Ferda 1965

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Ferda 1965

Příspěvek od Hansek »

Zdravím vespolek,
tak po letech pouhého čtení flat4 jsem i já konečně stal majitelem Brouka :P Původem Rakušan avšak první majitel měl krásné ryze rakouské jméno Dolezal. Plán je s klučinou jednoduchý: Musí co nejdřív na silnici a drandit :D
Přílohy
P6050020.JPG

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: Ferda 1965

Příspěvek od Hansek »

A protože poslední dny pendluju mezi prací a broukem a kdoví kdy se dostanu zase k netu, neví někdo jak rozebrat šíbr aniž bych ho otevřel?? Všechny návody co jsem tu našel počítají s otevřením šíbru což u mě díky něčí hrubé síle nejde protože se klička s tisícíhranem skoro volně otačí...

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda 1965

Příspěvek od machyss8 »

Vypadá parádně :) Bude víc fotek? vnitřek a ták?:)

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: Ferda 1965

Příspěvek od Hansek »

Pokud bude zájem fotky nejsou problém, snažím se fotit průběh celéh zprovoznění :D

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda 1965

Příspěvek od lišák »

Prej jestli bude o fotky zájem #-o . Po letech čtení na flatu musíš vědět, že bez fotek je topic bezcenný :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Ferda 1965

Příspěvek od loufes »

V topicu o evženovi to má lišák do detailu popsaný a nafocený,jak rozebrat a složit šíbr.Já jsem podle toho taky postupoval a beztak tě to rozebrání stejně nemine...Jinak auto vypadá na první pohled slušně,pěkná barva a má charakter.Tak si ho pořádně užívej....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: Ferda 1965

Příspěvek od Hansek »

Bohuzel Lišák začínal od mnou nedostupného kroku což bylo otevřít šíbr :( nicméně pár tipů a napádů jak to otevřít mám snad o víkendu čas dovolí a šíbr otevřu a rozeberu... #-o
Zatím jsme vyklidili vnitřek původně vypadal takto. Blbě jsem nafotil detaily je to rozmazaný :roll: takže jen přehledka. A protože se na mě ze střechy vysypal myší pelech, druhý byl v kufru za sedačkami a ten nebyl zrovna malý, bude potřeba komplet výměna tapeců.
P6050021.JPG
Takže jsem se přesunul na techniku, brzdy po nejspíš 22 letech stání vykazují jistou míru opotřebení a vyžadují údržbu, prasátka v kolech vypadají uplně stejně jako hlavní válec
P6070057.JPG
Karburátor naštestí potřeboval jen lehké vyčištění. Docela mne zaujalo řešení automatického sytiče, a abych pravdu řekl i chvíli trvalo než jsem to pochopil.
P6100067.JPG

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferda 1965

Příspěvek od lišák »

Hansek píše:Bohuzel Lišák začínal od mnou nedostupného kroku což bylo otevřít šíbr :( nicméně pár tipů a napádů jak to otevřít mám snad o víkendu čas dovolí a šíbr otevřu a rozeberu... #-o
No a když pohledáš ještě víc tak zjistíš, že Lišák ten šíbr taky skládal a když si postup skládání zrcadlově obrátíš tak budeš vědět jak ho správně rozjebat po dvorku :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: Ferda 1965

Příspěvek od Hansek »

Šíbr je z části úspěšně rozjebán po dvorku!! [-o< dalo to práci vůbec se mu nechtělo hajzlovi :D Velmi rychle se ale objasnila záhada kudy do brouka teče
P6280186.jpg
S tím že nádrž bude zanešená se počítalo, kupodivu za prvni gumovou hadičkou jsou trubky už čistý a dokonce v nich byl jakysi benzin jestli se to tak dá po těch letech nazvat
P6160073.jpg
Auto nejspíš společně s majitelem měnilo i barvu jak jinak si vysvětlit 9 vrstev laku. Kdyz jsem na to koukal napadlo mě udělat auto do stylu ošoupané barvy kde vrstva prosvita jinou vrstvu, barvy jsou ale asi na tohle málo kontrastní.
P6280187.jpg

No a teď musim vyřešit jak vyndat rozdelovač, mrcha se ani nehne a to by už na ničem viset neměl...

Odpovědět