Žanetka 1302S

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Vzhledem k dovolený a potom rýmičce byl menší prostoj , ale už jsme zase ve hře :

Dveře se nakonec neměnili , protože Martin Šindelář je naprostej bůh a dokázal ze založní stahovačky ( jinej typ ) udělat funkční stahovačku do Žanetky během pár minut , bohužel díky jeho rychlosti bez fotek . Při vyndané stahovačce jsme rovnou vyměnili ventilačku u spolujezdce . Dveře jsou v perfektním stavu , takže jsem akorát vyčistil spodní hranu a pořádně vyvoskoval . Pak už stačilo jenom namontovat vložku zámku a vyzkoušet její funkčnost = fungujem . Druhý den jsme natáhli igelit do dveří :

Obrázek

Mezitím táta dovařil oba zadní podběhy , teď už stačí jenom dodělat zadní pravý držák nárazníku a může se stříkat UBSkou a pak se jde s převodovkou nazpátek , poloosy jsou nově namazané a připravené v regálu .

Tenhle týden má pro změnu dovolenou táta , takže jsem s broukem navezenej na heveru a mám rozdrbanou přední nápravu , obě pružiny byly prasklé , tlumiče vyteklé , jeden doraz po smrti , ale spodní čepy jsou zdravé . Díly jsou na hromadě , horní uložení namazané , takže se o víkendu bude skládat .

Před :

Obrázek
Obrázek

Po :

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

tak líné páteční odpoledne se změnilo v zběsilou jízdu , opět díky Martinovi .

Výsledkem jsou rozložené řízení , vyměněná manžeta na kloubu řízení pod nádrží , seřízená převodka řízení a hlavně toto :

Obrázek

Obrázek

Kotouče jsou Zimmermann sport , Made in Germany .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

o prodlouženém víkendu jsem kuchal ven staré brzdové potrubí a hlavní brzdovej válec , čistil , brousil a odrezovačem natřel kladivo , připravoval díly řízení a táta zpravoval pravej přední podběh ...

pár fotek před :

Obrázek

Obrázek

a po :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Sam »

Před a po je hezké, co se ale podělit i o poznatky v průběhu zápasu ? Sundaval jsi korozi tryskáním, elektrolýzou, chemicky, nebo si jen tanátoval a přestříkával ? Je tu plno všetečků, které zajímají právě tyto "nezajímavé" detaily :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od venca101 »

Mě se líbí, že na začátku píšeš "jednoduchá oprava do funkčního stavu" a teď to vypadá na regulérní renovaci :D
Ale proč ne, jen tak dál!

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Obvykle tryskám struskou , kterou si nemůžu vynachválit , bohužel box je momentálně mimo provoz , takže to čistím mechanicky . Tj špachtle , dráťák na vrtačku , šmirgl do ruky , odrezovač , základovka a jelikož se jednalo o podvozkový díl , tak jsem ho stříkl na závěr UBS a tyčky řízení normálně barvou .

Táta vaří a já se onanuju s těma dílama okolo , ale vím jak to myslíš ... ale pořádná renovace , to by bylo placku sundat atd atd ... na to jsou jiný auta . Ale třeba se toho taky dočká . Chci aby byl hlavně mechanicky funkční a spolehlivý .

U nás s tátou to je , že cesta je cíl , trávíme spolu čas , člověk si u toho vyčistí perfektně hlavu a to je k nezaplacení .

Uživatelský avatar
Knofel
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 263
Registrován: 13 bře 2011
Bydliště: Co by kamenem dohodil od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Knofel »

Fotky z vaření budou?? :)

Uživatelský avatar
MISA
Příspěvky: 102
Registrován: 08 dub 2010
Bydliště: Praha 5

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od MISA »

Kauly, závidím! Tátu pozdravuj a užívej si každou chvilku s ním. Já bych dal za vrácení toho svého vše. Přeji Vám hodně společných chvil a radosti nejen při renovaci aut. Michal

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

dvě fotky pro knofela :

všechny ty plechy si dělal táta sám , včetně toho domečku na šrouby , jedná se o díly pod nohy spolujezdce , fotky jsou z průběhu prací :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od lišák »

Kauly píše:dvě fotky pro knofela :
A nějaký fotky pro nás ostatní bys mohl taky přidat :D ?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Knofel
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 263
Registrován: 13 bře 2011
Bydliště: Co by kamenem dohodil od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Knofel »

No tiše závidím jak si dokáže ty plechy tak perfektnĕ vytvarovat a vylisovat. Já, bez žádných udĕlátorů, s tím bojuju jak blázen vždycky. :D Doufám že bude více fotek karosařiny pro inspiraci. :)

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od loufes »

Na tý fotce se ten repaplech leskne,jako kdyby byl nazinkovanej žlutým zinkem,nebo je to jenom klam?
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

to je klam

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od john »

Praca je to pekna, bez debaty, len sa musim pytat sam seba : preco si davaju tu namahu vyrabat zaplaty ? Podlahy su k mani v perfektnej kvalite...

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

jak jsem psal výše , není to body-off restaurace , jenom "rychlá" oprava .

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od john »

:D OK, chapem..

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

Žanetka už dneska stojí zase na kolech , bohužel bez fotek , protože jedem fofry . Ale včera jsem aspoň vyfotil nastříkanej podvozek UBS :

Obrázek

Obrázek

Už je připojená i nádrž s hadičkama vepředu , namontovanej hlavní brzdovej válec , náhon tachometru apod nezajímavý věci :)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

naposled jsem psal o nacákaným podvozku , v mezičase se dovařily poslední resty , takže Žanetka je připravena na skládání .

Jsou natahaný komplet nový brzdový potrubí , víceméně kromě zadních bubnů v libový patině jsou komplet brzdy nový , od hadiček ( brembo ) , přes repáslý třmeny , kotouče , prasátka , hlavní brzdovej válec .. .prostě komplet . Zde fotka z průběhu práce , nezapojená elektrika , bez průchodky atd...

Obrázek

Vzadu nainstalovaný tlumiče , blatníky , odhlučnění motoru ( na fotce zatím nepřidělaný ) , převodovka a dneska i motor ( zatím bez fotek )

Obrázek

Obrázek

Takže už vrčíme , teď jenom doladit detaily a interiér .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od Kauly »

měsíc a půl jsem nic nepsal , ale to neznamená , že se lelkovalo . Od poslední fotky se do auta dala nová spojka a motor ( 1,6 jednokanál , co padne pak do jinýho auta , ale to až jindy ) . Žanetka je připravená na technickou ( poslední krok je akorát geometrie ) . Elektrika je učesaná ( díky Martine ) , už se jezdí po zahradě , světla svítí ( vyměnil jsem za h4 tuningový paraboly co jsem měl doma a dal jsem ledkový obrysovky a osram H4 nightbreaker , abych něco viděl ) , kola jsme daly úzký kříže , co se válely doma , dneska jsem nechal akorát obouvat nový pneu dunlop streetněco 175/65R15 na předek , zadek mám mírně jetý bridgestone . Interiér se pošmudlal taky dokupy , jenom scháním sedačky s opěrkama na kolejnice , ale to už jsem psal do inzerce . Jinak šrámy na karoserii nechám tak jak jsou , to se mi na tom autě líbí nejvíc . Prostě humusák .

a bez fotek je topic co ? Mno na ho*** , teda bezcenný .

Obrázek

Obrázek

Jedna special fotka pro Lišáka , 72 lemovka ANO .

Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Žanetka 1302S

Příspěvek od lišák »

Kauly píše:Jedna special fotka pro Lišáka , 72 lemovka ANO .
Výborně. A japak koberec příčky za pedálama, ten máš taky origo? Pokud ano, tak ho prosím taky cvakni ať vím jak má správně vypadat.
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět