Koupili jsme puzzle...

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Zdravím všechny,tak mě to postihlo taky.Psal se rok 2007,když přítelkyně prohlásila,že má řidičák a nemá čím jezdit.Takže se koupí další auto,pro ni.V plánu byl favorit anebo felda.Pár dní jsem sháněl,potom jsem se doma nenápadně zeptal-může být starší VW? V té době jsme jezdili ventem,takže to prošlo,VW jako VW,ne? No,pohled přítelkyně na to,co jsem přivezl-k nezaplacení.Obrázek,Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od Pětišroub »

no a jak to dopadlo?:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Příjezd brouka do rodiny jsem doprovodil frází " vše nej... k narozeninám" ,tím jsem zabránil reakci typu - odvez to tam,kde jsi to našel,no a kupodivu jsme oba směli zůstat,brouk i já.Začalo se jezdit.Pro začátek jen kolem komína,ráno 10km do práce,večer zpět.Doma vypukla válka o volant,v tu dobu ve stylu - řídíš,je to tvé auto! Ne,řídíš ty,co když se to rozsype! První dojmy,negativní-třepe se to,rachotí to,netopí to,žere to,nejede to.Když se to rozjede,nejde to zastavit.Pozitivní - je v tom sranda,reakce kolemjdoucích. Občas brouk projevil svůj názor,např.neměl rád,když jsme při parkování zacouvali.To potom nenastartoval,musel se roztlačit.Parkování předkem - bez problému.Příčina - couvačky zapojené na tvrdo,přímo z baterie.Dále - na trase delší než 15km brouk ztrácel výkon,vír v nádrži,tvrdý brzdový pedál.Jezdili jsme s 11klíčem v kapse a občas jsme přes odvzdušňovák odfoukli brzdy.Opraveno výměnou brzdových hadic. Na podzim jsem sebral odvahu a vlezl pod auto.Obrázek,Obrázek.

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Obrázek Hm,nic moc.Radši jsem dělal,že nic nevidím,do jara to vydrží.Mimochodem,v zadním podběhu nad poloosou je kulatá díra,nad a pod ní šrouby.K čemu jsou? K autu - TP je náhradní za popsaný,chjo,r.v. prý 1965 :D ,motor 1200.Tacho 65tkm.Blatníky laminát,nárazníky hrůza,zrcátka bůhvízčeho,volant nějaká imitace viktora,palubka zavařená,sedačky netuším odkud,zadní lampy divné,kola-hm,prostě puzzle.Na sedačce stuha s nápisem KAMIKADZE,to celkem sedí. Takže ví někdo,co to je zač? Zmutovaný němec rovnosvětlo? A ještě na palubce byla nálepka,mslm,že attack 2006.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od t1olimp »

Ahoj štefty a díry na zadní stabilizátor,nevídím šroub mezi kastly a rám?Více fotek :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od loufes »

Dej více fotek,ale vypadá to zhruba na němce okolo roku 72,ale plus mínus autobus...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

t1olimp - Na stabilizátor? Hledal jsem a našel jen uchycené na spodku,na boudě nee. Jak by to mělo vypadat? Nacpu sem víc fotek,jen je musím pohledat.Popojedu - s broukem jsme si na sebe zvykli,válka o volant došla do stadia -řídím já! Ne,já,je to mé auto! Došlo ke kompromisu,cestou tam řídí máma,cestou zpět já. A přišla zima do vsi.V první křižovatce já chtěl doleva,brouk rovně.Ukecal jsem ho,ale jeli jsme dveřma napřed.Ono asi 225gumy na sněhu nebudou to pravé,tak jsme přezuli.Obrázek.Dárce kol je Škoda 1203,pneu jsou carga.Máme je dodnes,slouží v zimě a na STK.Zimu jsme přežili s jedním malým crashtestem,zadkem napřed do příkopy a na jaře 2008 jsem se začal učit rozebírat.Obrázek,Obrázek,Obrázek

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Brouk s náma byl rok,odjezdil to bez větších problémů. Na jaře jsme opravili díry a vrátili se do provozu.Naše ostatní auta měla nepěkný zvyk kolabovat různě po okolí a tak se z brouka stal tahač.Dopravoval zpět k domovu dvě venta,toledo a octávku Obrázek,Obrázek.Tím si získal důvěru a padlo rozhodnutí,že s náma pojede na dovolenou.Trasa - na sever a podél hranic na západ,kam až dojedem. Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Dojeli jsme do .....,ehm,Lipníka. Auto bez výstrahy prostě zastavilo. Rychlá obhlídka - sucho v karburátoru,diagnoza - ucpané trubky,profouknout. V nádrži to zabublalo a jelo se dál. Bělotín - pro velký úspěch repete. Máma začala v mapách hledat nocleh,já přemýšlel,jak na zadní nárazník přivázat kanystr coby náhradní nádrž. S poukazem na průjezd Opavou a obecně civilizací mi toto máma zakázala. Vyřešili jsme to flaškou od kofoly s benzinem pod krovkama. Hasič by zaplakal,my jeli dál,co 25 km jsme "tankovali". V Hradci nad Moravicí nás to přestalo bavit,hodil jsem broučka do příkopy a začal hledat,v čem je chyba. Na vině byla skříplá hadička před čelním oknem,v nádrži asi vznikl podtlak. Po této mezihře už dovolená probíhala podle plánu .

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Projeli jsme Jeseníky,Zlaté hory,Kralické pevnostní pásmo a vjeli jsme do Žamberka. A tam opět selhala technika,opustila nás spojka. Pěšky jsme oběhli servisy a všude nám bylo řečeno - máme práci,nejdřív zítra,za tři dny atd. Pak mi to došlo,věta - odešla spojka na autě- byla špatná. V posledním servise jsme objednávku modifikovali - máme brouka z 65 roku a rupla spojka. To zabralo. Obrázek Tímto děkuji majiteli servisu,který dokázal na koleně spojkové lanko vyrobit a tak nás opět zpojízdnit. Projeli jsme Orlické hory a tím dovolenou zakončili.

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

Po dovolené se brouk vrátil k povinnostem odtahového vozidla,tady smýká chcíplého seata Obrázek .................... a u nás zřejmě vypukla závislost Obrázek..................Posádka se rozrostla o dalšího člena,který vyžaduje mooooc prostoru,proto jsme vymontovali zadní sedadlo a místo něj dali velkou desku,pobitou kobercem.Upravili jsme i zadní bezpečnostní pásy a začali jezdit ve třech.Obrázek

ovczaak
Příspěvky: 27
Registrován: 25 led 2013

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od ovczaak »

V této sestavě jsme bez potíží odjezdili dva roky,také jsme bez závad přežili další dovolenou.Zhodili jsme ty laminátové nárazníky a pod nima objevili celkem slušné plechové,tedy až na tu barvu.Obrázek.A po třech letech provozu jsme opět obhlíželi škody.Lak utrpěl nějaké šrámy,oblíbené Tempo taky moc neprospělo,semtam koroze.Takže následovala rozborka,brouka jsem naskládal do krabic a odstěhoval na půdu.Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek.No a časem jsem zjistil,že no toto nemám prostory,vybavení a vědomosti,takže na podzim 2010.....Obrázek

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od venouš »

škoda...aspoň že sis pojezdil :wink:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od OB »

Není mi jasné, zda jsi auto prodal, nebo ho dal někomu na opravu?
Co přijde dál???

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od radecekvol »

Proč je na odtahovce napsátno Ekologická likvidace ??? :cry:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od Lugen »

Pěkný jsou zmijovky na těch škodováckejch plecháčích :)
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od OB »

Doufám, že ekologická likvidace neproběhla! #-o
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od Pětišroub »

je to napsaný na odtahovce tak to snad dopadlo pro majitele dobře:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
gilles
Příspěvky: 158
Registrován: 07 lis 2012
Bydliště: Beroun

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od gilles »

Čtu mezi řádky,že bohužel šel............. :twisted:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Koupili jsme puzzle...

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

No hlavně, že se nezaneřádilo naše krásné životní prostředí!!!

Odpovědět