Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Sorry , vloudila se chybička. Taky nevím všechno . Díky.

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Tak to zkusím počtvrté.. Zpět k autíkům. Minule jsem Vám psal o mých peripetiích s cestou na Moravu a zpět. Rozhodl jsem se,že konečně postavím zgruntu nový motor do toho upečeného karteru. Nechal jsem ho přeměřit a protáhnout o 0,25 mm,dal nové štefty a nevím jestli ještě dnes fungují Heliko vložky do starých , nebo vytahaných závitů,ale byla to super věc. Byl to vlastně jen pružný závit,ketry se přes takové udělátko našrouboval do připraveného závitu v katreru. Pochopitelně musel být převrtaný na větší průměr,aby byl zachovaný původní průměž dříku. |Takže vše připraveno na montage. o jo,ale kde vzít nové díly a nekrást ?? Rozhodil jsem sítě na všech dvou inzertních možnostech - Svět motorů a sobotní Lidová demokracie,kde bylo poměrně dost inzerátů. Asi po3 týdnech se mě ozval nějaký pán z Opavy,že má doma kliku s ojnicemi z celkem nového motoru. Do mne jak když střelí a uháněl jsem do Opavy. Přivítal mne takový starší mužíček ,který tomu očividně moc nerozuměl.Tak se ptám kde že mátu kliku,on říká no támhle v rohu. Kokám a tam polorozebraný karter s dírou na spodku a zněho trčí klika a ojnice. Jak se tak rohlížím po garaži přes zaparkovanou 1600 ,vidím v druhé rohu naházené na hromadě písty s hrncema a všechno ostatní příslušenství k motoru. Inu jsem se zeptal, co s tím bude pán dělat,neb měl objednán přes servis kompletní nový motor. No já nevím,možná si z toho něco nechám a nebo to odvezu do šrotu. Tak jsem se nabídl,že to udělám za něj. Pán byl opravdu HODNÝ a řekl ať mu přidám nějakou kačku avezmu si to všechno. Jel jsem domů s kompletním motore s vyjímkou karteru za nějakých 1500 stovek i s tím příslušenstvím. Tento motor měl najeto jak jsem koukal do auta na tachometr 24 tis.km. Vyčištěno,připraveno v kuchyni na stole k montaži a jdeme do toho. Motor je v autě,já také ,držím v ruce klíček od zapalování a jen zbývá otočit. Nervy jak špagáty,aby bylo vše tak jak má. první otočení-škyt a nic, druhé otočení zažbrblato,vynadalo mě to a chytlo to. Paráda motor běží a koukám jak vyoraná myš,že vzducháč může také běžet takhle kultivovaně a potichu. V ten moment jsem byl na vrcholu blaha,snad islzu jsem uronil. Bylo první auto,které jsem si sám postavil. Měl jsem přepychovej motor v ošklivý kastli,ale byl jsem na to pyšnej. Jezdil jsem s ním asi ještě 3 roky, až ho na mě vymandelil jeden starší pán z Karlína a já mu ho asi po 2 měsících mandelení prodal. Pán byl štastnej jak blecha a každý týden mě volal,kde s autem byl a co zažil. Trochu jsme se s pánem spřátelili,ale bohužel si auta moc neužil,neb po půl roce zemřel. Auto zdědil jeho syn,který neměl absolutně žádný vztah nejen autu,ale asi k ničemu. Po roce jsem našel mojí 1600 rozebranou na šrotáku v Kuří. Tak přátelé a dobrou. PS. Někdy je to prostě o štěstí a to Vás potká málokdy.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Pětišroub »

Hardy díky moc za trpělivost a za přihlášení a za pohled na broukaření v dobách minulých. Při našem telefonátu a z těchto řádků jsem se dozvěděl hromadu nových věcí. Tak snad to bude oboustranné.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od martin_100 »

ježiš to je luxusní čtení!
vítejte Hardy.
vaše peripetie mi připomínají historky jednoho kolegy od nás z pošty z překládky. za totáče míval brouka a typ3 leč bohužel pivo a jawy mu nakonec byly milejší takže vwčka už asi neexistují...

krásně se to čte

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od vako »

Isto dobre citanie Hardy.. som tu uz par rokov, ale 1.krat som dokazal citat tak rozsiahle state v hociktorom topicu [smilie=fumette.gif]
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Ahoj broučí přátelé, jsem od soboty chcíplej, zkrátka mě skolila uhlavní nepřítelkyně všech chlapů - chřipajzna a rýba. Tak jsem neměl ani moc chutě crnkat prstíkama do klávesnice. Ale dnes Vám něco jen krátkého napíšu.: Vrátím se asi rok zpět než jsem prodal Modráska pánovi z Karlína. V té době jsem prožíval fanastické zážitky s Modráskem,neboť sic auto ošklivé,ale motorek jedna báseň . Začali jsme mu doma říkat Karel podle Třech kamarádů od Remarqua, ( Kdo nečetl,tak ať zkusí,je to docela dobré čtení) ) zkrátka o autě, od kterého by nikdo nečekal takový výkon. Musíme se přenést do doby, kdy naše rozbité silnice brázdily ještě Pragocky, Zetky,Minory DKW a sem tam nějaká Octavia , první MB a Žigulík. Aut z dovozu v letech 1972 - 1976 tady mnoho nebylo. Je pravda,že jsem motor trošku poladil,aby to jelo. Na tehdejší dobu dost dobrý. Ale nic méně vyvstávala otázka sehnat někdě zase díly a motor,neb hlídané parkoviště v Šárce se stalo opravdu hlídaným,aby byl neustále jeden v rezervě. Objížděli jsme s kamarádem,nebo s tátou různá zastrčená parkoviště, nebo jsem jen tak bloudili Prahou. Jednoho dne jsme si všimli na Žižkově zaparkovaného Varianta 68 rok. Byl celej zaprášenej jak už tam dlouho stál a měl diplomatické SPZ-ky. Tak jsem ho s tatou hlídali asi 2 měsíce a stale na stejném místě a nic se nedělo. Začali jsme pátrat jak se mu dostat na kobylku. Přes taťkovi známé jsme zjistili, že auto je hlášeno a Bulharskou ambasádu. Následovala návštěva ambasády,ale spíš by jste se dotali c Číně do zazázaného města než tam. Po delší snažení jsme našli člověka,který bydlel v jednom domě s pánem,který s autem jezdil a bylo nám řečeno,že už se nevrátí neb byl z ČSSR odejít a auto že už tam takle stojí rok,ať si ho klidně vezmem. Byl to sice risk,ale normálně jsem to auto odtáhl a rozebral na prvočinitelé. Pánové i takovéto věci se děli. Ještě dnes se mě ježí vlasy hrůzou, když jsme to auto s otcem transportovali do místa jeho odpočinku. Člověče div se,ale nikdo po něm nepátral. Tak jsme zase měli plnou garáž ND. A te´d přijde řeč na Ostravu. V té době jsem již pracoval a jezdil po stavbách v celé republice,až jsem též zavítal do Ostravy. Překvapil mě poměrně velký počet Brouků a 1600 -ti stovek. Dal jsem se tam s jedním paném do řeči a on mě to vše osvětlil,ale to už jsem Vám psal. Tak mu tak mezi řečí říkám,že kbyby náhodou věděl o nějaké pěkné Tlce,že bych do ní šel.O.K.- domluveno. Po asi 1 měsíci,večer telefon - Dobrý večer tady Ostrava,mám tady jednoho známého horníka a on má zelenou Tlku a prodal by ji.Tak mu zavolejte. Jak jsem k ní přišel to už také víte. Mám doma 3 VW - v očích uličního výboru jsem určitě vekslák a kapitalistický zhýralec. Různě na mne chodí udání a pod. Tak jsem se naprdnul a řekl jsem si 3 je málo,ať se poserou. Tak jsme s táto koupili od nějakého děduli stařičkéko Broučka s malým okénkem , byl to rok 1957, nebo 59. Už nevím. Hlavně si pamatuji,že to nemělo synchron na jedničce, nevím jestli tam měl být nebo ne,ale nefugoval.Vůbec to nejelo,nesvítilo,netopilo,ale muselo se jezdi s otevřenými okny,neb smrad z výfuků šel hlavně dovnitřku. Ať,ale byly tam před domem čtyři !! Tak jsme s tatou sr....li lidi,když jsme každý den jeli s jiným. Ty ksichty,kdybyste je viděli,ještě dne vidím ty bolševický škleby. No a pak nám po nějákém čase odešel Modrásek,tak jsme dolnili stav o ještě jednoho broučka rok 64 po prvním majiteli - nádhera. Vně bílá koženka a navrch krásná modrá barva,jako moře. Jen motorek byl trochu chabrus,neb pán snad nevěděl,že se mění a dolévá olej. Uděláno,opraveno a jezdí se. Mezitím jsem se spřáteli nějakými Vw-čkáři a začala má opravářská éra. Tak zase něco příště. Zatím ahoj a já se jdu léčit.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od lišák »

Přestože jsem si dal privátní ban za nevhodné plkání, tak v tomto případě si nemohu odpustit reakci. Moc pěkně se mi Tvoje zajímavé vyprávění čte. Dík a pokračuj.
Každý celek se skládá z detailů.

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Díky Lišáku !! Zeptám se jeslti náhodou nevíž o někom kdo byl na VWattacku 94.nebo95. Byl jsem tam a nemá ani jednu fotku. Zkus se prosím zeptat kluků jestli nemá nekdo video záznam,nebo fotky. Děkuju. Hardy.

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Doufám,že jsi tomu i přes ten strašný pravopis tomu porozuměl. Neměl jsem na očích náhradní oka

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od jaro21 »

Hardy je to super čítanie.Som rád, že ste tu na fóre. Vždy sa teším,keď sem dáte príspevok. Prajem skoré uzdravenie =D>

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od martin_100 »

jejej nezbyla vám z toho varianta ta diplomatická spz?
tu bych koupil páč to by byl extrabuřt do mojí sbírky [-o<

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od prak »

Hardy píše:Díky Lišáku !! Zeptám se jeslti náhodou nevíž o někom kdo byl na VWattacku 94.nebo95. Byl jsem tam a nemá ani jednu fotku. Zkus se prosím zeptat kluků jestli nemá nekdo video záznam,nebo fotky. Děkuju. Hardy.
To je doba, kdy jsem začal na Attacky jezdit. Je to ale doba papírových fotek, tak s tím bude možná problém. Na klubových stránkách máme fotky až od roku 2000. Mrknu do archívu starší verze webu, jestli jsem tam nedal i starší. Budu mít i papírové, ale to bude někde po krabicích špatně k nalezení.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Ahojky, jestli mohu poprosit,mrkněte do archívu. Kdyby tam byl žlutý brouček Mexiko s odvětranou zadní kapnou a s SPZ At 70 69. To At si nejsem sichr,ale ty čísla jsou OK. Tak kdyby tam byl tak sem s ním. Díky,díky,díky. A pro kolegu musím s politováním sdělit,že zůstaly v Praze když jsem se před 8 -mi lety stěhoval na vidlákov. Krásný modrý a to tam byly ještě oválné dovozky se Z - kem. Tak sorry. něco písnu možná zítra,dnes jsem musel nahánět řidiče kamionu po vysočině a přijel jsem před hoďkou. Mám toho plný kecky. Ahoj a dík.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od martin_100 »

veliká škoda ale což límec si kvůli tomu neutrhnu [-X :wink:

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Vladik23 »

Ja jsem byl v roce 1994 na sraze Brouku na Karlstejne, mam i nekolik papirovych fotek, i bych je sem dal, ale nevim jak (poradite ? nascanovat ? ale jak vlozit ?, treba se tam nekdo z Vas pozna...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od yahoďák »

Vladik23: ano, nascenovat, uložit jako jpg. ve svém compu a při odesííání příspěvku se dají vložit jako příloha, dole pod oknem pro psaní textu jsou záložky Možnosti a Příloha, tak tudy.... není nutno snímky ukládat nikam na web a linkovat.

Mno, ale napadá mě, jestli by to nebylo spíš na samostatné téma ala "Srazy před internetem", možná nás bude víc, co doma máme papírové fotky z té doby ?

A co Hardy, nepodařilo se dohledat nějaké další vzpomínky?
Obrázek

Hardy
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2013
Bydliště: Zálezlice

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Hardy »

Ahoj lidi, omlouvám se,že jsem se odmlčel na skoro na 4 měsíce,ale byl jsem trochu marod a k tomu jsem ještě nemohl skoro chodit,takže jsem se nebyl podívat ani na Vítkově a tak moc jsem se těšil. Dávám se do kupy jak ty Vaše VWečka-pomalu,ale jistě. Jak to jen půjde a bude nálada,tak něco zase písnu. Přeji Vám krásné ježdění Hardy-Jirka.

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od Gynekolog »

Ví někdo jestli se s náma Hardy ještě někdy o nějakou pohádku podělí?

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihlášení a představení se,pohadky od Hardyho

Příspěvek od SO 545 »

tiez by som rad [-o<
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět