Nabourani do Paypalu

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Andy »

To co jsem myslel ze se muze stat jinym se stalo mne. 7 plateb mi bylo strzeno z moji kreditni karty napojenou na Paypal, vetsina z nich ted v nedeli, jedna vcera a jedna dnes brzi rano.

Ti co Paypal pouzivaji vedi ze jakmile vy platite nebo vam prijde platba, vzdy prijde oznamivaci email ze transakce probehla, at uz na ucet nebo z uctu. V techto pripadech bylo ticho po pesine, zjistil jsem to az kdyz jsem se nahodou nalogoval na muj ucet. Myslel jsem ze se mi to zda. Sice castky nepresahovali 3500,- ale dohromady to dela kolem 14000,-. Tak jsem hned sel na "Resolution Center" a tam to vse nahlasil. Uz se mi vratila jedna platba, jsem zvedavej na ty dalsi.

Kazdopadne doporucuji menit casto heslo, aby tam byli velky a mali pismena, a cisla, proste aby na to neprisel ani vasi nejblizsi (myslim to z principu, ne ze by nejblizsi toho zneuzili).

Co je dobre je ze moje banka (KB) zrejme tusila zradu a penize mi z uctu jeste nezmizeli, ba jsou "zmrzli" na 20 dnu, tim myslim ty platby, ne veskery prostredky.

Takze jsem se s tim chtel podelit aby jste si na to dali bacha. Konec hlaseni..........

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Pětišroub »

mě by spíš zajímal původ tohoto zneužití..objednával jsi přes webshopy? Nekliknul jsi na nějaký mail, který se tvářil jako oficiální od Paypal?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Andy »

Jeste dodam ze platby sli na ucty v USA a Luxembursku, coz je zvlastni protoze Paypal ma svetovy sidlo v USA a Evropsky v Luxembursku.

Jinak nevim o platbe kterou jsem provedl pres eshop. Posledni platby probehli pres Ebay, a to do Nemecka. Ty falesny platby sli na pochybni firemni nazvy.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Sam »

Tak to je nemilé. Myslím, že Paypal je v tomto nevinně. V drtivé většině za to může uživatel, který posílá své heslo po síti nezabezpečeně (ssl), zadává heslo na strojích které nemá 100% pod svoji kontrolou (keylogger) nebo se připojuje přes sítě(většinou wifi), které nejsou důvěryhodné
Tězko uhodnutelné heslo je sice dobrá věc, ale při porušení výše uvedených tě nespasí.

Sázim pět šroubů Kamax M8/14klíč na to, že ti někdo odchytl heslo k mailu a přes to se ti dostal na paypal účet.
V době iPhonu,Androidu a dalších žroutů energie má heslo k mailu v mobilu uložen každý druhý. Toto heslo posílá telefon každých pár minut přes síť, mnohdy nešifrovaně.
Nehledě na to, že nabourat se do androidu,získat root účet a odeslat si někam nastavení emailu či jiné zajímavé informace zvádne průměrný teenager. Stačí pustit na net nějakou cool aplikaci.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od OB »

Sam píše:Nehledě na to, že nabourat se do androidu,získat root účet a odeslat si někam nastavení emailu či jiné zajímavé informace zvádne průměrný teenager. Stačí pustit na net nějakou cool aplikaci.
No vidíš to Same, zvládne to každý teenager, ale já bych to rozhodně nezvládl. škoda, že nejsem teenager! :lol:
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
DuffY
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 820
Registrován: 07 lis 2006
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od DuffY »

si na to udělej přípraveček

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od wally »

Jestli vítr nevane odněkud jinud... Poslední dobou mi chodí maily od Pay Palu ale odesílatel je z nějaký prdele... a obrázky ve zprávě jsou jakoby odkazy na origo stránky Pay Palu a na konci se už píše Pay Pai... no prostě podvod jako prase. Proč by chtěl Pay Pal další info o účtu? A vůbec:

http://dropshipforum.co.uk/viewtopic.php?t=22620



We need your help
Dear valued PayPaI® Customer,
We need your help resolving an issue with your account. To give us time to work together on this, we've temporarily limited what you can do with your account until the issue is resolved.

What's the problem?

We noticed some unusual activity on the credit card linked to your PayPaI® account.

Case ID Number: PP-001-212-055-698
How you can help

It's usually pretty easy to take care of things like this. Most of the time, we just need a little more information about your account.
To help us with this and to find out what you can and can't do with your account until the issue is resolved, please proceed to our secure webform by

http://mail.dfwnb.org/paypal.com/webscr.htm

Thanks,PayPaI®
Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you will not receive a response.
Copyright © 1999-2011 PayPai®. All rights reserved.
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od sSATYRr »

myslim ze by Andy nenalit na obycejnej phishing.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od wally »

sSATYRr píše:myslim ze by Andy nenalit na obycejnej phishing.
To nevím, kolikrát máš málo času, pořádně to nečteš.. ale snad má pod čepicí, teda aspoň tak vypadá :D
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od lope »

Jak může heslo k emailu zpřístupnit Paypal (pokud není stejné)? Jinak samozřejmě zadávat heslo na veřejném počítači nebo ho posílat nezašifrovaně přes síť je skoro jako ten účet otevřít všem.

Mě připadá divný, že nepřišlo oznámení o platbě, to jde v Paypalu vypnout? Nebo se ten někdo naboural i do emailu?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Sam »

lope píše:Jak může heslo k emailu zpřístupnit Paypal (pokud není stejné)? Jinak samozřejmě zadávat heslo na veřejném počítači nebo ho posílat nezašifrovaně přes síť je skoro jako ten účet otevřít všem.

Mě připadá divný, že nepřišlo oznámení o platbě, to jde v Paypalu vypnout? Nebo se ten někdo naboural i do emailu?
Kdybych já chtěl nějaké bezpracné peníze...

1) Nasbírám si přihlašovací jména hesla k emailovým účtům co nejvíce uživatelů. Dnes asi pomocí aplikace pro Android nebo bych z okna domu vytáhl anténu a začal vysílat volnou wifi. Veškerá data bych si analyzoval a hesla si ukládal.

2) Zkusím se přihlásit daným heslem na Paypal. Pokud se zadaří, pošlu si nějaké drobné.
3) lognu se na mail a vymažu notifikační zprávy o mé aktivitě
4) vemu dalšího uživatele v pořadí a přejdu na bod 2

Pokud to hned napoprvé nezabere, mohu se lognout na Facebook, projít maily (najít výpisy z účtu, potvrzení o objednávce nějakého zboží, atp) a dohledat si dodatečné informace pro reset hesla na Paypal. Trend většiny uživatelů je ale ten, že má několik málo hesel(ne-li jedno) ke všem
službám
Začít sběrem hesel z emailu je výhodné. Služba je od počátku koncipována jako nezabezpečená a heslo je běžně dostupné. Šifrování pomocí ssl je trend několika málo let a mnoho uživatelů i poskytovatelů ssl nemají zapnuto. Je to komplikace navíc.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Andy »

Kazdopadne paypalu se podarilo vsechny platby uznat jakom nepovolene.

Same, jaky je teda reseni? Tim chci rict ze v dnesni dobe je to cim dal tim vic wifinou, kdokoliv se ti do toho muze nabourat. Menit hesla porad dokola?

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od sSATYRr »

mít na paypal unikátní heslo, na mail jedině přes SSL. A hlavně mít speciální "průtokový" účet s kartou pro platby na internetu, kdy bezprostředně před transakcí na něj převedeš peníze.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Sam »

Jedine reseni je byt zdrave paranoidni
mit nekolik kategorii hesel pro ruzne "nebezpecne" sluzby
zahodit telefon s androidem a prejit na bezpecnejsi platformu
k mailum a vsem sluzbam se pripojovat pouze pres ssl kanaly a dodrzovat ssl autority
Prihlasovat se ke sluzbam jen ze svych zarizeni a internetove kavarny, knihovny, skolni pc pouzivat opravdu jen pro verejne dostupny obsah

Tim napadeni sice nezabranis, ale dostanes se do skatulky "potizistu" a mas mnohem vetsi sanci, ze te utocnik nebude chtit resit a misto tebe louskne nekoho jineho.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Andy »

To co pises Same delam, takze jen doufam ze to byla jednorazova blba nahoda. Zatim to vypada dobre, platby se mi prubezne vraceji na ucet, ufff.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od prak »

Tak jsem taky podlehl a budu utrácet i tudy.
Jaká je aktuální ráda na PayPal? Zajímá mě především vazba na účet, na kartu, nebo vůbec na nic a jen dobíjet platebním příkazem.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Pětišroub »

nastavit si nějaký rozumný limit pro online platby
neplatit PayPalem za pórek (nazdar Kaldo)
nereflektovat na e-mailové výzvy k aktualizaci informací/ověření hesel, které se vizuálně tváří jako že od PayPalu, ale ve skutečnosti se jedná o falešné stránky

Jinak jsem za několik let neměl sebemenší problém.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od Andy »

Ja od te vyse uvedene afere uz taky ne, a to tech plateb bylo opravdu spousty.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od SO 545 »

Pouzivam k platbe kamosov PAYPAL ucet nikdy tam nieje viac ako par drobnych v podstate nic.
Pri platbe len prevedieme danu sumu a hned sa odosle.

Doteraz pohoda.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourani do Paypalu

Příspěvek od prak »

bezva, tak jak to teda je s:
"Zajímá mě především vazba na účet, na kartu, nebo vůbec na nic a jen dobíjet platebním příkazem."
zjednoduším otázku - lze provozovat PP bez vazby na účet a kartu?
Nějak to tam nemůžu najít, někde u filatelistů jsem četl, že to lze. Čekám, že to asi nebude jejich oblíbená volba a bude to někde schované.

edit - tak nic, jsem tam
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Odpovědět