Johann von Liewers - Wien

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Andy »

Po neuprosnem natlaku jistych nejmenovanych uzivatelu tohoto fora (lisak, yahodak, 5tisroub, a dalsi...), prezentuji sveho adoptivniho synka Johannka.

Vzdycky jsem mel slabost pro pre67 vzduchace, to uz je historicky dano, jelikoz mne vezli rodice z porodnice v export deluxe broukovi 65, v tom samem jsem se vezl do svych 18 let jako spolujezdec, a pak se stal mym prvnim autem. Dostalo se mi to pod kuzi a uz asi nepusti.

Rok po te co jsem se usadil v Cechach jsem si v roce 2000 poridil 1303 cabrio (coz je brouk a ne ze ne), je to pohodlny a uz moderni, ale nema to dusi, vuni, no proste smrnc stareho brouka. Proto jsem po dvou letech koupil standarda z roku 62, pomerne nevsedni model. Za ta leta jsem ale dosel k nazoru ze se mi uz nechce renovovat, tedy pokud to neni neco opravdu neobvykleho nebo pulenak a nize. Takze, po 9 letech co mi jen tak stal v garazi, jsem se s nim rozloucil. Rozloucil, ale s jasnym planem: rocnik 58 nebo 59, v puvodnim, netknutym a zachovalim stavu. Proc tyto 2 rocniky? Oval je provarenej a taky se vyrabel delsi dobu, pulenaka v puvodnim stavu tezko sezenu za krestansky peníze, a dedek bez mavatek je proste …………. jen dedek.

Tak zacal lov. Hledal jsem po vsech moznych serverech, i kamarady jsem do toho zapojil. Ruzne jsem nachazel, mnoho jich nebylo, odpovidal na inzeraty, ale stale ne uplne dle mych predstav. Dokonce jsem uskutecnil jednu neuspesnou cestu do Nemecka. No a po cirka 6 mesicich jsem objevil budouciho Johannka. Na první pohled ze zdal velice slusny, tak jsem se spojil s majitelem, zeptal jsem se ho na par veci ktery mne zajimali, a po kladnych odpovedi jsem se s nim dohodnul na navstevu. Co bylo zajimavy, je ze se nachazel asi 220 km od Prahy ale jen 25 km od hranic CR, a to v Rakousku.

Když jsem tam prijel, byl jsem docela prekvapenej. Majitel byl takovy mlady klucina, a kdyz se predstavil tak mi bylo hned jasny ze se nesmim k nemu obracet zady, ani nic nechat upustit na zem. Po zkontrolovani brouka mi bylo jasny ze to je to co hledam. Vsechno na nem bylo puvodni (vyjma leveho predniho blatniku ktery byl z neznamych duvodu menen, jelikoz nikde okolo nejsou znamky po klempirine), nejaka tak povrchova koroze. Jediny kriticky viditelny misto byl spodni ohyb predniho skla u ridice ktery byl znacne chyceny. Pod baterkou, rohy, podbehy, po d rezervou, atd.. byl jako vino. Bylo jasny ze to auto bylo garazovany a ze se o neho nekdo hezky staral. Takze jsme si placli a po tydnu jsem si s mistrem zabavy Tupajsem pro neho jel.
IMG_3331.JPG
IMG_3331.JPG (167.83 KiB) Zobrazeno 11458 x
IMG_3333.JPG
IMG_3333.JPG (164.93 KiB) Zobrazeno 11458 x
IMG_3334.JPG
IMG_3334.JPG (168.03 KiB) Zobrazeno 11458 x
IMG_3335.JPG
IMG_3335.JPG (140.66 KiB) Zobrazeno 11458 x
Chci jeste podotknout ze ma puvodni papiry, a ze jsem paty majitel. Prvni byla videnska firma Csernohorzsky která ho koupila od znameho videnskeho VW dealera A. Liewers, vlastnila do roku 1962, druhy majitel do roku 1965, treti majitel pres 40 let (!!), ctvrty majitel (ten klucina) od roku 2008 do 2011. A proc Johann? To po tretim majiteli, jako ucta za to ze se o nej tak dlouho a tak dobre staral, a taky protoze celi svuj život stravil v Rakousku a hlavne ve Vidni ktera mi pripomina Johanna Strausse.

Ma taky puvodni motor (mam ho ale musel jsem ho nechat vyndat a vymenit za jinou 30tku, protoze byl takzvane vyglajdanej), a dle certifikatu z muzea ve Wolfsburgu, je „matching numbers“ (cislo kastle, podvozku a motoru jsou puvodni). Taky jeden a ten samy klic pasuje do dveri, zapalovani a zamykani zadni kapoty. Jedna zajimavost: dle certifikatu je zamykani zadni kapoty doplnek, v te dobe se standardne nedodavala auta se zamykanim. Barva je Diamond Grey L243, interier sedo zeleny, sedacky jsou z kozenky.

Jeste par fotek, nektere s dovolenim kiwiho z uzavirani silnic 2011. Dalsi fotky asi zitra.
IMG_34091.JPG
IMG_34091.JPG (50.02 KiB) Zobrazeno 11458 x
Podzimni_uzavirani_silnic_2011_157.jpg
Podzimni_uzavirani_silnic_2011_155.jpg
Podzimni_uzavirani_silnic_2011_156.jpg
P9106205.JPG
Podzimni_uzavirani_silnic_2011_1291.JPG
P9106190-2.JPG

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od loufes »

K tomu se nedá nic říci,snad jen pecka.... =D>
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od lobovsky »

=D> čo dodať,... sehr schon
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od SkejT »

proc jsi mu nenechal puvodni zadni svetla? to bude modelka?
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Andy »

SkejT píše:proc jsi mu nenechal puvodni zadni svetla? to bude modelka?
Dobra otazka. Ty svetla co tam byla nejsou puvodni. Puvodni jsou ti co jsem mu vratil. Do te doby co brouci meli mavatka, tak meli tyto zadni svetla.
V 60 letech prisla vyhlaska kde bylo treba zvyraznit blinkry. Tim padem se zmenili zadni svetla na novejsi s blinkrem a pridali blinkry na predni blatniky (ty tam mimochodem puvodne taky nemaji co delat).

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od pulenejksicht »

konečně nějaká ta vomáčka na ten tvůj vypečenej kousek :wink: víc takových importů =D>
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od SkejT »

jaky to je rocnik? 62"?
pokud ano tak je to prechodak a patri tam ty co jsou na fotkach rakouskeho majitele.
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Andy »

Skejte, nevim jestli nectes nebo se koukas pouze na fotky. Ale asi ani na ty fotky, protoze by jsi si na posledni fotce vsimnul ze ma mavacky. A v textu pisu ze jsem chtel 58-59. Tohle je typ 11 deluxe, brezen 1959. Navic barva L243 se pouzivala pouze od 8-57 do 7-59.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od OB »

No konečně, to to trvalo. Krásný auto, sic na něm nějaká ta práce bude, ale základ výborný. Měl jsem tu možost si auto prohlédnout, když si Andy ke mě udělal výlet.
A co je na tom nejlepší? To je historie vozu. Zdokumentovaná!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Skid »

Je to opravdu krasavec. A nejvice uchylne je si sednout dovnitr a nasat tu historii. =D>
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Krásnej kousek, jen víc takovejch, taky jsem měl už tu čest a můžu potvrdit, že vše co píše Andy je pravda :-)

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od firestorm69 »

Fešák (brouk) a ex-majiteľ [smilie=1luvu.gif] Ťa na prvom fote pekne drží za prdel... (asi sa tomu nedalo vyhnúť, čo? :lol: )
carpe diem

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od SkejT »

Andy píše:Skejte, nevim jestli nectes nebo se koukas pouze na fotky. Ale asi ani na ty fotky, protoze by jsi si na posledni fotce vsimnul ze ma mavacky. A v textu pisu ze jsem chtel 58-59. Tohle je typ 11 deluxe, brezen 1959. Navic barva L243 se pouzivala pouze od 8-57 do 7-59.
je to napsany jak v krizovkach tak se nediv.
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Uživatelský avatar
BZG
Příspěvky: 163
Registrován: 04 pro 2009
Bydliště: Liberec, CZECH REPUBLIC

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od BZG »

Pěkný jsem rád,že Ti to klaplo jak jsi řikal.Jinak 62" ze mě vytáhl synovec už se na ní pomalu maká.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Andy »

Dekuji kolegove :) . To firestorm: jak jsi poznal ze mne drzi za prdel? Tim ze se tak tlemim :lol: ? A protoze se BZG sam provaril ze to je on co si odemne vzal `62, tak mohu rict ze jsem byl rad ze se dostal do dobrych rukou.

Takze dalsi fotodokumentace, tady je treba jeho rodny list
IMG_3577.JPG
IMG_3577.JPG (39.12 KiB) Zobrazeno 11087 x
A jeste nejaky fotky interieru pred ocistou, pulirovani, voskovani, atd..... Chybi predni cast kobercu, ty budou od Himmel service, predni sedacky jsou na opravu u autocalounika Rudolfa Fatola (viz reference), zadni sedak s operkou jsou v poradku, jen vycistit. Calouneni pod zadnim oknem a okolo pocnich skel se bude resit nekdy pozdeji. Jsou tam i nejaky nezbedny barevny dratky za palubkou co tam nekdo trochu bezcitne nainstaloval pri predelani na predni a zadni blinkry, co si taky nejak osetrim. Pod rezervou to je nastrikani antikoroznim cernym sajrajtem, takze to pujde dolu a misto toho vosk.
IMG_3584.JPG
IMG_3584.JPG (176.64 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3579.JPG
IMG_3579.JPG (207.73 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3580.JPG
IMG_3580.JPG (168.96 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3581.JPG
IMG_3581.JPG (205.02 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3585.JPG
IMG_3585.JPG (226.51 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3586.JPG
IMG_3586.JPG (207.87 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3587.JPG
IMG_3587.JPG (128.4 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3589.JPG
IMG_3589.JPG (174.3 KiB) Zobrazeno 11087 x
IMG_3588.JPG
IMG_3588.JPG (226.55 KiB) Zobrazeno 11087 x

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od čáryfuk »

je to voňavka se vším všudy Andy

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od pulenejksicht »

das ist ultra masacker :!: =P~
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od beetle66 »

Moc pěknej stroj, těším se někdy na setkání s naší 58 :)

PS: závidím Ti dochované mávačky
1966

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od lišák »

Tak vidíš, že to jde, když se chce. :D A vidíš, jak všichni dělají UUUUU AAAAA nad tím, jakej to je fešák. A teď nemyslím ex majitele, ale Johánka. :lol:
Hlavně pokračuj, stačí dělat "klik klik" a další fotečky budou na světě".
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Johann von Liewers - Wien

Příspěvek od Pětišroub »

paráda...čas jednou otupí i vzpomínky na původního majitele a zůstane docela pěkný auto.-) Typickej příklad mého rčení "nic nezachraňovat, přivézt a užívat"
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět