Bus T2b

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Bus T2b

Příspěvek od evinsen »

s plechama na dveře jsem si užil svoje. někdo to pískovačkou zmuchlal a opravil novým plechem a nalakoval.při nastrojování se zjistilo že okna jsou malá,dveře jsou velké,rámeček oken nedošáhne do zatryskaného žlábku a neposlední řadě díra na kliku nějak ignoruje zámek. užij si to. po dvou letech z toho auta ještě padá písek. otryskat jen spodní lemy,opravit a zbytek obrousit růčo.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus T2b

Příspěvek od Laco »

Původně jsem nechtěl zasírat projekt debatou o způsobu opravy, ale nedá mi to.
Když pominu Samův duch dílu ve vozidle, asi se všichni schodneme, že ideální "oprava" by byla výměna celého kusu v originální barvě ideálně ze stejného ročníku.
Dále se to asi bude lišit.
Řada z Vás by vyřezávala vyrezlé dírky a záplatovala, pokud možno dobovým plechem.
Než do toho svářečkou, raději bych vyměnil díl za zdravý originál (dveře) u kastle se sváření nevyhnete a pak lakoval. Laku se tak jako tak nevyhnete.

Repaplechy ? To je tady myslím jedno z témat, které rozdělují místní uživatele úplně nejvíc. Někdo nikdy nikdy nikdy, někdo jen od některého výrobce, někdo jen kousky a někdo je tam šoupe jak Jeníček Bábu do pece, nic neřeší a jezdí. Co kus to originál...v podstatě je to hezké...ta rozmanitost...

Dovolím si se Samem kategoricky nesouhlasit, ale u rok starýho passata bych dveře na 100% dveře nevyvařoval !!! Ani nevím, zda by se takovej sadomasochista našel ! :lol:

Já osobně nevěřím, že by kus plechu měl duši. Ale za jistých okolností, shluk plechů jistého stáří a stavu jsem schopen připustit že by mít mohl. Otázkou stále zůstává jak velký shluk, jakého stáří, jakého významu a jak pro koho. Odpoví si každý sám, neb je svéprávný. howg :wink:

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

lišák píše:
alva T2b píše:K připomínkám zde mám několik věcí.
1) Je pravda ,že jsme byli ujištěni o tom, že repa plech je plnohodnotnou náhradou.
Ještě jsem neviděl prodejce který řekne "mám to skladem, ale nekupuj to, stojí to za h..no" :D
Nejsem tak blbej abych si myslel , že někdo bude hanit svůj prodejní sortiment, jen jsem chtěl vědět jak to je ve vztahu k nastrojování a kompletování toť vše.
Řidičovi dveře jsou totiž lehce nabořeny a neodborně popraveny. Plechy byli zvlněny ještě před pískováním ,tak se řeší co s tím.
Rovněž vidím , že je zdejší osazenstvo rozpolceno na několik skupin kterým směrem se vydat opravovat.
Žádnou duši v plechu taky nevidím ,alespoň zatím, jen chci mít co nejmíň problémů při kompletaci a dokončování.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus T2b

Příspěvek od Sam »

alva T2b píše:
lišák píše:
alva T2b píše:K připomínkám zde mám několik věcí.
1) Je pravda ,že jsme byli ujištěni o tom, že repa plech je plnohodnotnou náhradou.
Ještě jsem neviděl prodejce který řekne "mám to skladem, ale nekupuj to, stojí to za h..no" :D
Nejsem tak blbej abych si myslel , že někdo bude hanit svůj prodejní sortiment, jen jsem chtěl vědět jak to je ve vztahu k nastrojování a kompletování toť vše.
Řidičovi dveře jsou totiž lehce nabořeny a neodborně popraveny. Plechy byli zvlněny ještě před pískováním ,tak se řeší co s tím.
Rovněž vidím , že je zdejší osazenstvo rozpolceno na několik skupin kterým směrem se vydat opravovat.
Žádnou duši v plechu taky nevidím ,alespoň zatím, jen chci mít co nejmíň problémů při kompletaci a dokončování.
Nikdo take netvrdi ze oprava nebo renovace je snadna a prima cesta. Jedine na co je mozne se spolehnout je fakt ze at udelas cokoliv, vzdy to bude v necich ocich chyba :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Sam to trefně vystihl poslednim příspěvkem,tedy myslím můj názor na věc.
Znovu opakuji -my chceme pouze minimální problémy při nastrojování a předcházet zbytečným komplikacím!!! :P

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Tak po dlouhé době se ozývám, a protože práce na karosářské se dostali do finální části (vše vyvařeno a opraveno)
začali jsme osazovat dveře na sesazení a "doladění". Fotky Vám sem přidám dodatečně.
Nejhorší část (řidičovi dveře) jsme nakonec neopravovali ale sehnali jiné, původní a zdravé (ještě jeden dodatečný dík Rychňákovi).
Co jsme však vzhledem k totálnímu stavu beznaděje ještě nesehnali je zadní nárazník.
Neleží někomu v garáži plonkový zadní T2b nárazník za rozumnou cenu ?? Výztuhy asi použijem z našeho.
Předem díky za Vaše nabídky.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus T2b

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Pěkný zadní nárazník sháním 3 roky...
Jeden mi utekl na Meinheimu za 150,-€
Když jsem se pro něj vracel, už tam nebyl :-(
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Mr.Vaahaa píše:Pěkný zadní nárazník sháním 3 roky...
Jeden mi utekl na Meinheimu za 150,-€
Když jsem se pro něj vracel, už tam nebyl :-(
No děkuju pěkně ,
taky už to nějakou dobu sháním a pořád nic. Pevně věřím , že někde v gáráži někomu "překáží" :D
Jeden jsem prováhal u Sambu .Tam jsem ale neviděl pořádně stav.

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Pár fotek z dokončování opravy dveří.
Přílohy
d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg
d4.jpg
d5.jpg
d6.jpg
d7.jpg
d8.jpg
d9.jpg
d10.jpg

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Řidičovi dveře jsou zakoupeny zdravé a použité s minimem úprav.
Řidičovi dveře jsou zakoupeny zdravé a použité s minimem úprav.

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Bus T2b

Příspěvek od Vendelin »

Pěkná práce. Ale jak tak sleduji diskuze, tak je lepší se nechlubit, on ti to stejně někdo pohaní. Já jsem po letech praskání a opadání kytu na velkých lavorech (zkurvená klempířina) přešel na model : na plech, odrez, základ, špryc a lak. Pod heslem: Budeme hrbatí, ale zdraví. A za pár let uvidím, jestli jsem udělal dobře nebo ne. Důležité pro mě je, aby to startovalo, brzdilo, řídilo, svítilo a abych se dostal na akce, kde jsou fajn lidi. Teď na PUS se mě pár lidí ptalo, proč to mám tak hrbatý, tak jsem je slušně poslal na patřičná místa a poradil jsem jim, ať se starají o svoje auto :)
Jo, auta, jaký kupuje Krakatom, asi jinej nekoupí.
Jirka Vendelín

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Vendelín píše:Pěkná práce. Ale jak tak sleduji diskuze, tak je lepší se nechlubit, on ti to stejně někdo pohaní. Já jsem po letech praskání a opadání kytu na velkých lavorech (zkurvená klempířina) přešel na model : na plech, odrez, základ, špryc a lak. Pod heslem: Budeme hrbatí, ale zdraví. A za pár let uvidím, jestli jsem udělal dobře nebo ne. Důležité pro mě je, aby to startovalo, brzdilo, řídilo, svítilo a abych se dostal na akce, kde jsou fajn lidi. Teď na PUS se mě pár lidí ptalo, proč to mám tak hrbatý, tak jsem je slušně poslal na patřičná místa a poradil jsem jim, ať se starají o svoje auto :)
Jo, auta, jaký kupuje Krakatom, asi jinej nekoupí.
Jirka Vendelín

Ahoj ,
díky za příspěvek, děláme to poprvé a jak říkáš vždycky se někdo najde, kdo to pomluví.
My se řídíme heslem "lepší si to podělat po svým než to dojebat dle někoho jiného". Pokud to bude kritika která nás posune ,nemáme problém.
Určitě si užijem ještě spoustu problémů ale ta touha vyjet je silnější a remcali nás neodradí.
Dnes už taky vím, že plošné tryskání je nesmysl ale naštěstí na to šli pouze oboje dveře (jedny komplet opraveny + nový krycí plech, druhé pouze opískovány a tím to skončilo - >zakoupeny druhé od Rychňáka)"
alva

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Ahoj po dlouhé době
("odskočil" ´jsem si na operaci kde mi vzali ledvinu, dostavěl rodinné hnízdo spolu s dvojgaráží),tak snad už našeho busíka dotáhnem do zdárného konce. Momentálně je v lakovně v základu, od pískování jsme nakonec upustily (dnes už vím že původní plán byl blbost, a vše se dělalo rukama, hold mi to jen dlouho trvalo).Chystáme se na kompletaci, chybí mi sedačka řidiče a měla by mít opěrku hlavy. Najde se někde u někoho, kdo má zásoby ??? Někde jsem četl, že pasuje i z T3.Jak vypadá potom v kombinaci s origo přední dvojsedačkou T2??
Děkuji předem za Vaše nabídky. Martin

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bus T2b

Příspěvek od udeeska »

Zajimave,ze se hani jen v Evrope z meho pohledu. Ve zdejsich krajich jsem nikdy neslysel,ze by nekdo nesouhlasil s postupem renovace,nebo busi korektnosti.
Kazdy majitel dela jak umi a jak na to ma,je to pro radost VW hracky,kterou si poridil.

Zdravi na prvnim miste,pomalu ale jiste se posun ke svemu cili. T3 sedacky pasuji na Tvuj model a jsou velice komfortni. Nekoukej na prvni T3 sedacky,ty jsou jak prycny z kriminalu :D . Bez do pozdejsich"Captain cheers" s loketnima operkama. Na strane dveri je budes muset asi vyhodit zalezi podle stylu dverniho tapecirunku jestli mas ofuk do zadni casti pasazeru . Cestovani s temahle je proste nebe a dudy,sam jsem si to odzkosel,kdyz jsem chytil Ischiasuv nerv #-o .
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Bus T2b

Příspěvek od maxmax »

Mám T3kový, jen jsem si upravil opěrky
Obrázek
Obrázek
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

SZ

Uživatelský avatar
alva T2b
Příspěvky: 53
Registrován: 06 bře 2015

Re: Bus T2b

Příspěvek od alva T2b »

Ahoj,
stále potřebujeme přední řidičovu sedačku, ideálně z T3 a s opěrkou hlavy (nepohrdneme však ani T2).. :D
Ty Maxovi jsou parádní, a vypadají skvěle. Jak ale vypadá řidičova T3 v kombinaci s t2 ?? Není to nějaká divočina ??
Máme variantu bez rozvodu vzduchu na dveřích.
Předem moc díky, za případné nabídky.
Martin

Odpovědět