karlosVW & VW T1

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

karlosVW & VW T1

Příspěvek od karlosVW »

VW T1 Nautilus / karosa / horník aneb jak jsem "vykradl" Havwířovw
Tak...a je to venku.Chtěl jsem to sice tajit alespon do doby než bych vylepšil zásah kutila domácího a úpravy ze kterých se už od pohledu dělá mdlo...vylepšil.
Díky špionovi IGimu (viz špioni),který mě hnedle na počátku cesty zpět vyfotil se tedy přiznám už ted. :mrgreen:
O tomto autě tu už nějaká diskuse proběhla,obzvlášť o vylepšeních předních a zadních světel se nepsalo moc lichotivě. i já jsem se o něj zajímal,nechal si posílat fotografie...což majitelka ochotně plnila. S paní jsem taktéž diskutoval o ceně,jelikož měla představu o 160tkč...což bylo moc.Po několika emailech a telefonech,delší odmlce ve vyjednávání byla cena snížena na 130tkč,což bylo o kus méně než na počátku. Rozhodl jsem se,že vezmu podval,peníze a pojedu se na tento výtvor neznámého umělce podívat...smířen s tím,že odjedu s prázdnou opět domů.
Dnes v 03,00h společně s kamarádem...vyzbrojeni kompresorem,montérkami,dloubátky...magnety,svačinou a dobrou náladou jsme vyrazily směr Havířov (350km).Na místě jsme byly v 7,00h SEČ...majitelka dorazila 15 minut po nás.
První vizuelní ohledání odpovídalo zaslaným fotografiím,pak na řadu přišlo ohledání slabým magnetem...vše OK. Auto jsme po dofoukání pneu kompresorem vytáhly z garáže zapomocí mladšího z rodu transporterů a lana (jedno kolo bylo zablokované). Kolo se povedlo odblokovat dobře mířenou ranou kladiva na disk vzpurného kola.
Začalo válení pod vwozem na dovezené podložce,odhrnování gumových koberců,odklápění sedaček....opatrné oťukávání částí karoserie...
Co jsem nečekal se stalo....nikde kus hniloby..nikde ani jedna díra.Lemy,prahy,spodky dveří,nosníky,čelo přední i zadní,trubka topení....vše bez koroze. Auto již někdo vyvařoval.Je to ve stylu devadesátých let,bez použití jakéhokoliv reparature plechu...vše je dotvářeno z kusů plechu,trubek,profilů...ale nutno poznamenat,že velmi poctivě. Vše ošetřeno základovkou a spodek auta navíc kvalitně jakýmsí tlumexem asi.
Bědoval jsem před majitelkou a ukazoval místa,která s německým výrobcem nemají vůbec nic společného...že patří spíše výrobci z českých luhů a hájů,či na vozidla mladší výroby...nebo že na vwozidlo nepatří vůbec (víko motoru je komplet osobitým výtvorem nedoceněného karosáře). Paní s tím však měla pramálo společné.Auto patřívalo jejímu otci,který jej takto hnedle po rekonstrukci zakoupil,párkrát se svezl...ustájil VW oře v garáži a ...umřel.
VWozítko stálo v garáži bez hnutí celých 12 let a až já jsem si dovolil jej vytáhnout opět na denní světlo. Paní jsem řekl,že auto sic vypadá dobře,ale návrat do originální podoby by byl velice náročný a to dozajista sráží jeho cenu ještě o nějakou korunku níže,zda by o této skutečnosti ještě nemohla uvažovat. Auto jsem naložil a poté cenu po krátké diskusi snížil na (ehm,ehm..no ještě o dost peněz) a odvezl. A nebýt zdejšího špiona.....

Vím,že pro mnohé zde je toto kousek bezcenný z hlediska originality vnější i vnitřní,ale pro mě má cenu velkou....nemusím nikde nic vařit,jen juknu na brzdy,trubičky,hadičky,spojkový válec,světla přední a zadní,interier,stěrače,řazení,řízení,pneu, disky,elektriku,těsnění oken,nápravy (taktéž vše vypadá velmi zachovale a vše je řádně promazáno)...motor (ještě jsem nezkoušel zda se točí :roll: ,ale olej vypadá jak kdyby ho do motoru někdo nalil včera...samozřejmě ho vyměním) atd,atd
Nejdůležitější pro mě je,že už ji mám...a mám "klid" (nebudou,nebudou).Zahrnu ji láskou a péčí..tedy pokud to čas dovolí a jednou s ní snad i vyrazím,tedy pokud bude mít potřebné doklady a značky (velký CZ TP mám).
Dost psaní...zde jsou nějaké fotky...
Přílohy
generace 1963 / 2009
generace 1963 / 2009
ach ty blinkry...
ach ty blinkry...
autor: špion IGi (Ostrava)
autor: špion IGi (Ostrava)
normal_06032011099.jpg (38.53 KiB) Zobrazeno 15286 x
foto z inzerátu...
foto z inzerátu...
Naposledy upravil(a) karlosVW dne 05 led 2013, celkem upraveno 3 x.
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od karlosVW »

podvwozek :shock:
Přílohy
IMG_0694.JPG
IMG_6423.JPG
IMG_6424.JPG
IMG_6426.JPG
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vw-Blasen
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 407
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Zábřeh

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Vw-Blasen »

Krásná, vypadá zachovale. Gratuluji a vítej :wink: Musíme budovat základnu ponorek v čechách :mrgreen:
Fotky z křepelky to je kousek ode mě :shock: kdybych Tě potkal tak za tebou pojedu dokud mi nedojde nafta :mrgreen:
Za ty peníze je to podle mě nádhera a vůbec bych ji nenazýval bezcennou.. Mě se líbí moc..
Naposledy upravil(a) Vw-Blasen dne 06 bře 2011, celkem upraveno 1 x.
Vzduch se nepřehřívá ani nezmrzne..

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od pulenejksicht »

gratuluju k ponorce , v tomhle případě radši míň řešit a víc jezdit ... :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Suky »

No kdo to s tou cenou umí tak holt umí.A je fakt že nebudou.Nečekal bych že bude takhle zdravá.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od IGi »

JEJDA:)
omlouvam se ze jsem te takhle sproste naprasil ... :oops: ale nevysel jsem z toho zadarmo .... jelikoz jak uz to byva kdyz jsem te zahlidl dokazal jsi mi vzdy ujet na krizovatce ty jsi projel ja mel cervenou ... pokutu jsemsice nedostal ale kanistr s benzinem jizdu nejak neustal tak nam ted auticko voni po benzinu ... mijeli jste me kdyz jsem stal na krajnici(modre saxo) a vjizdeli v ostrave na obri kruhac tesne pred najezdem na dalnici... to uz jsem cistil kufr od benzinu :-D kazdopadne nasledna cesta za opavu stala za to :)

jinak k ponorce gratuluji !!vedet v jakem je stavu zajel bych si pro ni a kaslal na koupe noveho auta... :wink:
tak at vitecne slouzi a jeste jednou PARDOOON :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od karlosVW »

tak ten velký kruháč jsem si obkroužil 2x....bo jsem nevěděl zda směr Hradec nebo Brno... :lol:
Jako by tam nemohly dát i ceduli OLOMOUC :roll:

PS: to Saxo jsem tam viděl :)
Naposledy upravil(a) karlosVW dne 06 bře 2011, celkem upraveno 1 x.
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od udeeska »

Podle meho nazoru jsi koupil velice dobre,prekvapive vsechno v dobrem stavu a co jsi usetril+
co jsi planoval vrazit do rekonstrukce mas na zpetnou prestavbu do originalni podoby.
Zajimali by me detajlni fotky postizenych mist,jako zavarene diry blinkru a tak.Nezapomen pred
protocenim nalit petrolej(se uzivalo kdysi)do valcu,ze by jsi si pripadne nepolamal prilepene krouzky.
Preji mnoho zabavy a blahopreji............ :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
karlosVW
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2008
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od karlosVW »

jj...to zalití olejem co jsem plánoval změním na petrolej,řádně to tam šplíchnu...nechám "působit"...další den zopakuji a pak se opatrně pokusím pohnout řemenicí.
Jo..a taky musim někde koupit 6V baterku..nebo to nějak napojit na zdroj co mám v práci #-o Tajně jsem doufal,že by to mohlo být již kutilem předěláno na 12V,ale asi neeeee....bo jsem na klaksonu viděl pěkně vyražené 6V :cry:
Musím zde na foru pohledat jak je záludné a náročné předělat 6V na 12V soustavu...určitě to tu někde bude...

Jo,ty pozice starých blinkrů mě také zajímají...vyfotím...dodám..
VW T1 1962 Nautilus karosa tuning
http://karlosvw.rajce.idnes.cz/VW_T1_Nautilus/
http://www.ahcl.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Kůča »

Tak by jsem ti chtěl také moc pogratulovat.Myslim že jsi udělal velice dobře ,za ty peníze. :D
Auto vypadá z fotek velice slušně.A co se týká těch věcí zasažených kutilem je jen otázka času a myslim že né ani moc veké námahy to dát do původního stavu.Tak že vítej mezi Ponorkama. :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od prak »

karlosVW píše: a poté cenu po krátké diskusi snížil na (ehm,ehm..no ještě o dost peněz)
Vw-Blasen píše:Za ty peníze
Suky píše:No kdo to s tou cenou umí tak holt umí.
Kůča píše: ,za ty peníze.
tak to pusť
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Pětišroub »

naftu
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od ovalisimus panornik »

No, je to kus, a pokud platí co píšeš "Zahrnu ji láskou a péčí", tak dej rychle do prdele ty věci kutilský !!!!!
držím palce a doufám, že se nový majitel ukáže třeba na Folcikiádě, nebo na Bad Ponorkách :wink:

ugo fantozzi
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 393
Registrován: 11 lis 2005
Bydliště: nussdorf

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od ugo fantozzi »

Obrázek

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od udeeska »

..no a tyhle stary panty a kliky+svetla rozprodas a bude jeste na jednu ponorku :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Vw-Blasen
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 407
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Zábřeh

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Vw-Blasen »

Pro Pětišrouba: Přepokládám že to bylo na mě? Sorry no. Už sem nic psát nebudu pokud vám vadí už i to že jezdím i na naftu :evil:
Vzduch se nepřehřívá ani nezmrzne..

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od sSATYRr »

Vw-Blasen píše:Pro Pětišrouba: Přepokládám že to bylo na mě? Sorry no. Už sem nic psát nebudu pokud vám vadí už i to že jezdím i na naftu :evil:
prsky prsk [smilie=focking.gif]
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Vw-Blasen
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 407
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Zábřeh

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Vw-Blasen »

Pokud šlo o naftu do toho motoru tak bych doporučoval spíš ten petrolej.. Funguje na tohle opravdu parádně..
Hoďte mě do bahna, už to tam znám. [smilie=kissass.gif]
Vzduch se nepřehřívá ani nezmrzne..

Uživatelský avatar
Banán
Příspěvky: 152
Registrován: 26 dub 2008
Bydliště: SM / JM

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od Banán »

Ahoj mám dotaz ten bus je přímo z Havířova nebo z okolí?? a jestli ano, jak je možné že někdo z Liberce ví o tomhle kousku a my Havířováci jsme pozadu a nevíme nic. Ono se říká že pod svícnem je největší tma. Zase je fakt že, kdyby jsme o ní věděli tak ji asi nemáš :wink: . Blahopřeji k novému povozu i když na druhou stranu tiše závidíme :cry: . Igore ty jsi o ní věděl??
...co bylo, bylo...nevrátíš zpět... i když ?!

ugo fantozzi
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 393
Registrován: 11 lis 2005
Bydliště: nussdorf

Re: karlosova KPK - T1

Příspěvek od ugo fantozzi »

Víš, on taky existuje portál s názvem i - veteran a tam taky najdeš ledacos.... :lol:

Odpovědět