Onderove scaraveo

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Onder
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2013

Onderove scaraveo

Příspěvek od Onder »

Všechny Vás zdravím! Na fóru jsem nový, i když jsem provedl registraci nějakej ten pátek dozadu. Po delších přípravách na rozsáhlou opravu mého autíčka jsem se do toho rozhodl na plno praštit a tak si myslím, že nadešel ten správný čas, abych se Vám tady představil a hlavně aby jste měli ponětí s jakou šíleností hodlám přispět do mlýna :D ... jinak jsem naprostý zelenáč bez jakýchkoliv zkušeností, tak jsem zvědavý jak tohle celé dopadne [-o<

No na úvod jak to celé začalo, aneb jak by mě ani ve snu nenapadlo, co jednou zaparkuju v garáži :) …dva roky zpátky jsem jel studijně na rok do Řecka na Krétu a rozhodl jsem se, že si pořídím na drobné popojíždění nějaké auto, které bude levné a jednoduché na přípravné opravy … Chvíli se trvalo zorientovat v řeckém internetovém systému prodeji vozidel, ale netrvalo dlouho a učinil jsem objev, který mi změnil život! Okamžitě jsem zatelefonoval na číslo majitelky (paní přes 80 let, která byla celou dobu jedinou majitelkou), jestli bych se na něj mohl podívat a jestli je inzerát ještě aktuální, protože tam vysel asi už 4 měsíce. Naštěstí jsem byl v Řecku a 4 měsíce tam není zase tak moc dlouhá doba a brouk ještě byl. Už druhý den jsem seděl v autě na testovací jízdě a hned ten další se jednalo o ceně – trocha smlouvání a brouk byl můj! Když se na to tak zpětně dívám, byl jsem více oslepený samotným broukem než abych racionálně posoudil technický stav vozidla, že nemusí správně fungovat a to ostatní co se může s tak starým autem přihodit na bláznivých cestách v Řecku. Neodradilo mě ani to, že byl upadnutý jeden výfuk a z auta po trošce ukapával olej.

Tady přidávám moji první společnou fotku ještě v Thessaloniki, následovala první jízda, při které jsem nevěděl jak pustit světla, až mě to přivedlo k myšlence, že asi nefungují. Propadl jsem drobné beznaději. Myslel jsem, že jsem koupil auto bez světel a už jsem začal vymýšlet plán, jak ho dostanu na Krétu jenom za dne a že vlastně auto je natolik pěkné že ani v noci jezdit nemusí, tak to zase až tolik nevadí. Když v tom jsem páčku místo otáčení do stran povytáhl a světla se rozsvítila. No jo, byl jsem naprostý amatér, ale šťastný jako blecha že mám zpátky plně fungující auto! :)

Obrázek

Hned po koupi mě čekala první cca 500km dlouhá cesta z Thessaloniki zpátky na Krétu. Cestu dokumentuje tento snímek, aneb první servisní kontrola :)

Obrázek

Tady nahrávám pár fotek z broukání po Krétě, na které jsem s autíčkem strávil celkem rok a najezdil přibližně 10 000 km. Za povšimnutí stojí hned několik kuriozit. Tu první nelze pojmenovat jinak, než když brouk potká brouka. No uznejte sami, že potkat auto stejné barvy mimo sezónu na ostrově jako je Kréta, je už samo o sobě trochu kuriózní. A co byste řekli na to, kdybych Vám řekl, že majitelka stejného vozu je češka žijící na Krétě? Jo, taky jsem se smál :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jo za ten rok toho se mnou zažil hodně chuděra, tady ho připravujeme na hippie festival v Matale

Obrázek

Rok na Krétě utekl jako voda a já měl podle svého původního plánu toto autíčko, které jsem si původně koupil jenom na popojíždění prodat. Ovšem už dlouho dopředu jsem věděl, že k tomuto nikdy nedojde a že by mu nejdříve museli upadnout všechny čtyři kola a vytrousit se motor do součástek a mě dojít všechny síly v touze dotlačit ho domů, než bych ho někde nechal stát u cesty a pak bych si pro něj stejně přijel :) … jo byl to pěkně bláznivý nápad, jak se na to dnes zpětně dívám. Z původní cesty o délce cca 3100km a která měla trvat maximálně týden, jsem nakonec dorazil až za 21 dní! :)

Obrázek

Ještě fotka v přístavu – za povšimnutí stojí, že jsem nedostal poznávací značky. Krize v Řecku byla rozsáhlá a na velký techničák jsem čekal 7 měsíců – v té době mi ho vytiskli na faxový papír. Nakonec jsem si pro něj i s autem musel připlout do Atén sám a když jsem námořníkům z pobřežní stráže řekl, že s tímhle se hodlám vydat kdesi do ČR, tak mě pustili na loď i bez SPZ :)

Obrázek

technická mu chuděrovi skončila už v březnu a chvíli to vypadalo, že ho tam opravdu budu muset nechat, protože ve stavu jakém byl by asi znovu kontrolou neprošel. Naštěstí jsem prozíravě udělal jeden malý švindl a z trojky v březnu jsem udělal krásnou srpnovou osmičku – pak už stačilo jenom trocha štěstíčka a krizí zmatený úřad, který neměl k dispozici žádné databáze mi po 3 dnech čekání v přístavu přidělil převozní značku !!! :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jediná závada – povolené šrouby u kola (nepočítám rok kapající olej :) )

Obrázek

Obrázek

První zmínka domova – už jen 1478km!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpátky doma! :)

Obrázek

Závěrem pár čísel:

rok výroby: 1970, němec
osobně najeto kolem: 13 000 km
počet celkových závad: 2
maximální nadmořská výška: 1030 mnm
maximální počet osob v autě: 8
maximální počet holek v autě: 7
z toho španělek v autě: 6
maximální množství vína pod přední kapotou: 60l
zaplaceno na pokutách: 80 EUR
…zážitky: k nezaplacení :)

No a poté co jsem si zde přečetl pár příběhů, rad a nápadů jsem se s tímto webem plných stejných broukových bláznů jako já, rychle ztotožnil, takže můj příběh prozatím končí tady na webu a jak pevně doufám, příští týden se začíná psát u mě v garáži pokračování :)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od udeeska »

Moc hezky pribeh =D>
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Herbie »

dobře ty :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od lobovsky »

=D> Paráda, ... keď si toto všetko absolvoval, tak je jasné, že si pacient na slovo vzatý a tvoj chrobák sa môže tešiť svojmu ďaľšiemu osudu. :wink:
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Není co dodat :!: jsi v tom naplno...

Řecko miluju, byl jsem tam 3 x vždy na měsíc...příští rok jedem zase...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od lális »

No ty vole,husina mi leze po zádech,když to čtu...
Obrovskej respekt,jak si dal cestu domů...
Jen nechápu jedinou věc,jak mohlo mít auto po 80tiletý babce,který bůhví jak dlouho stalo,jen jedinou závadu...
Jsem zvedavej na další progress u tyhle adventure káry.
Máš fakt koule
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Pětišroub »

super, díky za pobavení:-) Teď už s tím zvládneš všechno.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Kůča »

Tak to jsi dobře bláznivej dobrodruh,gratuluji =D> :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Petarda »

Ty jsi číslo :D =D>

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od máchal »

Paráda! Po takovém ročním zážitku už z brouka nevysedneš, to mi věř :wink:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Andy »

Ses dobrej! Lidi kteri neuvazujou pouze hlavou ale i srdcem uznavam.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od loufes »

Banzai voe... =D>
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od BUTCH bus »

No většina z nás to má tak nějak obráceně. Nejdřív se v tom 100 let hrabe a pak možná nějaký vejlet.
Tys to udělal obráceně. A tak to má bejt! Úžasná story! :wink:
OndraS

Uživatelský avatar
Onder
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2013

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Onder »

Díky moc za podporu hoši! ... no ta cesta domů byla brnkačka, z čeho mám opravdový strach tak to je teď ta oprava, protože nemám sebemenší zkušenosti a zatím jsem nikdy žádné auto v takovém rozsahu neopravoval :oops: ...a jak tak poslední dobou projíždím různé projekty, tak ani nevím jestli na to mám dostatečně připravenou garáž :D ... říkal jsem si že letos bych dal dohromady jenom podvozek a kastlu - podlaha je jak ementál a prahy to budou mít taky za sebou - nejhorší místa jsou za blatníkama u kol - pomocné větrání interiéru slabé slovo :D ... motor se po tom všem jeví, že je OK - ten únik oleje je už vyřešený, naštěstí to bylo jenom těsnění

lális // ..jo pravda to slovo závada je trochu zavádějící, já si pod tím vyložil jenom ten stav, kdy je auto kompletně nemožné pohybu :D ale byla to pro mě asi jenom taková malá útěcha, kterou jsem se snažil sám sobě namluvit, že auto je ok ... jinak závad za slovo vzatých je tam požehnaně, nejhorší ten podvozek #-o

máchal // už teď se nemůžu dočkat až ho zase vytáhnu na asfalt

BUTCH bus // no právě zpětně si říkám jestli to bylo rozumné :D ... zrovna dneska ráno jsem narazil na článek od yahoďáka "jak koupit brouka" a teď si říkám, že já blbec jsem si tohle nepřečetl dva roky zpátky, protože já byl přesně ten případ, kdy jsem se nechal unést emocemi a něco mi říká, že teď se mi to v garáži vrátí jako bumerang :D

...jinak díky všem za podporu a zítra se tady pokusím nahrát několik dalších fotek v jakém stavu je ten spodek

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od martin_100 »

ty jo to je parádní příběh =D>
kam se na to hrabou běžný příhody typu dotah sem to z říše na platu :lol:

přeju ti ať renovace proběhne bez zádrhelů a následně kvanta společných kiláků :wink:

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od liba »

Přidávám se také ke gratulaci, parádní příběh =D>

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od udeeska »

Koupil jsi brouka na beznou transportaci za tusim normalni cenu a resil jsi problemy jako u soudobeho vozu.Najezdil jsi hafo kilometru bez potizi a strachu,tak to ber jako auto pro denni jezdeni,necti ostrasujici pribehy a budes v pohode :wink:
Zatimco je brouk pro nektere kult,tak pro druhe auto denniho jezdeni,vidim tady denne lidi s broukama,busama,shnile,neshnile,ale proste jezdej a o problemech premejslej az se neco vyvrbi,to se stane i s novym autem. :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od yahoďák »

Ondere vítej,
kdyby měl člověk pokaždý a o všem přemýšlet a řídit se jen rozumem, tak si nic nekoupí a nic neužije a tvoje zážitky s tímhle broukem jsou k nezaplacení, paráda, upřímně řečeno trochu závidím :wink:

Něco mi říká, že ta renovace nebo oprava by nemusela být až tak dramatická, protože auto je možná trochu zanedbané,ale snad nebude zbastlené tzv. "napadeno kutilem".

PS: Pětišroube, připomnělo mi to jeden praštěněj nápad, na kterej jsem bohužel už tenkrát neměl koule, pamatuješ? :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Roman »

Krásnej příběh,
jelikož jsem taky semestr a půl študoval v Soluni a běhaly mi tenkrát hlavou podobný nápady (např jsem skoro od babky odvedle koupil polorozpadlého Jaguara) ale nikdy jsem na to zkrátka neměl ty "koule", moc mě baví číst příběh někoho kdo to zkrátka "dal"...

Když vidim toho brouka, chce se mi říct: hlavně to nerozebírej, nerozjebávej po dvorku, jak řikaj místní, protože to jednak neni nutný a především, protože po rozebrání už to nikdy nebude stejný auto se stejnym fantastickym příběhem, jakkoli se možná bude blejskat...toť můj skromný názor...

peace =D>

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Onderove scaraveo

Příspěvek od Pětišroub »

yahoďák píše:
PS: Pětišroube, připomnělo mi to jeden praštěněj nápad, na kterej jsem bohužel už tenkrát neměl koule, pamatuješ? :wink:
máš ny mysli Typ 181 od řecké armády?
:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět