Subaru frankenstein

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Hele, nehodily by se k tomu víc než podkovy spíš zadní světla z dědka?

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

k dlouhý kapotě vzadu mi osobně seděj víc tyhle světla . Podkovy jsou nejhezčí na 1302 s krátkou kapotou se dvěma řadama větrání .

Dlouho a dlouho jsem čekal u p. Jaška než mi dodá sadu plných skel do dveří ... odpověď : dělám objednávku pane , za dva týdny ... jsem slyšel 3x . Nakonec se mi je povedlo sehnat napřímo od JP GROUP a byly doma do dvou týdnů .

Obrázek

Náš spolupachatel z Lhoty mi zapůjčil přední nárazník bez hrazd , opět děkuji Martine . Bohužel po přiložení k rozšířenému blatníkům to nebylo to pravé . Tak jsem si rovnou se sklama objednal sadu nejlevnějších brazilských nárazníků , který se hold v půlce kuchnou a nastaví do optimální šířky . Barva asi bude černej mat , nebo fólie .

Dále jsem pořídil těsnění pod zadní světla , čudly do palubky , gumy pod boudu , zámek na víko palubky a držáky na nárazníky .

Obrázek

Jinak jsme ve fázi příprav na odhlučnění a lakování interiéru auta , ale bohužel není u táty čas se dostat do dílny a do toho jsem já byl nemocnej .

Uživatelský avatar
n00by
Příspěvky: 143
Registrován: 09 čer 2013
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od n00by »

Kauly píše:
Dlouho a dlouho jsem čekal u p. Jaška než mi dodá sadu plných skel do dveří ... odpověď : dělám objednávku pane , za dva týdny ... jsem slyšel 3x .
Jo u p. Jaška první věc co slyším je dělám objednávku pane a to vždy, když tam přijedu :-).
radši se 2x blbě zeptám, než to pokur..m | http://beetle2porsche.cz

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Herbie »

hoši, já teda nevim co tam nakupujete za speciality
já tam jedu vždycky na blind a vždycky nakoupim co potřebuju

regály narvaný zbožím, mezi regálama se válej krabice s nově přivezeným zbožím
ted sem tam byl zrovna v sobotu a zase sem koupil všecko co sem potřeboval
... a vůbec !

Uživatelský avatar
n00by
Příspěvky: 143
Registrován: 09 čer 2013
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od n00by »

Herbie píše:hoši, já teda nevim co tam nakupujete za speciality
já tam jedu vždycky na blind a vždycky nakoupim co potřebuju

regály narvaný zbožím, mezi regálama se válej krabice s nově přivezeným zbožím
ted sem tam byl zrovna v sobotu a zase sem koupil všecko co sem potřeboval
No tak to tam asi vždy přijedeme až po tobě a už nic nemá páč jsi to nejspíš vykoupil ty :D
radši se 2x blbě zeptám, než to pokur..m | http://beetle2porsche.cz

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

já tam jezdím pro speciality , normální spotřební věci ( kotouče , světla , tlumiče , výfuky ) radši beru v práci značkový ( SACHS , HELLA , BOSCH, TRW , MEYLE , EBERSPACHER , FAG , KAYABA , KONI ) .

Mě ani nejde o to co tam má a nemá , ale spíš o ten přístup , že to furt odkládá . Kdyby řekl : nevím jak poznám jestli to tam maj , a ne že ti maže dva měsíce med kolem držky se slovy příští týden . Tak mu říkám : zavoláte my až to dorazí ? Ne pane , víte kolika bych musel volat lidem , sledujte e-shop .

Mimochodem ty okna tam nejsou doteď . Od Prosince .

Ale nechci to tady tím plevelit , spíš bych poprosil o přesunutí konverzace do referncí .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

po dlouhé době jsem se dostal do dílny na něco jiného než uklízení a rovnání věcí , tak se rovnou stříkalo do kitu :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Sam »

Kanárkově žlutý stříkací kit, pěkný. Jediné, co ti nezávidím, je ten úklid neznás nic horšího, než uklízet dílnu po stříkání.
Tedy znám, uklízet dílnu po broušení plniče :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

úklid ... na tom jsem vyrostl , beru jako samozřejmost :) . Máme i odvětrávání , stačí i "malej" větrák , to pomohlo dost ale nejosvědčenější fígl je mokrá podlaha .

Kitu bylo rodinný balení , 25 litrů :) .

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Kauly píše:k dlouhý kapotě vzadu mi osobně seděj víc tyhle světla . Podkovy jsou nejhezčí na 1302 s krátkou kapotou se dvěma řadama větrání .
.
No vždyť to myslíme stejně, jen že ty nastříkaný držáky (podstavce), jak píšeš, jsou zrovna na ty podkovy.

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

jo takhle si to myslel ! teď mi to došlo , podkovy jsou na cabrio , se to stříkalo najednou ... tak to dopadá když jeden o voze a druhej o kozách ... o koze ...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

No napadlo mě to :) Tak příště radši to v množným čísle :wink:

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

po delší odmlce update ...

Dneska jsem si všiml , že je na podlaze malá trhlinka v nástřiku ... tak jsem to vzal zvědavou špachtlí ... a co jsem nenašel ... rez . Takže jsem odrápal okolí , přece jenom je to více jak 5-9 let co jsem dělal podlahy , a semtam podlaha byla pod plachtou za deště a nějaká voda se do ní dostala , takže jsem mohl pěstovat rybičky nebo lekníny . Takže jsem prolezl celou podlahu , jakékoliv podezřelé místo se zkoumalo a našly se dvě ... očistit , vzít odrezovač , zinkovej základ a nástřik obnovit . Opakováním spějeme k mistroství .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

z archívu přidávám fotky z přípravy dveří ... budem osazovat beventilačkové jednodílné okno , takže bylo nutné vyřiznout drobnou přepážku a proběhla zkouška osazení .

Očistit , zinkovej základ , stříkací kit .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nyní jsme ve fázi lakování a věci s tím spojené ... bohužel tímto darem obdařen nejsem , takže tohle hlavně dělá táta . Dát dohromady můj volnej čas a táty , bylo letos skoro nemožné ... ale tenhle víkend se zadařilo nalakovat aspoň interiér . Foceno mobilem dávám jenom malé rozlišení , stály za h*vno:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Když už je nalakováno přišlo na řadu odhlučnění . Původně jsem chtěl udělat nástřik pomocí Teroson 9320 a pistole Powerline II , jako používá např AUDI A8 viz video :
bohužel je k tomu potřeba kompresor co dává 11atm , zapůjčil jsem si všechno vybavení ( pistole , ohřívač , trysku ) a zkoušeli jsme to s tátou na bouraný octavii co opravoval ...
výsledek : děkuji za půjčení , s 6atm se to dělat nedá . Takže to nebudu riskovat na brouka .

Nicméně jsem zůstal u Terosonu , použil jsem desky terodemSP200 , nejdřív připravit šablony , pak vyřezat a nalepit :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jelikož interiér je lakovanej , musíme odhlučnit a zamezit vibracím na straně motoru . Použil jsem přelakovatelné desky od 3M .

Obrázek

Na podlahy jsme dali NORMFEST , nejdřív ohřát na sluníčku a pak hezky nalepit a vytvarovat :

Obrázek

Obrázek

Mno a nakonec , foceno na denním světle před uklizením ... představuji PORSCHE CARBON GREY METALLIC , kterou jsem zvolil jako barvu na Subaru Frankensteina .

Obrázek

Šedivé trubky co jsou místo topení jsou na vodu k motoru .
Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

blížíme se k lakování , tak vymýšlíme , co vše je ještě potřeba dodělat , aby se pak nemuselo vrtat do hotového a už se jenom skládalo .

Asi nejdůležitější věc byla držák chladiče , kterým mě táta docela překvapil , protože jsem z ničeho nic přišel do dílny a on říká : hele je to hotový :) , takže moc fotek není . Ještě přibude jedna část na které bude guma , která vše utěsní při dovření kapoty , aby nefoukalo dovnitř do kabiny . Co budem dále eliminovat papundeklem co kryje budíky a kastlík .

Obrázek

je to přidělaný na stejný šrouby jako je držák nádřze :

Obrázek

rovnou mě napadlo vzniklou rovinu použít jako držák heveru :

Obrázek

Obrázek

a pak , že by se tam hodila i nádobka na ostřikovače , která ale byla špinavá :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a takhle to vypadá teď , kde na poslední fotce jsou vidět i blinkry , které budou na blatníku , rozměřeno , vyvrtáno :

Obrázek


dalším kouskem do skladáčky , bylo odemykání kufru jako měl dědek , nastaveno , odzkoušeno , hotovo :

Obrázek

dalším krokem byla výměna pružin za teleskopické písty :

Obrázek

a vyvrtání lišt na palubku :

Obrázek

kdy mě chyběla středová lišta místo rádia , nakonec se mi jí povedlo sehnat , díky místní uživatelce Dany , ještě jednou děkuji .

Na první pohled lišta nic moc , ale povedlo se vče rozleštit , detailní fotku nemám :

Obrázek

ačkoliv to není až tak úplně můj šálek kafe , tak přišel čas i na otáčkoměr , kterej jsem se snažil zakopnout co nejvíc pod palubku :

Obrázek

ale co je můj šálek , jsou tyhle sportovní sedačky :

Obrázek

kvůli kterým bylo potřeba vykuchat původní sedačky kvůli pojezdům a přizpůsobení , zde foto při kopírování uchycení na druhou sedačku :

Obrázek

další vrtání přišlo s dírou na zapalovač , né že bych kouřil , ale kvůli navigaci nabíječce atd , použili jsme jednu z dir , která byla již na autě a akorát ji zvětšili :

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Všechno spasováno , vyvrtáno , otevírá se , zavíra se , nedrhne , lícuje . Aspoň jedno foto celku :

Obrázek

Příště pohádka o rozšiřování zadního nárazníku a poslední věc co zbývá je elektrický ventilátor na přední okno . Ale to až příště .

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od udeeska »

Hezky si hrajes =D> .Jak odvetrvas chladic v kufru a jak topis?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

žil jsem v tom , že jsem ti odpovídal , ale koukám že ne ... tak později ale přece :)

přední čelo je vybrakovaný , ilustrační obrázek níže , to co je zelený tak je vyřezané dopryč a rovnou jsme nechali montážní otvory bez krytek . Nádrž bude tepelně odstíněná hliníkovou fólií .
Topení nebude ( zatím ) , ale bude ventilátor z Golfa I na přední okno .

Obrázek

Jinak už je něco v barvě ( blatníky + nášlapy ) , včera proběhl první nástřik . Dneska přes noc doma aby se to ohřálo a už se zase aktuálně brousí na druhou vrstvu . V mezičase byly vytvořeny KOZY na lakování . Přece jenom s VW nekončíme a určitě se budou hodit i do budoucna .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Nikotýn »

nádhera jen tak dál čeče :wink:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Andy »

Hele, pekny. I presto ze jsem spis zastance originality mne Franky neurazi, hezky a decentne delanej zavodak bez zbytecnejch picicund. Zatim to vypada ze to bude peknej bourak. Barva taky, zaplatpanbuh zadna cervena, zluta, kriklava, atd... . Fakt pekny, drzim palce :wink:

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

díky za poklonu hoši !

Bohužel o Vánocích jsme dělali na jinejch autech nebo nedělali :) . Ale aspoň jsem si sepsal objednávku a nakoupil nějaký další díly , který budou za chvilku potřeba :

šrouby na dveře , krytky šroubů , pantů , těsnění kolem klik a zámků atd :
Obrázek

plus jsem na bazoši objevil repliku hodin vw za mrzkej peníz , tak jsem je nasál a díky yahoďákovi splašil i mřížku . Děkuji ! Když budou fungovat bude mile překvapen :D

Obrázek

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od jozo »

Kauly, ako drzia tie plynové vzpery na prednú kapotu. Ja som ich menil pred rokom za povodne pružiny a po roku mi kapota padá na hlavu:-(
Aký tam mas typ? Rozmer?
Dik.

Odpovědět