jak odstranit korozi z nápravnice

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Zdravím místní odborníky,

na které bych měl dotaz, ohledně odstranění koroze z nápravy (viz foto). Jedná se mi o to,že pokud ji dám na pískování, tak uvnitř nápravy ta koroze a veškerý bordel zůstane a když ji nechám(chápej- dovolí mi) v zinkovně ji nechat chemicky odstranit a následně žárově nazinkovat,tak bych mohl mít eventuelně vyhráno.S následným ošetřením už bych si věděl rady.

Tady jde vidět v jakém stavu je,když byla na autě . Kastle jako taková, nemá větší problém, jen pár orezlých míst.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a tady již vytáhnutá,ale kvalita fotky není nic moc
Obrázek

Máte nějaké rady,zkušenosti, jaký způsob odstranění koroze je nejlepší?

Děkuji

P.S. Snad prominete,že se nejedná o vzduchem chlazené potěšení.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od OB »

No za mne, by bylo nejlepší nápravu rozebrat na jednotlivé prvočinitele a pak zvážit co je lepší vzít jemným pískem, co je lepší vzít drátěným kartáčem a co je lepší vyměnit za nové díly. Potom jednotlivé prvočinitele nastříkat barvou. Věci které byli zinkované, nechat nazinkovat a potom to zase vše složit dohromady.
Jako příklad ti můžu uvést Lišákův topic Evžen 64.
Ale není mi jasné zda se s tím chceš takhle dělat, protože to zabere spoustu času a i více peněz. Je to na tobě!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od lišák »

Mám obavu, že když takto vypadá vně, tak uvnitř to bude mnohem horší a pouhé chemické odrezení si s tím nemůže poradit. Podobný problém řešíme na tunelu a není jiná cesta než to rozpůlit a otryskat.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Ja lišákův topic našel právě včera a klobouk dolů před jeho vinikající prací.Radost číst a sledovat fotky,ale to v mých podmínkach asi nehrozí,nemám nikterak vybavenou garáž,tudíž dělám sice generálku,ale takovou,že železo (náprava,ramena) chci zachovat originál,jen vyměnít čepy,silentbloky,ložiska,montážní materiál,atd.. Mě bylo řečeno ředitelem,že pískovat nic nemusím,že ta chemická lázeň to odstraní.Co je na tom pravdy,nevím, jelikož nemám zkušenost.Na prvodíly to je již rozebráno,tědka čekám až se vytáhnout ložiska a čepy,aby to mohlo jít na to následné pískovaní nebo zinkování.Nejsem si jiste,zda-li tady u nás by někdo dal dokupy,jak bych to rozpůlil.Nikdo si to na triko nebude chtit vzít.Nejradši bych sehnal nějakou pěknou nápravu za dobrý peníz,ale těžko se shání.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od maxmax »

Myslím, že by to chtělo naimplantovat zátky, abys kdykoli mohl vnitřek vystříkat něčím mastným, tím hodně zpomalíš korozi zevnitř :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

přesně...
vyvrtat dirku + v Hornbachu koupit gumovou záslepku...
a sem tam prolejvat olejem, ten ti vyvzlíná a relativně to zakonzervuješ...
problém se zcela nevyřeší, ale nic tím nezkazíš...a nic to nestojí :-)
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

V napravnici uz diry jsou,tudiz pokud to pujde,tak bych to nechal zarove nazinkovat,tim padem se urcite mnozstvi zevnitr odstrani a potom to zevnitr vystrikat olejem a pak ty original diry zaslepit,pokud to chapu dobre

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Pětišroub »

motorovým olejem ne, dutiny vystříkat voskem na dutiny - třeba resistin ml - a dolní otvory nezaslepovat ať má kudy odcházet případná vlhkost.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od OB »

Pětišroub píše:motorovým olejem ne, dutiny vystříkat voskem na dutiny - třeba resistin ml - a dolní otvory nezaslepovat ať má kudy odcházet případná vlhkost.
Jendo, jak se říká, bereš mi to z huby!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Tudiz tam nic nemusim vrtat ani varit nemusim.Diky za tip s tim resistinem.No uvidime jak pochodim v zinkovne,mel bych to pristi tyden vezt.Tak nejspis jeste poslu detailny fotky,nez to tam povezu.Dle slov reditele,musi mit kterýkoliv zavřený dutý profil otvory o velikosti 10cm, z důvodu bezpečnosti vůci výbuchu uzavřeného profilu..

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Pětišroub »

pokud se to bude zinkovat ponorem tak ano, pokud by se to zinkovalo tryskáním tak nikoliv
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Ano, ponorem.Doufám,že otvory o průměru 5cm budou dostačující aby to vzali.

Simmy
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2012

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Simmy »

co se týče chem. odrezení takového svařence, tak když jsem se zajímal o renovaci mojí nápravnice, jeden mistr v oboru galvaniky mi řekl, že by do toho nešel, protože ty kyseliny vyvzlínají do spojů a už je odtama nikdo nikdy ničím nedostane ... a že to pak právě ve spojích pracuje ještě rychleji, než samotná koroze ... a pěkně nerušeně, potichoučku a tak

zkušenost to není moje, jak jsem nakoupil, tak prodávám, ale minimálně k zamyšlení by to mohlo být

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Pětišroub »

já s tím pocitově souhlasím. Vyřešil bych povrchovou korozi a následně její antikorozní úpravu. Vnitřek bych ošetřil voskem na dutiny. Případně je možno si pohrát s konzervačním Konkorem, který přímo obsahuje inhibitory koroze.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

No zeptám se se ještě ředitele na tu kyselinu,ale nejspíš to teda vidím na to pískování a zevnitř buď ten Konkor a nebo Resistin.Káždopádně jsem rád,že místní členové mají zkušenosti a informace o které se dolají podělit. Děkuji

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od maxmax »

Můžu vás ubezpečit (z vlastní zkušenosti), že po namočení do 480ti stupňové zinkové lázně, nezbude po kyselině ve spárách ani stopy :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Simmy
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2012

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Simmy »

jsem na tenkém ledě, ale ... to, že se ta kyselina vlivem vysoké teploty vypaří, tak ještě neznamená, že tam nezůstane nějaký pevný zbytek, ne? abych objasnil moji myšlenku ... pokud bychom namočili nápravnici do slané vody, ta vyvzlínala do spoje, tak pak mi ani 480°C Zn neudělá nic jiného, než že se voda vypaří, ale pevná sůl ve spoji zůstane, což při zvýšené vlhkosti začne znovu pracovat

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od loufes »

Nevím proč by nemohl nápravnici prolít motorovým olejem...sám jsem ji prolíval na broukovi a pohoda.Měl jsem namíchanou takovou směs z vyjetýho oleje,resistinu,fermeži.Když to něčím proleješ a je to už shnilý,tak ta fermež se do tý koroze krásně nacucá a zpomalí tak korozi a nebo zastaví a ten resistin na tom vytvoří takovej film a je to...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Andy »

Muzu se zeptat co to je za vuz????

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odstranit korozi z nápravnice

Příspěvek od Tom_ »

Audi Coupe Quattro 20V . Docela váhám,jestli to na to zinkování dát nebo nikoliv.Jsem zvědav na reakci ředitele zinkovny.

Odpovědět