Renovace brzdových třmenů

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od jawarider »

Ahoj,
tak jsem na to mrknul a zjistil jsem, že mám třmeny od ATE a pod destičkama je plech s vylisovaným jedním zubem.
To co mám není girling.
Mám tedy nastavovat brzdové písty na 20°, popřípadě jaké rozměry má ten přípravek na měření ?
Dále jsem objevil na výstupu z brzdové pumpy pro zadní nápravu takový vřazený člen ve tvaru žehličky, k čemu to je a měl bych to nějak vyčistit ?

Děkuji Vám za rady

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od lišák »

jawarider píše:Dále jsem objevil na výstupu z brzdové pumpy pro zadní nápravu takový vřazený člen ve tvaru žehličky, k čemu to je a měl bych to nějak vyčistit ?
Už jsme se Ti tady snažili decentně naznačit, že by bylo dobré připojit nějakou fotku, aby bylo víc zřejmé vo co gou. Tak Ti to řeknu srozumitelněji. To kurva nemáš foťák aby Tvůj dotaz byl konkrétnější?
Každý celek se skládá z detailů.

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od jawarider »

Ahoj,
omlouvám se, na focení jsem se dostal až dnes :D .
Díky
Přílohy
Třmen.jpg
Třmen.jpg (94.79 KiB) Zobrazeno 10897 x

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od prak »

je to sice hezky tuzingově červený, ale máš zapatlaný i to co by rozhodně být nemělo
na plechu je druhé proseknutí zamáčknuté pod korozí
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od jawarider »

Děkuji Ti PRAKU za ohodnocení, ale problém jak natočit brzdové válečky to nevyřeší.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

jawarider píše:Děkuji Ti PRAKU za ohodnocení, ale problém jak natočit brzdové válečky to nevyřeší.
samo se to opravdu nevyřeší,ale mám obavu že s tebou taky ne. doporučil bych ti namontovat alespoň silnější klakson. sorry

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od prak »

vždyť už to tu několikrát bylo. Vrať se o stranu zpět.
http://www.flat4.org/forum/download/fil ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;

místo té šablonky tam vrazíš ten proseknutý plech, na kterém ale napřed najdeš a vyhneš i druhé proseknutí
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od bussman »

http://partscats.com/volkswagen/en/?i=c ... 67890&hg=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Hakuna Matata

ska
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2016

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od ska »

zdravim ve spolek, jsem tady poprve a potreboval bych poradit. sice sem vlastne vubec nepatrim, protoze se jedna o buse t3 r.v. 1985 a jeste ke vsemu vodnika :) ma ale starsi typ predniho brzdovyho trmenu, co se podle etky pouzival na t2 busech, a tak bych se rad obratil na mistni znalce.
je to pevny dvoupistkovy trmen ate, dva piny a dva odvzdusnovaky. na pp kole se poradne nevraci vnejsi pistek, uz jsem ho nekolikrat zkousel bez demontaze trmenu rozhejbat, to pak celkem ochotne po uvolneni pedalu odleha a kolo se volne toci, da se i zcela zasunout do trmenu bez nejakeho extra nasili, ale po urcite dobe zacne zase zlobit a kotouc se pece. prachovka uz je porezni a asi tudy pronika vlhkost. nastal tedy cas na vymenu.

potreboval bych vedet, jestli je mozny po sundani trmenu zcela vyndat pistek a vymenit tesneni a prachovku bez toho, abych musel trmen rozmontovat na dve pulky?

diky za radu.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

Vyndáš to naprosto v pohodě i na autě.nepul je.

ska
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2016

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od ska »

dik za info, to se mi dost ulevilo. uz jsem po dovoleny, tak se do toho pustim.
ale na aute to prece neudelam, vzdyt mi tam prekazu kotouc, takze musim odpojit hadicku a celej trmen sundat, nebo je v tom jeste nejaka finta?

a dalsi dotaz: jak to pak po celkovy demontazi (bez puleni, ale oba pistky budou venku) odvzdusnim? nejak jsem nepochopil funkci dvou odvzdusnovaku, i kdyz ten spodni je v etce pojmenovanej jako vypustak :?:

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od Rychnak »

Každej pístek odvzdušnuješ zvlášť...začínáš tím dolním, a končíš tím horním. Toť vše. Jednoduché a prosté ;)

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od Milan NM »

Mne to skor pripada,2 ovzdusnovaky su len kvoli tomu ze strmen je konstruovany na pravu aj lavu stranu.Cize spodny neplni ziadnu funkciu.
To je ale len moja dedukcia.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

dva jsou tam pro to aby se nemusel vyrábět levý a pravý a odvzdušňuje se podle zákonů fyziky vždy ten horní a ten odvzdušní celý třmen najednou. katalogy sice uvádějí levý a pravý,ale to ovlivňuje jen natočení pístků. jasně že to jde udělat na autě,ale nenapadlo mě že musím podotknout že i destičky překážejí někomu kdo se chce pustit do brzd.
sundáš třmen a vyšlapeš si pístek co chceš dělat a zaškrtíš hadici. uděláš co potřebuješ,povolíš odvzdušňovák a namazaný pístek dáš zpátky. takhle to můžeš opakovat dokola. nezapomeň dolívat brzdovku samozřejmě.a vyčistit drážku pro těsnění a odstranit rez nad ní která je hlavní příčinou zadrhávání

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od Milan NM »

evinsen píše:katalogy sice uvádějí levý a pravý,ale to ovlivňuje jen natočení pístků.
Zaujala ma tato veta,mam ich nove ,boli oznacene P/L.Ako si to skontrolujem pred namontovanim?
Mam tieto TRW
Obrázek
Nevidel som ze by sa nieco dalo vo vnutri natacat.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

pokud jsou atte system,mají zářezy na pístkách.pokud jsou rovné girling,mají to vyseklé v protihlukovém plíšku. existuje i speciální měrka a kleště na natočení pístků.už se to tady probíralo

ska
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2016

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od ska »

jo takhle to bylo mysleny, ze nacham trmen viset na hadici. to mi na t3 ale nepujde, ja tam mam trmen pripojenej pevne namontovanou trubickou, takze ho stejne musim odpojit od vedeni.

no ale jinak, konecne jsem se do toho o vikendu s velkym nadsenim pustil, a dopadlo to neslavne :( druha strana je v jeste horsim stavu, vsechny trubicky pod autem zrezly v (pred)poslednim stadiu, takze generalka. zatim jsem vypozoroval nasledujici:

originalni trmeny ate jsou skutecne levy a pravy, privod maji v horni casti a jsou vuci sobe zrcadlove otoceny.
horni odvzdusnovaky mam oproti spodnim jiny, vetsi.
spodni odvzdusnovaky jsou tak sezrany, ze je neni ani za co chytit, tak doufam ze to pak skutecne pujde odvzdusnit jen hornima.
a rozpulit trmeny, to vubec, srouby jsou v hroznym stavu.

a hlavne, nemam tam ty plisky proti protoceni! daji se nekde sehnat? na broukshopu jsem je nanasel a v jinych eshopech maji jen pro girlingy, pro ate brzdy jsem je nikde nevidel prodavat.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

tak to máš třmeny z T3 které jsou díky hornímu přívodu skutečně levé a pravé. s T2 mají společné pouze destičky a cukroví okolo. tak si sundej držák hadice a nech to spojený

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od evinsen »

sada od atte má číslo 13.0460-0157.2 a je běžně k mání. i s plíškama

jiri.kryspin
Příspěvky: 7
Registrován: 31 kvě 2016

Re: Renovace brzdových třmenů

Příspěvek od jiri.kryspin »

Ahoj borci!
Chci se zeptat.

Nikdy mi to brzdy nedělaly, ale po poslední demontáži brzdových třmenu a zpětném namontování, mně destičky vždy klapnou, když poprvé zabrzdím po rozjezdu dopředu i po rozjezdu do zadu.

Čím by to mohlo být?

Je možné aby to bylo absencí těchto dílů?

Obrázek

Děkuji za jakoukoli radu, Jirka.

Odpovědět