Merlin-mexiko

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Měl se brouka 1303-s a pár vw vraku.Jezdili jsme na srazy a závody.Brouk cup jsem jezdil jen 2 roky,ale i tek to byla zábava.Přítelkyně chtěla taky brouka, tak jsme se jeli podívat na mexiko ze 35 tisíc.auto vypadalo dobře a při jízdě táhly jen brzdy do strany.Buhužel to nebyla pravda,coš se ukázalo až doma.přítelkyně se svezla tak 3 kr. a vic už ne.Při zvednutí předku auta jsem rukou hýbal celou přední nápravou.Zkoumal jsem,jak to vyvařit,ale bylo to marné,tak musel jít podvozek dolu.A tím to vše začalo..... Dlouhá renovace,trápení,rozchod,zlomená ruka atd.V tomto topicu bych se chtěl věnovat hlavně plechařině a provedení klempířských prací,které jsem dělal sám.Věci mechanické mi pak dělal otec.Horší to bude s fotkami.Ze začátku nějaké mám,ale digitály nebyly,tak potřebuji scanner.
VW MERLIN ten co plete písmenka

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

První operací bylo sundání karoserie z páteře.To se podařilo pomocí flexy a majzlíku.Bylo to svařené na tvrdo :shock: .Při rozebírání se přišlo na to ,že to není moc dobré ani s kastlí a rámem,při sundání nádrže byl džák mezi karosérií a nápravou rozlámaný.Divím se že náprava nikde neupadla.Plán byl takový,že se to trochu povaří a dá se jiný rám a nové podlahy.Na zahradě sem měl němce 68 s kotoučema.Z toho se vzala páteř a po pečlivém měření bylo rozhodnuto,že se použije.Na páteř se dala př.náprava a převodovka,aby byl skejt na kolech.Očištění rámu a zavaření předních špiček,kde jsou dva a dva šrouby,bylo jednoduché.Podlaha se navařila až po nasazení karosérie na rám,aby šrouby pasovaly na puvodní prahy.V té době jsem myslel že je zachráním.Po nabodování podlach šla karoserie na zahradu na cihly.Rám se odstrojil a začlo se na něm pracovat. Na rám byly dovařeny podlahy a odstartovalo dočištování rámu,který byl pak ošetřen základovou barvou a nástřikem body.Posléze jsem ho nalakoval na modro.Práce byly přerušeny mými osobními problémy a koupením ponorky,se kterou jsme začli jezdit na srazy. S renovací se pokračovalo pomalu,nejhuř vypadala př.náprava-klasika rohy,mezi rameny-zde šla reparatura,vršky tlumiču.Rám se začal rýsovat,protahovala se všechna lanka a nové struny.Já čistil převodovku a táta skládal př.nápravu. U převodovky se musela vyměnit přední část,která by nešla na silemblok.Mexická převodovka totiž byla trochu jiná než německá.Na rámu byla př.náprava,převoduvka,brzdy po go,řízení,spojovačky i fofr klacek.Bohužel sem potřeboval dělat melouchy a tak skejt putoval na zahradu,kde byl 2 roky pod plachtou,což se na něm podepsalo.Do toho sem dostal práci v servisu jako klempíř,a tak se zas nedělalo. V práci mě napřed přišel pod ruku spartak,pak oldsmobil 66 a naposled cadilak 72,který byl mimochodem poslán na lak do Počernic.Chudák Dejv :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Stav dnes.karoserie na rámu.ObrázekObrázekZadní podběh.ObrázekObrázekPředekObrázekMezera mezi dveřmi a bokemObrázekObrázekViditelný svár ze vnitř-málo vyhlazení.Palubka.ObrázekObrázekFalc na boku.ObrázekVnitřní rohy.ObrázekFalc na dveřích.ObrázekBrzdy- před a po.ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) t1olimp dne 25 lis 2011, celkem upraveno 1 x.
VW MERLIN ten co plete písmenka

dawe82
Příspěvky: 139
Registrován: 10 dub 2010

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od dawe82 »

moc pekna barva .. takovej standard look ... jen tech barvicek je na me nejak moc .. (ale ta zelena se mi libi ... vypada to na ral 6018 ... :))
"I never fucked anybody over in my life didn't have it coming to them. You got that? All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one."

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

dawe82 píše:moc pekna barva .. takovej standard look ... jen tech barvicek je na me nejak moc .. (ale ta zelena se mi libi ... vypada to na ral 6018 ... :))
Spíše call-look,pod orandžovou je bílá a na orandžové je bezbarvý lak.ta zelená je Alkyton :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od Šíša »

To asi ale nebylo Mechiko neb to nemá půlměsíce za oknama... :?:

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Šíša píše:To asi ale nebylo Mechiko neb to nemá půlměsíce za oknama... :?:
Vše zavařeno
VW MERLIN ten co plete písmenka

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od Šíša »

Jo ták... :D

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Dárce páteřeObrázekKaroserie-nové prahy,boky,špičky,dno kufru,z.čelo,atd.ObrázekZavaření lyšt a otvoru na zrcátko,naražení žepu.ObrázekPasování nového zadku.ObrázekPředek.ObrázekPalubka.ObrázekPráce se Spotovačkou,odstranění lupání.ObrázekSloženo a spasováno.Obrázek
Naposledy upravil(a) t1olimp dne 09 pro 2012, celkem upraveno 1 x.
VW MERLIN ten co plete písmenka

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od Šíša »

Ta svářečka je nějaké staré WLSP a pod, ne?

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Šíša píše:Ta svářečka je nějaké staré WLSP a pod, ne?
TA spotovčka? Celkem nová,nevařuje hřebíky,a ruzné podlošky,pak vemeš cukačku a cukáš?jestji myslíš to staré céočko tak to je z fabryky a vaří jak divé :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od Šíša »

Ne, to COčko, oddělenej zdroj a podavač.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Je to spotovačka,taková pistole na 220v.stará 4roky,princip do středu dáš hřebík,kde je jakoby plus.Přitiskneš ke očištěné karoserii,kde je nějaká prohluben,a na chvíli zmáčkneš,vytvoří se tam oblouk a hřebík drží,vezmeš cukací kladivo, které je mimo a nasadíš ho na hřebík. Pomalým cukáním vytáhneš důlek,či větší promáčklinu a hřebík poté utrhneš od karoserie sykovkami a tento postup opakuješ pokud to nemáš vyrovnané.
VW MERLIN ten co plete písmenka

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

A tady pracuje lakýrník.ObrázekObrázekObrázekObrázek
VW MERLIN ten co plete písmenka

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Co říkáte na ty tapecy ? ObrázekObrázek
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od wally »

Béžový vypadají dobře...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

Tak pokračování,vosk a čalounění.ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od loufes »

To čalounění střechy jsi kupoval kde? A dělal jsi si ho sám?
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
lukas.warisch
Příspěvky: 163
Registrován: 15 kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od lukas.warisch »

a Rendo jeste jsem ho vlastne nevidel jak vypada tet , ukaz foto =D>
:D (o(_!_)o) :D
--------------------------------------------------------------
Vw brouk 1.2 1964-8 :-) white&blue
Vw bus T1 1962
VW brouk 1953 oválek

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Merlin-mexiko

Příspěvek od t1olimp »

lukas.warisch píše:a Rendo jeste jsem ho vlastne nevidel jak vypada tet , ukaz foto =D>
Merlin vypádá pořát jak na první fotce.A čalounění stropu je univerzál co prodává Jaško,plus ponoc čalouníka,čekám na bubny sou u sostružníka :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Odpovědět