VW Beetle 1963, rada

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

Dobrý den,

chtěl bych někoho poprosit o radu, kupuji a plánuji částečnou renovaci tohoto automobilu VW Beetle 1963 typ 11 - 1,2. Ve velkém technickém průkazu je uveden rok výroby 1963, automobil je též veden jako historické vozidlo, nicméně původní majitel dělal renovaci poněkud svérázně a jak vidíte na fotografiích, tak podle mne interiér neodpovídá tomu roku a bude to asi poskládané (volant, palubka-průduchy). Jinak motor funguje, prahy a plechy jsou v pořádku.

Můžete mi prosím říct, z jakého roku to je poskládané a jaká bude podle Vás cena dát automobil do původní podoby (volant, kličky, potahy, motor"vzduchový filtr", chromy) stačí mi cena čistě orientačně. Jsem v tomto amatér a rád uvítám jakoukoliv radu, nechci auto na ježdění, ale aby dělalo radost v původní podobě.
http://www.flat4.org/gal/displayimage.p ... fullsize=1
http://www.flat4.org/gal/displayimage.p ... fullsize=1

Moc Vám děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od beetle66 »

Dobrý den,

z jakého roku auto je přesně, by napovědělo více fotek, každopádně už teď je jasné, že s rokem 1963 to má společné pouze papíry a přestavba je tedy zcela mimo
1966

Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

Dobrý den,

jak uvádím, ve velkém technickém průkazu je rok 1963, automobil je též veden jako veterán.

fotografie přikládám
http://www.flat4.org/gal/displayimage.p ... fullsize=1
http://www.flat4.org/gal/displayimage.p ... fullsize=1
http://www.flat4.org/gal/displayimage.p ... fullsize=1

Myslíte, že shánět původní díly po vrakovištích nebo aukcích nemá smysl? Jinak je auto v dobrém stavu.

Děkuji

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od sevwer »

No , jestli jsem to auto -modré , s dvoukanál motorem poznal -ve smyslu ,že toho se týká dotaz ,tak zdvořile řečeno -do původního stavu z roku 1963 to bude vážně složitější , je trošku novější tak i o 10let , a to nevidím vše, a nejsem guru :mrgreen: , možná by bylo lepší, začít a prohlédnout si místní :
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 502&start=" onclick="window.open(this.href);return false; ,kde lze rozeznat rok výroby a všechny podstatné markanty změn v letech výroby - jsou jednoznačně popsány , aniž by okolo toho proběhla diskuze ...někdy , většinou ,je to totiž základ, jak předejít nedorozumění ,/ např testování broukařů na výdrž / :mrgreen:
a toto auto pokud funguje v klidu nechat ,tak ,jak je, a pohodově drandit, rv.63 neřešit ....
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od máchal »

Tak nevím, zda tohle není aprílovej žertík. #-o
Do brouka r.v.63 to má hóóóódně daleko. Ale není důvod truchlit! Brouk je to vcelku pěknej. Pokud jezdí, brzdí, zatáčí, svítí, bliká, troubí, neteče do něj, nic bych neřešil a užíval si ho. Pokud ovšem toužíš po tzv.dědkovi, prodej to a začni znovu. Jsou k mání, za ranec i míň. Ale stejně to bude stát tak jako tak moc peněz.... Být Tebou, nechal bych si ho. Pokud je to Tvůj první brouk a je drandivej, užívej si ho jak to jen jde, dělej si radost maličkostma a jízdou v něm. On Ti to rááád vrátí a navždy bude TEN PRVNÍ. Je to jak s ženskejma :wink:

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od sevwer »

Je , stejně , jako první ženská :mrgreen:
jen ta svoboda v broukovi je ....
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od lubos »

Koukni sem a porovnej čísla.http://www.thesamba.com/vw/archives/inf ... dating.php" onclick="window.open(this.href);return false; Jestli jsou původní tak ti napoví, co je to za rok. Pokud chceš porovnávat detaily, tak tady máš auto ročníkem blízko tvému
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... ev%C5%BEen" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

Děkuji Vám, o Aprílový žert se nejedná :)

Dle všeho se jedná o vůz z roku 1968-1973, zatím jsem vůz nekoupil a asi ani za 70tis. nekoupím, ač je opravdu hezký.

Našel jsem i vůz po komplet renovaci za 90tis. přímo z roku 1970 a vše odpovídá, jen nevím zda už tato investice se vrátí. Upřímně chtěl jsem si ho opravit a nechat na občasné výlety a broukání po přírodě a za dva-tři roky ho prodat a neprodělat a investovat do jiného auta.
Naposledy upravil(a) hath dne 01 dub 2015, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

Dle čísla je to opravdu rok 1963, ale jinak je všechno ostatní rok 1968-1970. Jinak to auto co jste poslal je opravdu krásné, tak nějak jsem si to představoval.

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od sevwer »

dle čísla podvozku skutečně, nebo čísla v TP ?
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od OB »

To auto znám a dokonce mne majitel poprosil, zda bych ho sem na Flat nehodil do inzerce. Jenomže v záplavě jiných starostí jsem na to zapoměl.
To auto je samozřejmě složenina od papírů až po motor. Pokud někdo hledá auto v původním stavu, tak toto auto není pro něho. Pokud někdo hledá brouka a nevadí mu, že neodpovídá době jeho vzniku ale je to Brouk, tak je to auto pro něj. Auto je v dobrém technickém stavu a na pohled pěkné. Koupit ho za 70.000 Kč mne neuráží, protože do nákupu vozu a rekonstrukce člověk utopí daleko více peněz.
Je to věc názoru ale toto auto si svého majitele určitě najde.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

ano, souhlasím, moc děkuji, automobil určitě najde kupce

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od OB »

hath píše:ano, souhlasím, moc děkuji, automobil určitě najde kupce
Pochopil jsem dobře, že jsi od koupě ustoupil??
V případě, že ano, mohu splnit slib, který jsem dal a vložím na toto auto inzerát do inzerce.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hath
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2015

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od hath »

ano, již jsem pánovi psal a poděkoval za fotografie a popis, byl jsem jen zájemce - koupě nebyla dojednána.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od OB »

Díky za odpověď. Musím uznat, že jsi postupoval velmi dobře. Založit topic a zeptat se je správné. Jasně jsi si řekl, že hledáš auto v původním stavu a tento vůz tvoje očekávání nesplňuje. Nicméně jak jsem psal, toto auto si majitele bez problémů najde. Nebude to však člověk, který lpí na originalitě.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od udeeska »

....investice :roll: .....je tu nekdo,kdo ty auta opravdu miluje? :P
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od Pětišroub »

je...Andy....:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od yahoďák »

:lol: udeeska to nemyslel tak doslova :)
Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Beetle 1963, rada

Příspěvek od lišák »

A Sambič. Sice si s Andym občas vjedou do vlasů, ale jenom proto, že je to nerozlučná dvojka a tak se vzájemně škádlí :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět