Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Odpovědět
Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Mirek Wenclovice píše:
bord píše:Prosím pěkně rychlý páteční kvíz:

Bus T2, motor 1600
- volnoběh v pohodě
- nízké otáčky trochu cuká
- střední otáčky cuká jak sviňa + střílí do výfuku
- vysoké otáčky v pohodě

Co s tím? Svíčky? Předstih? Vynechává válec? :shock:
No - já typuju trysku přechodových otáček - je to tryska pod mosaznou záslepkou vedle trysky volnoběhu . Má vliv na volnoběh a hlavně otáčky pod dva tisíce ot. Pokud s tím ještě bojuješ - jsi kousek ode mně , ozvi se přez SZ . Aby systém přechodu fungoval - šroub volnoběhu ( velký mosazný) povol od dorazu o dvě otáčky a potom seřiď bohatost. Kontrolou zapalování začni - nic tím nepokazíš .
Borde pokud chceš reakci na dotaz -měl bys taky prozradit jak jsi se s tím popral - jinak dosáhneš toho , že místo rozumné diskuse ti někdo odpoví , že po celém světě jsou servisy VW - tam ti určitě pomůžou.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od bord »

Ahoj, omlouvám se za prodlevu. Podezírám svíčky, sice jsou krásně čisté, ale mají už najeto cca 11 000 km. Zbytek vypadá OK a předstih jsem seřídil. Teprve dnes přišly díly, ještě jsem se k tomu nedostal. Dám vědět. Ještě se mi nepozdává jeden kontakt na víku rozdělovače, to bude druhý adept na výměnu. O víkendu se k tomu dostanu a napíšu.
Zjistil jsem, že při výměně kladívka v Lotyššku mi v servisu nenastavili odtrh. Kladívko se vůbec nerozepínalo. A to jsem s tím jel pak 8 000 km úplně bez problémů... jak je toto možné :D

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

bord píše:Ahoj, omlouvám se za prodlevu. Podezírám svíčky, sice jsou krásně čisté, ale mají už najeto cca 11 000 km. Zbytek vypadá OK a předstih jsem seřídil. Teprve dnes přišly díly, ještě jsem se k tomu nedostal. Dám vědět. Ještě se mi nepozdává jeden kontakt na víku rozdělovače, to bude druhý adept na výměnu. O víkendu se k tomu dostanu a napíšu.
Zjistil jsem, že při výměně kladívka v Lotyššku mi v servisu nenastavili odtrh. Kladívko se vůbec nerozepínalo. A to jsem s tím jel pak 8 000 km úplně bez problémů... jak je toto možné :D
Odtrh ti nastavili , ale pertinax se zajel na vačce a tím se snížil odtrh . Znova seřiď , vačku namaž a užívej.

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od muffna »

Zdravím,mám dotaz zadní kloub poloosy u T2b je zaměnitelný z T3,nevím jestli je možné ještě koupit originál vw,nebo odkaz na dobrou zkušenost s druhovýroby.Díky

Uživatelský avatar
marty83
Vůdce malého plavidla
Příspěvky: 451
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Sibřina

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od marty83 »

Rychnak píše:Já ti tohle neřeknu, pač jsem to nikdy nedělal, jen 2 doporučení - dobré jsou prý na busa čepy Lemförder. A když už budeš v tom, vyměń i pomocný čep řízení :wink:
Jak vyndat ten pomocný čepy řízení? Je na to nějaký připraveček nebo pomůže síla? Musí kvůli tomu náprava ven? Díky

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

jsou stejný určitě do roku 85.pak se dělala hřídel 33mm místo 32. na to dávat pozor,jdou tam taky ale je pak rychle vyčvachtaná

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

Jak vyndat ten pomocný čepy řízení? Je na to nějaký připraveček nebo pomůže síla? Musí kvůli tomu náprava ven? Díky

nemusí ven,ale na pouzdra to chce přípravek

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od bord »

Mirek Wenclovice píše:
Mirek Wenclovice píše:
bord píše:Prosím pěkně rychlý páteční kvíz:

Bus T2, motor 1600
- volnoběh v pohodě
- nízké otáčky trochu cuká
- střední otáčky cuká jak sviňa + střílí do výfuku
- vysoké otáčky v pohodě

Co s tím? Svíčky? Předstih? Vynechává válec? :shock:
No - já typuju trysku přechodových otáček - je to tryska pod mosaznou záslepkou vedle trysky volnoběhu . Má vliv na volnoběh a hlavně otáčky pod dva tisíce ot. Pokud s tím ještě bojuješ - jsi kousek ode mně , ozvi se přez SZ . Aby systém přechodu fungoval - šroub volnoběhu ( velký mosazný) povol od dorazu o dvě otáčky a potom seřiď bohatost. Kontrolou zapalování začni - nic tím nepokazíš .
Borde pokud chceš reakci na dotaz -měl bys taky prozradit jak jsi se s tím popral - jinak dosáhneš toho , že místo rozumné diskuse ti někdo odpoví , že po celém světě jsou servisy VW - tam ti určitě pomůžou.
Tak jsem podle zdejšího návodu seřídil odtrh a předstih, pro jistotu dal nové víko rozdělovače, protože původní už bylo dost jeté, a busík jede jako za mlada. O víkendu 400 km bez jediného zaváhání. Díky za pomoc a rady! :wink:

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od muffna »

Zdravím , potřeboval bych poradit jaký olej do převodovky . Předem díky

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Rychnak »

Otázkou je jaká převodovka - do převodovky k 1.6 patří originálně olej normy mil2105; 80w90, Api GL-4 podle příručky k busu, množství je asi 3.5l? je to něco mezi 3-4l, až začne vytékat z nalívacího otvoru, tak ji prostě zašpuntuješ. já používám olej starline gear metro a měním po 50tkm.
Do 2l převodovky se dá tento olej použít také, ale je už asi lepší sáhnout po plněsyntetickém olej 75w90.

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od tarmara »

Co se tyce 2.0 prevodovky tak potvrzuju Rychnakovo info mam tam plnesynt.75w90, zalito az po nalevaci otvor a bylo toho 3.5l.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

muffna
Příspěvky: 34
Registrován: 26 úno 2012

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od muffna »

Díky moc :D , mám 1.6

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

Hoši dá se v ČR sehnat nová přední sedačka do T2b? Nebo nějaká replika? Vím, že ReproWesty např. by jí umělo, ale raději samozřejmě někoho u nás. Díky za info.
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Rychnak »

Nová asi dost těžko, ale dá se určitě jít cestou renovace staré, dají se sehnat i originální westfalia látky, ale prý to stojí ranec:-) A nebo tam pasujou "méně" prosezené sedačky z T3 =D>

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

Rychnak píše:Nová asi dost těžko, ale dá se určitě jít cestou renovace staré, dají se sehnat i originální westfalia látky, ale prý to stojí ranec:-) A nebo tam pasujou "méně" prosezené sedačky z T3 =D>
Cenu neřeším, o drahých látkách vím, jenom mám obavu, jestli ty všemožně zdeformovaný péra uvnitř či co tam je dokáže někdo zkrotit :) Uvítal bych kontakt na někoho v západních Čechách / Praze, kdyby někdo znal někoho šikovného, kdo s tím už má hlavně zkušenost. Díky :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od maxmax »

já jsem na Homolkovy sedačky použil výlisky z golfovejch sedaček, úprava nebyla tak pracná....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od VW181 »

Michal ve Zlíně má kokosové vnitřky do sedaček a dají se zrenovovat za rozumno...
Až mě mrzí, že jsem svoji rozpadlou sedačku prodal.... #-o
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

OK, takže renovace. Díky za info chlapi :wink:
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od evinsen »

zrenovovat kostru sedačky i s kokosem není problém,ta látka je horší pokud chceš originál vzor,ale i tady je velká šance,ale to už něco stojí.i 2000 metr za retro vzor

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Všeobecné dotazy - Knírač a Kulatý

Příspěvek od Giovanni »

A nějaký tip na šikovného renovátora sedaček v západních čechách/Praze? :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Odpovědět