1303 Kabrio

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Konečně jsem se dostal k napsání pár řádků o svém novém projektu, trochu jsem ho již představil ve svém jiném vlákně, nicméně rad a dotazů bude přibývat tak ať to je všechno hezky ucelené. Je to Superka 1303 z roku 1975, dovezená z Florencie na Slovenko, odkud jsem ho přivezl koncem srpna. V současné době je auto rozebraný a probíhá příprava na broušení , pískování, navaření rámu a sundání z kastle. Taktéž probíhá domluva s mým dvorním klempířem. Díky Coltane za kontakt. Součaný stav je tedy takovýto :
http://jirkanadruhou.rajce.idnes.cz/VW_ ... brio_1975/#" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotek mám mraky, pošlu jenom nějaké zajímavosti z rozebírací fáze. V útrobách jsem našel řadu artefaktů, které tomuto auto dávají duši - řadu splávků v místě rezervy, mince pod kobercem a ve dveřích, propisky a co mě dneska mile překvapilo, našel jsem klíček k spínačce a dveřím přichycen lepenkou v zadní lampě. :) viz v albu předposlední 4 fotky. Jak dlouho tam asi musel být? časové rozpětí je dlouhodobé, rozhodně nespěchám, ale taktéž doufám že nedopadnu jako Herbie :lol:
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Jak je vidět z fotek pohnilé je to pěkně, uvidím jak se k tomu klempíř postaví. Zdá se, že to dlouho stálo někde v stodole, všude i v interiéru na zapeklitých místech jsou pavoučí kokony, ploštice a další hmyzáci.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od lišák »

Capario píše: uvidím jak se k tomu klempíř postaví.
Ukaž mu, jak dělá OB svou 1302 a že takhle nějak si to představuješ :wink: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od firestorm69 »

Klampoš sa pobaví, ale buď rád, že to neprešlo lamino-nitovacou "odbornou" opravou, ako cabrio, čo sa tu motá v inzercii. Ten klúčik je bombový... =D>
carpe diem

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Andy »

No potes panbuh, a to jsem myslel ze ten muj pred renovaci byl zralej na cestu do srotu. Nejsem pesimista ani nechci strasit, ale to co mas pred sebou ti nezavidim........

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Tak aby bylo vidět, že se neflákám, současný stav je takovýto:
Obrázek
Obrázek
tlumiče Boge
Obrázek
originál filtr:
Obrázek
Obrázek


Měl bych dotaz, klempíř se ptal jestli se dají sehnat tyto pertly na tesnění pod přední a zadná kapotu. Vím, že třeba elvis to u svého kabria neřešil, ale třeba někdo poradí, jestli se dají koupit.
Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od wally »

Super práce =D>

Jestli nechceš být 100% originální, pertly odbrušte zahllaďte a nalepte těsnění.. Bude to jinak zbytečný zdržení a voda se tam bude držet jak pes..
Naposledy upravil(a) wally dne 06 kvě 2012, celkem upraveno 1 x.
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od hydraulik »

Na dědka sem kdysi / 5let/ kupoval ve Zlíně.. tuším v 0,5m kousek..ale cenu už nevim.Zavolej a poinformuj se.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Martin Šild
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 600
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Martin Šild »

držák těsnění kapoty 1949-7/84 :arrow:

http://shop-vwbrouk.cz/drzak-tesneni-ka ... 21574.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Popojedem :-)
kastle po opískování a stříknutá do základu. Připravemná pro klempíře.Podlaha má nové půlky a ucpávám jí na píkování.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
v tuhle chvíli poprosím o radu nevím jak rozebrat tlumič mcpherson.
Obrázek
rozebíral to někdo? shora číslo 22 šestihran, uvnitř imbus jištění.povolováním šestihranu 22 a držením imbusu akorát vyžvejkávám imbus. dělalo by se to líp v autě, kdy je chycený hořejšek i spodek?je nato nějaký fígl?
Obrázek
Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Lugen »

v podstatě to děláš správně, nejříve stáhnout pružinu, ideálně si celý rameno hodit do svěráku když už je venku . Já používam místo ořechu očkovej vyhnutej klíč a místo klasickýho imbusu imbus na golu. Kvalitní imbus je řekl bych základ. U čínskýho se ti začnou bortit jak stěny imbusu, tak potom i stěny tlumiče. Povolování si lze ulehčit prostříkáváním nějakého povolovače: wd, konkor... Když už se měl nějakej tlumič uplně vyčvachtanej, natlouk jsem do něj hvězdičku, kterou se povolujou homokyneťáky u superky...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

díky moc za odpověď.jdu bojovat.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Radek »

Pomuze toto?
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... lumic+1303" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Díky moc.
je to v zinku :-)
Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Lidi chtěl bych se zeptat , čím by bylo vhodné nastříkat popř. natřít bubny, pružiny a části tlumiče mcpherosn, spojovací tyče řízení,poloosy a jiné díly spodku. nejdříve jsem začal akrylem s zinkovým základem. to je dobrý, ale kua drahý. přešel jsem tedy dle Petrovo rady na syntetiku -vybral jsem alkyton od něj primer a pak vrchní barvu lesklou černou. moje poznatky se syntetikou jsou zatím takovéto. . dělám jednu vrstvu základu a dvě tři vrstvy laku, mezi jednotlivýma vrtvama den schnutí. potom nechám tři dny uschnout, zabalim to do igelitu protože to je na omak suchý. po rozbalení z igelitu vrásky jako prase a můžu stříkat znova. přeci nebudu každou vrtvu alkytonu nechat tvrdit týden, to bych to auto dělal sedm let, nehledě na ten bordel co tam napade.kde je silnější vrstva, neproschlá tak se mi to ještě zkrabatí. prodejce tvrdí nechat vytvrdit ten alkyton týden a jako jinou aletrnativu dražší mi nabízí epoxidový dvousložkový základ a na to dvousložkový polyuretan (černá lesklá ral). ta syntetika je furt taková gumová, nedovedu si představit použít stahováky na ty pružiny mc pherson , hrozně bych to zase poškodil . co si myslíte o tom epoxidovém základu a následně polyuretanu na tyhle části auta? na celé karoserie jedině tohle, to je jasný. v článku o lakování kterým jsem se jakštakš prokousal se moc tyhle díly neřeší. Vím , že třeba OB používá na štíty vypalovací barvu - to vypadá pěkně a mám to taky tak.možná použít nitrobarvy, ale ty jsou v dnešní době nesehnatelné. no a pak existují ty hamerite , prokovy, industroly atd, vše syntetiky ale tyhle plotovky tam moc dlouho určitě nevydří.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Lugen »

Na pružiny a drobný díly komaxit, víc vydrří proti otěru. Jinak na podvozek PUR a pod něj dvousložkovej epoxid s vysokym obsahem zinku. Dělá se s něma hezky, schnou a pevnost podobná jak syntetika.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Kůča »

Já jsem třeba plechy na motor nechal opískovat,pak slabou vrstvu alkyton základ a přes to jednu vrstvu alkyton černou,(nevím proč tam dáváš tolik vrstev,to je podle mne blbost.)
Nápravy,tyčky řízení atd. jsem stříkal epoxidem.http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... &start=260" onclick="window.open(this.href);return false;
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Capario »

Dobře, komaxit lze použít na ty tlumiče, ale ne na poloosy ,kde jsou ty homokynetické klouby. myslíš že na pružině vydrží když je tak tvarově namáhaná? dřív se mi na to zdála vhodná ta syntetika než jsem s ní začal pracovat :)
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od maxmax »

No, mně na pružinách na Syncru drží už 3 roky :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: 1303 Kabrio

Příspěvek od Lugen »

Proč ne na polosy, ja ho na nich mam asi pět let... A na pružiny... taky dobrej, právě že je pružnej, odolnej atd...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět