vw oldtimers renovuje klasiky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

pulenejksicht píše:
Pětišroub píše:mě se to líbí. Zajímalo by mě, jak by si, čistě teoreticky, poradili s Fridolinem a co by jejich sklady byly schopný vydat :-)
myslím, že by tě to přestalo zajímat při zjištění ceny :wink:

obávám se že cenově je tahle služba namířená na znuděnce co nebudou řešit kolik to bude stát ..jako v případě certifikovaný výroby poškozenýho dílu do závodního Ferrari ..

jenže to bohužel není připad většiny majitelů starých vwček že ..
možná by mě to zajímalo stále.. když jsem neutekl ani při zjištění obvyklé ceny Typu 147 na trhu tak si myslím že jsem již docela odolný :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od udeeska »

Nevim jestli je to jen pro zazobane znudence,znam spoosta lidi,kteri si nechali zrenovovat auto,protoze k nemu proste maji vztah,vedeli,
ze ho sami nedokazou zrenovovat,tak si vybrali renovatorskou firmu vedic,ze to nebude zalevno,takze si na to vzali pujcku.Otazkou je
kolik takovych znudenych milionaru existuje,ze by se tenhle byznys do budoucna udrzel a pak ze strany lidi,kteri sice penize maji a treba
nerozumeji perfektne renovaci,ale v kazdem pripade se chteji na praci podilet at uz drobnyma pracema,ci prevozem vozu treba do lakovny.
Je to lakave si koupit v podstate uplne novy vintage vuz,ale ja bych z toho asi nemel radost i kdybych byl ten milionar.....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

prácička výše uvedené dílny:-)

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lobovsky »

Po prečítaní vašich príspevkov mi nedá nereagovať.

Myslím si, že pravda je niekde v strede. Mám známeho, ktorý spravuje jednu podobnú dieľňu.
http://www.oldtimer-hollen.sk/sk/Renova ... ranov.alej" onclick="window.open(this.href);return false;

Robia renovácie podľa požiadaviek zákazníka. Buď kompletnú, alebo čiastočnú, s tým, že dokladajú kompletnú detailnú fotodokumentáciu a každý krok konzultujú so zákazníkom.

Pracujú tam ľudia, ktorí žijú veteránmi. Samozrejme v dnešných časoch, keď vám v obchodoch zadarmo nič nedajú, aj títo ľudia požadujú za svoj čas strávený v práci peniaze. A tu vzniká ten hlavný problém kde platí, že čas sú peniaze. ...... Ako vravia naši nemecky hovoriaci susedia "zeit im bild" :mrgreen:

Ich klientela je rôzna. Sú ľudia, ktorí majú peniaze a nemajú čas a milujú to svoje auto, ....sú ľudia, ktorí by aj mali čas a jednoducho si tieto veci nevedia spraviť a hlavne nemajú potrebné vybavenie k takejto práci (zo skrutovačom a kliešťami si človek nevystačí). Potom je kategória tých (väčšiny z vás, ktorí podobnú dielňu nepotrebujú), čo majú aj čas, aj priestor a hlavne sú zdatní po technickej stránke.
No a bohužial je tu aj posledná kategória, a to sme my ostatní (aspoň myslím, že niesom jediný). Tí čo tieto veci milujú, ale nemajú dostatok času, priestoru a peňazí, aby sa niekam zavreli a zrepasovali si svojho miláčika. Nám zostáva len tíško závidieť všetkým ostatným. Neviem čo je krátka, či suchá, či aká spojka a pod. Nehambím sa za to, a zároveň Vám vyslovujem obdiv a dávam klobúk dole pred všetkými, ktorí sú v tomto doma a je to pre Vás tá najväčšia banalita. Tak ako nemôžu byť všetci automechanici, tak nemôžu byť všetci elektrikári, pekári, lekári,.....

Asi som sa mal lepšie učiť. :lol:

Čo sa týka cien veteránov, majú presné tabulky s cenami, samozrejme detailne zrepasovaných. Podľa značiek, rokov,....Papierovo tento rok ceny neklesli skôr u niektorých stúpli o cca 4-5 %. Samozrejme trhové ceny sú niekde inde.
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Jozef »

Obrázek
Koncern Volkswagen tlačí na neoficiálnych výrobcov a predajcov dielov na VW oldtimery k ich zákazu.
Všetky diely na VW oldi by mali byť vyrábané pod patronátom VW s logom VW classic Part.
Výroba dielov "na čierno" bez autorizácie spôsobuje koncernu straty.
Bližšie:
http://www.spiegel.de/auto/aktuell/vw-m ... 25529.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od firestorm69 »

lobovsky píše: krátka, či suchá, či aká spojka a pod.

Tak toto mi dnes zlepšilo náladu. Ďakujem Peťo :lol:
carpe diem

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Sam »

Jozef píše: Koncern Volkswagen tlačí na neoficiálnych výrobcov a predajcov dielov na VW oldtimery k ich zákazu.
Všetky diely na VW oldi by mali byť vyrábané pod patronátom VW s logom VW classic Part.
Výroba dielov "na čierno" bez autorizácie spôsobuje koncernu straty.
Tak to je velice zajímavé. Daleko větší, než finanční ztráty, jsou ztráta kvality značky díky levnému TW aušusu. Obávám se ale, že tento problém VW classic Part nevyřeší a po touto značkou bude prodávám stejný hnůj jako doposud.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lišák »

Sam píše:Obávám se ale, že tento problém VW classic Part nevyřeší a po touto značkou bude prodávám stejný hnůj jako doposud.
Určitě není ani zájem něco řešit, ale hlavně když si z koláče utrhnou kus svého žvance.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Jozef »

No ono ich štve že garážové firmy po celom svete zarábajú na VW dieloch a oni z toho nemajú nič.
Keby nastavili kvalitatívne parametre výrobkov som za, aj za cenu zvýšenia cien.
Oldtimer biznis sa stáva čím ďalej tým viac masový a tým pádom výnosný a profesionalizuje sa.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od SO 545 »

Co ja viem tak ich zaujimaju aúta tak max 10rokov stare.

Neverim ze by poriesili predaj oldtimer zalezitosti cez ich oficialne rozvozne linky do servisov.

Najvacsi problem je asi oficialny dovozca ktory povie co dovezie alebo nie. Moja osobna kazdodenna skusenost ze vec na sklade je ale nie v CZ ale v A ale v A je to drahsie tak diel nebude a je na neho potrebne cakat kym ho nenaskladnia v CZ... jednoducho kolotoc v ktorom je zakaznik az na poslednom mieste.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Sam »

Tak to mi neděláte radost. Jsem myslel, že bude opět možné koupit nový KDF blok motoru. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

Nic nebude-to bys to renovování měl kór moc jednoduchý.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

Bouchání plechařiny v režii BBT:

http://blog.bbt4vw.com/2013/12/19/bbts- ... t=FaceBook" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lišák »

Pětišroub píše:Bouchání plechařiny v režii BBT:
Všechno je takové sluníčkové, tak jak je možné, že nakonec nic pořádně nepasuje?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

jak jsem již psal: http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 73#p296673" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaplaťbůh za to že je někdo schopný to dělat za přijatelné ceny ale jen tlak zákazníků pomůže i k zvýšení kvality.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Sam »

lišák píše:
Pětišroub píše:Bouchání plechařiny v režii BBT:
Všechno je takové sluníčkové, tak jak je možné, že nakonec nic pořádně nepasuje?
Jistě sis toho také všiml. Na fotkách není žádné auto ani díly z něj. Přijde mi, že to vše je dělané víceméně na slepo, jen si oskenují díl skenerem. Až na skoro poslední slavnostně dotancuje kontrola s NOS dílem a jde poměřovat s replikou. Ale i NOS díl není přesný. Důležité je, jak díl navazuje na zbytek auta.
Druhá věc. Cítím z toho, že kontrole šlo především o stlaření nákladů než o kvalitu dílů. Pak se není čemu divit, že to, jak říkáš, nepasuje.

Ale musí se nechat, že lisy mají úchvatné.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lope »

Přesně tak, dostanou díl, o kterém ani nemusejí vědět, kde na autě je. Nevědí, jaké rozměry jsou kritické a samozřejmě s přesností na 0.5 mm všude to vyrobit nemůžou, to by nikdo nezaplatil (ani kdysi VW). Navíc když je předlohou kus vypreparovaný z kastle, která toho má hodně za sebou...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od Pětišroub »

pokračování

http://blog.bbt4vw.com/2013/12/20/bbts- ... companies/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od lišák »

No jak už jsem říkal, spousta PR keců, plácání se po ramenou jak jsou dobrý a nekompromisní, ale ještě jsem od nich neměl v ruce kus, který by pasoval.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: vw oldtimers renovuje klasiky

Příspěvek od maxmax »

Pětišroub píše:pokračování

ttp://blog.bbt4vw.com/2013/12/20/bbts-travel-report-day-two-just-more-steel-pressing-companies/" onclick="window.open(this.href);return false;
mě to nechodí :(
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět