Registr vozidel

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Registr vozidel

Příspěvek od gilles »

Ahoj,
poraďte mi.Když vyřadíte dobrovolně vozidlo z registru kvůli veteránským papírům lze nějakou skulinkou přihlásiit zpět na bílé spz?Díky za info :wink:

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Vladik23 »

Ahoj,

vyrazení je nevratné. Nejde to ani skulinkou...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Platilo to před pár lety a jen chvíli. Auta vyřazená v této době lze přihlásit zpět, jiná ne.

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Vendelin »

Já myslím, že jediná cesta je tzv. přestavba, čili postavit to na noty jiného auta. Tak se legalizovaly dovozy, když ještě bylo nemožné staré auto třeba z Rakouska postavit tady na značky.
J.

Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Re: Registr vozidel

Příspěvek od gilles »

A nevíš Pekaři v jakém období?O jaký časový úsek se jedná?Děkuji ti za info.Gilles :wink:

Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Re: Registr vozidel

Příspěvek od gilles »

Čus,tak jsem včera trochu pátral........Auta odhlášené z registru(bílé SPZ)a dáné na veteránské papíry,lze zpětně přihlásit na bílé SPZ.A to mezi 2001-2004 rokem.Když přivezeš auto (veterána),které má veškeré doklady k přihlášení na bílé SPZ a rozhodneš se to auto dát na veteránské.Nesmíš jim dát(ukázat)velký tp.Při přihlášení na vetroše nepotřebuješ skoro nic.Když jim nepředložíš to Tp,tak to můžeš kdykoliv zrušit(veteránské)a přihlásit na bílé SPZ.Ale jak má auto již bílé(spz),tak dát na vetrošké Spz jo,ale zpátky ni krok. :wink: Gilles

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Herbie »

Mám související dotaz

Existuje možnost provozovat veterána na průkaz historického vozidla ale mít bílou SPZtku ?

O co mi jde ?
- o nizké povinné ručeni
- o neřešení STK a emisí
- o zachování dvoupísmenkové originální spztky
... a vůbec !

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr vozidel

Příspěvek od VW181 »

Herbie píše:Mám související dotaz

Existuje možnost provozovat veterána na průkaz historického vozidla ale mít bílou SPZtku ?

O co mi jde ?
- o nizké povinné ručeni
- o neřešení STK a emisí
- o zachování dvoupísmenkové originální spztky
Nelze mít dvě RZ najednou, ale:

-Můžeš mít klasické SPZ
-Necháš si udělat tzv klubovou testaci a pojistka je tudíž 1/12
- STK musíš bohužel absolvovat, ale to budou muset za pár let i HV
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Re: Registr vozidel

Příspěvek od gilles »

Ano,181ka má pravdu.Toto mi také potvrdili.Nechápou proč si lid houfně ruší spz jen kvůli pojistce,když to lze udělat takto.:wink:

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Vendelin »

Dnes ti většina pojišťoven dá levnou pojistku i bez průkazu HV. Já si to udělal kdysi kvůli ČP a dnes je to automatické i bez. Ono zase za testaci musíš být v UAMK a platíš pětikilo za rok příspěvek :)

J.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Herbie »

nejde mi apriori o to setření peněz :) to je takovej příjemnej bonus

spíš o ten vopruz na STK kdy občas natrefíš na debila co tě prcá kvůli maličkostem
protože prostě nevidí veterána v ojediněle zachovalym stavu, ale starou mrdku

s broukem je to v pohodě, ale mám potíže spíš s tou starou Oktávií
... a vůbec !

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr vozidel

Příspěvek od martin_100 »

Zas ta oktávka je tak jednoduchá že zrovna ty bys neměl mít problém jí držet v lati. Ono to chce ty stk vytipovat sou v nich veliký rozdíly. Rozhodit sítě případně navázat družbu s nějakym mechanikem. Neříkam uplácet ale najít rozumnýho člověka co má starý vergle rád a nevidí v nich nej překážku na silnici. My tady v plzni naštěstí máme takový dva. Jasný za nebezpečnou botu tě vyhodí každej ikdyby to byl nejlepší kamarád. Musí si nějak krejt prdel. Ale nemyslim že ty bys byl případ co by jel na stk se zahnojenym autem plnym bordelu s tim že mu tečou prasata a řízení má půl kola vůli. :wink:
Co chci říct je to vomrd ale ty máš auta v dobry stvau tak neni třeba se bát.

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Registr vozidel

Příspěvek od biker666 »

no tady u nás se kluci na STK předhanějí když dojedu s nějakym starouškem a jak jedu s kilem tak se všichni usmývají a hned sršej zažitkama jak s kilem drandili :wink:

Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Re: Registr vozidel

Příspěvek od gilles »

Jj,kilo nás pohltilo snad všechny.Ty boudy,neřízené smyky,lepení práhů atd...no balada. :wink:

radek111
Příspěvky: 133
Registrován: 16 črc 2013
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr vozidel

Příspěvek od radek111 »

Herbie píše:nejde mi apriori o to setření peněz :) to je takovej příjemnej bonus

spíš o ten vopruz na STK kdy občas natrefíš na debila co tě prcá kvůli maličkostem
protože prostě nevidí veterána v ojediněle zachovalym stavu, ale starou mrdku

s broukem je to v pohodě, ale mám potíže spíš s tou starou Oktávií

tak hlavne nikde neni psano ze i veterany ty STK necekaj ... se vzrustajicim poctem stroju na "V" se mnozi i tyhle napady :(

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Registr vozidel

Příspěvek od dolin »

Tak hlavně se převedením na veteránský čísla člověk vyhne placení toho vydřidušskýho ekopoplatku 10ti táců... Toho bohužel bude (vzhledem ke stáří vozovýho parku u nás) využívat čím dál víc lidí (Favoriti, starý Filcky a ostatní skutečný vraky, brázdící naše silnice), což je do budoucna špatná zpráva - bude jistě přibývat i kontrol, omezení, bude čím dál těžší a dražší testaci získat atd... Časem to dotáhnem tam, co Slovensko, vzpomeňte na mě. Protože tak je to EUspravne, tak to ma byt ...
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr vozidel

Příspěvek od VW181 »

dolin píše:Tak hlavně se převedením na veteránský čísla člověk vyhne placení toho vydřidušskýho ekopoplatku 10ti táců... Toho bohužel bude (vzhledem ke stáří vozovýho parku u nás) využívat čím dál víc lidí (Favoriti, starý Filcky a ostatní skutečný vraky, brázdící naše silnice), což je do budoucna špatná zpráva - bude jistě přibývat i kontrol, omezení, bude čím dál těžší a dražší testaci získat atd... Časem to dotáhnem tam, co Slovensko, vzpomeňte na mě. Protože tak je to EUspravne, tak to ma byt ...
Jestli má někdo veterána na klasických číslech a dá je na veteránské, tak je blázen.....
1.- Při prodeji musí kupující vyřizovat nové VZ
2.- Veteránské papíry stojí taky nějaké kačky (min 2tis. a více)
3.- Do budoucna není jisté nějaké omezení provozu atd.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Herbie »

Takže z toho vyplívá že tu oktávku nechám tak jak je, a jednou za čas přetrpím ty kydy na technický
a budu doufat ve schovívavost techniků :(
... a vůbec !

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Registr vozidel

Příspěvek od dolin »

VW181 píše: Jestli má někdo veterána na klasických číslech a dá je na veteránské, tak je blázen.....
1.- Při prodeji musí kupující vyřizovat nové VZ
2.- Veteránské papíry stojí taky nějaké kačky (min 2tis. a více)
3.- Do budoucna není jisté nějaké omezení provozu atd.
ad 1) Jasně - když už je na nich má - a má už zaplacenej ekopoplatek od předchozího majitele, že ho nebude cpát na VZ. Ale kolik takovejch aut je, že? Taky je jinej případ, když si někdo kupuje T1 za půl mega, tak bude mít asi jiný finanční možnosti než někdo, kdo pořídí okyslý Méchiko za 20 táců, co má RZ 10 let v depozitu..
ad 2) 8000,- kačen v kapse = něco práce na autě ;-) Já teda, když se můžu rozmyslet, jestli je nacpat do auta nebo státu (aby je promrhal), tak mám celkem jasno ;-)
ad 3) no nevim, ale když vidím ty střepy, co se poslední dobou množí na VZ s evidentním zájmem jenom ochcat zákon, tak asi tuším, jak to dopadne (viz. ochcávka s převodem káry na invalidu)
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Insomniabikes
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2012

Re: Registr vozidel

Příspěvek od Insomniabikes »

Ja dal speedstera na VZ kvuli debilum na stk... V nemeckem tp delka s blatnikama a auto bez:))) ... Dosla mi trpelivost:)

Ad 1) VZ nemaji jedinou nevyhodu.. Tak proc ne do doby kdy to pan zakonodarce stop e kvuli vyjebavkam s prihlasenim kazdeho srota

Ad2) 1/12 povinneho rucni ok... Stejne tak staci pouze testace... Bez testace nejlepsi zjistena sazba 1/4

Ad 3) pro me donedavna nova vec!!! Kdyz mas klubovou(veteranskou) testaci = pri prihlaseni na bile RZ NEPLATIS EKOPOPLATEK;) ( pokud se nemylim)

Vzdy se s necim vyjebe... Jen najit cestu;)

A na zaver ... Proc furt lidi kteri volaji na inzerat meho speedstera , se chovaji jako by ten brouk mel nejakou nakazlivou chorobu, kdyz zjisti ze je na veteranskych cislech?;)))

Odpovědět