Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Giovanni »

Ahoj, možná tenhle topic jednou poslouží i dalším a zároveň nechci zasí*at topic o všeobecných dotazech.

Mám vyndaný destičky, půlku třmenu a chci vyměnit kotouče, ale zároveň mám zatuhlý písty a zničený ty těsnění a manžety, nevíte někdo kterou tu opravnou sadu mám zvolit? Tady je odkaz:

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... GbBGyhKA==" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevím ani co je "hard boot" a "soft boot" a taky nevím, jestli nemám radši koupit i ty písty, když jsou ty starý zatuhlý a musely by se rozhejbat? Díky všem za tipy. Kotouče a destičky budou od ATE. Díky moc všem za rady, potřebuju to co nejrychleji, aby byl Busík pojízdnej :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Rychnak »

Pár postřehů co by se mohly hodit.
Ad kotouče:
1)Na povolení šroubů kotoučů pokud ti to nepujde normálním nařadím je velice praktická věc úderový šroubovák. Máš v něm daleko větší kroutící moment než v ruce, ráčně.... :arrow: Ale možná ti to pujde i normálně. Zakladním požadavkem je neodrbat hrany na imbusu nebo co tam máš za šroub.
2) Nové kotouče nezapomeň před instalací odmastit (čistič na brzdy)

Ad třmeny -
1) Nejlepší je tlakem (brzdovky přes pedál vytlačit ven pístky) - někdy vyleze jen jeden a druhý je zarezlý. - ten je pak problém dostat ven.
2) Prachovky a těsnění mužou být z autokelly, ale buhví jak to bude pasovat, přeci jen je to druhovýroba. (lepší by byl originál ATE nebo Girling nebo co tam máš)
3) Pístky pokud nebudou narezlý určitě nechat původní, ale hlavně je nepoškrábat na pracovní ploše, jinak jsou na vyhození.
4) případně - repase brzd.elementů dělá pan Fieger z Jablonce n. Nisou - ale někdy to trvá... viz zde http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 225&start=
Pokud ti třmeny netekly, tak bych možná vyměnil jen prachovky, dal nový destičky a tradá....

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Giovanni »

Ahoj, díky moc za rady!

- Jen k těm pístkům, dokud tam není brzdovka, tak to nevytlačím, takže to musím nejdřív složit a rozhejbat ho až potom, ale pokud tam nedám destičky, tak se tam sikovkama v pohodě dostanu :)
- Prachovky a těsnění budou buď ATE nebo Girling, jen nevím právě který tam jsou, mám objednaný obojí a jedno z toho vrátím :)
- Třmeny netekly, ale jedna ta prachovka se mi rozpadla v ruce, takže ty půjdou, destičky dám taky a když už, tak vyměnim i kotouče, protože taky nebyly nic moc ...

jen se mi vůbec nechce do čištění těch třmenů, protože jsou hrozně zasyflený, ani tam nejdou narvat destičky :D
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od biker666 »

na vytlačení pístku jde použít i mazací lis konec hadičky má stejny zavit jak brzdová trubka

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Giovanni »

Tak už se mi to všechno podařilo, pístky šly ven nakonec pomocí kompresoru a trochy improvizace :D Každopádně samozřejmě se mi podařilo jeden zežvejkat, takže musim koupit novej :roll: ostatní ale šly očistit krásně ... brzdovku v tom někdo očividně dlouho neměnil a dlouho to stálo, takhle vypadal jeden z pístků před:
04.jpg
a takhle po:
01.jpg
Jinak jeden třmen už mám tedy zkompletován:
02.jpg
a kotouče taky v pohodě vyměněny:
03.jpg
Díky všem za rady, ještě budu odvzdušňovat, to bude sranda :roll: :D
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od biker666 »

Možna by stalo za uvahu potom nepoužít klasickou brzdovou kapalinu ale tu silikonovou má stejně vlastnosti tepelné avšak časem na sebe neváže vodu :wink:

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Křemílek »

Pokud se pístky vytlačujou na sundaným brzdiči kompresorem, tak se musí počítat s tím, že můžou vystřelit. Měli by dopadat do měkýho, aby si vzájemně neublížili. Takže hadr, nebo dřevo. A hlavně tam nestrkat prsty! Když se vytlačuje tlakovou maznicí, tak se samozřejmě musí tuk z kanálků důkladně odstranit.

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Giovanni »

biker666 píše:Možna by stalo za uvahu potom nepoužít klasickou brzdovou kapalinu ale tu silikonovou má stejně vlastnosti tepelné avšak časem na sebe neváže vodu :wink:
už mám koupenou klasickou, takže za dva roky :)

jinak samozřejmě vystřelily nám pístky v pohodě, ale ještě než nás napadlo použít kompresor, tak jsme to zkoušeli kleštěma za ten horní rantl, a sklouzlo nám to :( Ale neva, v kelly za 3 kilča novej pístek, to neni zas tak hrozný.
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Radek »

Kousla se mi brzda, jeden pistek se nevrátil a blokuje destičku, nejde to tím pádem rozebrat. Budu do toho dál zkoušet klepat, lomcovat, přemlouvat, ale třeba někdo zná nějaké kouzlo? Díky všem čarodějům.
Naposledy upravil(a) Radek dne 16 zář 2014, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od biker666 »

čary máry repase :D

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od VW181 »

Radek píše:Kousla se mi brzda, jeden pistek se nevrátil a blokuje destičku, nejde to tím pádem rozebrat. Budu do toho dál zkoušet klepat, lomcovat, přemlouvat, ale třeba někdo zná nějaké kouzlo? Díky všem čarodějům.
U t2b je výhoda, že můžeš třmen rozpůlit a tím nenásilně sundat.
Pak musíš kutat.
Na vyndání pístku je dobré použít kompresor nebo maznici s vazelínou.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Giovanni »

Jj přesně tak, rozděláš třmen na dvě části, akorát ti vychčije brzdovka, takže jí asi rovnou vyměň :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od Radek »

Ano, diky. Chvilku to budu zkouset rozhejbat a pri nejhorsim to rozhodim - chtel jsem to delat az v zime, ted se mi to krute nehodi to cele rozvrtat.

soile
Příspěvky: 128
Registrován: 30 bře 2013
Bydliště: Nitra

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od soile »

Tak ja tu mam jeden zlepsovak,ked uz nic nepomohlo toto pomohlo vzdy.Mozno to niekomu pomoze ako mne niekolko krat :D Pouzil som propanbutanovu flasu s plynom a klasika horak pouzivany v stavebnictve alebo na domacej zabijacke.Brzdic som primerane nahrial (odhadom)chytil do kliesti a poklepal.Gumicky zhoreli a potom vypadli piestiky lahko.Potom staci brzdic ocistit pripadne opieskovat a piestiky tiez ocistit nepieskovat len prebrusit jemnym brusnym papierom v mojom pripade cislo ..800".Naskladat novu sadu gumiciek a repas hotovy.
Přílohy
IMG_0006.JPG
IMG_0007.JPG
IMG_0008.JPG
IMG_0009.JPG
IMG_0013.JPG
IMG_0014.JPG
IMG_0015.JPG
IMG_0016.JPG

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od evinsen »

a ty gumičky mezi půlkami zůstaly taky v pohodě?

soile
Příspěvky: 128
Registrován: 30 bře 2013
Bydliště: Nitra

Re: Repase předních brzd T2b 76 tipy, triky

Příspěvek od soile »

Nie nezostali, mozno na pohlad,ale isli nove boli v sade ked ich niekto potrebuje zachovat,treba rozobrat brzdit na dva kusy a moze ich pouzit, co by som neriskoval.

Odpovědět