynulém čase , nebo vyzve k pokutě - lidi možný zbytkáč přiznají a může následovat pokuta na místě- se kterou se musí souhlasit a tím to končí ,nebo , nemusí přiznat a při poklesu se neděje vůbec nic orgán má smůlu ,stoupne li to - je-li hranice 0,22-0,3 může orgán vyžadovat po opakované zkoušce i odvoz na krev- zůstane li hodnota stejná -orgán a Vy se dohadujete -můžete naopak Vy trvat na odběru krve ,než se tam dostanete vydýcháte , navíc kdoví, kdy naposled kalibrovali svůj fukozpyt, něco to bude stát a budou muset papírovat ,
problém je ,že než doveze orgán případného přestupce s tak nízkou hladinou --tak hladina klesne na neměřitelné neuznatelné fyziologické hodnoty i pro chromatografii á , tak výtěžnost pokuty pro orgán je případně nula a navíc utratí za odvoz i tu biochemku a odběr lékařem zaplatí ,odběr krve na alkohol je vždy lékařem -sestřička pro Vás není partnerem, proto okolo 0,2 promile lze očekávat jistou jak to nazvat liknavost orgánu, navíc jejich přístroj musí pravidelně projít testací ,zda ukazuje hodnoty ,jaké má a to je taky drahé a časově náročné , druhá věc je stoupne -li hodnota v dechu při opakované druhé zkoušce z 0,2 na 0,3 a víc promile , tam orgán sbalí nejen fidlátka kde stál a kontroloval a jako sup/sport umění peří/ se vrhne na již téměř jistého přestupce a odveze ho na odběr krve -souhlasí-li před tím s pokutou vyhrál ,nesouhlasil -li a po odběru promile stoupne -bude zpětně přepočítáno v čase a je průser na světě , dopadne-li okolo/nad 0,3 pokuta jasná , ještě nemusí být řešen jako správní delikt , tzn okolo mezních hodnot mám li zbytkáč 0,2 pošlu je kamsi , mám li upito zaplatit a zmizet ,že to ještě dopadlo dobře ....
Rozumné státy rozumně stanovili 0,5promile jako přípustné k řízení motorových vozidel za předpokladu ,že nezpůsobíte dopravní nehodu,
on totiž alkohol je sice metla lidstva :mrgreen: , ale do určité hodnoty 0,něco promile je to stimulans metabolismu /individualně/ neškodí a až od vyšší hranice je to "oblbans" a nejvíc na konzumaci = spotřební dani- vydělává právě stát
takže s Mírou ,
du na padáka , státnici s fyziologie a zkoušku z biochemie i toxikologie mám zhruba z doby zakoupení brouka 90" , tak si to pamatovat musím :D
sevw
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od evinsen »

fyzika a chemie mají své zákony které jsou pro fyzika a chemika nezpochybnitelné,nikoliv však pro právníka. takže z hlediska práva je tu podezření na alkohol a dotyčný se má dostavit na úřad k podání vysvětlení jestli s ním má být zahájeno správní řízení.pokud ještě nebylo.sice nejsem právník a opici si netroufnu svést,ale v době kdy jsem se o tohle zajímal,ani ústavní soud nebyl jednotný v tom jestli je dechová zkouška důkaz nebo ne. vznikl jakýsi paskvil(jak už to u nás chodí) který říká do jedné promile přestupek,po jedné trestný čin.nebo tak nějak,a to už je slovíčkaření,neboli půda kde právníci jen kvetou.
alkohol je sice metlou lidstva a boj s ním je předem prohraný,ale moraváci jak jsem slyšel prý uhráli plichtu,tak nevím :D

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od Vendelin »

Hlavní je nepřiznat, žes pil. To nám na školení na profesáku řekl i policajt z dopravky. Zatloukat, zatloukat...
J.

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Alkohol za volantem

Příspěvek od Noki »

to je těžké v takovém obležení
10458721_10154686731920075_4372143410325220473_n.jpg

Odpovědět