Červené cabrio z inzerátu

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Pětišroub »

já osobně budu rád. Ale musíš počítat s tím, že sem chodí cca 100 pravidelných návštěvníků a ne každému se to bude líbit. Ale to není koneckonců tvůj boj:-) Šup s tím do projektů, vypadá že ses do toho pustil zgruntu a třeba to bude motivovat další majitele a stavitele hybridů (nemyslím to jako urážku) k prezentaci dalších vozů.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Skid »

Tak to Subaru vypada hodne zajimave a placka se mi moc libi, urco nahod vice info s fotkama. :twisted:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od radecekvol »

Jak to řešíš s přihlášením toho subarka? :)

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kosťa »

Tak to gratulavce...auto je to moc pěkný...A to růžový, to by bylo tak za 17 let pro naší Emču :mrgreen: :roll: Wally jí slíbil kábrio, když se narodila... :lol: Jinak sem dávej fotky, určitě nás zajímá jak pokračuješ ve všech svých projektech
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od firestorm69 »

No pane, pekná zbierka :wink: a VW diagnózou postihnutá celá família. Super.
Keď si spolu vyrazíte do ulíc, to už bude slušná kolónka...
Subaru je zaujímavá hračka, tak šup sem fotky :mrgreen:
carpe diem

Uživatelský avatar
Knofel
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 263
Registrován: 13 bře 2011
Bydliště: Co by kamenem dohodil od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Knofel »

Olala, tak vy jich máte doma trochu více :D

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

zítra snad přijede zbytek dílů , tak nahodím nějaký fotky :)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Bohužel pan Vráb ( četl jsem , že už tu měl s ním i jiný uživatel křížek ) dneska i když jel do Prahy , tak údajně ve schonu zapomněl naložit zbytek věcí ke cabriu , které jsou přislíbené k autu ... takže další den čekání . Termín se posunul na Pondělí dopoledne , tak jsem zvědav :?

Aspoň příkládám fotky brzdových komponentů ATE a tlumičů ( Kayaby premium , výroba Japonsko ) co už mám doma připravené

Obrázek

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Capario »

Ahoj, gratulace k pěknému kousku.Trochu i závidím, jak snadno jsi k kabriu přišel. Chtěl bych se tě zeptat, jestli nevíš od původního majitele nějaké info o střeše. Vypadá nově, nevíš jestli použil repliku třeba od tmi, nebo mu jí nějaký čalouník komplet šil?Popř za kolik?řeším teď toto. Napiš klíďo do SZ
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Venkovní část střechy je původní , ale spodek je došívaný a chce trochu doladit do ideálu .

Dneska jsme vyndali starý motor , co se válel doma kvůli ztrátam oleje kolem trubiček zdvihátek ,je to 1.6 původem z busa . A připravili jsme ho na budoucí výlet ...

Obrázek

troška prachu
Obrázek

Obrázek

závity protáhlý závitníkem
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od hydraulik »

Obrázek

Jako by mi tam něco na obrázku.. šroubu .. chybělo.. :shock:
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

bistrý oči !

jojo , taky si toho táta všimnul ... a prej to bez ní i jezdilo , asi odlehčená závodní verze :?

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od hydraulik »

To jsou mi věci.. . #-o
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od yahoďák »

teda to kabrio vypadá jako povedenej kup, gratuluju. Myslím, že ve vaší vw postižené rodince se mu dostane dobré péče.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

5 oken ze 6 už přijelo ... na zbytek dílů stále čekáme .

Obrázek

Dneska probíhala debordalizace garáže ... před

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

po dlouhé době jsem se dokopal k nahrání pár fotek z probíhajících prací a sesmolení trošky textu ...

právě procházíme fází broušení a čištění . Auto mělo původně barvu L 20 D Clementine oranžová , kterou bylo shodou okolností obdařen i Subaru brouk , tato barva se prvně objevila v srpnu 1969 , takže kdysi vypadal asi takhle :

Obrázek

Bohužel auto bylo přelakováné na červenou barvu , bohužel dost lajdáckým způsobem , takže v záhybech se barva loupala a pro velký úspěch bylo asi znova touto barvou přelakované ( údajně zákazník nebyl spokojený , tak se auto lakovalo znovu ) . Takže jsme se pro jistotu rozhodli pro očistění auta na plech , při broušení rovnou vidíme stav plechů a je příjemné vidět zdravé plechy i na obvykle problémových místech . Na červenou barvu se mi nejvíce osvědčilo použít tuto plastovou žiletku ,

Obrázek

kterou jsem používal jako škrabku , barva šla dolů jedna radost a dostal jsem se na kit , se kterým si už bez problému poradila bruska . Jediné místo , kde to takhle nešlo byly dveře u řidiče , použil se tedy horkovzdušný fén a špachtle .

Dalším problémem bylo vaření zadních držáků nárazníku , vozidlo bylo v minulosti vařeno lajdácky autogenem , takže došlo ke stáhnutí a fuka u zadní kapoty byla o 1,5 cm menší ! Tudíž se tam nevešlo ani zadní čelo , ale to nám bylo dovezeno se slovy , že mělo být sundavací , podle nás se tam prostě nevešlo a hodilo se radši do krabice . Takže bylo nutné "nosíky" uřezat , koupit nové v Kuří a trošku si s tím pohrát , nyní už je vše jak má být ! Možno porovnat na fotkách , kde už je i správna kapota , kterou jsme k vozu ještě dostali s pouze dvěma rady výdechů :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Prohodily jsme rovnou přední blatníky mezi brouky a přikládám několik fotek z postupu práce na karoserii :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kromě táty a mě se na pracích podílí i přítelkyně , která má velkou radost , že červená barva jde pryč :) bohužel bruska se moc neosvědčila , tak přišel na řadu výše zmiňovaný fén
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další částí karoserie byla přední kapota , postup byl : žiletka,bruska a opískovat žebra ... vše vypadalo OK , ale po nastříkání kitem , mě táta upozornil že takovýhle rádius prolisu na kapotě brouka být nemá , bylo to způsobeno několika vrstmi laku , které úplně změnily rádius , ale bohužel nás to praštilo do očí až v kitu ... takže se vzal fén a šlo se taky na plech :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dveře byly v dobrém stavu ,ale spodní část táta radši udělal novou , aby se předešlo problémům ... na vnitřní straně bylo přelakované lepidlo , tak se šlo taky na plech :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mezitím se pracovalo i na brzdách , z polonápravy na díly jsem sundal orig VW bubny , které měly průměr jako nové , tak jsme je pouze opískovali a nastříkali teplu odolnou barvu

Obrázek

Obrázek

Nevím proč , ale nešlo mi použít do těchto štítů sluníčka na nastavení paken z normálního brouka ( cabrio bylo původně polooautomat ) , takže z polonápravy putovaly i štíty , takže klasika ( odmastit , zalepit , opískovat , střiknul jsem to i zinkovým sprejem , barva , namazat a osadit ATE produktama)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tak a to je pro dnes všechno , pokračování snad v dohledně době :)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Herbie »

Krásná práce =D>
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

dneska bylo hezky , tak jsem sundal střechu ... doslova :) / v pozadí je vidět prozatimní plachtogaráž

Obrázek

Obrázek

a teď něco z archívu :

v zájmu zachování originality jsem z nápravy použil i kryty torzních tyčí , než kupovat brazilské .... postup : opískovat , natřít základovkou a nastříkat UBSkem :

Obrázek

Obrázek

Dál přikládám fotky z oprav těsnění kolem motoru , které jsem vyndal z subaru brouka před asi 8 lety a chtěl ho vyhodit , protože bylo pořezané , ale táta mě zastavil , že se bude ještě jednou hodit .... měl pravdu . Pro opravu jsem použil Loctite401 a osvědčil se na výbornou . Nejdříve šla dolů stará barva , která byla místy nanesena . Pak očistit , odmastit a mohlo se lepit .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tady větší trhlina bude chtít "vyspárovat" lepidlem na okna , až se bude něco zasklívat .
Obrázek

Když už jsem byl v tom , tak jsem rovnou vzal zadní stahovačky . Bohužel jedna má urvaný pant , ale není to nic co by se nedalo zpravit . Nejdříve se vzalo tempo na chrom a pak loctite na gumu .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Další na řadu byly přední brzdiče ... bohužel úplně původní stav nemám , takto vypadaly po hrubém očištění a protažení závitů :

Obrázek

prachovky rozdrbané , tak jsme se rozhodli pro kompletní rozborku ... nejdříve jsme vytlačili pístky vazelínou , která se musela pak lázní odstranit :

Obrázek

V tomto třmenu jsou použity tyto destičky :

Obrázek

které vyžadují perfektní očištění styčných ploch , ale ani to nestačilo , protože na destičkách , i když značkových (TRW) byly otřepy , takže přišel na řadu pilník

Obrázek

Obrázek

Po odmaštění a důkladném vyčištění kanálků , přišlo na řadu barvení , použil jsem natírací barvu na třmeny od Folia tecu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po zaschutí barvy přišlo na řadu skládání :

Obrázek

Obrázek

A hurá s nima do šuplíku

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od čáryfuk »

to cabrio je mi nějak povědomé ..... a co díly už jsou ? Nebo je to stále ta samá píseň :P

Odpovědět