Herbie replika

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Herbie replika

Příspěvek od Suky »

video super a ty titulky taky :D .
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Herbie replika

Příspěvek od Kůča »

Teda,ty by jsi mohl z fleku natáčet film , moc pěkný. :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Herbie replika

Příspěvek od liba »

Paráda už se těším na další =D>

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od wally »

JardaZ píše:Díky ale je tam dost chyb a finální podoba měla být trochu jiná ale... dejme tomu , koukat se na to dá..... zase jsem si na sebe ušil boudu. Výroba tohodle zabrala kolem třech měsíců. A když to vidim .. předělal bych to :-)
Jojo tak to má být, vždycky nespokojený autor... tohle přetočit, jinej střih, přefotit... něco mi to připomíná =D>

U nás super...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od karlosVW »

=D> pajáááda
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vw-Blasen
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 407
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Zábřeh

Re: Herbie replika

Příspěvek od Vw-Blasen »

Tak to je fakt pecka! Tak zkusím zahodit dynamo a rozdělovač s kabelama jestli to tak pojede =D>
Moc hezky! [smilie=love.gif]
Vzduch se nepřehřívá ani nezmrzne..

Uživatelský avatar
Knofel
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 263
Registrován: 13 bře 2011
Bydliště: Co by kamenem dohodil od Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od Knofel »

Parádní auto a super videa! :) Ať dobře slouží . [smilie=andere047.gif]

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Tak již dosloužilo.
Někteří už o tom slyšeli a někteří ne. Ale Herbie byl dnes prodán.
Vím že jsem ho prodávat neměl ale nebyla jiná možnost. Jak jste již asi slyšeli, pořídil jsem Pontiac Firebird ale to není myšlená náhrada za Herbieho.
Vyšel na 30 000,- takže jsem si jen v ceně felicie koupil pořádný kus auta.
Pro všechny co vás zajímá co se stalo a proč šel Herbie z domu, vám tu sepíšu celý příběh abych nemusel jednotlivcům odpovídat na dotazy proč, co a jak.
Pokud se ovšem budete chtít zeptat na cokoli, co tu nenapíšu tak se klidně ptejte a posílejte maily na jardazila@seznam.cz



Takže, vše vzalo úplný počátek novelou zákona, který změnil parametry pro invalidní důchody. Moje mamka měla invalidní důchod kolem cca 12 000,- a ten jí byl odebrán.
Bylo jasné že to přijde ale bylo třeba to nějak vyřešit. Shodli jsme se že raději než aby jsme prodali brouky prodáme dům (jehož hypotéka činí cca 12 000,-).
Takže přijel náš přítel z Plzně vlastnící realitku a postaral se o vše potřebné. Ovšem na dům se dlouho nikdo neozval.

Téměř po necelém roce, co je inzerát na webu se začal blížit čas, kdy se ukázalo že už musíme začít jednat. V našem domě jsou, sice menší, ale tři bytové jednotky. Z toho jedna neskoulaudovaná a jedna skolaudovaná jako prodejní galerie velikosti garsonky. Našla se naše dobrá kamarádka (broukařka) s jejím novým přítelem, že si onen nedodělaný byt, kde chybí podlahy, kuchyň, koupelna, radiátory a schody dodělají a investované peníze si odbydlí a o energie se s námi podělí. To by naší situaci zachránilo, tak jsme na to kývli. Měsíce šli dál a onou nejmenovanou broukařkou jsme jezdili vybírat kuchyň, dlažby, obklady, dveře, atd. Na bytě se začalo cosi tvořit a vše ubíhalo tak jak mělo. V předvečer podepsání slmouvy se ještě zdálo být vše ok.

Došlo na podepsání smlouvy ale k podpisu nedošlo s tím, že půjdou jinam. Od dalších obyvatel našeho malého městečka se pak k nám doneslo, že se tak rozhodli už dávno před tím, jen nám to prostě neřekli.

Takže co teď? Byt už se dodělat musí a spoléhat na to, že se najednou najde kupec na dům a do září zaplatí se také nedalo. Bylo tedy třeba někde vzít peníze na dodělání podlah, kuchyně, koupelny, schodiště, topení, osvětlení, dveří a nábytkového vybavení bytu.

MamkaZ se nabídla že prodá Hašlerku ale řekl jsem že to stejně nestačí, nenechal jí v tom a prodal i Herbieho, který dnes (23.7.2011) odjel s novým majitelem na Ostravsko.

Byt si doděláváme více-méně s přítelkyní a byt, ve kterém jsme teď se pronajme a to hned od Září.

Takhle to dopadá, když věříte přátelům o kterých si myslíte, že jejich slovo platí. Sám osobně jsem velmi odrazen někomu důvěřovat a ona dáma pro mne vždy byla předobrazem člověka, kterému mohu plně důvěřovat a který si stojí za svým slovem. Pevně doufám v to, že ona se v jádru nezměnila a že se jedná o vliv jejího současného přítele, ovšem dám si sakra pozor na to, komu budu důvěřovat a získat si mou důvěru bude opět o hodně obtížnější.

I když to všichni víte, tak díky tomu že jsem se spolehnul (a nejen já ale i mamka) na slova této mladé dámy a jejího nerozvedeného přítelem jsem byl donucen prodat z dětských snů největší a to vysněného Herbieho, který nejen mne ale i spoustu přátel a broukařů stál nemálo úsilí, potu a mnohdy i pár tržných ran.

Nic méně, naskytla se mi možnost za cenu lepší felicie pořídit Pontiac Firebird. Je to vůz hlučnějšího charakteru a za temných nocí se rád ozve pod okny ložnice těch dvou, kteří slibovali, slibovali a nakonec svému slovu nedostáli.

Nic méně mně uklidňuje, že Herbieho dostal do ruky mladý člověk, jehož snem byl tenhle brouček od malička zrovna tak jako můj. Mnoho nocí jsme spolu strávili na internetu psaním o tom, jak Herbieho udělat a jakého brouka k tomu vybrat, až sám Herbiem odjel. Jen je to broukař začátečník a brouků zatím neznalý. Tak kdo jste z okolí Ostravy - prosím trochu na něj dohlédněte a pomozte :)

No a na rozloučenou i trochu pro pobavení, poslední serie fotografií z mé a přítelkyně ruky:
005.jpg
006.jpg
No a jak to vypadá, když nastavíte samospoušť a dobíháte... občas se i něco zvrtne hlavně když narazíte na kořen, který má větší odhodlání než vy...
007.jpg
Zde již původní úmysl:
008.jpg
015.jpg
046.jpg
024.jpg
035.jpg
038.jpg
041.jpg
043.jpg
044.jpg
046.jpg
A Herbík s novým majitelem (ten úsměv mi moc nešel)
P1040631.jpg

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Herbie replika

Příspěvek od aircooled »

To už tak v živote chodí, že prinesie chvíle, keď musí človek prehodnotiť priority.

Ale celý ten príspevok mi príde ako snaha a obhajobu tohto rozhodnutia a to myslím nie je na mieste.Proste sa veci takto vyvinuli.

Raz sa k vwzducháčovi určite ešte vrátiš :wink: .
ExBruno

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Není to tak myšlené jako obhajoba. Nehodlám se hájit jen chci předcházet bombardováni maily, jako se mi stalo na facebooku. Nehodlám se nijak hájit, protože sám vím že jsem udělal kravinu a to obhajovat nepotřebuji. Jen jsem líný psát každému broukaři, kterého by to zajímalo, zvlášť proč jsem to udělal. Přijde mi to jako rychlejší cesta. Takovéhle rozhodnutí bych stejně měl hájit tak pouze sám před sebou a kvuli tomu to nemusím dávat na internet.

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Herbie replika

Příspěvek od bubák »

nejtěžší je to vždycky vysvětlit sám sobě .. vím o tom dost

komu v Ostravě to bylo prodáno?
známe ho?
pan chytrej

Obrázek

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Nene je to uplně nový broukař začátečník a Herbie je jeho první brouk. Nehledě na to je to kamioňák takže aby našel čas vyrazit na sraz bude asi oříšek.

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Herbie replika

Příspěvek od bubák »

ukáže se tady?
budeme mu chtít poslat nějakou pozvánku na setkání a podobně, takže pokud ne, pošli mi na něj prosím konťakt do sz
kuju
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Herbie replika

Příspěvek od firestorm69 »

Pekne si to napísal a klobúk dole. =D> Teraz cítiš horkosť, lebo auto je fuč a fuč budú asi čoskoro aj peniaze, ale buď na seba hrdý, že môžeš mame pozrieť do očí a ona musí byť hrdá, že má takého syna a možno nastávajúcu nevestu, ktorí stoja pri nej a sú schopní niečo obetovať. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a ver tomu, že toto nikdy nebudeš lutovať. A aby tento môj príspevok nevyznel pateticky, bolo to len staré auto, nie? :mrgreen:
carpe diem

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Děkuju .. .jen oplácím co mamka mnohokrát udělala pro mne.
a mimochodem:
JÁ TI DÁM STARÉ AUTO!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Jen jedna věc co mě také docela tíží. To jsou srazy. Nějaký čas nebudu mít vzducháče VW ale na srazy bych rád.
Je jasné že můžu na čumendu ale znáte mě. Nejraději spím v autě a pokud nebude možnost chatkového ubytování v areálu srazu (radši přespím v autě než ve stanu)
musel bych buď spát v autě někde jen tak na ulici nebo shánět někdo něco po okolí a dojíždět, což zabraňuje některým večerním radovánkám.

Nic méně rád se tímto nabízím jako pomocný vůz pro organizátory, který může třeba stavět křižovatky, pomáhat jako safetycar, pomoct jako rychlá spojka od někud někam nebo jakkoli jinak dle libosti. Rád budu jezdit na srazy jako divák a popovídat si ale rád bych s vámi také pobyl večer, do dlouhé noci. Což by pravděpodobně nebylo ono, kdybych jel domů nebo někam do pensionu.

(PS už přemýšlím jak na autoplachtu vytisknout fotku brouka a házet přes auto plachtu :-) )

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Herbie replika

Příspěvek od liba »

Dáš si na kolo znak vw a pojedeš na sraz na kole nebo tě přerazim #-o :oops: :lol:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Já chci kolo větry chlazené ---- nebo poháněné? :lol:

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Herbie replika

Příspěvek od liba »

No tak to musíš něco šikovnýho sníst a pak na to kolo a ten pohon ----no vždyť víš :lol:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Herbie replika

Příspěvek od sSATYRr »

Bob roky jezdil na srazy stopem
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Odpovědět