T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od TomB »

Tak a mám to za sebou, a co to obnášelo?
Napsal jsem email impotérovi že žádám u vozidla VIN: XY změnu obsaditelnosti (tímto slovem jsem se inspiroval u mr. borda :) ) z osmi míst na čtyři. Bylo mi odpověděno že jednoduší a lépe vratné je nechat si napsat počet sezení 8/4. S tím jsem tedy souhlasil a obratem mi od nich domů přišel dopis kde jest psáno,
cituji :na základě informací z výrobního závodu potvrzujeme, že vůz značky VW Transporter VIN: XY ,byl homologován jako 8 místný. Vzhledem k variabilitě vnitřního prostoru může být vůz provozován jako 4-8 místný.Požádejte odbor dopravy MÚ o změnu zápisu počtu míst celkem a k sezení na 4-8.

Tak jsem tedy s tímto lejstrem, malím a velkým techničákem, zaběhl na úřad a je hotovo... :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od VW181 »

Tak gratuluji.
To je průlomová informace... =D>
A dopis přišel zdarma nebo na dobírku?
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od TomB »

VW181 píše:Tak gratuluji.
To je průlomová informace... =D>
A dopis přišel zdarma nebo na dobírku?
Překvapivě zdarma...naprosto bez poplatku :shock:
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od eLzyx »

neví někdo, jak mají tohle místo řešené westfálky?
20190715_154742581_iOS.jpg
když to uříznu ve výšce toho vodorovného plechu, tak se to rozpadne (ten bok do uličky). Je to tam nabodované. Leda to pak svařit na tupo.
Přemýšlím nad třemi variantami.
První (na obrázku zelená), ponechat lemy, osadit lemovkou po celém obvodu. Nevýhodou je, že ta lemovka začíná jako výstupek na jinak hladkém boku, což je potencionální místo ke zranění, pokud tam někdo zapomene prsty při otáčení sesle.
Druhá (na obrázku modrá), nahoře lemy odstranit - spoje zavařit, ponechat lem jen uvnitř toho "U".
Třetí (na obrázku není znázorněna), kombinace prvních dvou - nechat lem u nadkolí a uvnitř "U", bok u uličky ořezat a zavařit do hladka.

co z toho zvolit?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Nevim co a jak resis a na tom brazku se nevyznam. Ale upravu jsem si delal a rozhodne ne tak slozite. Na busu se odrizla prepazka, odrizl se drzak dvojsedacky. Z Westfalie se odrizlo jen to co je jine, aneb bocni casti drzici zamky bezecnostnich pasu a druhe kolejnice pojezdu. To se navarilo do busa a hotovo. Zadne upravovani podbehu, plechu v ulicce a pod. Ono je dost veci stejnych, lisi se jen ty casti drzici zamky a druhou kolejnici sedacky. Kolejnice u dveri minimalne u ridice je stejna, u spolujezdce se dovari/doboduje. Nema se co rozpadnout, privareno je to k zemi, vzadu, vpredu a je tam sikmej plech k podbehu. Na foto v tvem topicu je to vse videt.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

F29310D0-16D5-4E2A-87CD-3BD0C258B2F1.jpeg
F29310D0-16D5-4E2A-87CD-3BD0C258B2F1.jpeg (54.05 KiB) Zobrazeno 5636 x

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od eLzyx »

když já mám zprzněnýho busa (3+2+3), tj. řezanka uličky. Takže jsem sehnal jiný vrak a beru z něj origo plechy na uličku.
Pojezdy a držáky z něj půjdou pryč všechny, místo toho točny na obě místa.
Ta moje fotka je po prvotním odřezání těch zadních plechů(uší, opěrek, či jak se to jmenuje) z dárce. A tam mám právě "problém" jak to doořezat, aby to vypadalo co nejvíc "originálně" (nenápadně), ideálně co nejvíc bezpečně.
Zejména jestli je rozumné odřezat i ten pertl viz obrázek.
20190715_150411994_iOS.jpg
znáš to, dvakrát měř, radši se jednou zeptej a až pak řež :oops:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od venca101 »

Osobně si myslím, že otočné sedačky jsou úplně k hovnu, ale osobní preference stranou. Udělej si čas a projdi si fotky z projektů na sambě, já tam čerpám víc než často...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od gandy »

Taky jsem točny dělal, nemohl jsem teda origo, mám pod sedačkama nádrž na plyn, ale jsou pod oběma sedáky.

Po prvním roce "užívání" jsem trochu v rozpacích..

- na rodinné dovolené naprosto nevyužitelné- na sedadla naházíš všechen bordel a dětský sedačky tak aby se dalo chrápat. V tu chvíli je příjemnější zírat na neotočenou sedačku než na otočenou, naloženou hromadou věcí..

- občas využitelné při výletech třeba s kamarády někam popít. Pokud ale venku nepadají trakaře, tak to většinou nestojí za námahu otáčet a dřepneš si na zem.

Když se ohlédnu zpětně tak to pro mě byla práce cca na dva víkendy (musel jsem si vyrábět nosníky atp) a práce to byla asi zbytečná, čas se dal využít určitě jinak. U řidiče přemýšlím, že úplně zruším, splolujezdce možná předělám..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od eLzyx »

já se do toho pustil ne že bych úplně chtěl, ale spíše že musím.
problém číslo 1: to vyřezání uličky a navaření jeklů jako podpěry spolujezdcovo sedačky provedl v mém busu někdo velice prasácky. Už na přepisu mi chlapík říkal, že tohle technickou neprojde ani kdybych se rozkrájel. Ostré hrany, sedačka spolujezdce při trhnutí odpadává, pásy chycené do nezpevněné části karoserie. Takže když se tu před rokem? nabízel rozpadlý pošťák za pár šupů, tak jsem ho vzal. Jen kvůli těmto plechům. Beztak musím opravit jeden podběh, takže vařit a lakovat budu v tomto místě tak jako tak.
problém číslo 2: rozpadlé origo sedačky se starým způsobem uchycení (do 73?). Prasklý rám, celé pokroucené. Asi by se to dalo opravit, ale ...
problém číslo 3: nesehnatelné zachovalé origo 1+1 sedačky ve starém provedení. Za rozumno.
"problém" číslo 4: povedlo se mi sehnat za pár šupů starý typ seslí z T3 (podobné westy T2), tj. mají i hlavové opěrky, což preferuji
problém číslo 5: chyběly mi pojezdy na spolujezdcovo sesli
= vzal jsem nejprve točnu pro spolujezdce, abych vyřešil ty chybějící pojezdy. No a pak jsem si uvědomil, že se tím spolujezdcovo sesle zvedne asi o 2,5cm a bude to vypadat blbě. No a tak jsem vzal i pro řidiče, ať jsou stejný.
Jestli to bude či nebude využitelné záleží asi hlavně na počasí a taky na tom, jestli se povede sehnat babu, které by se zamlouval takový způsob dovolenkování (a taky [smilie=focking.gif] ... tohodle smajlíka jsem chtěl vždycky někde použít :lol: )
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 16 črc 2019, celkem upraveno 1 x.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Pětišroub »

neni nad to si to udelat pekny :mrgreen:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od venca101 »

eLzyx píše:já se do toho pustil ne že bych úplně chtěl, ale spíše že musím...
Hele, nekecej :D Mě je jasný, že chceš přijet před místní supermarket, otevřít šoupačky, sednout si na sedák spolujezdce a jedním pohybem se otočit o 180°tak, aby všech 8 dorostenek na třímístné lavičce u pangejtu vidělo, jakej máš párty hustobus... :)
Ony to stejně neocení, páč budou všechny vejrat do mobilu... Ledaže by tvou točnu zpropagoval nějakej kůl joutuber, to by pak bylo lajků jak máku!
A teď vážně, nebylo by rozumnější vzít z pošťáka komplet podběhy s plechovejma ušima za sedačkama a dát to tak celý do busa? Ve finále to dopadne naprosto přesně jak psal Gandy. Ono to jde vidět i na srazech - kolik lidí tam vidíš dřepět v kulaťáku na otočené sedačce? - velmi výjimečně ty lidi spočítáš na prstech jedné ruky, která nedávala pozor při práci s cirkulárkou a zbyl jen palec. No a ten jeden zrovna machruje, že si čerstvě namontoval točnu...

PS: na ten svůj oblíbenej smajlík spíš věnuj čas zadní lavici. Jakože "Slečno, pojďte si sednout". Ruku kolem ramen, šáhnout na tajnou páčku vedle sebe a: "Jéé, ono se to nějak samo sklopilo, co s tím budeme dělat?" :)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Ja mel taky prznenyho busa, Westku jsem z nej udelal, aneb sparil zhnilou Westku s dobrou strechou s obyc busem s prepazkou.

Otocna sedacka je pro nas luxus, jak v T2 tak T4. Bordel a spol nahazime na ridicovu, spolujezdcova se otaci zpet jen na noc v T2 kde se chodi predem.
U T4 bordel nahazime pred sedacky a mezi ne. Na noc ma na prednich kluk rozkladaci postel, prez den je postel slozena a sedacka otocena.

Nemenil bych a az se vrati Westka jeste uvazuji na tocne pro ridice.
Přílohy
0139A6BA-A7F6-4A98-B17A-EF660C3E5130.jpeg
0139A6BA-A7F6-4A98-B17A-EF660C3E5130.jpeg (465.62 KiB) Zobrazeno 5404 x

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Sam »

Hlavně to nepřešlechtit. Třeba to pak bude po vás někdo dávat do původního stavu.... :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Tak u mne zcela vylouceno :D Westka zachranit nesla od pulky dolu a bus byl sice “po renovaci”, jak rikal prodejce, ale zcela zvlastne a asi z jine dimenze :D
Nicmene ohledne pruchozi ulicky/sedacek jsem si zcela jist, ze je to u me na 99proc identicke vuci orig Westce, vsak jsem to mel vedle sebe ;) Nekdo kdo vladne klempirskym kladivkem by to udelal nerozeznatelne, ale na to kaka civava :D

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od eLzyx »

najde se nějaká dobrá duše, co by mi změřila ten trojúhelník u B sloupku?
T2_westka_trojúhelník.png
T2_westka_trojúhelník.png (209 KiB) Zobrazeno 5240 x
Nejen strany trojúhelníku, ale i sílu materiálu a jestli to má nějaký ohyb, petrl nebo něco takového na horní hraně, tak i ten.

btw ... by člověk nevěřil jak se liší 73 karoserie od 76. To má úplně rozdílný podběhy.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Odpovědět