Evžen 1964

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Když bude nejhůř máme ještě jednu kapotu na pokusy a tak bychom případnou radikálnější úpravu měli na čem páchat.
Naposledy upravil(a) lišák dne 05 kvě 2013, celkem upraveno 1 x.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od martin_100 »

tý jo úplně si umim představit jak ve spolupráci s dr. přípravečkem vyrobíte na kapotě elegantní prolis v kvalitě OB made násobenou Lišák preciz werke :lol:

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Re: Evžen 1964

Příspěvek od clayd »

Mě jenom zaráží ,že s tím jezdíš,já myslel že půjde evžen rovnou do muzea a von to už huntuje :lol: ale je to paráda =D> Já bych se stím bál do toho zvrhlýho provozu. [-o< Hodně šťastných kilometrů ti přeju,ještě jednou klobouk dolů =D>
Já vím Bohumile ,já vím

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

I tak krátká projížďka stačila na to, abych zjistil, že musím ještě před návštěvou geometrie to trošku sám poštelovat. Při plném rejdu pravé kolo chytalo o hranu podběhu.
Obrázek
Na levé straně je přitom místa dost a tak bude potřeba na jedné straně "šťouchátko" prodloužit a na druhé zkrátit.
Obrázek
A aby to mělo jakž takž sbíhavost tak jsem si ze dvou trubiček udělal provizorní měrku.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Tak nějak se mě nelíbilo moje vlastní řešení odsazení kapoty. A nejen že to vypadalo ne moc elegantně, ba přímo nevkusně, ale mělo to ještě jednu funkční vadu. Kapota byla v pootevřeném stavu držena pouze těsněním a hrozilo, že by při jízdě poskakovala a mohlo by dojít ke kontaktu s řemenicí. Teda po pravdě, ono to ani tak nehrozilo jako se to při zkušebním projetí stalo.
Obrázek
Vzpomněl jsem si, že John dělal kdysi západku zámku, která měla zářez a ten zaručoval, že k pohybu kapoty při odsazení nemůže dojít. Bohužel přes velkou snahu se mě nepodařilo najít žádný obrázek, ale pouze několik příspěvků kde je zmínka o tom, že je posílal některým z Flatu. Musel jsem jít vlastní cestou, ale to bych musel asi stejně, protože pokud si pamatuji, to co dělal John bylo stejně pro jiný typ uzávěru než má Evžen. Prototyp jsem vypiloval z hliníku.
Obrázek
Obrázek
Tak ne že by to bylo úplně špatně, ale nebylo to ještě ono. Při nezamčeném zámku stačilo na kapotu slabě přitlačit, západka se nadzvedla a kapota šla zase až na doraz. Další kousek má už zářez bez obloučku.
Obrázek
Takhle nějak by to mělo na protikusu sedět.
Obrázek
Finální stav po dopilování. Zářez v západce se opírá celou plochou o protikus. Po namontování na kapotu jsem ještě doseřídil posunem protikusu aby západka snadno zaskočila a přitom aby kapota neměla žádný hrk. Prototypové zkoušky jsou za mnou a teď už jen udělat kousek z nerezu.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Díky OúBímu máme západky už doma a budu moci uzávěr dokompletovat.
Obrázek
Vypadá to, že když se nic nepopo, že by jsme mohli Attack stihnout. Přední nárazník je konečně nachromován a jak nám ho lakýrník zevnitř foukne bude se montovat. Pak už jenom geometrie, technická a je to.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Tak už pomalu začínám věřit, že jde naše práce opravdu do finále. Zábradlí je nachromované, vnitřek nárazníku je přelakovaný a tak ho můžu konečně namontovat.
Obrázek
Ještě porovnat a dotáhnout.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Evžen 1964

Příspěvek od udeeska »

Prispevku ubyva Evzen je temer hotov...nuda....doporucuji odstartovat novy project,treba autobus RTO 706 Deluxe :mrgreen:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

udeeska píše:Prispevku ubyva Evzen je temer hotov...nuda....doporucuji odstartovat novy project,treba autobus RTO 706 Deluxe :mrgreen:
No jasně, na Brunovi mám málo práce tak si můžu pořídit třeba nějakýho Barkase :lol: . A nebo bych si mohl dát ban abych svými nevhodnými ironickými poznámkami v jiných topicích z dlouhé chvíle nerozvracel kolektiv :( .

---

Předseda má pravdu, je to nuda. Namontoval jsem přídavná světla.
Obrázek
Držák RZ.
Obrázek
Značku.
Obrázek
Rezerva je na svém místě.
Obrázek
Nářadí a dědova lopatka také.
Obrázek
Aby se při foukání rezervy a nebo tlakování nádobky ostřikovače nemusela sundávat schránka s nářadím, pootočil jsem rezervu ventilkem dolů. Také tam není moc místa, ale pro připojení hadičky to stačí.
Obrázek
Když zítra nebudou padat hov.. s háčkama jsme připraveni na zkušební jízdu kolem komína.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od Sam »

[smilie=rofl5.gif]
lišák píše: No jasně, na Brunovi mám málo práce tak si můžu pořídit třeba nějakýho Barkase :lol: . A nebo bych si mohl dát ban abych svými nevhodnými ironickými poznámkami v jiných topicích z dlouhé chvíle nerozvracel kolektiv :( .
Víš jak to uděláme ? Nadělíme ti T2b a za trest v něm budeš muset jezdit. Kdepak, BAN, to by pro tebe nebyl žádný trest :lol:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od wally »

Sam píše:[smilie=rofl5.gif]
lišák píše: No jasně, na Brunovi mám málo práce tak si můžu pořídit třeba nějakýho Barkase :lol: . A nebo bych si mohl dát ban abych svými nevhodnými ironickými poznámkami v jiných topicích z dlouhé chvíle nerozvracel kolektiv :( .
Víš jak to uděláme ? Nadělíme ti T2b a za trest v něm budeš muset jezdit. Kdepak, BAN, to by pro tebe nebyl žádný trest :lol:
Nono, naopak v T2b není ježdění za trest... naopak jinej level :lol: :lol: :lol:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Sam píše:Nadělíme ti T2b a za trest v něm budeš muset jezdit. Kdepak, BAN, to by pro tebe nebyl žádný trest :lol:
Po pravdě, nevím co na to říct aby to bylo politicky korektní :roll: :D .

---

Naše původní představa o logu byla, že by to měl být klasický obtisk, protože na ruční malování je to moc složité a text titěrný. Obtisk má ale dvě nevýhody. Ta první je, že je to v podstatě nevratné řešení a druhá, že profesionální výroba je poměrně drahá a tím nevhodná na pokusy. Pro domácí výrobu nemáme vhodnou tiskárnu a ty obtisky které jsme už dělali nevypadají sice úplně zle, ale není to v kvalitě jako si představujeme. Na naše zkoušení jak to na autě bude vypadat jsme proto nechali natisknou samolepky a teprve až budeme 100% jistí co a jak necháme případně udělat ty obtisky. A aby k tomu ladila pohotovostní zásoba oleje bez které zásadně nejezdíme, pořídili jsme Evžovi také fešnou dobovou butelku.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od buca6 »

lišák píše:
Sam píše:Nadělíme ti T2b a za trest v něm budeš muset jezdit. Kdepak, BAN, to by pro tebe nebyl žádný trest :lol:
Po pravdě, nevím co na to říct aby to bylo politicky korektní :roll: :D
Hlavně když to bude dobově korektní :mrgreen:
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

buca6 píše:
lišák píše:
Sam píše:Nadělíme ti T2b a za trest v něm budeš muset jezdit. Kdepak, BAN, to by pro tebe nebyl žádný trest :lol:
Po pravdě, nevím co na to říct aby to bylo politicky korektní :roll: :D
Hlavně když to bude dobově korektní :mrgreen:
Moc se nesměj! Nezapomeň, že už jsi také na šikmé ploše, stačí málo a stáhnu Tě s sebou :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Počasí naprd a tak jsme místo zkušební jízdy seděli doma na zadku. Nakonec mě to nedalo a šel jsem alespoň na chvilku oblejzat zda světla svítí, stěrače stírají a tak vůbec. A také jsem přemýšlel kam nacpat butelky s pohotovostní zásobou olejů. Mimo motorového je vhodné mít i trochu Marvelu do Judsónu. Nebylo to jednoduché, ale nakonec jsem to naskládal do rezervy.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od maxmax »

Ta Marvela není stylová :wink:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Lugen »

=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od maxmax »

To je ovšem jiná káva :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Na tom mladej určitě ještě zapracuje. Ta na fotce je fakt parádní.
Každý celek se skládá z detailů.

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Noki »

Tak butelky s oleji chápu, ale ta lopatka ? Takové vozítko snad nepojede do sněhu nebo písku, ne ? Na odpadky ?
Ledaže by ... no leda že by byla nabroušena dle vzoru Čínských soudruhů a posloužila podobnému účelu, jako na náměstí Nebeského klidu ...

Odpovědět