Náš dědouš pro radost

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

Tak takhle nějak jsme si našli vloni dědka :
Obrázek
Obrázek

no a tak hned pelášil domů

Obrázek
Obrázek


a tím začalo naše dobrodružství :-)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od venouš »

Gratuluju! Vypadá to na velkého sympaťáka! :) Nahoď nějaké další info :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od loufes »

Super,nádhernej =D> to je původní barva ta šedá?
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od beetle66 »

Jestli se nemýlím, tak na tohodle dědouše jsem se byl kdysi podívat do Jarošova, za plotem vypadal v původním stavu s lokálními správkami, dobrej kup :wink:

Jak pokračuje dobrodružství po roce?
1966

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

No nemám to tady po ruce, ale historie děduly je následující :

Rv. 1962 červen.
V r. 1966 byl převezen a dle dokladů věnován mladému majiteli (21. let) tetou z Německa. Od té doby bylo auto ve vlastnictví tohoto člověka. Vzhledem k tomu, že to byl automechanic, auto nikterak nebastlil a vcelku pospravoval.
V r. 2004 nebo 2006 myslím bylo auto prodáno do Jarošova, že bude kompletně (někdy) zrenovováno. Od té doby stálo a stálo a my vloni přemluvili majitele k prodeji.
Nakonec se podařilo a auto putovalo v září 2012 k nám domů. Pokud to tedy shrnu, jsme druhými majiteli v ČR, kteří auto provozují na silnici.
No a k vozu je samozřejmě i důležitá servisní kniha od prvního zápisu při prodeji :-)

No a protože mě nebaví vypisovat co se udělalo a tak, tak to vezmu zkrátka.
Na autě jsme našli prorezlou jedinou dírku a to pod gumou předního okna. Jinak na autě nebylo nic zrezlého. To opravdu nepřeháním.
No a o to byla lehčí renovace.
Dneska auto vypadá takhle :
Obrázek
Obrázek

Je na něm ještě nějaká práce, ale z největšího je hotovo.

A k dotazu o barvě. Ano barva na původním stavu je originál. Chtěl jsem ji zachovat, ale po zvážení pracnosti a výsledného efektu jsme se rozhodli pro nový lak. Samozřejmě dle originál vzorníku VW. Takže auto je v barvě, jako by vyjelo v r. 1962 z továrny :-)

A k dalším dotazům:

Na autě jsou veškeré komponenty kromě již zmíněné barvy a vnitřního čalounění střechy z původního vozu.
Všechno bylo nádherně zachovalé a to včetně sedaček a dalšího interiétu.
Tak proč to nenechat jak to kdysi bylo. :)
Naposledy upravil(a) Janek dne 29 dub 2013, celkem upraveno 2 x.
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

loufes píše:Super,nádhernej =D> to je původní barva ta šedá?

Ano je, respektive dneska už "byla" původní.
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od OB »

Ahoj, auto vypadá skvěle. Skutečně tak jak píšeš, jako když vyjelo z fabriky. A v tom je ta potíž, která mne trápí. Je rok 2013 a auto bylo vyrobeno v roce 1962. Tím pádem předpokládám, že na něm za těch 51 let bude znát provoz. To mi na tom autě chybí! Ještě když se podívám na ty první uveřejněné fotky, tak to bylo luxusní. Lehce prošoupaná barva na dveřích, mňam. Já si myslím, že tím celolakem jsi to zazdil.
Nechci tě urazit, každý si může dělat se svým majetkem co se mu zlíbí. Ale současně je dobré si nastudovat nové trendy v renovacích a opravách veteránů.
Přiložím fotografie KdF Brouka z roku 1944. Už tady někde byl topic nazvaný Další válečný brouk opustil ČR, nebo tak nějak se to jmenovalo.
Auto je skoro hotové a podívejte se jak na to majitel šel. Pro někoho to může být naprosto nepřijatelné a jak vidíte někdo to vyhledává. Prostě zachránit co možno nejvíce původního.
andersmås 008.jpg
andersmås 008.jpg (93.51 KiB) Zobrazeno 9982 x
andersmås 015.jpg
andersmås 015.jpg (107.99 KiB) Zobrazeno 9982 x
andersmås 017.jpg
andersmås 017.jpg (91.74 KiB) Zobrazeno 9982 x
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od hydraulik »

Fešný dědek..

Ale co ta přední hrazda ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

OB píše:Ahoj, auto vypadá skvěle. Skutečně tak jak píšeš, jako když vyjelo z fabriky. A v tom je ta potíž, která mne trápí. Je rok 2013 a auto bylo vyrobeno v roce 1962. Tím pádem předpokládám, že na něm za těch 51 let bude znát provoz. To mi na tom autě chybí! Ještě když se podívám na ty první uveřejněné fotky, tak to bylo luxusní. Lehce prošoupaná barva na dveřích, mňam. Já si myslím, že tím celolakem jsi to zazdil.
Nechci tě urazit, každý si může dělat se svým majetkem co se mu zlíbí. Ale současně je dobré si nastudovat nové trendy v renovacích a opravách veteránů.
Přiložím fotografie KdF Brouka z roku 1944. Už tady někde byl topic nazvaný Další válečný brouk opustil ČR, nebo tak nějak se to jmenovalo.
Auto je skoro hotové a podívejte se jak na to majitel šel. Pro někoho to může být naprosto nepřijatelné a jak vidíte někdo to vyhledává. Prostě zachránit co možno nejvíce původního.
andersmås 008.jpg
andersmås 015.jpg
andersmås 017.jpg

No víš, beru to tak nějak reálně.
Z mého pohledu byl brouk ve stavu krásném, pokud bych ho chtěl uchovat pro budoucí generace v garáži. Jenže já si ho chci i užívat s rodinou a kamarády. No a to už byl problém. Kdybych ho provozoval ve stavu původním, obávám se, že by na něm zub času hlodal velice rychle. Za pár let by to bylo auto, které se musí kompletně dělat. A to nejen obrousit jako tomu bylo nyní. Ale řezat a vařit a nahrazovat původní díly a kusy auta. A to mi přišlo horší řešení.
Takhle je na autě jen nový lak. Je to jen a jen ochrana aby to auto zůstalo zcela v původním stavu. Jak jsem psal, na autě není nic co by tam nebylo a nežilo s autem celých 51 let. Kromě stropu a barvy. A to mi přijde že je to správné.
Víš já mám takovou představu, že to auto by mělo být staré. Ale nikoli nefunkční. A to by asi bylo. Beru lak jako cokoli jiného. POkud ojedu brzdové obložení, vyměním ho a věřím, že i Ty. Sice to původní má své kouzlo a je "původní", al emusí být i funkční. A tak je to i s barvou. Má na autě kromě vzhledu i svou funkci. A pokud jí nesplňuje, je třeba jí opravit, nebo vyněnit, stejně jako to obložení.
Bože jsem se rozkecal. Tak se omlouvám.

(jinak musím přiznat, že jsem nad lakem i přesto asi dva měsíce váhal, nakonec je rozhodnutí vidět)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

hydraulik píše:Fešný dědek..

Ale co ta přední hrazda ?
No to udělal asi už první majitel.

Já nemohl sehnat jinou. Tak jsem to tam nechal. Už jí ale mám a tak jak jí napasuju, půjde tam :-)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od hydraulik »

Jasná věc..

Byl 6V , nebo 12V ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od beetle66 »

tak to je ten fešnej dědek z fotek z Vítkova, koukám, že si pokročil rázně. Původní stav, patinka, renovace atd.. jsou věčným tématem, který rozděluje místní na různé tábory:) Každopádně, když už ses rozhodl takto, je super, že si zůstal u původního odstínu.
1966

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

hydraulik píše:Jasná věc..

Byl 6V , nebo 12V ?

Dekuju.

Jak jsem psal, mam rad puvodni stav a tak je 6V.

Neni to idealni, ale da se :-) :-)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

beetle66 píše:tak to je ten fešnej dědek z fotek z Vítkova, koukám, že si pokročil rázně. Původní stav, patinka, renovace atd.. jsou věčným tématem, který rozděluje místní na různé tábory:) Každopádně, když už ses rozhodl takto, je super, že si zůstal u původního odstínu.

Netusim o fotkach z Vitkova :shock:

Ale dekuju za podporu. Je mi jasne ze co clovek to nazor. Ale to je to krasne, ze se lisime ne :-)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

párek
Příspěvky: 37
Registrován: 07 úno 2012

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od párek »

Tak primarne by melo byt auto funkcni. At je stare jak chce:-) Ja beru krasu auta prave v tomto. Patinka je krasna vec, ale pokud je v rozporu z funkcnosti vozunema smysl ji drzet:-) A trendy ti muzou bejt taky uplne jedno... je krasnej

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

Parek : Diky, vidime tu vec oba dva stejne.
Jsem rad ze nejsem sam s takovym nazorem :-) Ja mam taky radost, kdyz vsechno v aute funguje jak to vyrobce myslel :)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od beetle66 »

Janek píše:
beetle66 píše:tak to je ten fešnej dědek z fotek z Vítkova, koukám, že si pokročil rázně. Původní stav, patinka, renovace atd.. jsou věčným tématem, který rozděluje místní na různé tábory:) Každopádně, když už ses rozhodl takto, je super, že si zůstal u původního odstínu.

Netusim o fotkach z Vitkova :shock:

Ale dekuju za podporu. Je mi jasne ze co clovek to nazor. Ale to je to krasne, ze se lisime ne :-)

sorry, to byl jinej jihočeskej dědek, to ale nemění nic na tom, že se mi líbí :)
1966

párek
Příspěvky: 37
Registrován: 07 úno 2012

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od párek »

tak originalita je krasna vec, o tom zadna. Ale aby clovek shanel tenhle sroubek, protoze na tomhle ypu byl takovejhle, kdyz jinej poslouzi stejne mi prijde uz uchylny. Auto ma slouzit a delat radost, proste udelat si ho ku obrazu svemu...:-)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Petr914 »

...brzdový obložení je spotřební věc...lak je na autě jen kvůli určitýmu efektu a pravda taky jako ochrana proti korozi karoserie...

...nemůžeš srovnávat výměnu spotřebních věcí s lakováním...spotřebák se mění po nájezdu určitejch kilometrů nebo dosažení určitýho věku dílu...což ti doporučuje výrobce v servisním manuálu...ale o "výměně" laku žádná automobilka nemluví...

...viděl sem hodně málo Brouků těhle ročníků,který by se daly takhle šikovně dolakovat jako tendle původní kus...

...stálo by tě to zhruba třetinu toho,co ten celolak a fungovalo by to uplně stejně...jen by to bylo původní...což je i z veteránistickýho hlediska velkej hodnotovej skok...

...každopádně je to ale auto pěkný a pokud si spokojenej...tak je to v klidu...

...P.S....auto dělá k obrazu svýmu automobilka a každá individuální nevratná úprava ho znehodnocuje...zároveň pedanty,který dodržujou originalitu až do extrémních detailů...nemá smysl řešit...protože sou to lidi,který sou z pohledu auto-veterán suverénně nejdál...hrajou první ligu...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

beetle66 píše:
Janek píše:
beetle66 píše:tak to je ten fešnej dědek z fotek z Vítkova, koukám, že si pokročil rázně. Původní stav, patinka, renovace atd.. jsou věčným tématem, který rozděluje místní na různé tábory:) Každopádně, když už ses rozhodl takto, je super, že si zůstal u původního odstínu.

Netusim o fotkach z Vitkova :shock:

Ale dekuju za podporu. Je mi jasne ze co clovek to nazor. Ale to je to krasne, ze se lisime ne :-)

sorry, to byl jinej jihočeskej dědek, to ale nemění nic na tom, že se mi líbí :)
Diky
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Odpovědět