Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
doxy
Příspěvky: 92
Registrován: 17 pro 2013
Bydliště: Jílové

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od doxy »

Už jsem to taky resil, pokud se od 1.1.2015 nic nezmenilo a byl vůz na ZTP zbaven dane, tak se nic platit nebude.. ten poplatek se bere jako zaplacen, tak není důvod ho platit podruhé.

Ta novela proběhla snad v září loňského roku, kdy jsou pouze ZTP zbavení poplatku, avšak další majitel již platit musí,

v době před zářím 2014, byl vůz zbaven dane naporad
.

Uživatelský avatar
tlapik
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2014
Bydliště: První vesnice za Prahou

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od tlapik »

Ahoj po přečtení letáku z toho nejsem moc moudrý. Koupil jsem brouka v depozitu a polopřevodu a nevím co teď s tím. Můžu se všemi potřebnými doklady(evidenčka, STK, povinné ručení) normálně prijít na svůj inspektorát já jsem Praha - východ v depozitu je to v Český Lípě a oni mi to přihlásí a nemusím mít ověřenou plnou moc toho člověka, který je v polopřevodu a od něhož jsem to kupoval?
A druhý brouček je v polopřevodu, ale ne v depozitu. Jde mi o to zda budu muset někdě uhánět ty lidi v polopřevodu od kterých jsem to kupoval a chtít po nich ověřenou plnou moc. Diky za info M.

doxy
Příspěvky: 92
Registrován: 17 pro 2013
Bydliště: Jílové

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od doxy »

V Tvém případě je nejlepší zajít si, nebo zavolat na příslušný magistrát a poptat se. Co mám zkušenost, tak jiný kraj jiné papírování.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Hlavně musíš mít doklad, že to je tvoje, to znamená kupní smlouvu mezi tebou a tím, kdo je napsaný v polopřevodu.

Uživatelský avatar
tlapik
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2014
Bydliště: První vesnice za Prahou

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od tlapik »

Jo smlouvy mám. Budu tam muset asi zavolat a uvidíme co mi sdělí.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

Zdravím a pozdravuji, než budu volat na dopravní inspektorát, nemá někdo přehled jaká je po 1.1. 2015 časová posloupnost při přihlášení veterána- vozidla dovezeného ze zahraničí, ideálně včetně orientačních cen ?

Zatím jsem vyzjistil následný postup u benzínového auta:
dovezení cena individuálnáí
zahájení řízení 2500 ?
veteránská testace 5000 ? neplatí se EKO poplatek
technická 3000 ?
bílé SPZ v ceně

caca tak by to bylo ?

Díky Laco

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od machyss8 »

Zajímá mě to samé, ale chci bílé spz. je zvláštní, že píšeš veteránská testace, bez ekodaně, ale počítáš i s bílými značkami?

Mám v plánu to zítra zjistit, ale myslím, že na bílé musíš : dovozová technická, dovozové emise, evidenční kotrola, ekooblož, samozřejmě povinné ručení,....

jestli je to jinak, nechám se rád poučit, popřípadě zítra vyzjistím...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

Já chci taky bílé SPZ. Někde jsem zaslechl, že když máš veteránskou testaci, neplatíš ekodaň....ale uvidíme, zda se najde někdo s relevantní informací. Jinak si vemu asi den dovolené a půjdu zevlovat na magistrát a STK, polici a já nevím kam ještě #-o :lol:

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od machyss8 »

:D
já slyšel, že existuje nějaký komisař, který ti udělá testaci (asi za 2000) a nemusíš platit eko... ale technická a dál zůstávají no

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

machyss8 píše::D
já slyšel, že existuje nějaký komisař, který ti udělá testaci (asi za 2000) a nemusíš platit eko... ale technická a dál zůstávají no
Však o technický tam píšu, s tou počítám. Jdem mi o časovou a ideálně finanční posloupnost :wink:

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Ekopoplatek neplatíš, pokud máš veteránskou testaci a chceš normální RZ. Je to informace z minulého týdne z magistrátu Na Pankráci 17. Paní u přepážky mi sama tenhle postup doporučovala.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od maxmax »

A technicka se uz nedela dovozova, ale jen standartni, takze 750,- ?
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

hd1903
Příspěvky: 195
Registrován: 14 kvě 2014

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od hd1903 »

maxmax píše:A technicka se uz nedela dovozova, ale jen standartni, takze 750,- ?
Vem si doklady a zajdi si na stk a uvidíš, není to jístý, že nebudeš muset dělat dovozovou stk - 2500 kč. Záleží, zda mají tento typ vozidla v databázy, pokud ne pak je to špatný a jdeš na dovozouvou stk.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od pulenejksicht »

mohl by někdo pro lenochy ( četl jsem toho dost na různých místech za delší dobu a prase aby se v tom vyznalo )

jako jsem já schrnout seznam lejster co jsou pro převod potřeba a kde se to řeší ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

Chlapci děkuji, ale zkusme doplnit následující "tabulku" a zkompletovat tak relevantní informace :

Dovoz veterána- indiviualni záležitost
Zahájení dovozového procesu: na místně příslušném magistrátu cena...... ?
Veteránská testace : kde, kdo, cena........ ?
STK : může se tedy lišit, buď standardní emise +STk cca 1000 Kč nebo dovozová STK 2500,-Kč
Přidělení SPZ a OTP a TP : místně příslušný magistrát cena ?

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

Takže jsem zagůglil a zde by tedy měla být odpověď :

Žádost o schválení technické způsobilosti jednotlivě dovezeného silničního vozidla musí být doložena těmito doklady:
- vyplněná žádost o zápis silničního vozidla do registru silničních vozidel
- originál technický průkaz a osvědčení o registraci cizího státu,

- protokol o technické prohlídce před schválením technické způsobilosti vozidla,
- protokol + doklad o měření emisí, doklad o nabití vozidla - kupní smlouva
- správní poplatek motorová vozidla 800 Kč, moto do 50ccm 300,- Kč; nad 50 ccm 500,- Kč, přípojná do 750 kg 500,- Kč; nad 750 kg 700,- Kč

Při jednání je nutno předložit:
občanský průkaz,
doklad o povolení k pobytu nebo udělení azylu, není-li vlastník, popř. provozovatel státním občanem České republiky,
v případě nepřítomnosti majitele, úředně ověřená plná moc

Ekologický poplatek
Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3. Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla. Poplatek se neplatí rovněž u veteránů a motocyklů. Naopak se platí např. i u nákladních automobilů.

Veteránská testace

Tak tady je to složité, ale zároveň jednoduché. Najít klub veteránů poblíž místa bydliště, stát se členem a domluvit se na podmínkách (cena, stav, atd.. a nechat si udělat veteránskou testaci. Ta by se měla každý rok opakovat. Cena se liší klub od klubu, takže naprosto individuální.


Nějaké připomínky ? :shock: :lol:

p.s. dovolil jsem si založit topic o veteránských testacích. Kdyby to bylo blbě, a nebo to někomu vadilo, ať to klidně smaže.
Díky Laco

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

lubos píše:
lubos píše:
samec3 píše:Měl bych otázku :?: :idea:
Koupil jsem auto s papíry v depozitu a původní majitel je na mě odhlásil. Stav před renovací mi ale nedovolí auto přihlásit.
Nachází se tedy tzv. polopřevodu? A když nestihnu auto do 30. 6. 2015 opravit a přihlásit tak bude považované za zaniklé a
už se mi ho nepodaří přihlásit? :oops: děkuji :wink:
Pokud je auto ve stavu, že s ním můžeš absolvovat evidenční kontrolu, tak by neměl být problém. Sám řeším podobnou situaci, dám vědět, jak jsem dopadl.
Tak evidenční kontrola k dokončení převodu nestačí, je nutná kompletní STK...
Odvolávám, co jsem odvolal, skutečně stačí k dohlášení polopřevodu evidenčka. Dneska jsem to absolvoval, auto bylo od roku 2010 v odhlášce na minulého majitele, od kterého jsem ho koupil. K dohlášení po mě chtěli evidenčku, kupní smlouvu a zaplacený ekopoplatek. Značky autu přidělili ale musel jsem je nechat v depozitu.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Sam »

Laco, právě se prodírám slepými uličkami individuálního dovozu brezela ze zahraničí. Pokud by tě nebo někoho dalšího zajímala cesta kterak přihlásit komplikovaného veterána na bílé značky, mohu sepsat krátký návod běhu na dlouhou trať.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Laco »

Ahoj Same,

jestli tě teda mohu požádat, zkus to sepsat, stručně jasně. Já jsem už taky zjišťoval všelijaké informace z řady informačních kanálů. Žijeme v Čechách krásné, malebné zemi, kde se mají všichni rádi a ctí zákony, a proto se obávám, že jednoznačný postup nebude platit všude po celém území ČR.

p.s. já ,mám postup jasný, jen si nejsem 100% jistý zda realizovatelný :lol:

Uživatelský avatar
1300
Příspěvky: 29
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Praha

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od 1300 »

lubos píše:
Odvolávám, co jsem odvolal, skutečně stačí k dohlášení polopřevodu evidenčka. Dneska jsem to absolvoval, auto bylo od roku 2010 v odhlášce na minulého majitele, od kterého jsem ho koupil. K dohlášení po mě chtěli evidenčku, kupní smlouvu a zaplacený ekopoplatek. Značky autu přidělili ale musel jsem je nechat v depozitu.
ahoj, prosim tě kde jsi to byl dohlašovat ?
na dopravce nebo na magistrátu?
já byl ve čtvrtek na dopravce ve stodůlkách, s tím že dohlásím auto v polopřevodu, ale vyhodili mě, jelikož nemám platnou stk, evidenční a pojistka jim nestačili, odkázali mě na magistrát na pankrác, s tím, že se to budou řešit tam ve správním řízení, na které mají 30 dní, ale není jisté, že mi to i pak dohlásí, a pak bych již nestihl ten termín, do konce června
děkuji

případně umíte někdo zařídit technickou na alespon těch 30 dní, na auto které je v renovaci?

Odpovědět