Dilema nad sedačkami

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Bonvi »

Toto dilema řeším již několik let. Řešil jsem ho v prvním brouku, řeším ho v druhém. Jak dosáhnout určitého komfortu v cestování s broukem. Nakoupil jsem již několik starších sedaček. :( Některé tam pasovaly, ale stejně stály za... :lol: Některé ne ty jsem později vyhodil. :lol: Jsem před dilematem jestli dát přečalounit původní sedačky bohužel bez opěrek a plastikových bazmeků na bocích dole. Nebo si sehnat nějaké prosezené s opěrkami a ty nechat přečalounit. Nebo tam implantovat z nějakého jiného auta(Což se mi zas moc nechce - mám raději původnější věci)
A tak vás, kteří jste byli postaveni před podobný problém prosím o nějaké postřehy, rady či inspirace.
Třeba jak jste to vyřešili vy. Snad to bude zajímat i ostatní.
Děkuji za každý podnět.

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Luke-Jeep »

narval jsem do brouka dobove adekvatni sedacky z porsche a ty sem precalounil do patricnych barev... v lepsich sedackach jsem nesedel ;-)
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od yahoďák »

zásadní otázka (pokud jde o komfort) zní do jakého brouka to je, resp. o jaký druh sedaček co do konstrukce se jedná.
jestli starší provedení co má pružinovou konstrukci, houně, molitan, čalounění ... anebo novější co má sedák i opěrky vytvarované z pěny a na to již natažené čalounění?
Ty staré pružinové po všech těch letech už jsou prosezené, to je bez debaty a musela by se renovovat i tahle kovová část..a stejně je v moderních přece jen o poznání jinší posezení.
Velmi jednoduchá, leč účinná finta je použít vnitřek na řidičovu sedačku ze spolujezdcovo..ať už z tvého , nebo jiného auta. přece jen, bývají opotřebené mnohem méně.

Samozřejmě s novodobýma sedačkama si to nezadá (Porsche, Golf 1,2)
Obrázek

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od maxmax »

Z 2kovýho Golfa pasujou sedačky do novějších brouků dokonce jdou použít ty plastový kluzáky! Viz OBeho 1303
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Lugen »

mě přijdou pérovky jako to nejpohodlnější, je to takový křeslo, který se vytvaruje dle pr... nehledě na originální vinilovej potah, použil jsem sedák spolujezdce, nevysezenej nepotrhanej a na něj aplikoval opěrku z řidiče
...ale koukam že jde asi o 1303 a ta již stejně měla hadrový sedačky s trojnožkou, takže bych použil nějaký slušný s timhle uchycenim, těch se válí všude mraky...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Pětišroub »

no pokud je to do auta co máš v avataru tak sedačky z Golfa... ale jinak já jsem se vždycky sžil s tím, co mi život přinesl..od prosezených křesílek v dědkovi, po tuhý sedačky v mexiku...koženkový potítka v 181..až po úzký a vcelku pohodlný Cobry. Je to součást charakteru toho auta.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od VW181 »

Mám v brouku sedačky z VW Golf I GTI a pásly tam po lehčí úpravě i zadní. :wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od soe2 »

jak říká 5skrutka...taky mám origo káro ala mechiko a nepříjdou mi nepohodlné....taky máme s Ferdoušem nalítáno a jel jsem i 1100km nonstop pouze s pauzou na chcaní a v poho...to s tečh novodobých sem víc polámaný a i po 200km...tak asi tak...Ale to asi Adam slyšet nechtěl...Poslyš mám pocit že ty si taky kus chlapa...takže by ti ty co mám já měly hovět...ty novodobé sou dělané pro trpaslíky(jako ostatně skoro všecko dnes)
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Bonvi »

Ahoj hoši!
jak jsem psal výše jsem rád za každou reakci co se týče sezení. Chci v broukovi jezdit ještě nějaký ten pátek. Je to jediné auto v naší rodině a jsme čtyři všichni už dost velcí. Tak si zasloužíme taky nějaký ten konfort na cestách. :D
Tímto vám děkuji za vaše příspěvky. :)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od OB »

Musím říci, že jsem do Hildy dal nové gumožíně, nebo také a správně kokosožíně, a je to nebezský rozdíl. Posezení je jak u nového vozu z roku 1974.
Co přijde dál???

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Andy »

OB píše:Posezení je jak u nového vozu z roku 1974.
To jeste pamatujes jo? :lol:

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Jan »

Já mám původní a jsem spokojen. Prostě tam dej to v čem se bude tvý zadnici dobře sedět.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od SO 545 »

momentalne mam sedacky zo saxa VTS. nutna vyroba komplet pojazdou ale pohodajazz
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od soe2 »

Bonvi píše: Je to jediné auto v naší rodině a jsme čtyři všichni už dost velcí.
jo tááák...no tak to na komfort zapomeň.....snad jedimě obětovat zadní prostor pod oknem a tam přesunout zadní sedačku :lol:
viděl sem to u jedněch poláků co kdysi broukem Daffym jezdilina jes....vzadu nic a i tam spali.....ale byli to malincí lidičci :lol:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Bonvi »

:D Vidím, že humor Tě neopouští ani po létech... :D
Prostě jízda v brouku nás baví... vyrostli jsme v něm.
Manželka sice nechce starší dceru, která je už větší než ona, pustit sedět dopředu, ale už se těšíme na další cesty. :D

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od soe2 »

Bonvi píše::D Vidím, že humor Tě neopouští ani po létech... :D
Prostě jízda v brouku nás baví... vyrostli jsme v něm.
Manželka sice nechce starší dceru, která je už větší než ona, pustit sedět dopředu, ale už se těšíme na další cesty. :D
no...pak jedině jezdit 2ma...ty se synem a žena s dcerou....stejně nechápu jak jezdíte tak daleko když ste tam 4 a každý má nějaký bágl a ták......já jedu s mojou a máme bágly a vodnici a foťák a stan a matračky a sesle a spacáky a mám kufry na zahradě a za sedadly a na sedadlech a pod sedadly a i vepředu v bagážníku....a auto sedí na zemi :mrgreen:
ty máš tuším 1303ku že..tak větší bagážník...ale i tak...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Skid »

V mexiku mam sedacky ala Golf a v ovalovi mam stare s perama. A musim rici, ze ty co jsou v ovalu tak jsou nejvice pohodlne. Jel jsem s nima 900 km nonstop a uplne v pohode.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od soe2 »

mezináma...kdo viděl jak jezdím já....(koukám ze zadního okna) a sedátko mám v poloze skorolehátko....A je to velmi pohodlné :D k tomu dobrá ňjúzik a doutníček ...A usrkávat ledovou kávičku....nemá to chybku....navíc když se jede někam na sraz daleko daleko a člověk se těší jak malý Jarda....To mohou zkazit,...né zkazit né...narušit je správné slovo..., jen otravní poldové. Ale jelikož jsem při plíživém probublávání broukem vždy dobře naladěn...tak je s úsměvem oblbnu a oni mě nato s úsměvem propouští ať se dál plíživě odbublám... :mrgreen:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od lišák »

Do Bruna jsme dávali sedačky z Hondy CRX. Koupili jsme je kdysi za pár kaček a sedí se v nich naprosto super.
Jenom jsem si pak ještě koupil šicí stroj a učil se šít potahy.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Bonvi
Příspěvky: 70
Registrován: 30 dub 2007
Bydliště: Luhačovice

Re: Dilema nad sedačkami

Příspěvek od Bonvi »

Lišáku vypadá to jako luxusní posezeníčko! :D

Odpovědět