ZTP ... tak jak je to s tebou?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Šíša »

Zdravím!

Dotaz: tak jak je to s platbou poplatku (eko daně) za staré škopky a průkazem ZTP?

Neb dle zákona o odpadech - 185/2001sb - paragraf 37e se praví:

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků
(1) Žadatel o registraci použitého vozidla kategorie M1 a N1 do registru silničních
vozidel podle jiného právního předpisu 31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru,
zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci
použitého vozidla kategorie M1 a N1 v České republice. Pokud je již vozidlo v České
republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.

(2) Od poplatku jsou osvobozeni žadatelé těžce tělesně postižení, kteří jsou držiteli
průkazu ZTP nebo ZTP-P, dále žadatelé, u nichž k přeregistraci podle odstavce 1 dochází v
důsledku nabytí a vypořádání dědictví nebo v důsledku zániku společného jmění manželů.
(3) Poplatek podle odstavce 1 je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve
výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství 31g) ve výši
a) 3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
b) 5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
c) 10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).

Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3, a dále v
případě historických vozidel podle jiného právního předpisu 31h) a vozidel zapsaných v
registru silničních vozidel, pro která je vydán platný doklad o uznání testování silničního
vozidla na historickou původnost podle jiného právního předpisu 31i).

(4) Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku podle
odstavce 3 prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla. Pokud není v osvědčení o
registraci vozidla zápis proveden, platí se poplatek ve výši podle odstavce 3 písm. c).
(5) Poplatek podle odstavce 3 platí žadatel o registraci použitého vozidla kategorie M1
a N1 do registru silničních motorových vozidel na příslušném obecním úřadu obce s
rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností provádějící registraci
vystaví po zaplacení žadateli doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Na dokladu musí
být uvedeno identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo karosérie, případně podvozku.
(6) Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí. Vybrané poplatky
převádí příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností vždy k poslednímu dni
následujícího kalendářního měsíce ode dne jejich vybrání Státnímu fondu životního prostředí
České republiky.


:D

Což je sice fajn a výhodné, leč následuje novela/zákon - 383/2008 sb. http://biom.cz/cz/legislativa/fyto-legi ... 83-2008-sb - který řeší mimo jiné:

... Zákon, kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a ...


a ten řeší předmětný paragraf 37e do této podoby:


9. § 37e včetně nadpisu a poznámek pod čarou č. 31f a 31g zní:

"§ 37e

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků

(1) Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.
(2) Poplatek podle odstavce 1 je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství31g) ve výši

a) 3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,
b) 5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,
c) 10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).

Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3.

(3) Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku podle odstavce 2 prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla.
(4) Poplatek podle odstavce 2 platí žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních motorových vozidel na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností provádějící registraci vystaví po zaplacení žadateli doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Na dokladu musí být uvedeno identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo karosérie, případně podvozku.
(5) Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí. Vybrané poplatky převádí příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností vždy k poslednímu dni následujícího kalendářního měsíce ode dne jejich vybrání Státnímu fondu životního prostředí České republiky.

______________________________________

31f)
§ 4 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění pozdějších předpisů.
31g)
Například směrnice Evropského parlamentu a Rady 94/12/ES ze dne 23. března 1994 o opatřeních proti znečišťování ovzduší emisemi z motorových vozidel a o změně směrnice 70/220/EHS; směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/69/ES ze dne 13. října 1998 o opatřeních proti znečišťování ovzduší emisemi z motorových vozidel a o změně směrnice 70/220/EHS; nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ze dne 20. června 2007 o schvalování typu motorových vozidel z hlediska emisí z lehkých osobních vozidel a z užitkových vozidel (Euro 5 a Euro 6) a z hlediska přístupu k informacím o opravách a údržbě vozidla.".

:(

Což už není vůbec optimistické a jest-li to chápu dobře (doufám že nikoliv) tak se tou novelou celý paragraf změnil a již nejde použít osvobození od daně pro ZTP a veterány...??

Pak užjen následuje novela - 264/2011 sb. - kde už řeší jen ptákovinu, z našeho pohledu:

V § 37e odst. 6 zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 297/2009 Sb., se na konci textu věty první doplňují slova „a použijí se na podporu investičních a neinvestičních akcí právnických a fyzických osob souvisejících s ochranou a zlepšováním životního prostředí, zejména na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků a jejich částí“.

Takjak to tedy je?

Oni se totiž všichni na netu a pod odvolávají na znění zákona 185/2001, ale když v roce 2008 vyšla novela tak už by nemělo platit to osvobození pro ZTP a veterány.

Praku, co ty na to? :)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Tak dlouhej příspěvek se mi nechce číst...to je na celou neděli...
Ale letos máme na kontě 3 auta přes ZTP...ani jednou jsem neplatil...
Pokud někdo bude hledat proč, aby, jak, nač, v kolik, kde, možná....tak ať hledá...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Kůča »

No je to vážně dlouhé čtení :D
Jinak jestli to někomu pomůže tak v tejdnu jsem byl přepisovat auto na které se vztahovala eko daň 10 000,- kč ale jelikož vozidlo bylo v odhlášce z roku 2006 tak dotyčný co jsem na něj vozidlo přihlašoval neplatil žádnou eko daň,zaplatí ji až další majitel kdyby to auto chtěl později prodat.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Šíša »

Proto jsem ty předmětné věty ztučnil. Ale až budu úspěšný a přehazovat prachy vidlema nebudu řešit eko poplatky při registraci vozu (netýká se vůbec VW) na obyčejné/náhradní ježdění :D
Až budu registrovat busa tak "moc a na neděli" řešit nebudu, tam mi to v nejhorším nebude vadit, neb je to kára za kterou to "klidně" dám a budu mít klid.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od prak »

Šíša píše:
Praku, co ty na to? :)
dneska ne :wink:
zítra to načtu, nebo spíš pověřím některého firemního právníka
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Mirek »

Taky jsem to nepřečetl, ale teď aktuálně musím dořešit jeden převod na ZTP, tak mě to taky zajímá. Zejména kvůli tomu, že jsem v poslední době několikráte zaslechl, že od nového roku mají ZTP smůlu.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od maxmax »

Ve čtvrtek jsem jedno auto na ZTP přihlásil,jak po novém roce nevým :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Šíša »

Tak já taky hlavně zítra zavolám na magistrát. Ale zase jsem nenašel nic o ukončení vyjímky od 1/2012 :wink: jen tu novelu z roku 2008

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od radecekvol »

Ahoj kluci nevíte jak to je se ZTP momentálně a jak to bude po novém roce? Jestli nadále osvobozuje od daně? Děkuji

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od loufes »

Jestli se nemýlím,jako že se asi snad nemýlím,tak by mělo být,nebo je vše při starém a ZTP jsou od nesmyslu osvobozeni.....i v roce 2013,ale nevím proč to stejně řešíš, protože 21.12.2012 je konec světa [-X .
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Petr914 »

...loufes to má naprosto správně... :lol:

...ZTP jsou sproštěni platby ekopoplatku...a Novej rok nic nemění...hotovo...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od TomB »

Tak nas ceka v tohle tema zmena....cituji mr.Kie from nyx.cz.
Tak poslanecka snemovna schvalila zpoplateni preregistrace nasledujici po registraci "osvobozene" od ekopoplatku...predpokladam ze to projde i pres senat, takze nekdy na podzim by to mohlo zacit platit.jinak řečeno pokud někdo vyřešil ekopoplatek tak, že to prohnal přes ZTP, tak další vlastník bude muset poplatek zaplatit (pokud by se auto převádělo dál). Stejně tak pokud někdo bude po novele kupovat auto od ZTP bude ekopoplatek platit.Tedy zřejmě skončí ZTP jako "řešení" ekopoplatku. Dále už jen přes ty uznání vozidla jako historického. Pokud vse projde hladce bude to platit od 1.9. 2013......

Vice info se pokusim zjistit...
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od TomB »

http://i.nyx.cz/files/00/00/09/44/94479 ... me=ZTP.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to vytazeny cervenou.
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od TomB »

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=730" onclick="window.open(this.href);return false;
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Faor
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2013

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Faor »

jen bych se chtěl ujistit....Na začátku se píše, že by měla novela platit od 1.9.2013. Ale chápu správně ten poslední odkaz, že teda nebyla zatím schválena? Takže momentálně je to pořád při starým a bez nějakého výhledu na změnu?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od evinsen »

na ZTP se pořád ještě neplatí. stačí to takhle? ve čtvrtek jsem to přepisoval. bába za vokýnkem taky o změnách nevěděla

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Mauglí »

a napsala ti do TP EKO zaplaceno, nebo něco podobného ?

Faor
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2013

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od Faor »

No ZTP by neměli platit ani po novele. Ale jde o to, že když pak ZTP auto prodá, tak bude platit ten další kupující. A v TP je uvedeno, že poplatek nebyl vybrán - ZTP?

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: ZTP ... tak jak je to s tebou?

Příspěvek od loufes »

Tak já byl dneska po třech a půl letech přihlášet brouka a debilní ekopoplatek jsem jim zaplatil a na nějaký obcházení se ZTP jsem se s prominutím vy...l a mám klid.At se klidně nažerou holomci,když mají stejně pořád málo....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Odpovědět