Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Garfield
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 265
Registrován: 02 zář 2004
Bydliště: Praha

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Garfield »

Ahoj Milane, vynikající aktivita, kterou lze jen podpořit. Pro všechny, kteří se chtějí v životě pana F.Porsche lépe orientovat doporučuji přečíst knihu autora Reinhard Osteroth, vydanou v nakladatelství Academia pod názvem Ferdinand Porsche průkopník a jeho svět.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Ferdinand »

Z Muzea Ferdinanda Porsche se stal prodejní showroom Porsche Centrum Praha.
Bohužel, tak jak jsem si zpočátku liboval, jaké krásné vztahy máme s vedením obce Vratislavice nad Nisou při tvorbě nového muzea Ferdinanda Porsche, tak vše je nakonec jinak. Vyhráli peníze, lidská zášť a komerční zájmy.
Nový stánek nazvaný "Památník Ferdinanda Porsche" skutečně ve Vratislavicích nad Nisou koncem roku 2010 znikl, ale naše aktivity z něj byly nakonec násilně vytěsněny a celou jeho režii na sebe přetáhl zmanipulováním starosty Vratislavic n/N, oficiální dovozce nových vozů Porsche, Porsche Inter Auto CZ.
Obrázek
Díky tomu se z uvažovaného muzea stala jen komerční ukázka nových automobilů Porsche. Na místo důkladných informací o historii Ferdinanda Porsche zde najde divák jen jedno staré Porsche 356 a dva úplně nové modely Porsche. Vše je doplněno jen trapným promítáním fotografií na světlou zeď . U kdejakého značkového obchodníka Porsche v Evropě najdete mnohem více informací a vizuálních podnětů než zde.
Obrázek
Celá expozice tak působí pro návštěvníka, který hledá Porscheho historii, značně nesrozumitelně a připomíná jen takový malý ubohý prodejní showroom automobilů Porsche, který si ve Vratislavicích nad Nisou téměř zadarmo otevřelo Porsche Centrum Praha. Režii tohoto stánku totiž platí magistrát Vratislavicnad Nisou.
Obrázek
Jak již jsem řekl, nakonec s tímto "muzeem" nemám já ani Porsche Classic Club ČR nic společného.
Abych však dostál svému slibu o muzeu Ferdinanda Porsche, rozhodl jsem se ve vlastní režii utvořit expozici Ferdinanda Porsche ve svém Automuzeu v areálu pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou. Naštěstí mám také k dispozici pár vlastních artefaktů z historie VW i Porsche a tak věřím, že na jaře jej otevřu.
Obrázek
Pokud budete mít zájem osobně porovnat obě evedené expozice, tak věřím, že já tu svou otevřu nejpozději 1. května 2011.
Samozřejmě, pokud by jste měli chuť do této expozice cokoli zajímavého zapůjčit nebo darovat k vystavení, budu jenom rád. Uvítám i nápady, co vše by v expozici nemělo chybět. Již předem děkuji za podporu a pomoc.

Abychom společně světu připomenuli, že historie Ferdinanda Porsche nejsou jenom v jeho "památníku" ukazované nové automobily Porsche, rozhodl jsem se rozšířit letošní Ferdinand Porsche Festival nejen o automobily Porsche, ale současně také o účast vzduchem chlazený automobilů VolksWagen, které má náš Ferda především na svědomí. Věřím, že vedle nejméně stovky vozů Porsche, které na festival v posledních letech přijíždí, přijede v sobotu 3. září 2011 (výročí 136. narozenin Ferdinanda Porsche - narodil se 3.9.1875) minimálně stejný počet vzduchem chlazených automobilů Volkswagen. Budu se těšit i na Vás.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Leer »

no to je k posr.ní :roll: ale jak píšeš komerce prostě hýbe světem, v pivovaru tě určitě podpoříme :)
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Pětišroub »

to, že pěče o odkaz FP musí být prací jednotlivců, je to ostuda fabriky, nic jiného. Čest vaší snaze Ferdinande, a pevné nervy do budoucna.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Skid »

To uz neni k pos.ani ale fakt k placi. Budu drzet aspon imaginarne palce, at to vsechno klapne.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od soe2 »

Ferdinand píše:téměř zadarmo otevřelo Porsche Centrum Praha. Režii tohoto stánku totiž platí magistrát Vratislavicnad Nisou.
aha??to je zas zářný příklad jak ta naše banánová republika funguje...hlavně pro ty nevěřící tomáše (nic proti sambičovi a ostatním Tomům)
Leer píše: komerce prostě hýbe světem
to není komerce ale korupce, která tutím ajinýma věcma hýbe......Počítám že někdo někomu podstrčil 20českých na stůl nebo nějaké kapříky či jablka...nebo jak se tomu říká... :?
Ferdinand píše: rozhodl jsem se ve vlastní režii utvořit expozici Ferdinanda Porsche ve svém Automuzeu v areálu pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou.
tak držím palec...a .. mezi náma broukařema...v pivovaru to bude stopéro lepší a hezčí a obejde se to i bez zkorumpovaných mafiánů...Pokud mi to vyjde tak se rád přijedu nějdy pokochat a nasát nějaké info a dát si lázeň pro oči :)
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od ovalisimus panornik »

To je "Česká" klasika... a jak se jim musí ten kšeft s těma plast-novejma Porsche hned rozject, protože každej kdo se pojede podívat do porscheho rodiště bude toužit po novém krásném Porsche :? tomu říkám marketing a ti zástupci obce jak dokázali zhodnotit legendárního rodáka a uchopi potenciál jména Porsche =D>

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od pulenejksicht »

tenhle příběh se bohužel nevymyká všeobecnému trendu . každej si honí svoje triko a peníze jsou vždy až na prvním místě že

kdo by čekal od kravaťáckých managerů zápaj pro historii nad rámec voblože ja naivní ..

tož pravým fandům zdar , ostatním zmar ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Pegas »

je to dost smutný ale ne ni to jen u Porsche... ale jak to čtu jsou tu lidi co ví co chtěj......
(výročí 136. narozenin Ferdinanda Porsche - narodil se 3.9.1875) a to mě těší že Ferdinand se narodil stejně jako já jen o pár let dřív....
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Ferdinand »

Právě přišla další Super pecka v české historii Ferdinanda Porsche a jeho rodného domu ve Vratislavicích nad Nisou
.
Obrázek

Automobilka Škoda Auto a.s. právě v těchto dnech kupuje rodný dům Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou. Za jakým účelem přesně se tato skutečnost děje je mi ještě záhadou a oficiální zdroje firmy na mé dotazy neodpovídají. Před pár lety zástupci firmy Porsche koupi tohoto domu odmítli, že o něj nemají zájem. Holt česká historie jim není ale vůbec po chuti.
Že by tedy nyní škodovka kupovala tento dům pro VW?
Vždyť nebýt Ferdinanda Porsche, nebyl by ani VW Brouk a ani koncern Volkswagen. Za to by mu měli konečně po 60ti letech od jeho smrti postavit pomník. A kde jinde by to mělo být, když ne v jeho rodišti ...
Snad to není jen účelová koupě k jeho následnému zbourání a úplnému smazání stále připomínané české historie. Věřme, že rodný dům Ferdinanda Porsche se naopak konečně dočká důstojné renovace ve jménu nezapomenutelné historie nejgeniálnějšího automobilového konstruktéra 20. století. Bude-li jej spravovat VW a nikoli Porsche, bude to pro nás broukaře o to větší pocta.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od udeeska »

Moc me to mrzi Ferdinande co se stalo a je mi lito Tvoji zneuzite snahy :? .Uz jsem ve zdejsich vodach zacal sirit
o vzniku muzea F.Porscheho,ale i tak vidim,ze se nedas a svuj zamer dokoncis.
Urcite mas nejakej letak,propagaci,prospekt o historii a jestli by jsi mi zaslal ,ze bych mohl
natisknout(nejlepe v angline,ze bych se nemusel srat s pravopisem)a vyuzit pri nasledovnem letnim VW Shorline setkani
a dat tak u vstupni brany lidem informace,ktere jim chybi.
Malokdo v klubu vi,kde byl Ferdinand Porsche narozen a chtel bych lidi zasvetit(jenom Michael vi,ale ten je ze Stuttgartu)
Byla by dobra zminka i o jeho bratru a v predvalecne dobe s mapou site dealeru/opravaru VW.
Preji Ti pevne nervy s timhle ksindlem a neztracej na mysli :wink:
Roman
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Leer »

no uvidíme....
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od soe2 »

je prohnilá tato zem...... :(
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - 2014

Příspěvek od Ferdinand »

Jak jsem v roce 2010 s velkou nadějí plánoval Muzeum Ferdinanda Porsche, tak se vše nečekaně zhroutilo díky rozhodnutí vratislavického zastupitelstva, které se nakonec dohodlo na spolupráci s pražským importérem vozů Porsche.
Další rána z místního zastupitelstva přišla na sklonku roku 2013, kdy se Vratislavice rozhodli distancovat od svého rodáka Ferdinanda Porsche a odstranily oslavné cedule na příjezdových cestách. Tím ale naštvali nejen mne, ale i Porsche, které do Vratislavic půjčovalo automobily z depozitu továrního muzea Porsche. Porsche stáhlo z expozice své vozy a tím i zanikl Památník Ferdinanda Porsche v místním kulturáku.
To mi ale vlilo novou energii a dovedlo mne to k rozhodnutí konečně zřídit vlastní Muzeum Ferdinanda Porsche v původních prostorách Automuzea ve vratislavickém pivovaru Konrad.
Místo různých veteránů mnoha značek zde budou k vidění různé automobily KdF, Volkswagen a Porsche. Samozřejmě, že na to nebudu stačit jen s automobily ze své sbírky, ale již nyní mi přislíbili přátelé zapůjčeníé různých dalších vozidel. V současnosti plánuji vystavení cca 20 vautomobilů a dalšího zajímavého materiálu, jako jsou prospekty, manuály, modely, různé díly a podobně, co jsem za 30 let nasbíral. Kdyby vám ale cokoli zajímavého na toto téma překáželo v garáži či sklepě, budu velmi potěšen jeho zapůjčením.

Současný plán Muzea Ferdinanda Porsche je následující:

Obrázek

Vše nyní organizuji velmi narychlo a ještě nemám stoprocentně potvrzeny všechny vozy. Expozice se tak může v některých detailech ještě pozměnit. Celek ale bude přibližně takový, jak ukazuje plánek.
Pokud se mi vše podaří, chtěl bych muzeum otevřít 1. května 2014 a současně i uspořádat setkání vzduchem chlazených VW, nazvané Ferdinand Porsche Revival.
Byl bych velmi potěšen, pokud by se toto muzeum stalo do budoucna poutním místem všech fandů vzduchem chlazených VW a Porsche.
Ferdinanda Porsche si z Vratislavic vymazat nenechám.

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od machyss8 »

Bezvadné!! určitě dorazím a těším se =D>

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Ferdinand »

V posledních dnech se pomalu začíná Automuzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou již zaplňovat prvními exponáty.

Pokud by vám na toto téma něco překáželo v garáži, neostýchejte se mi to nabidnout.

Ten "Sedan" v pravém dolním rohu, není žádná Škodovka, ale exponát české lidové konstrukce automobilů na podvozcích KdF / VW.

Obrázek

Otevření se plánuje na 1.5.2014, současně se setkáním vzduchem chlazených VW, nazvaným "Ferdinand Porsche Revival". Přijedete se podívat ???

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Muzeum Ferdinanda Porsche v jeho rodných Vratislavicích

Příspěvek od Krystof »

Dovolím si takto cez fórum, aj keď neviem, či to nebude výkrik do tmy...
Sme na dovolenke v okolí Liberca a plánovali sme návštevu Vášho múzea. Oficiálne je však otvorené iba v nedeľu, čo už, žiaľ budeme na spiatočnej ceste.
Z telefonátu na číslo uvedené na vašej stránke som mierne rozčarovaný, nezdalo sa mi, že by pán na linke stál o našu návštevu (dokonca moja poznámka o príslušnosti k vzduchom chladeným bola odbitá nejako divne sarkasticky). Nakoniec, že teda sa môžeme prísť pozrieť v sobotu ráno, keď sa budú združovať na jazdu na Ješted, čas by mal byť niekde na stránke a snáď ich tam zastihneme a popri tom snáď pozrieme múzeum...
Tak neviem. Toľko moja čerstvá skúsenosť.
Martin.
...možno sa mýlim. :wink:

Odpovědět